Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

@Wito76

Pożycz od @Pumpurek

Tara Labs Prism Klara.  Jasny przewód. Gitary żyleta, dużo góry i średnicy. Bardzo dźwięczny, bardzo dobra stereofonia, przejrzystość, uporządkowana scena. Mocny bas, krótki, sprężysty. To nie mój dźwięk, ale może Ci podejdzie. 

Będę odsyłać, po niedzieli. 

 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wito76 napisał:

@rafal wróciłem na chwilę do Twojego wątku na temat zmiany z RealCable na Kimber 4PR. Minęło trochę czasu, rozumiem że nie wycofujesz się z poprzednich entuzjastycznych wpisów ? Jestem raczej pewien, że nie pisałeś głupot, że usłyszałeś różnicę. Ja wczoraj podłączyłem RealCable TDC kierunkowe 4mm2 do swojego zestawu. Dał mi je kolega, który miał je kilka lat temu dobrane do kina domowego. Później zmienił mieszkanie i były za krótkie więc kupił zwykłe miedziaki w Mrówce i tak słucha. Te RealCable twiedzi, że grały u niego bardzo dobrze, firanki chodziły i wraz z Tannoy F4 było jak w kinie. Leżą w szufladzie więc dał mi.

I co? – najgorsze kable jakie miałem. Nawet te YTDY 6x0,5, o których pisałem wczoraj chyba lepsze były. Te Reale wycięły mi górę, średnicę, dźwięk stał się zupełnie inny, stereofonia i scena się spłaszczyły. Mamy w Magnacie trzy pokrętła Bass, Mid i Treble. Efekt był taki, jakbym pokrętłem MID  zrobił jakieś drastyczne ruchy. Nie jestem nietoperzem, nie mam absolutnego słuchu a wręcz trochę zdegradowany przez pracę ale wyraźnie poczułem negatywną zmianę. Jak najszybciej wracam do swoich QED, które grają dużo jaśniej, detaliczniej i milej dla mojego ucha. Myślę, że te Real mają charakterystykę bardziej kinową a tam właśnie potrzebna jest ta mroczność brzmienia, zamulenie na dole. Do stereo, do muzyki totalnie się moim zdaniem nie nadają, nie tyle zmieniają brzmienie co je po prostu psują. Tak więc Rafał, wierzę że usłyszałeś różnicę po zmianie z Reali na Kimbery.

Mi na papierze, na podstawie opisów, testów wyszło że potrzebuję kabla o charakterystyce Chord Clearway natomiast podczas wczorajszej rozmowy telefonicznej ze sklepem i opisie moich oczekiwań dostałem propozycję by spróbować właśnie te Kimbery 4PR. Chyba wypożyczę oba i ocenię sobie. Póki co na jutro mam umówione Melodika Purple od kumpla i przez następne kilka dni będę miał je do dyspozycji. Choć mam obawy, że nie spodobają mi się, bo wiem że wolę jaśniejsze brzmienie niż z dominacją niskich.

Inna sprawa, że te moje Klipsch 620 nie mają typowego średniotonowca i może tu jest temat do analizy. Póki co jednak spróbuję poprawić sobie trochę wokale i średnicę jakimiś kablami i jak będzie wreszcie czas to przeniosę na próbę graty do moim zdaniem lepszego akustycznie pokoju a na pewno większego.

kable.jpeg

Fajny obrazek 😀. Kabel jest świetny. Nic się niezmieniło na szczęście. Polecam z czystym sumieniem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da radę zmieniać źródła z pilota tylko to działa na zasadzie pokrętła. Trzeba kilka razy kliknąć żeby zmienić np z optyka na FM. I z 4 metrów ja np nie widzę już małych literek na wyświetlaczu. Muszę się zbliżyć albo założyć okulary. Nie ma na pilocie dedykowanych przycisków źródeł tylko a'la pokrętło, przycisk góra-dół.

 

Wysłane z mojego MI PLAY przy użyciu Tapatalka

 

 

[mention=48267]Wito76[/mention]

Pożycz od [mention=26527]Pumpurek[/mention]

Tara Labs Prism Klara.  Jasny przewód. Gitary żyleta, dużo góry i średnicy. Bardzo dźwięczny, bardzo dobra stereofonia, przejrzystość, uporządkowana scena. Mocny bas, krótki, sprężysty. To nie mój dźwięk, ale może Ci podejdzie. 

Będę odsyłać, po niedzieli. 

 

Zarąbisty opis. Same superlatywy, gitary żyleta, basy, wszystko na swoim miejscu, mega kabel i na końcu - nie mój dźwięk smile.png

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wito76

Przewód super rozdzielczy, ale za jasno i za ostro w górnym paśmie. Słuchałem kilka dni i trochę mnie zmęczył 😱😂😂 

Nie mój dźwięk i nie do mojego systemu. 😁 Do ciemnych i trochę zmulonych jak najbardziej. Bardzo szybki kabelek. 😁 Całkiem fajny, ale nie dla mnie. 😂😂

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wito76 napisał:

Da radę zmieniać źródła z pilota tylko to działa na zasadzie pokrętła. Trzeba kilka razy kliknąć żeby zmienić np z optyka na FM. I z 4 metrów ja np nie widzę już małych literek na wyświetlaczu. Muszę się zbliżyć albo założyć okulary. Nie ma na pilocie dedykowanych przycisków źródeł tylko a'la pokrętło, przycisk góra-dół.

 

 

 

 

 

Zainwestuj w lornetkę 😂 taka teatralna wystarczy. 😁

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Wito76 napisał:

Kiedyś ktoś ruszył temat pilota do MR 780 i się nie wyjaśniło. Podobno w wyższym modelu są dedykowane klawisze źródła CD, DVD, OPT1 itd.

Sprawdzał ktoś czy pilot od MR 1000 działa z młodszym bratem?

Zawsze, można podpytać firmę Magnat. Jednak dla mnie ten pilot to marne pocieszenie. Używam najczęściej OPT1, DAB+, USB-AUDIO, tymczasem żadnego z tych przycisków w pilocie nie ma:(

Lepszy mógłby być jakiś programowalny, jeśli jest takowy i nie przypomina cegły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy szukałem sprzętu z ciekawością czytałem opisy czyichś przygód, perturbacji, testów, analiz, wiem że ludzie szukają takich materiałów, dlatego napiszę kolejny odcinek moich zabaw z kablami podłączanymi do Magnata. Dzisiaj, ale tylko na 40 minut podłączyłem Melodika Purple ten 4mm2. Nie miałem możliwości dłużej słuchać, brak czasu. Obawiałem się, że nie spodobają mi się te kable, że będą podobne do poprzednio podpinanych RealCable TDC czyli zdominują niskie tony, zaleją średnicę i wytną górę. Otóż bardzo pozytywna niespodzianka – Melodiki zagrały naprawdę bardzo ładnie. Pojawił mi się piękny głęboki bas, którego wcześniej nie uświadczyłem na moim sprzęcie. Nie jestem fanem basowego grania, ale fajny bas nie jest zły jak się okazuje. Piękna kontrola basu, uderzenia takie sprężyste, mięsiste, krótkie nie rozlezione, rozmulone jak Reale. Nirvana „In bloom” gdzie gitara basowa jest wiodącym motywem utworu zabrzmiało naprawdę energicznie, z przyjemnością słuchało się brzdąkania Kirsta Novoselic’a na basie. Później dałem DeMono czyli już jasne granie i tam też okazało się, że mają w kapeli basistę, którego wcześniej nie było tak ewidentnie słychać. Średnica nie została zalana basem, góra może ciut zaokrągliła się, ale nie popsuło mi nic odbioru. W Nirvanie średnie jakby też fajniejsze, Cobain rżnął piłą motorową i miłe to było dla ucha. Później trochę elektroniki – utwór „Chant” Hansa Zimmera z „Helikoptera w ogniu” – robi wrażenie, jest energia. Później jeszcze dałem kompilację Mike Oldfielda „Amarok” gdzie jest od zarąbania przeróżnych dźwięków i efektów od niskich po wysokie, fajny materiał na testy. Tu akurat coś mi brakowało, nie potrafię opisać, ale to w sumie nie do końca moja muzyka czyli nie będę ubolewał.

Wnioski: próbować, słuchać, szukać. Na pewno są jeszcze lepsze kable i nie zatrzymuję się na Melodice, szukam swojego ideału a w razie czego mam już jednego faworyta. Byłem pewien, że wyrzucę te kable bo mi zmulą odbiór, a tu niespodzianka, scena fajna, wysokie czyste nie kłujące, średnica lepsza niż mam teraz i kulturalne, głębokie basy jakich jeszcze na moim sprzęcie nie słyszałem. A tymczasem swoje obecne kable wrzucam na cały wieczór do piekarnika, niech się wygrzewają :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Nie każde kable pasują do zestawu. Mam te kable od kolegi który ma kino Onkyo RZ 840 i Pearl 25, u niego gra to beznadziejnie moim zdaniem ale jako gentleman nie powiem mu tego. W kinie pewnie się sprawdza do tego brum brum ale w muzyce lipa. Ewidentnie dałbym mu jakieś jaśniejsze kable.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.02.2020 o 16:07, Wito76 napisał:

 

kable.jpeg

HAHAHAHAHAHAHA Przepraszam, ale wydrukuje to sobie :P Klasyk!!

Moim zdaniem zamiast wymieniać kable spróbuj wymienić lampy. Kilka stron wcześniej kolega pisał o wymianie i efektowym wzrośnie jakości dźwięku.

Co do samych kabli to jasne możesz wypozyczyć to tylko doświadczenie nic nie stracisz.

Chord Clearway albo srebrnego QEDA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...