Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

Witam ponownie. Właśnie dzisiaj odebrałem Magnacika. Mam prośbę aby ktoś doradził mi jak sensownie połączyć wszystkie klocki, tak żeby nie narobić sobie dziadostwa. W zestawie: dvd, źródło odsłuchu płyt i oglądania filmów, Amplituner kina domowego, Magnat mr 780. Pasowało by żeby frontowe kolumn były wspólne dla KD i stereo. Nabyłem też musiccasta, ale tym na razie nie zawracam głowy. 

Edytowano przez Wiesław Majda
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, nie bardzo kumam te wszystkie opisy. Chciałbym spytać, czy jest w mr 780 możliwość podłączenia audio z amplitunera jakoś z ominięciem przedwzmacniacza? Chodzi mi o poodpięcie wyjścia z amplitunera i regulacją głośności za jego pomocą a nie ze wzmacniacza--to tylko przy oglądaniu dvd? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejścia na końcówkę mocy ten wzmacniacz nie posiada. Możesz za to DVD podłączyć do niego kablem cyfrowym audio. Wtedy amplituner KD może być wyłączony. Regulacja głośności odbywać się bezie z poziomu Magnata. Dźwięk wtedy będzie stereo na dwóch kolumnach. Dlaczego potrzebujesz jeszcze podłączyć taki wzmacniacz do amplitunera i co to za amplituner ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten amplituner to yamaha rx-v530rds. A chodzi mi o to, żeby nie kombinować z kolumnami. Mają być w razie potrzeby frontami dla kina domowego i w stereo z magnata. Czyli wyjścia na kolumny ze wzmacniacza, a nie zdublowane kable z kina i wzmacniacza przełączane jakimś przełącznikiem bądź wpinane na przemian. 

Czy dvd może być jednocze#nie połączone z amplitunerem KD i wzmacniaczem? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten amplituner również nie posiada wyjść na zewnętrzne końcówki mocy. Nawet gdybyś miał wzmacniacz stereo który by się do tego nadawał, tego amplitunera do niego nie podłączysz. On ma tylko wejścia do podłączenia zewnętrznego procesora dźwięku przestrzennego lub DVD który posiada odpowiednie wyjście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Wiesław Majda napisał:

Tak na marginesie, to ta yamaszka w ustawieniu stereo, z wyłączonym centralnym, nieźle sobie radzi z ikonami. 

To pozostaje mi przepinanie przewodów do kolumn? 

Jeśli che się używać obu tych wzmacniaczy z jednymi kolumnami, to faktycznie pozostaje przepinanie kabli głośnikowych. Można ewentualnie użyć do tego celu przełącznik. Jednak takie coś nie należy do typowych i trzeba by coś takiego zrobić lub użyć gotowego, robionego dla sklepów. Albo pozostać przy tej Yamaszce.

6 minut temu, klavikort napisał:

Nie miałem do czynienia z kinem domowym, ale czy nie wystarczy podłączyć wyjście optyczne z KD do Magnata?

Przy oglądaniu filmów, załączamy rx-v530rds + mr-780 na OPT1 i mamy napędzone wszystkie kolumny. Chyba, że czegoś nie rozumiem.

Przy wyprowadzeniu dźwięku z wyjścia cyfrowego tej Yamahy otrzymasz sygnał stereo. Będzie on zawierał również to co ma za zadanie pójść na głośnik centralny. Tam mogą pojawić się nawet dźwięki dla kanałów tylnych. Najważniejsze jest jednak to że regulacja głośności nie będzie powiązana z amplitunerem kd ani z Magnatem. Obie te regulacje będą działały niezależnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już takie czary robiłem. Mechaniczna przesuwka łącząca raz jedne a raz drugie przewody, ale takiej wajchy nie chcę. W takim razie wyjmę z szafki sprzęcicho na wierzch i będę przepinał na amplitunerach. Tylko jak przyzwyczaić żonę do tego, że wszystko będzie na wierzchu🤪

W zasadzie filmy rzadko oglądam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Wito76 napisał:

Nawet zaglądając na magnat.de w zakładkę "download" jest instrukcja do MR780 ale bez polskiej wersji

Obowiązek jest po stronie sprzedawcy sprzętu, by taką instrukcję dołączyć. W skrajnych przypadkach możesz zepsuć urządzenie i w sądzie wywalczyć zwrot kosztów, bo sprzedawca nie dołączył instrukcji w j. polskim ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...