Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

Kilka postów temu dyskutowaliśmy o FM w Magnacie. Włączyłem dzisiaj i nie działa, szum jak diabli, coś tam ledwo ledwo. Wczoraj wieczorem podłączałem muzę z laptopa do ampli i tak zostało. Wystarczyło tylko odstawić laptop, a właściwie wyłączyć zasilacz laptopa i zaczęło FM grać. Wnioski: zasilacz do laptopa (nieoryginalny, wymieniałem kiedyś ) sieje straszne zakłócenia, nawet nie pomyślałbym. I teraz ziarnko do ziarnka, obok ampli wisi TV, dekoder ze swoim zasilaczem, DVD, chińskie ładowarki do smartfonów, router z zasilaczem, chromecast z zasilaczem, lampka nocna led, żarówki led sufitowe(też mają swoje osobne zasilanie, minitrafo) i mamy to co mamy. Jeden plus jeden plus jeden.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Artsky napisał:

Cambridge też olewa i nie daje, a mam sprzęt z dystrybucji PL.

Według prawa powinna być dołączona instrukcja. A to że ona nie jest na stronie to normalne. Q21 oczywiście ma polska dystrybucję. Muszę zobaczyć czy my mamy. Może to chwilowe braki albo niedopatrzenie dystrybutora.

 

37 minut temu, MobyDick napisał:

Dlatego w dzisiejszych czasach lepiej zdawać się na technikę cyfrową bo trudniej się ją zakłóca. Radio internetowe jest pewniejsze niż FM.

Dokładnie tak. Ja tylko tak słucham. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka postów temu dyskutowaliśmy o FM w Magnacie. Włączyłem dzisiaj i nie działa, szum jak diabli, coś tam ledwo ledwo. Wczoraj wieczorem podłączałem muzę z laptopa do ampli i tak zostało. Wystarczyło tylko odstawić laptop, a właściwie wyłączyć zasilacz laptopa i zaczęło FM grać. Wnioski: zasilacz do laptopa (nieoryginalny, wymieniałem kiedyś ) sieje straszne zakłócenia, nawet nie pomyślałbym. I teraz ziarnko do ziarnka, obok ampli wisi TV, dekoder ze swoim zasilaczem, DVD, chińskie ładowarki do smartfonów, router z zasilaczem, chromecast z zasilaczem, lampka nocna led, żarówki led sufitowe(też mają swoje osobne zasilanie, minitrafo) i mamy to co mamy. Jeden plus jeden plus jeden.....
No niestety albo stety tak to wygląda, jak ktoś nie ma problemów ze słuchem, to tylko net. Chociaż te nasze stację rodzime wypadają blado w porównaniu do tych zachodnich.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie brakuje jesli idzie o ilość stacji. Podstawowe radio jak 1,2,3,4 słucham za pomocą FM,DAB+. Natomiast jak chcę się zrelaksować przy jakichś lekkich utworach powiedzmy Radio Eska, to u mnie FM nie odbiera. A w tunein.com juz nie brzmi to naturalnie. Słychać, że ta Eska to streaming o niskim bitrate.

Aczkowiek teraz poskakałem sobie po kanałach i widzę, że się poprawiło to trochę. Może kiedyś będzie dobrze:)

Edytowano przez klavikort
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam streamera Volumio i tam radio jest grane z tunein.com (myslę, że na większości streamerów sieciowych również). Nie wiem natomiast czy ta apka na androida 'PL Radio' korzysta z jakiegoś innego serwera o lepszej jakości?

Podsumowując, widzę że jest coraz lepiej, bo kilka lat wstecz to trąciło na odległośc 96kbps. Teraz już zaczyna się od 128kbps tak z tego co słyszę :)

Opieram się na słuchu, gdyż nie udało mi się sprawdzić, z jakim bitrate jest nadawana stacja na tunein.com.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, klavikort napisał:

Dzięki. Widzę, że te stacje radiowe wchodzą jakby w zbiór radia Paradise. W Volumio mam plugin "Radio Paradise" - tylko, że nigdy nie instalowałem go, bo myślałem, że to tylko do odtwarzania jednej stacji jest:)

W pracy zacina, zobaczymy w domu...

Nie w Radio Paradise , tylko Web Radio . A ta pierwsza rzeczywiście zacina :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też używam volumio na rpi i tam jest tyle stacji radiowych że głowa boli w tym polskie eski, wawy i inne eremefy, do tego można wkleić swoje własne linki z adresami innych jak już mkk wcześniej napisał. Jest tego masa chociaż osobiście nie słucham a jeśli już to właśnie paradise we flac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poskakałem sobie trochę po polskich stacjach i rzeczywiście nie jest źle. Da się tego słuchać, zmieniło się to na lepsze. Muszę to jeszcze jakoś opanować, aby w miarę sprawnie przełączać się na radio internetowe. Jakbym się uparł, to na pilocie do Magnata są takie przyciski na samej górze. Są przeznaczone do sterowania Bluetooth. Jednak z tego co zauważyłem one są przesyłane również przez USB-AUDIO do Volumio(jak naciskam na pilocie to na konsoli widać jakieś krzaczki). Można by się pokusić, aby je jakoś przechwycić i zmusić do włączenia np. radia internetowego. Nawet się przez chwilę tym bawiłem, ale nie udało mi się tego w konsoli bash zrobić.

Edytowano przez klavikort
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaj mam tylko 3 radia internetowe i jakoś nie szukam więcej. Ale rozumiem że jak ktoś jest fanem to przydało by się coś lepszego.

Ciekawe jestem kiedy prywatne radia w Polsce przejdą na DAB. Bo to działa całkiem fajnie.

Sprawdziłem i teoretycznie w kolumnach też nie ma polskiej instrukcji a przecięz tyle pytań o podłączenie jest :P:P

Prawnie jest to uregulowane:

https://bezprawnik.pl/sprzet-bez-polskiej-instrukcji-masz-prawo-jej-zadac/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w trasie i chciałem po drodze, pożyczyc kable do moich głośników z jednego z trójmiejskich salonów audio. No i niestety jak wszedłem i posłuchałem jak gra sprzęt jakiś wystawowy(kolumny para za 12tys + jakiś amplituner typu all in one za 7tyś) to sobie pomyślałem, że u mnie coś nie gra:) Tzn. nie ma takiej spójności w muzyce jaką tam usłyszałem. Gość powiedział, że moje Dynaudio 2/7 i żadne duńskie kolumny, nie zagrają z hybrydą. Tak jak tam wszedłem po kable, tak wyszedłem, że już nie chce kabli, bo stwierdziłem, że nie ma do czego. Co prawda otrzymałem w miedzyczasie zamówione kable od Pumpurek, te bardzo detaliczne Tara Labs Prism Clara. Jeszcze ich nie próbowałem, ale zostawie je sobie nawet jak nie usłyszę róznicy, bo w sumie kokosów na nie nie wydałem. Jednak dzisiejsze doświadczenie nastawioło mnie na nowy kierunek, a więc spójność w brzmieniu. Myślałem, że sobie zostawię moje super przestrzenne głośniczki podstawkowe, bo w połączeniu z poprzednim sprzętem byłem z nich bardzo zadowolony. Jednak muszę je odłożyć na bok. Gość zaproponował mi kilka kolumn do odsłuchu:

Focal Aria 926 (wizualnie bardzo mi sie nie podobają, bo sa jakieś takie zbyt duże, rzucają się w oczy)

Pylon Audio Diamon 28 (trochę mi się nie podobają)

Tannoy Revolution 6 (te mi sie podobają, ale nie wiem dokładnie, którą wersje miał na myśli XT czy DC)

Myślicie, że te Tannoy'e będą dobrze współgrały z tym Magnatem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoń za króliczkiem. Dla mnie wniosek jest jeden - nigdy nie wchodzić do salonu i ogólnie nie słuchać lepszego sprzętu od własnego. Można się tylko sfrustrować.
Daj znać jak te Tara Labs prism Klara, byłem namawiany na nie. . Ja czekam na Chord Clearway, zobaczymy jak to zagra.
P. S.
Dobrze że nie mam pojęcia co to "spójność" :)

Wysłane z mojego MI PLAY przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Wito76 napisał:

Porównanie sprzętu 3-4 razy droższego, 20.000 a 5-6.000 no musi być różnica i powód.

Aż na taką róznicę to się nie zgadzam:) Myślę, że odpowiednio dobrane kolumny zmniejszą dystans. Aktualnie mój dźwięk ma dziury z powodu tego, że kolumny grają ciepło i wzmacniacz też.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę że to kwestia przebiegu charakterystyki pasma kolumn głównie w wyższym zakresie. Gdy Dynaudio miały bardziej płaskie charakterystyki, gorzej się sprzedawały na tle konkurencji. Dlatego to zmieniono. W serii Aria Focala wydaje się że doprowadzono do dość gładko przebiegającej charakterystyki w tym zakresie i przez to można mieć wrażenie lepszej spójności brzmienia. Kable i zmiana wzmacniacza tego nie zmieni. Można co najwyżej poeksperymentować i to dość delikatnie z wartością tłumienia w torze kopułek wysokotonowych.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długich i męczących próbach z podmianą kabli głośnikowych, mogę obiektywnie stwierdzić, że te Tara Labs Prism Clara coś zmieniają. Ale zmianę usłyszałem dopiero po odsłuchach jazzowych, gdzie usłyszałem większą rozdzielczość w górnych częściach pasma. Bas nic wg mnie nic się nie zmienił. Za to perkusja w tym hi-hat rzeczywiście zyskał na świeżości. Jakby ktoś zdjął osłonę, jakieś prześcieradło narzucone, na sekcję perkusyjną.

No więc może, rzeczywiście dodanie dodatkowej izolacji na żyłę miedzianą coś zmienia. Zmniejsza pojemność tego kabla?

Trochę jestem bez entuzjazmu, bo mnie to wytężanie słuchu i przełączanie kabli po raz 10-ty naprawdę wymęczyło:) Zamiana lampy to jest jest jednak inna bajka, tam dochodzą nowe składowe basu, odchodzą sybilanty, zwiększa się dynamika, to jest coś:) A w tych kablach to już wchodzi się na audiofilski poziom odsłuchu.

Ale podziękowania dla 1Ender  za zaproponowanie tego kabla, bo rzeczywiście niedużym kosztem zrobiłem sobie lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...