Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

Tak z ciekawości, jaki jest Twój Top 5 kabli? Oczywiście mówimy o zwykłych Kowalskich czyli tak okolice 50 zł /m.

P. S.

Ten QED silver anniversary xt od Was raczej nie zostanie u mnie. Spłaszczył brzmienie, owszem wysokich jest więcej, ale kabel nic nie dodał miłego w średnicy, spłaszczył niskie. Opisy, opinie z angielskich forów mówiły że to jest to czego szukam. Miał rozświetlić, otworzyć a zrobił odwrotnie. Gitara akustyczna brzmi super, ale to tylko fragment mojego repertuaru. Mam taki zestaw z 15-20 oklepanych utworów, taki mój punkt odniesienia, znam w nich każdy dźwięk na pamięć i w ten sposób jestem w stanie określić różnice. Te QED silver wysuszyły brzmienie większości utworów, słuchając koncertu klaskanie publiczności to taki szeleszczący dźwięk zamiast detalicznych klaśnięć (a słyszałem je wcześniej). Wyrazy na literę S brzmią sykliwie. Poprzednie Chord Clearway osłodzaly ten efekt, ciut może za bardzo, ale mimo wszystko wygrywają. Dźwięk na Chordach jest taki głebszy, pełniejszy, szlachetniejszy. Sporadycznie trochę robił bałaganu w średnicy ale to już oczywiście wynikowa wszystkich komponentów zestawu i ogólnie incydenty nie do wychwycenia przez laika.

I najważniejsze, opinie na forach w tym ta moja to kompletnie indywidualny przypadek. Wzmacniacz, kolumny, akustyka, repertuar - jest tyle zmiennych, tyle czynników że te wszystkie opinie nie można traktować jako wiarygodne, jako pewnik tylko jako sugestię, jako pewien kierunek. Słuchać i nic więcej. Jak już było pisane wyżej, wymiana lamp zrobi różnicę, kable to tylko szlif aczkolwiek jak już kilkakrotnie pisałem są różnice w brzmieniu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zrobiłem sobie test RPI USB kontra TV-SPDIF podłączone do Magnata. Trochę się naprzełączałem, żeby poczuć różnicę i jedyne co usłyszałem, to to że z TV-SPDIF dzwięki były jakby bardziej skompresowane. Natomiast z USB audio miałem wrażenie, że się wylewały z głośników, saksofon był bardziej realny, namacalny. To tak na gorąco:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem sobie dzisiaj odsłuch w salonie, który zakończył się kupnem:) Mój faworyt przed testami, to były: Tannoy Revolution 6F/Fyne Audio 501, miały zapewnić świetnie zarysowaną scenę. Salon zaproponował do tego jesze Focal Aria 926, Pylon Ruby 25 i jakieś kolumny Dali tak dla testu. 

Na początku starcia były trzy pozycje FyneAudio, Focal Aria, Dali.  Musiałem wyrzucić jeden element z układanki. To akurat było proste, ponieważ Dali nie pasował zupełnie do tego wzmacniacza, brakowało środka, przestrzeni, zwyczajnie out. Fyne Audio zagrały całkiem poprawnie, w sumie gdyby nie taki dudniący bas. To nie miałbym argumentu, co w nich mi nie pasuje. No ale jak sobie przełączyłem na Focal Aria to było jakby przejście na inny poziom. Ni stąd, ni zowąd pojawiały się jakieś smaczki, dźwieki które przeważnie były gdzieś schowane, tutaj wylatywały w przestrzeń. Po prostu cudo. No, ale miałem jeszcze do przetestowania, Pylon Ruby 25. Po przełączeniu z Focali, no było trochę skromniej jeśli idzie o scenę, ale Pylon naprawdę świetnie oddaje środek pasma. Wszelkie przeszkadzajki w muzyce latynowskiej czy trąbka, brzmiały bardzo wiernie, wokal też naturalny. Ustępowały trochę pod względem sceny Focal'om no, ale jak się dowiedziałem, że te Focale kosztują 10tys za parę, to nie miałem wątpliwości, z czym mogę pojechać do domu. Za pylony dałem 4700 więc o połowę mniej. Też te pylony bardziej pasowały do Magnata ze względu na górę, która w Focalach trochę się wybijała, a tu nic nie przebijało - brzmienie spójne, czyli to czego szukałem. Odbieram za tydzień, wtedy będę mógł powiedzieć jak to brzmi w domu.   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Echh, człowiekowi przykro się robi. Też myślę o kolejnym kroku, ale ledwo co kupiłem obecny zestaw więc nie ma opcji. W zasadzie to nawet nie zdążyłem jeszcze wygrzać kolumn. Póki co podjąłem decyzję i po testach kupiłem Chord Clearway, jest lepiej jest inaczej, fajniej.

Tak czy siak zazdroszczę smile.png i jednocześnie gratuluję. Fajnie dowiedzieć się co fajniej gra z naszymi Magnatami. Miłego słuchania. Dawaj znać jak posłuchasz w domu.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Tak trochę nie byłem pewny wyboru, ale w salonie pan powiedział, że słuchał przez uchylone drzwi i że do tego wzmacniacza to będzie dobry wybór:) Zobacze jak w domu, to się będzię sprawować. Obiecujące jest to, że bas reflex jest z przodu. Mam niestety wnękę w salonie i nie chciałbym mieć dudnienia, takiego jakie dawało się we znaki, we wspomnianych Fyne Audio 501.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie gdzieś z tyłu głowy chodzą mi Chorusy 716. W sumie przy odsprzedaży obecnych kolumn musiałbym dołożyć tak z 1000zl. Tylko czy będzie to duży krok do przodu względem klipsch R-620F? Dopóki nie posłucham nie dowiem się. Jeśli już robić zamieszanie to niech będzie z tego jakaś naprawdę konkretna, jakościowa poprawa a nie krok w bok.
Ktoś słuchał chorusów z magnatem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.02.2020 o 17:32, Wito76 napisał:

@S4Home A Top Five?

 

 

Przepraszam przypomnij mi o czym mówimy :)

Dnia 28.02.2020 o 18:21, Wito76 napisał:

Echh, człowiekowi przykro się robi. Też myślę o kolejnym kroku, ale ledwo co kupiłem obecny zestaw więc nie ma opcji. W zasadzie to nawet nie zdążyłem jeszcze wygrzać kolumn. Póki co podjąłem decyzję i po testach kupiłem Chord Clearway, jest lepiej jest inaczej, fajniej.

Tak czy siak zazdroszczę smile.png i jednocześnie gratuluję. Fajnie dowiedzieć się co fajniej gra z naszymi Magnatami. Miłego słuchania. Dawaj znać jak posłuchasz w domu.

 

 

Bardzo często właśnie w ten sposób nakręcamy się na więcej więcej więcej.

Nie każdy lubie brzmienie Focali. Ci którym to pasuję są zakochani. Ci co nie mówią że im nie podeszły mimo że testujemy znacznie tańsze konkurencję. Ja tam akurat uważam że dobrze że firma trzyma się jakiegoś innego niż standardowy dźwięk .Tez nie próbuje być neutralna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Focale raczej do zmulonych wzmacniaczy, które mają za mało góry i grają środkiem. Dobrze jakby były wydajne prądowo. Ja tak to widzę. 
 
I teraz pytanie, czy Magnat należy właśnie do takich zmulonych zaliczyć. Chociaż samo słowo "zmulony" już na dzień dobry ma negatywne zabarwienie.
Nie mam takiego porównania jak inni by to ocenić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem o ten Top5 kabli jakiś czas temu i już w sumie temat trochę nieaktualny, aczkolwiek nie jestem sam na forum więc innym to info się przyda. Fajnie mieć kabel nr 1 :). Kupiłem ostatnio Chorda Clearway właśnie w @S4Home. Sorry panowie, ale muszę - jestem mega zadowolony z obsługi. Dogadujemy się, że chcę chorda na testy, na drugi dzień kurier z kablem. Po tygodniu rozmowa, że może coś innego bym posłuchał. Dostaję maila z etykietą DHLu zlecenie wysyłki , przychodzi kurier za dwa dni, przynosi mi inny kabelek, zabiera jednocześnie chorda - wszystkie te ruchy kurierskie nic mnie nie kosztują, miłe co? Później decyzja, że jednak kupuję Chorda. A da radę tak nietypowo 4,5m długości ? - oczywiście że da radę. Cena sporo niższa niż w cenniku, ale w sumie to norma. Wystarczy zagadać i zawsze jest rabat, a nie-forumowicze niestety o tym nie wiedzą.

Sorry, za tę kryptoreklamę, żeby była jasność jestem z łódzkiego i nie jestem w żaden sposób związany z S4Home. Resztę sprzętu z racji lokalizacji kupowałem u konkurencji w Q21 o czym też wspomniałem jakiś czas temu i też ich mocno chwalę i polecam.

Wracając na chwilę do dyskusji gdzieś sprzed 2 tygodni i moich problemów z odtwarzaniem FLACów przez DLNA - uznaję temat za rozwiązany. Postawiłem BluRaya przy sprzęcie, obsluguje FLAC-i z pendrive, dodatkowo ma też funkcje smart, chodzą na nim jakies youtuby itp, no i robi mi przy okazji za transport CD. Zwykły Sony za 400zł kiedyś tam kupiony jako nowy. Wiem, może nie audiofilski sprzęt, ale daje radę na początek.

A jak będzie kiepsko to sobie kupię magiczny płyn od Chorda: https://rms.pl/aktualnosci/sprzet/3286-chord-chordohmic-fluid?fbclid=IwAR0TgFt-a14cty61tiTTNDpKMgMXbpCAhl2hZF7Apl6sVAZeQzPYDvPrMNc

Podobno zmienia MP3 we FLAC-i.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...