Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

Co racja to racja, można jeszcze zawrócić z tego "suchego przestwór oceanu". Jak ktoś w coś nie wierzy to niech dotknie i sprawdzi. Ja nie wierzyłem, że kable wpływają na dźwięk, sprawdziłem i wiem, że wpływają. Pamiętam też jak przez dość długi czas słuchałem moich pierwszych kolumn dość cicho i chyba dopiero po 3 latach jak przeprowadziłem się do domu, to dałem im popalić przez dłuższy czas i odkryłem, że bas zrobił się bardziej miękki i zaczęły grać jak teraz, stąd trudno mi przestawić się na te nowe Pylony 100 hercówki, tak się powinny nazywać:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.03.2020 o 08:55, Karol64208 napisał:

może ktoś to wyjaśni, ale nie z karty gwarancyjnej czy z opisu użytkowania.

 

Tak jak to w koncu jest kolego mamy sie stosowac do zalecen producenta, danych technicznych itp. czy nie?

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie spytam posiadaczy, żałujecie zakupu Magnata? Myślicie już o zmianie, bo wiadomo przecież że są lepsze?
Pierwszy odpowiem, że nie myślałem w ogóle o zmianie. Podoba mi się jego granie. Jeśli już to bardziej myślę o zmianie kolumn i to w sumie nawet nie dlatego że obecne słabo grają tylko siedząc na forum człowiek się nakręca i szuka zmiany dla zmiany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie teraz to trudne pytanie. Na początku byłem bardzo zadowolony, ale potem w salonie usłyszałem dźwięk inny, bardziej przestrzenny, który mnie zauroczył(okazało się później, że te kolumny posiadały też głośniki na tył obudowy). Pomyślałem, więc, że muszę wymienić moje stare kolumny podstawkowe, na jakieś podłogowe aby uzyskać więcej przestrzeni. Niestety okazało się to porażką, bo nic takiego się nie stało. Tylko uzmysłowiłem, sobie jak dobre kolumny podstawkowe posiadałem, zanim zacząłem poszukiwania. Ich cena to było 2400zł za komplet i obawiam się, że mało jest kolumn podłogowych w cenie do 10tys, które mogą z nimi pogadać pod kątem jakości odtwarzania tonów wysokich jak i niskich. Nie mówię tutaj o masie, bo ta jednak zawsze będzie większa w podłogówkach. Ale z biegiem czasu podczas słuchania różnych źródeł dźwięków, widzę jak Dynaudio 2/7 potrafiły z kulturą podać każdy kawałek muzyczny. Nigdy nie usłyszałem, jakichś zgrzytających wysokich tonów, ewidentnie źle odbieranych przez moje ucho. Z nowymi kolumnami już tak mam. Choć te świetnie oddają średnicę, to jednak czuć tutaj trochę, że jest to produkt jeszcze niedojrzały. Grający z młodzieńczą nonszalancją(nie umiem jeszcze, ale zagram to głośno). Pylon ruby 25 to głośnik estradowy tak bym go scharakteryzował. Stąd jeżeli będzie mi trudno dobrać kolumny, do tego wzmacniacza to może w przyszłości po prostu wydam lepiej 10tyś na wzmacniacz do starych kolumn i uzyskam przestrzeń, która mnie oczarowała w salonie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Karol64208 napisał:

możesz jaśniej, gdzie  w salonie?

W domu kolego w domu :) Wypożyczając od nas wygrzany wzmacniacz albo kolumny :)

 

Przed sprzedażą Magnata polecam najpierw wymienić lampy. Kilka stron wcześniej ktoś pisał że to powoduje znaczną poprawę brzmienia.

Ja niestety nie testowałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

W domu kolego w domu :) Wypożyczając od nas wygrzany wzmacniacz albo kolumny :)

komputery też wygrzewacie? lepiej wtedy liczą.

Panowie trochę powagi używacie określeń TS itd,  to pomoże zrozumieć zagadnienie i budowę kolumn;

http://www.eletel.p.lodz.pl/Bujacz/Akustyka/Głośniki i TS - simple.pdf 

Proszę o przedstawienie argumentów a nie karty producenta, jeżeli macie ochotę dyskutować.

Bo znam takich którzy strukturę krystaliczną przewodów zmieniają  temp. pokojowejo.O

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie zaczynasz Karol zbytnio mieszać ludziom. Uważam twoje śmieszne wstawki z danymi za potrzebne na forum ale to chyba błąd. Ja traktuje cię z dystansem i wiem żeby nie słuchać. Natomiast obawiam się że inni mogą mieć z tym problem.

Swoją drogą skoro już zachaczyles o komputery. To mam takiego kolegę skręconego w temat. I tak! Podobno procesory i karty graficzne są wydajniejsze przy odpowiedniej temperaturze. Ja tego nie sprawdzałem. Ale on sporo gra i ja mu wierzę. Więc wrzuć sobie do głowy że wygrzewanie faktycznie istnieje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po tych 2 miesiącach słuchania jestem dalej zadowolony z magnata. Wymieniłem po drodze kable głośnikowe na kimber 4PR i generalnie wszystkie połączeniowe na Wirewordy. Dokupiłem streamer yamahy. Całość po tak długim okresie grania bardzo dojrzała i wiele się zmieniło. Od początku twierdziłem że bas w magnacie ładnie wibruje. Teraz ta głębia basu i jego wszechobecność jest na jeszcze wyższym poziomie. Bas tak potrafi oddać masę wokół ucha że nie potrafię wyjść z podziwu. Bardzo podoba mi się góra pasma która jest niesamowicie soczysta i słodka i przyjemnie oddaje charakter każdego nagrania. Szczerze trudno mi sobie wyobrazić by mogło by byc lepiej w tej kwestii. Ale żeby nie było aż tak cukierkowo to w moim mniemaniu średnica jest za głęboko na scenie tzn w niektórych utworach wokaliści są za daleko od sceny. Teraz niewiem czy to kwestia nagrań bo nie zawsze tak jest ale wydaje się by wokal mogłby pójść bardziej do przodu. Pokręciłem jeszcze kolumnami do środka i na zewnątrz a najlepszy efekt jak dotychczas udało mi się uzyskać z przecięciem osi kolumn jakieś dwa metry za miejscem odsłuchu by nie tracić przestrzeni i szerokości sceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...