Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

A ja wróciłem z pracy i dalej uprawiam challenge Klipsch vs Monitor Audio. Dałem potencjometr bass na godzinę 15, treble na prawie 13 i wyszło mi coś na kształt Klipschów z fajną średnicą. MA są świeżaki, może z 5h grania mają na koncie więc pewnie im się trochę poprawi. Stan na dzisiaj 55 do 45 dla Bronze 6. Wczoraj wygrały klipsch, ale dzisiaj nie było filmów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MobyDick napisał:

To tak nie działa. 2 głośniki odfiltrowane od niskiego basu będą stanowiły coś w rodzaju zbyt wysoko nastrojonych membran biernych. Ten dodatkowy głośnik musi mieć osobną i wydzieloną dla niego przestrzeń.

Dzięki za wskazówki. To jednak muszę się najpierw udać na stolarnię do brata i skopiować obudowę. Potem będę dokładał przegrody i badał efekty. @MobyDick jak już się jesteś na forum, to czy możesz wskazać jakiś program, który pomógł by dobrać głośnik do tej istniejącej obudowy? WinISD ten, który zainstalowałem, nie daje mi możliwości podawania wewnętrznego toru obudowy. Raczej tylko wymiary pudła w kształcie szescianu, a ja chciałbym spróbować też skośne odgrodzenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wito76 napisał:

@klavikort poddałeś mi super pomysł. Mam Bronze 6 na wypożyczeniu z salonu. Chyba wymontuje z nich średnio-niskotonowy i wrzucę do moich Klipschów, może nikt się nie zorientujesmile.png

Spoko, ale najpierw trzeba sobie odpowiedzieć na jedno zasadnicze pytanie:

9 godzin temu, Wito76 napisał:

gdzie kończy się zaradność a zaczyna dziadostwo

smile.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, klavikort napisał:

Dzięki za wskazówki. To jednak muszę się najpierw udać na stolarnię do brata i skopiować obudowę. Potem będę dokładał przegrody i badał efekty. @MobyDick jak już się jesteś na forum, to czy możesz wskazać jakiś program, który pomógł by dobrać głośnik do tej istniejącej obudowy? WinISD ten, który zainstalowałem, nie daje mi możliwości podawania wewnętrznego toru obudowy. Raczej tylko wymiary pudła w kształcie szescianu, a ja chciałbym spróbować też skośne odgrodzenie.

Generalnie tego typu programy dają informacje tylko o objętości wnętrza obudowy. Efekty falowe trzeba badać. Sporo w tej kwestii może zależeć od wytłumienia i obecności przegród z otworami. Radził bym osobne obudowy do głośników niskotonowych. W praktyce są tu potrzebne 2 subwoofery.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Nowy123 napisał:

Chciałbym delikatnie przypomnieć, że to jest temat o MR780

Popieram bo trochę zaśmiecamy. Mamy też wątek o kolumnach do Magnat MR780 tu: 

Może przenieśmy tam rozważania na temat brzmienia i dopasowania kolumn a tu tylko o MR780 ?

Edytowano przez MaGav
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wito76 napisał:

Te Bronze 6 nie są jednak głupie, zaczęły mnie przekonywać do siebie. Ale wiem/czuję , że pewnie jest coś jeszcze lepszego w tym budżecie.

Może to jest dobry moment, aby jednak spróbować podstawkowych Emit20 i wejść w świat dzwięku HI-END. Wiem co mówię, często teraz przełączam sobie Dynki i Pylony, porównuje, słucham i niedowierzam, jaki jest skok jakościowy między tymi dwoma konstrukcjami(oczywiście z pominięciem wybitnej średnicy Pylonów).W Dynaudio może bas nie jest tak obszerny, ale za to kopnie i to solidnie wtedy kiedy się nie spodziewasz. Dla mnie osobiście to jest najciekawsze w muzyce, dynamika nieprzewidywalność, różnorodność. Nie takie ciągłe otulanie basem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, klavikort napisał:

W Dynaudio może bas nie jest tak obszerny, ale za to kopnie i to solidnie wtedy kiedy się nie spodziewasz. Dla mnie osobiście to jest najciekawsze w muzyce, dynamika nieprzewidywalność, różnorodność. Nie takie ciągłe otulanie basem.

No i nie zachęciłeś mnie. Byłem jeszcze miesiąc temu cholernie napalony na Emit20. Po rozmowie z doradcą ze sklepu wybrałem coś -na papierze i wg rekomendacji -niby jeszcze lepszego niż Emity czyli Diamond Monitor. I pisałem już wcześniej jaki był finał pojedynku. Każdy odbiera to inaczej, ale dla mnie Diamondy grały tylko średnicą, bardzo dobrą na marginesie. Bas faktycznie był, ale to tylko pojedyncze uderzenia tam gdzie powinny być, ale bez tego właśnie otulenia basem. Rozmawiamy/piszemy co dalej, może Emity? Doradca stwierdza, że to będzie bardzo podobny charakter grania i będzie rozczarowanie. Potrzebny jest litraż podłogówki, bym miał to czego chcę. Metodą eliminacji poszczególnych pomysłów zostały Focal Chorus 716 i MA Bronze 6. Wybrałem do testów Bronze 6 (kryterium również ekonomiczne). I nawet w tak całkiem niezłej kolumnie jak dla mnie jest ciut za mało tej podstawy basowej. Problem tkwi raczej w tym, że kilka miesięcy słuchałem klipschów, które mają charakter taki trochę kinowy i to kwestia osłuchania, przyzwyczajenia głowy do takiego grania. I teraz wszystko co ma mniej basu, mniej "suba w pakiecie" jest brzydkie. Sposobem na to jest osłuchiwanie się z Bronzami i jak pisałem wątek wyżej zaczynają mnie przekonywać. Bas na 14 godzinę, do filmów na 15 i jest spoko. Pewnie to też i kwestia wygrzewania się kolumn, ale jest coraz lepiej. Na pewno w Bronzach jest spora różnica na plus w kwestii średnicy. Wszelkie brzdąknięcia, werbelki, miotełki, dzwoneczki są słyszalne, czytelne, miło zaskakujące swoim istnieniem, nie są tak neutralne jak w Klipsch. Wczoraj słuchałem taki trudny i ciekawy materiał do testów Mike Oldfield - Amarok. Godzinny mix różnych dźwięków, przeszkadzajek, dzwoneczków, brumienia itd. I dawały radę. Wieczorem Szklana Pułapka 4.0 na polsacie w ramach testu - to nie klipsch, ale obyło się bez łez w oczach z powodu "gdzie jest bas?".

Jedno co mi trochę przeszkadza to problem w sumie z wszystkim kolumnami - czasem w średnicy pojawia się taki dziwny, nieprzyjemny dla ucha dźwięk. Taki pogłos, sprzężenie -diabli wiedzą jak to nazwać. W Diamondach dawało to wręcz fizyczny ból głowy, pomogło wsadzenie gąbek w BR. We wszystkich kolumnach tak mam. W Bronze też. Z tym, że trzymam je ze względów bezpieczeństwa dość blisko ściany, żeby nikt nie potrącił ich. Są na wypożyczeniu i obchodzę się z nimi jak z jajem. Z pudełka wyjmowałem w rękawiczkach, nie dochodzę do nich praktycznie, dosłownie jakby Covid miały :). Zastanawiałem się kilka razy, czy to nie jest czasem problem Magnata, bo pomaga mi zwykle delikatne skręcenie Middle na 11:55. Ale to chyba jednak akustyka płata figle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Wito76 napisał:

wg rekomendacji -niby jeszcze lepszego niż Emity czyli Diamond Monitor

Lepszego, bo lepsza marża. Inaczej tego nie da się wytłumaczyć. W emitach masz topowe głośniki używane w dużo droższych konstrukcjach,  aż szkoda gadać. Handlarzy się nie słucha...tego już się nauczyłem. Można podyskutować, ale nie ulegać.

Oczywiście zaczynam rozumieć Twój niedosyt basu, może to jest coś czym trzeba się nasycić, a potem odstawić na bok:)

7 godzin temu, Wito76 napisał:

Jedno co mi trochę przeszkadza to problem w sumie z wszystkim kolumnami - czasem w średnicy pojawia się taki dziwny, nieprzyjemny dla ucha dźwięk. Taki pogłos, sprzężenie -diabli wiedzą jak to nazwać.

U mnie to było bardziej w górnych rejestrach, ale jeśli są zniekształcenia to szukałbym ich źródła właśnie w lampach. Zakładam, że wystepuje to też przy słuchaniu CD.

Edytowano przez klavikort
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diamond to w końcu też topowa seria. Od cholery rezencji i zadowolonych posiadaczy.
Biznes jest biznesem, wiadomo są pewne manipulacje klientem, ale raczej w moim przypadku nie będę szedł w tym kierunku i twierdził że ktoś mnie wkręcił. Omawiane było kilka wariantów i w zasadzie na podstawie kilku propozycji diamond to był mój wybór.
Co do pogłosu czy tam sprzężenia, to chyba jednak będzie akustyka. W Diamond ewidentnie to dawało się we znaki. Temat opisywany nawet w recenzji. Proponowano tam włożyć gąbki w bas refleks i tak zrobiłem. Problem ustąpił ale kosztem zmiany charakteru brzmienia. Basu było jeszcze mniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kubakk napisał:

chociaż przyznam iż elegancko się diamondy prezentują

I co z tego, że ładna jak w środku pusta. Dynaudio to klasa wynikająca z pochodzenia. Nawet głupia zwrotnica jest dopracowana tak, że nic nie szeleści nic nie rezonuje. A przełożyłem głośnik wysoktonowy do zwrotnicy w Pylonach i choć poprawiło to jakość pylonów, to słychac było nadal jakieś niekorzystne szelesty. Sprzedawcy mogą mówić, że te czy tamte kolumny są lepsze pod jakimś względem, ale to dynaudio produkuje swoje niestosowane nigdzie indziej głośniki i zestraja je tak, że jak z nimi obcujesz to wiesz, że słuchasz dźwięku, który nigdy nie ukłuje Cię w ucho, że to szlachetność w każdym calu. Dowiedziałem się o tym dopiero jak kupiłem inne kolumny i się okazało, że to co dotychczas słuchałem to nie była jakaś norma tylko hi-end. 

Nie jestem jakimś dyno naciągaczem, po prostu uważam, że audiofilską stratą jest nie znać dźwięku tej firmy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Wito76 napisał:

Nie znam starszych serii dynaudio, sporo jest używek na portalach sprzedażowych.

Też przez chwilę zastanawiałem się nad używkami. Okazało się, że mógłbym sobie kupić spokojnie za moje nowe kolumny,   używane w bardzo dobrym stanie Sonus Faber'y normalnie kosztujące kilkanascie tysięcy. Teraz zaś mam nowe Pylony:)

BTW. Nie widzę zbyt wielu używek Dynaudio np EMIT 30.

Edytowano przez klavikort
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Wito76 napisał:

No i nie zachęciłeś mnie. Byłem jeszcze miesiąc temu cholernie napalony na Emit20. Po rozmowie z doradcą ze sklepu wybrałem coś -na papierze i wg rekomendacji -niby jeszcze lepszego niż Emity czyli Diamond Monitor. I pisałem już wcześniej jaki był finał pojedynku. Każdy odbiera to inaczej, ale dla mnie Diamondy grały tylko średnicą, bardzo dobrą na marginesie. Bas faktycznie był, ale to tylko pojedyncze uderzenia tam gdzie powinny być, ale bez tego właśnie otulenia basem. Rozmawiamy/piszemy co dalej, może Emity? Doradca stwierdza, że to będzie bardzo podobny charakter grania i będzie rozczarowanie. Potrzebny jest litraż podłogówki, bym miał to czego chcę. Metodą eliminacji poszczególnych pomysłów zostały Focal Chorus 716 i MA Bronze 6. Wybrałem do testów Bronze 6 (kryterium również ekonomiczne). I nawet w tak całkiem niezłej kolumnie jak dla mnie jest ciut za mało tej podstawy basowej. Problem tkwi raczej w tym, że kilka miesięcy słuchałem klipschów, które mają charakter taki trochę kinowy i to kwestia osłuchania, przyzwyczajenia głowy do takiego grania. I teraz wszystko co ma mniej basu, mniej "suba w pakiecie" jest brzydkie. Sposobem na to jest osłuchiwanie się z Bronzami i jak pisałem wątek wyżej zaczynają mnie przekonywać. Bas na 14 godzinę, do filmów na 15 i jest spoko. Pewnie to też i kwestia wygrzewania się kolumn, ale jest coraz lepiej. Na pewno w Bronzach jest spora różnica na plus w kwestii średnicy. Wszelkie brzdąknięcia, werbelki, miotełki, dzwoneczki są słyszalne, czytelne, miło zaskakujące swoim istnieniem, nie są tak neutralne jak w Klipsch. Wczoraj słuchałem taki trudny i ciekawy materiał do testów Mike Oldfield - Amarok. Godzinny mix różnych dźwięków, przeszkadzajek, dzwoneczków, brumienia itd. I dawały radę. Wieczorem Szklana Pułapka 4.0 na polsacie w ramach testu - to nie klipsch, ale obyło się bez łez w oczach z powodu "gdzie jest bas?".

Jedno co mi trochę przeszkadza to problem w sumie z wszystkim kolumnami - czasem w średnicy pojawia się taki dziwny, nieprzyjemny dla ucha dźwięk. Taki pogłos, sprzężenie -diabli wiedzą jak to nazwać. W Diamondach dawało to wręcz fizyczny ból głowy, pomogło wsadzenie gąbek w BR. We wszystkich kolumnach tak mam. W Bronze też. Z tym, że trzymam je ze względów bezpieczeństwa dość blisko ściany, żeby nikt nie potrącił ich. Są na wypożyczeniu i obchodzę się z nimi jak z jajem. Z pudełka wyjmowałem w rękawiczkach, nie dochodzę do nich praktycznie, dosłownie jakby Covid miały :). Zastanawiałem się kilka razy, czy to nie jest czasem problem Magnata, bo pomaga mi zwykle delikatne skręcenie Middle na 11:55. Ale to chyba jednak akustyka płata figle.

Poczekaj Wito, ale czy dobrze rozumiem że zaufałeś sprzedawcy i finalnie nie sprawdziłeś EMIT 20 ? 😆 Miał je?

Pożyczę Ci je do testów jak chcesz.

23 godziny temu, Wito76 napisał:

@S4Home Pisałem gdzieś wyżej, 3000max za parę. Pewnie że chciałbym coś lepszego ale to nie jest dobry moment dla mnie na grubsze audio zakupy.

Te Bronze 6 nie są jednak głupie, zaczęły mnie przekonywać do siebie. Ale wiem/czuję , że pewnie jest coś jeszcze lepszego w tym budżecie.

 

 

 

Mam dla Ciebie przygotowaną ekstra cenę na Fyne F501. Serio. Sprawdź je :0 nie podejdą zapominamy. Podejdą to nie będziesz żałował.

https://s4home.pl/wypozyczamy/

Wiesz jak jest

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...