Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

2 godziny temu, Wito76 napisał:

@klavikort powiedz, jak u ciebie grają Dynaudio 2/7 z Magnatem? Nie chodzi do końca o brzmienie, ale o moc wzmacniacza, czy daje radę. Nie wiem czy czytałeś wyżej, pisałem jaki był efekt podłączenia Emit 30 do Magnata. Nie dało rady zrobić dyskoteki. Głośność na maksa a tu wcale nie jest głośno, można nawet porozmawiać jeszcze. Udaje ci się rozpędzić swoje monitory do konkretnej głośności? Głośność to jedno, ale pewnie i ma to odbicie w brzmieniu, nie można dać wiatru w żagle, kolumny nie mogą rozwinąć skrzydeł, tak przynajmniej ja to odebrałem.

 

Potwierdzam, że dyskoteki na nich nie zrobisz to kolumny do spokojnego słuchania czyt. delektowania się.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wito76 napisał:

@klavikort powiedz, jak u ciebie grają Dynaudio 2/7 z Magnatem? Nie chodzi do końca o brzmienie, ale o moc wzmacniacza, czy daje radę. Nie wiem czy czytałeś wyżej, pisałem jaki był efekt podłączenia Emit 30 do Magnata. Nie dało rady zrobić dyskoteki. Głośność na maksa a tu wcale nie jest głośno, można nawet porozmawiać jeszcze. Udaje ci się rozpędzić swoje monitory do konkretnej głośności? Głośność to jedno, ale pewnie i ma to odbicie w brzmieniu, nie można dać wiatru w żagle, kolumny nie mogą rozwinąć skrzydeł, tak przynajmniej ja to odebrałem.

Hmm, ja mam raczej małe wymagania głośnościowe. Robiłem co prawda potańcówkę i głośność była taka już prawie na max. Rzeczywiście czułem już szczyt możliwości Magnata, ale to nie były EMIT30, które spodziewałbym się grają głośniej niż moje Dynaudio 2/7. Z drugiej strony głośność była taka idealna, pozwalała no porozumiewanie się ustami, a nie językiem migowym. Natomiast na codzień absolutnie ta niska skuteczność nie przeszkadza. Zawsze przedkładam jakość dźwięku ponad skuteczność. Pylony grają głośno i nic mnie to nie zadowala, no może poza tym jednym dniem w roku jak się zdarzy potańcówka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.06.2020 o 07:23, Wito76 napisał:

Naprawdę ogromna ulga, że udało się oddać Polki, że nie zostanę z nimi i zamiast cieszyć się graniem człowiek by się tylko frustrował i czekał aż trafi się jakiś chętny na olx

Ja już nie zamierzam się frustrować i planuje zrobić kolumny samemu. Już rozmawiałem z firmą sprzedającą głośniki. Mają swoje projekty, zobaczymy jak to gra. W takich konstrukcjach zawsze bedzie można zrobić jakiś mały tuning do swoich upodobań.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pracy rozmawiałem z chłopakami, jakiś kolega kolegi, "stryjeczny wuj szwagra mojego drugiego męża" robił w ten sposób kolumny gdzieś w Niemczech. Firma ma swoje projekty i przy kliencie robią jeszcze korekty, stroją brzmienie tak, aby trafiało w gust klienta. I ten kolega kolegi bardzo zadowolony z efektów. Coś jak szycie garnituru na miarę zamiast rozmiar uniwersalny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Wito76 napisał:

Tylko w torze audio jest sporo zmiennych. Zmienisz lokalizację kolumn /akustykę, wzmacniacz, źródło, kable i być może cały misterny plan w...

Zgadza się. Historia jest taka, że zakupiłem u nich głośnik subniskotonowy, aby porobić próby z moją kolumną testową. Okazało się, że trochę przedobrzyłem z calami i zakupiłem głośnik 8", który okazał się za duży. Oczywiście mój błąd, ale chciałem tak sobie poeksperymentować. Głośnik zwróciłem, pogadałem jakie mam bóle z Pylonami i zaproponowali, abym się do nich z tymi Pylonami udał i zrobią pomiary i coś pomyślimy...:) Na razie nie miałem czasu, ale w tym tygodniu pojadę i obadam. Mają też swoje projekty jak ten np: http://akkus.com.pl/monolith-s/ wygrzany do odsłuchu. Pożyjemy zobaczymy.

Edytowano przez klavikort
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Obudowy będziesz robił na jakiejś znanej bazie? Czy całkiem nowy projekt?

 

Na początek odsłucham ten wyżej wspomniany projekt "monolith". To jest kolumna w zasadzie taka jaką zawsze chciałem, dwudrożna:) Jednak obawiam się, że dobra średnica wymaga, dwóch głośników średnio-niskotonowych. Niemniej sprawdzę. Po moich eksperymentach z kolumną testową na bazie Pylonów, stwierdzam, że nie chcę się bawić w projektowanie obudowy. Nie czuję tego rezonansu, to wymaga ogromnej wiedzy i doświadczenia. Nie można robić wszystkiego. Ja mam chatę do skończenia:) Wiem tylko, że należy zachować bardzo dużą dokładność przy odtwarzaniu jakiegoś projektu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Hej, byłem w firmie Akkus na odsłuchanie projektu DIY 3-drożnego na głośnikach SB Satori. Ten projekt został wykonany przez klienta, całkowicie wg projektu gdzieś z netu. Niestety kolumny nie grały, jakby się spodziewał wykonawca, więc zwrócił się do właściciela i konstruktora firmy w celu ich poprawy. Zwrotnica oryginalna została więc wyrzucona i prze-aranżowana kompletnie. Nie słyszałem ich przed naprawą, ale podobno "odżyły" po tej rekonstrukcji. Przyjechałem na odsłuch ... co tam się wyrabiało, jak został włączony utwór. Czegoś takiego jeszcze nie słyszałem, jakieś szarpnięcia struny wydobywały się zza kolumny, poza obszarem ich usadowienia. Jakieś rotacje dźwięku. Wyobrażałem sobie, że muzyka tak może brzmieć, ale nigdy czegoś takiego na sprzęcie audio nie słyszałem. 

Kolumny te jednak okazały się, za duże jak na moją wnękę w salonie i nie wyglądałyby korzystnie. Wszystko razem wyglądało by jak sardynki w puszce, dlatego z żalem zrezygnowałem z nich. Zapytałem z ciekawości jaki to przedział cenowy za takie kolumny w takim wykonaniu "korporacyjnym", okazało się, że tak od 20 do 25tyś:) Żałuję, bo mógłbym je mieć za mniejsze pieniądze, gdybym obudowy wykonał sam. A dźwięk byłby taki jaki zawsze chciałem -> niski bas pochodzący z głośnika 24cm, a reszta taka jak być powinna, wierna, bez obcinania pasma i uwydatniania innych częstotliwości. Myślę, że tutaj jest wielka zasługa Pana Witolda, za ostateczne brzmienie tych kolumn. To czuć, że inżynierem jest wybitnym, w konstruowaniu systemów audio.

Na pocieszenie, umówiłem się w przyszłości na wypożyczenie kolumn Monolith F2S LE. Rozmachem, trochę ustępują tym 3-drożnym Satori, ale podobno ma być lepiej po wygrzaniu. Zobaczę jak sprawdzą się u mnie w domu. 

PS. Żeby nie było, że piszę poza tematem, to wspomnę, że wziąłem Magnata MR-780 na odsłuch tych kolumn i stanął w szranki z GRYPHON AUDIO DIABLO 300. No i różnica była ... ten Magnat to przedstawiał świat trochę jakby zamknięty w takiej kuli, wcześniej nie słyszałem tego, ale po przesiadce z Gryphona było to namacalne. Gryphon zaś grał jakby limity i ograniczenia nie interesowały go:)

Edytowano przez klavikort
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, klavikort napisał:

PS. Żeby nie było, że piszę poza tematem, to wspomnę, że wziąłem Magnata MR-780 na odsłuch tych kolumn i stanął w szranki z GRYPHON AUDIO DIABLO 300. No i różnica była ... ten Magnat to przedstawiał świat trochę jakby zamknięty w takiej kuli, wcześniej nie słyszałem tego, ale po przesiadce z Gryphona było to namacalne. Gryphon zaś grał jakby limity i ograniczenia nie interesowały go:)

Tak. Chodź z drugiej strony myślę że jest mało osób które wybierają akurat między tymi dwoma :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to po podłączeniu Magnata szef firmy chciał być chyba miły i powiedział, że ten mój wzmacniacz gra bardzo podobnie... może góra jest bardziej zaokraglona:)

Rzeczywiście pod względem dynamiki tonalnej jest podobnie, ale jak zrozumiałem w tak drogich wzmacniaczach rzeczy dzieją się gdzie indziej. Nie patrzy się na to ile jest basu, ile sopranu, tylko gdzie to gra w przestrzeni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny opis. Ale niestety trochę zbyt bardzo działający na wyobraźnię. Człowiek czyta i już sobie wyobraża jak to musiało brzmieć i już myśli co by tu teraz zmienić. Może chociaż nowe kabelki kupić. A może znowu się umówić na odsłuchy i poszukać czegoś innego.
Moje wrażenia są takie, że w cenie do 5k nie ma kolumn, które grają wybitnie, audiofilsko, dźwięk odrywa się od kolumn, masz dźwiękowe 3D i trzeba się z tym pogodzić. Takie rzeczy tylko w opłaconych recenzjach się zdarzają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, klavikort napisał:

i stanął w szranki z GRYPHON AUDIO DIABLO 300.

Taki mały wtręt co robi akustyka , słuchałem Gryphona  250 z Tanoyami Turnberry w prywatnym domu i nie powiem robiło wrażenie , i słuchałem dużo droższego zestawu / coś koło 2 mln/ monobloków  Gryphona z kolumnami Kodo / AVS/ i .... lepiej w małej salce zabrzmiał będący za ułamek tej kwoty Gato ze swoimi monitorkami :)

Oczywiście opinia subiektywna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Wito76 napisał:

Fajny opis. Ale niestety trochę zbyt bardzo działający na wyobraźnię. Człowiek czyta i już sobie wyobraża jak to musiało brzmieć i już myśli co by tu teraz zmienić. Może chociaż nowe kabelki kupić. A może znowu się umówić na odsłuchy i poszukać czegoś innego.
Moje wrażenia są takie, że w cenie do 5k nie ma kolumn, które grają wybitnie, audiofilsko, dźwięk odrywa się od kolumn, masz dźwiękowe 3D i trzeba się z tym pogodzić. Takie rzeczy tylko w opłaconych recenzjach się zdarzają.

Brzmiało to tak, że w pierwszym momencie pomyślałem, puszcza mi tu gość jakieś spreparowane audiofilskie kawałki, takie to będą na każdych kolumnach będą grały dobrze... pomyślałem:) Jednak jak podłączylismy moje pylony, ja zadowolony, że mam zaj...tą średnicę i się jakoś obronię:) Okazało się, że w tej wyższej średnicy jest dziura i utwór który miał taki szum jakby zdarta płyta czy coś. U mnie nie mozna było poznać co ten szum to w ogóle jest, był podobny do niczego. Po prostu nie przekazały wszystkiego. Powiem szczerze, że mi wiele nie trzeba. Chcę kolumn z płaską charakterystyką. Widzę, że trudno o takie w salonie, stąd wrócę po te Monolith'y bo tam mam jakąś gwarancję i też zaufanie, że to będzie brzmiało conajmniej przyzwoicie, a i też bedzie można coś zmodyfikować jakby co. Te Monolithy  to już 7k, ale jak sobie przypomnę Focale 926 za 10k to tam nie było wszystko neutralne. Wysokie tony były trochę za ostre. Dowiedziałem się, że dopiero w wyższych modelach Focali , wysokie tony są już poprawne:) Jakieś takie dziwne zabiegi stosują producenci kolumn "firmowych". Mój kierunek, to chyba manufaktura kolumn, polskich inżynierów. Podsumowując te Monolithy nawet w zakresie średnicy zjadły Pylony, a o basie to już nawet nie ma co wspominać.

Edytowano przez klavikort
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, klavikort napisał:

Moje wrażenia są takie, że w cenie do 5k nie ma kolumn, które grają wybitnie, audiofilsko

Masz rację, w tej kategorii cenowej producenci, kombinują jak tu zbałamucić klienta, żeby pomyślał, że ma sprzęt. Dają tego za dużo, tamtego za mało, aby tylko zakamuflować swoje niedoskonałości. Najtrudniej przekazać prawdę to już jest pułap cenowy przekraczający wspomiane 5k przynajmniej dwukrotnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, tomek4446 napisał:

Oczywiście opinia subiektywna.

Nie jest to jedynie Twoja opinia. Dużo systemów na AVS znacznie tańszych, ale tak znacznie znacznie gra po prostu lepiej.

14 godzin temu, klavikort napisał:

Masz rację, w tej kategorii cenowej producenci, kombinują jak tu zbałamucić klienta, żeby pomyślał, że ma sprzęt. Dają tego za dużo, tamtego za mało, aby tylko zakamuflować swoje niedoskonałości. Najtrudniej przekazać prawdę to już jest pułap cenowy przekraczający wspomiane 5k przynajmniej dwukrotnie.

Inna sprawa że wiekszość klientów w tym pulapie szuka kolumn coś od siebie dających. Te neutralne byly by po prostu nijakie. Mało popularne i nie dochodowe.

15 godzin temu, klavikort napisał:

Chcę kolumn z płaską charakterystyką.

ELAC Uni Fi, Dynaudio Emit 30

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż mi się nie chce wierzyć, że tak bardzo to 85db dało sie we znaki. Ja ostatnio słuchałem te 3-way satori DIY i one też nie miały dużej skuteczności coś ok 85-86 db. Jednak jak włączyłem numer z basem i dałem Magnata na 0db, to mnie w fotel te 24cm głosniki wciskały. I zaraz przyszedł konstruktor, że one mogą tego nie przeżyć:) Fakt ze głosnik niskotonowy WO24P-8 miał 90W i trochę od tego wachlowania już mu język wychodził na wierzch. Jednak nie mogłem powiedzieć, że było cicho przy tej lekko większej skuteczności niż emity.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tylko, że jak tak człowiek czyta codziennie to forum, czyjeś próby, poszukiwania, opisy super brzmienia to naprawdę można się nabawić audiofilskiej nerwicy. Słuchasz swojego sprzętu i wkurza cię to czy tamto. Ale pocieszenie jest takie że może 10% jest tu takich zadowolonych z życia. Większość jednak jest na etapie pogoni za króliczkiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...