Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

6 minut temu, Wito76 napisał:

A ja powiem tylko, że jak tak człowiek czyta codziennie to forum, czyjeś próby, poszukiwania, opisy super brzmienia to naprawdę można się nabawić audiofilskiej nerwicy. Słuchasz swojego sprzętu i wkurza cię to czy tamto. Ale pocieszenie jest takie że może 10% jest tu takich zadowolonych z życia. Większość jednak jest na etapie pogoni za króliczkiem.

Większość z nas ma już za sobą rozczarowania i nerwicę po zakupionych kolumnach:) Teraz mozna juz włączyć na luz i w spokoju szukać czegoś więcej. Natomiast mi taki Gryphon za 60k nie wywrócił świata do góry nogami. Owszem może w przyszłości kupię coś co gra już bardziej otwarcie niż Magnat, ale to w cenie max do 6.5k. Myślę, że na tym pułapie da się wejść w ten level powiedzmy docelowy;) Tymczasem w domu podczas słuchania muzyki towarzyszącej Magnat mi wystarcza. I tak mam wrażenie, że stereo jest w nim conajmniej dobre, a biorąc pod uwagę cenę, bardzo dobre.

@S4Home, ten BR z przodu to nie ja sobie wymyśliłem, ale w każdym prawie teście zachwalają taki sposób umieszczenia otworu jako mało wymagający:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to nauczyć się filtrować to co się czyta. Ale do tego trzeba czasu, doświadczenia, odsłuchów, prób i błędów. Czytasz o kablach, ktoś zmienił zwykły CCA za 2 zł na miedziany za 7 zł i słyszy poprawę i poleca ten miedziany. To ja też powinienem sobie taki kupić.
Albo ampli sieciowy z kolumnami za 3200 i gra to krystalicznie. Czytasz i nakręcasz się bez sensu. Fajnie jest mieć odsłuchanych kilkanaście zestawów i dopiero wtedy coś możesz powiedzieć. Też mnóstwo razy zastanawiam się czy Magnat to był mój strzał w dziesiątkę. Czytasz o Cambridge, Audiolab, Nad i ludzie chwalą. Mi akurat w magnacie bardzo pasuje funkcjonalność, 2 optyki, 2 coaxiale, wiadomo RCA, bluetooth. I korzystam z tego. Konkurencja wypada blado w tym temacie i zawsze czegoś mi w nich brakuje. Dokupić dodatkowy DAC to żadna przyjemność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, klavikort napisał:

ten BR z przodu to nie ja sobie wymyśliłem, ale w każdym prawie teście zachwalają taki sposób umieszczenia otworu jako mało wymagający:)

Bzdura. Poczytaj cały temat tam kolega wrzucił informację też z innego testu mówiąca o czymś zupełnie innym.

Dokładnie tak wito! Klucz! Filtrowanie co się czyta. I nabranie takiego doświadczenia łatwe nie jest. Ja mam łatwiej czytam i mam sprzęt przed sobą. Albo czytam i sprzęt już znam. I tak kilka lat i wiem gdzie które fragmenty ktoś naciąga a gdzie nie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, klavikort napisał:

Jednak jak włączyłem numer z basem i dałem Magnata na 0db, to mnie w fotel te 24cm głosniki wciskały.

Ja jak dam na 0dB pojawia mi się równolegle taki dziwny, jednocześnie swojski dźwięk. Coś jakby "ścisz, nie jesteś sam w domu do cholery". Nie potrafię dokładnie określić bo słabo wtedy słyszę.

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, rafal napisał:

  A mnie po czasie użytkowania znudziły się bowersy 683s i chyba je sprzedam. Co byście do naszego magnata zaoferowali? Czy np heco aurora 700 lub 1000 to nie bedzie poziom niżej? Jest po necie trochę achów nad tymi kolumnami a może jednak coś innego..

Magnat quantum 1009 lub heco celan gt902🤫

Edytowano przez Elizjum7919.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te magnaty i heco to prawdziwe kolosy!! Pytanie czy do mojego salonu 25m2 ale cześciowo otwartego na pozostałe 50m2 to nie za duże konstrukcje? Zawsze się nad tym zastanawiałem jak mam traktować tę przestrzeń do wyboru kolumn. Chciałbym z tym magnatem osiągnąć spektakularne brzmienie 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, rafal napisał:

No wlaśnie nie mogę. Dlatego będę chcial posłuchać jakiś innych kolumn w domu na magnacie i wyciągnąć wnioski. To może być mozolna droga ale chciałbym ograniczyć wybór do jak najmniejszej ilości kolumn. 

To odsłuchaj z Magnat signature 1105 może tobie przypadną do gustu. Bardzo dobrze wykonane kolumny. Magnat łączy swoje wzmacnicze ze swoimi kolumnami.Ja mam vincenta z magnat quantum.

Edytowano przez Elizjum7919.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę celował w używki max do 5k. Póki co szukam co by mogło zagrać z magnatem jak najlepiej. Wiem że kolumny muszą być z solidnym fundamentem basowym i niewycofaną średnicą a góra bez zarysowań. Do tego przestrzeń i głębia jaka jest w bowersach. Kurcze czy są takie😝?

Edytowano przez rafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ostatnio chodzą po głowie Fyne 501, ale to taka melodia przyszłości. No i trochę ciągnie wilka do lasu, myślę też trochę o klipsch rp6000f z racji tego że już miałem klipsche i sporo rzeczy mi się w nich jednak podobało. Ciekaw jestem na ile poprawiona w rp6000f jest średnica względem niższej serii. Bardzo mi się podobało dociążenie i dźwięczna góra w klipschach, ale niestety w średnicy było mało detalicznie. Obecne bronze mają fajną średnice, ale trochę jasno górą grają, ale będę zmieniał kable bo Chord Clearway tylko dokładają mi tej jasności.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.07.2020 o 20:52, rafal napisał:

A mnie po czasie użytkowania znudziły się bowersy 683s i chyba je sprzedam. Co byście do naszego magnata zaoferowali? Czy np heco aurora 700 lub 1000 to nie bedzie poziom niżej? Jest po necie trochę achów nad tymi kolumnami a może jednak coś innego..

A czemu Ci się znudziły?

Jesli znajdziesz wspomniane Magnaty 1009s albo Heco w założonym budżecie to się nie zastanawiaj. Rewelacyjne brzmienie. Lepsze od znacznie droższych konstrukcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba użyłem złego słowa "znudziły" bo brzmi to jak kaprys😉

Myślę o wymianie gdyż bardzo często słyszę natarczywe wokale i drażniące dźwięki górnego pasma. Wokale i średnica też grają czesto jakby ciszej. Czasem jest wspaniale a czasem mnie dźwięk drażni. To zestawienie i tak uważam za bardzo dobre i gra to świetnie ale myślę że z magnata można słuchać lepiej. Najgorzej jest na niektórych stacjach radiowych z  (wxad10) które uwypuklają te problemy. Może to kwestia samej yamahy która rozjaśnia mi dźwięk. Staram się słuchać tylko dobrych jakościowo stacji radiowych

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...