Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

3 godziny temu, rafal napisał:

Myślę o wymianie gdyż bardzo często słyszę natarczywe wokale i drażniące dźwięki górnego pasma. Wokale i średnica też grają czesto jakby ciszej. Czasem jest wspaniale a czasem mnie dźwięk drażni. To zestawienie i tak uważam za bardzo dobre i gra to świetnie ale myślę że z magnata można słuchać lepiej. Najgorzej jest na niektórych stacjach radiowych z  (wxad10) które uwypuklają te problemy. Może to kwestia samej yamahy która rozjaśnia mi dźwięk. Staram się słuchać tylko dobrych jakościowo stacji radiowych

Całkowita zgoda co do wrażeń odsłuchowych kolumn B&W po dłuższym ich użytkowaniu. Niestety u mnie dopiero wymiana kolumn na inne przyniosła ulgę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Elizjum7919. napisał:

Tak magnat quantum ze swoimi wzmacniaczami gra bardzo dobrze. Heco i magnat to dobre kolumny, lecz magnat quantum gra równiej ma więcej środka od celan gt 702.Ale to moje odczucie. Najlepiej odsłuchać obie i wybrać. Ja wybrałem magnat quantum 755 i jestem mega zadowolony.

Prześledziłem wątek magnata od początku. Zainspirowały mnie Tannoye xt6 lub xt8 revolution które są polecane do mr-a. Z recenzji brzmią optymistycznie. I ten wygląd! Osobiście mi się podobają. Będą myślicie lepsze od 757?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, rafal napisał:

Myślę o wymianie gdyż bardzo często słyszę natarczywe wokale i drażniące dźwięki górnego pasma

ok, tylko pytam. Ja też tak odbieram Bowersy ale jest wiele osób którzy to lubią dlatego w porządku tylko pytałem :) Bardziej w kierunku co Ci kolejnego doradzić.

Moim zdaniem 757 gra lepiej od Bowersa. Masz równie jasne dokładne granie ale nie kłujące. Bardziej liniowe. Z kolei w Celan dochodzi jeszcze do tego niższy bas. To kolumny które grają bardziej energicznie. Do GT 902 trzeba posiadać pokaźny klocek. MR 780 będzie za słaby.

XT8F to fajen granie i tu na pewno będziesz zadowolony. Góra jest czysta, wokale obecne dół miększy niż w Bowersie i Magnacie. Ewentualnie masz jeszcze Fyne F 502 gdzie góra jest bardziej łagodna.

 

Pożyczyć Ci któreś do domu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, rafal napisał:

Dzięki za konkretne zestawienie Podjadę do Was w sobotę i z czymś wyjadę mam nadzieję.

No tylko Celan GT już nie mamy :/

Teraz jest linia Celan Revolution.

A 757 bywają.

Dzwoniłeś wcześniej? Bedą chłopaki na ciebie czekać z jakimiś ciekawymi propozycjami?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

No tylko Celan GT już nie mamy :/

Teraz jest linia Celan Revolution.

A 757 bywają.

Dzwoniłeś wcześniej? Bedą chłopaki na ciebie czekać z jakimiś ciekawymi propozycjami?

Tak dzwoniłem. Moje typy to tannoy xt/8 Jeśli to nie podejdzie to będę czekał na magnata 757 albo zamówię go w ciemno. Kurcze może skądś go ściągniecie😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.07.2020 o 19:44, rafal napisał:

Będę celował w używki max do 5k. Póki co szukam co by mogło zagrać z magnatem jak najlepiej. Wiem że kolumny muszą być z solidnym fundamentem basowym i niewycofaną średnicą a góra bez zarysowań. Do tego przestrzeń i głębia jaka jest w bowersach. Kurcze czy są takie😝?

Miałem podobny dylemat gdy z Magnatem mr780 grały u mnie Monitor Audio Bronze 6. Zmieniłem na Elac Fs 247.3 i to była bardzo dobra decyzja. Za ok 5k można kupić używane. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, rafal napisał:

albo zamówię go w ciemno. Kurcze może skądś go ściągniecie😉

U dystrybutora ostatnio był. Więc jest szansa.

20 godzin temu, Piotr W napisał:

A jak z Magnat mr780 odnajdą się monitory Heco Celan Revolution 3. Jaki charakter może mieć to zestawienie, Czy Heco Celan Revolution 3 są monitorami uniwersalnymi czy preferowane są raczej do konkretnego rodzaju muzyki?

Każdy inaczej odbiera każde gatunki. Z Magnatem to brzmienie dynamicznie, rockowe z impetem połączone właśnie z melodyjnością. Kolumny w swojej cenie są znakomicie wykonane. Warto ich odsłuchać. Poprzednie Celan GT 302 był często wybieranym modelem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po odsłuchu. Niestety tannoyek nie było na miejscu. Odsłuch na Ma 600 gdyż Mr 780 był u klienta. Najpierw z ciekawości posłuchałem zachwalanych heco 1000. Dla mnie słabo. Następnie były Polk s55. Lepiej ale dalej nie moja muzyka. Trzecia dostępna opcja której chciałem przesłuchać to dość niepozorne na tle heco Fyne 501. Pojawił się uśmiech na mojej twarzy momentalnie. To jest ta linia dźwięku której szukałem. Nie mogłem wyjść z podziwu jak te niewielkie mebelki pięknie brzmią. Nareszcie słyszę wokal bijacy w twarz. Zero absolutne zero ostrości z przestrzenią i glębią jak z otchlani. Mało tego bas jest absolutnie cudowny świetnie kontrolowany i można poczuć jego siłę. Za tydzień jadę ich odsłuchać na MR 780 i będą też większe F502 które docelowo zamierzam przetestować. 

Edytowano przez rafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rafal napisał:

Jestem po odsłuchu. Niestety tannoyek nie było na miejscu. Odsłuch na Ma 600 gdyż Mr 780 był u klienta. Najpierw z ciekawości posłuchałem zachwalanych heco 1000. Dla mnie słabo. Następnie były Polk s55. Lepiej ale dalej nie moja muzyka. Trzecia dostępna opcja której chciałem przesłuchać to dość niepozorne na tle heco Fyne 501. Pojawił się uśmiech na mojej twarzy momentalnie. To jest ta linia dźwięku której szukałem. Nie mogłem wyjść z podziwu jak te niewielkie mebelki pięknie brzmią. Nareszcie słyszę wokal bijacy w twarz. Zero absolutne zero ostrości z przestrzenią i glębią jak z otchlani. Mało tego bas jest absolutnie cudowny świetnie kontrolowany i można poczuć jego siłę. Za tydzień jadę ich odsłuchać na MR 780 i będą też większe F502 które docelowo zamierzam przetestować. 

Omyłkowo wpisałem w odsłuch MA 600 zamiast MA1000😳

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rafal napisał:

A ja się zastanawiam z którymi magnat fajniej zagra na moich 25m2. Fyne 502 czy jednak 501 by stykły. Czy wykorzystam w pełni 502 oto jest pytanie

Jesli podobalo Ci sie brzmienie Fyne to Tannoy ale w wersji z dualconcentric tez by Ci sie spodobało. Jest to bardzo podobna konstrukcja do w/w Fyne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...