Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

2 godziny temu, Elizjum7919. napisał:

Ja już wiem na co padnie ostateczny wybór 502😉

Teoretycznie 502 jest lepszy ale gdzieś na forum czytałem że jednak 501 gra lepiej😳. Tutaj sporo wydaje mi się będzie już zależeć od samego magnata i odpowiednie dopasowanie do mojego metrażu. Przypomnę jest to 25m2 salon gdzie połowa tylnej ściany jest otwarta na kolejne z 50m2. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug nie których gra lepiej bo bardziej liniowo. F502 ma po protu więcej basu.

Tutaj wybór zalezy od akustyki Twojego pomieszczenia.

25m to taka granica gdzie 501 przestają grać a 502 zaczyna.

Więc możesz obie sprawdzić u siebie.

A co dalej z Tannoyem? Czekamy. Kolumn nie ma w całej europie. Po firmie? Przejęcie przez kogoś czy chwilowa czkawka przez wirusa? Po prostu nie wiadomo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, S4Home napisał:

Słuchałem. Stały obok siebie.

Celan jest bardziej rozdzielczy. Jaśniejszy. Żywszy w dźwięku. nie dysponuje jednak taką głębią i namacalnością wokali.

Jeśli celan jest jaśniejszy to nie jest to kolumna dla mnie napewno. Dodatkowo mniejsza głębia i dynamika dyskwalifikuje ją w porównaniu do fyne. Niechce żadnej natarczywości i agresji dźwięku w połączeniu. Jestem u Was na odsłuchu z końcem tygodnia😉 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na wykres charakterystyki Heco Gt 702 rzeczywiście nie powinno brakować niczego.. Na wykresie ładnie to wygląda. Zastanawia mnie spory spadek wartości tych heco bo jest sporo ogłoszeń nawet poniżej 4k. Brak testów w prasie przynajmniej ja nieznalazłem. Szkoda że niemam opcji ich posłuchać dlatego zdam się na Ciebie S4home i zapytam szczerze. Które byś wybrał z tego do MR780?😉 Heco czy Fyne. Wiem że każdy ma inny słuch i priorytety ale z brzmienia trzeba wyciągnąć wielką przyjemność słuchania i wierność przekazu. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wynika z firmy.

Heco i Magnat nie sa popularne w Polsce. Są utożsamiane z audio w maluchu w latach 2000. Szczerze? To dobrze! Bo możesz dzieki temu kupić kolumny które konkurują z 3 razy droższymi.

Pamiętam jak mieliśmy  1009s to zawstydzał Sonusy czy znacznie droższe Dali.

Obie maja to czego szukam w dzwieku.

Fyne F502 moc i uderzenie na basie. Nie zmęczą mnie. Z kolei HEco Celan wcianie mnie dynamiką. Jak będziesz u nas to zapytaj kiedy chłopaki chcą ściągnąć Heco co prawda nowe ale na stan. Celany nam ładnie schodziły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po odsłuchu. Powiem tak, magnat mr 780 nie zagrał z fynami wogóle...ani z 501 a tym bardziej z 502. Podpięcie MA 1000 zmieniło postać rzeczy. Grało to dla mnie wybitnie! W sumie to jestem w szoku że te dwa magnaty aż tak się różnią. Różnica była tak wielka jakby z kolumn zdjąć gruby koc 😳 Niezagrał też z kefami Q950 za to MA 1000 gra genialnie ze wszystkimi trzema kolumnami..wydobywa niebywałe dźwięki. Następnie te same kolumny z roksanem K3 też mnie nic nie urzekło. Chyba wypożyczę MA 1000 do domu i sprawdzę co zrobi z moimi b&w. Jeśli to się nie sprawdzi to zmieniam cały system 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę odetchnąłem z ulgą, bo też słuchałem Fyne 501 i zdziwiłem się ze one grają rewelacyjnie. Ale teraz na MR-780 wnioski mamy podobne;) Tzn grają ale nic nadzwyczajnego. Dla mnie było tez za dużo basu, dlatego je odrzuciłem. Natomiast kusisz tym MA-1000:) U mnie to jednak daleka droga bo chwilowo kieruje fundusze na jakiś motocykl...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@klavikort odetchnales z ulgą a ja złapałem konsternację. Z ciekawością czytałem wpisy Rafała i już z tyłu głowy miałem plan na Fyne 501. Cennikowo ten MA 1000 kosztuje 6900 czyli okolice 6k lub nawet mniej do zapłaty. I chcąc wydać 6k na wzmacniacz do gry wchodzi sporo innych sprzętów. Ten MA 1000 dla mnie dyskwalifikuje się brakiem DACa i wejść cyfrowych, które dla mnie są ważną funkcjonalnością.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Wito76 napisał:

@klavikort odetchnales z ulgą a ja złapałem konsternację. Z ciekawością czytałem wpisy Rafała i już z tyłu głowy miałem plan na Fyne 501. Cennikowo ten MA 1000 kosztuje 6900 czyli okolice 6k lub nawet mniej do zapłaty. I chcąc wydać 6k na wzmacniacz do gry wchodzi sporo innych sprzętów. Ten MA 1000 dla mnie dyskwalifikuje się brakiem DACa i wejść cyfrowych, które dla mnie są ważną funkcjonalnością.

 

 

Fyne 501 grał mimo wszystko lepiej od 502 ale nie z mr 780. MA 1000 pokazał na nich klase. Te kolumny wymagają bardzo dobrze dobranej elektroniki. Żadne inne kolumny nie pokazały takiej przestrzeni, uporządkowania, głębi i sceny z wokalem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.07.2020 o 11:08, rafal napisał:

Jestem po odsłuchu. Powiem tak, magnat mr 780 nie zagrał z fynami wogóle...ani z 501 a tym bardziej z 502. Podpięcie MA 1000 zmieniło postać rzeczy. Grało to dla mnie wybitnie! W sumie to jestem w szoku że te dwa magnaty aż tak się różnią. Różnica była tak wielka jakby z kolumn zdjąć gruby koc 😳 Niezagrał też z kefami Q950 za to MA 1000 gra genialnie ze wszystkimi trzema kolumnami..wydobywa niebywałe dźwięki. Następnie te same kolumny z roksanem K3 też mnie nic nie urzekło. Chyba wypożyczę MA 1000 do domu i sprawdzę co zrobi z moimi b&w. Jeśli to się nie sprawdzi to zmieniam cały system 

MR 780: amplituner

MA 1000: wzmacniacz

Wszystko jasne szkoda, że cena prawie dwa razy wyższa. Skoro posłuchałeś wzmacniacza to do amplitunera już nie wrócisz z tymi czy innymi kolumnami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, lysyrafal napisał:

MR 780: amplituner

MA 1000: wzmacniacz

Wszystko jasne szkoda, że cena prawie dwa razy wyższa. Skoro posłuchałeś wzmacniacza to do amplitunera już nie wrócisz z tymi czy innymi kolumnami.

Tak sobie myślę o ile lepszy jest ten MA 1000 od takiego Vincenta SV-227, który ma większą moc , regulację barwy dzięku i DAC. Normalnie 3:0 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nie jest to tani wzmacniacz. Ale on rywalizuje z tymi za 10 000. Nie masz podatku od marketingu więc masz tańszy równie dobry wzmacniacz.

9 godzin temu, klavikort napisał:

Tak sobie myślę o ile lepszy jest ten MA 1000 od takiego Vincenta SV-227, który ma większą moc , regulację barwy dzięku i DAC. Normalnie 3:0 :)

Sprawdź. Mogę ci pożyczyć MA 1000

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, S4Home napisał:

Sprawdź. Mogę ci pożyczyć MA 1000

Dzięki @S4Home, ale chciałbym posłuchać je w bezpośrednim starciu tzn. Magnat vs Vincent. Nie wiem czy wyczuje róznice, słuchając na raty. Vincent ma tych funkcjonalności dużo więcej i musiałbym mieć pewność, że MA-1000 przewyższa Vincenta jakością dzwięku tak bardzo, że warto porzucić dla niego te wszystkie ficzerki Vincenta .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nikt nie obrzydził, ale jednak nie mogę wyprzeć tego, że w porównaniu ze wzmacniaczem dużo droższym to ten nasz super amplituner ma jednak dzwięk trochę, taki jakby "ciasny". Barwa dźwięku jest bez zarzutu. Jednak jest w nim coś co nie powoli zapomnieć o tym, że to amplituner -> taki brak przestrzeni wychodzącej poza kolumny. Ja na codzień tego nie słyszę bo słucham muzyki dla towarzystwa, ale jak ktoś przesiaduje nocami przy płytach, to może chcieć czegoś więcej.

Edytowano przez klavikort
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie potestuję jeszcze wzmaki porównawczo w salonie a potem wezmę coś do domu i zrobię test naprzeciw MR 780. Zobacze jak gra taki choćby naim 5si czy jakiś marantz coś tak do 5k i się okaże jeszcze czy da się znaleźć równie dobre brzmienie. Podepniemy pewnie kefy q950 które być może będą docelowym zakupem. Ostatnio grały mi najlepiej z testowanych kolumn. Mój magnat jest już porządnie dotarty więc brzmienie w domu wcale nie musi okazać się najgorsze bo akustyka jak sami wiecie ma ogromny wpływ na brzmienie każdego zestawu. Może się okazać że ten którego słuchałem w salonie nie był dotarty jeszcze. Takie poprostu przemyślenia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na ten przykład w ogóle zapomniałem że mam amplituner. Z tunera nie korzystam w ogóle, słabo trochę u mnie z zasięgiem a radio przestało już być głównym medium do słuch muzyki. Aczkolwiek kupując zależało mi by był tuner, z perspektywy czasu niepotrzebnie. Ogólnie ten nasz magnat często jest polecany więc chyba nie ma tragedii. Choć zawsze mam gdzieś z tyłu głowy, że Piotrek S4home bardzo często poleca te markę wink.png

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...