Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

18 minut temu, Wito76 napisał:

To trochę mnie uspokoiło. Tylko skąd w takim razie ta asymetria.

Bo widzimy lewy bok jednej lampy i prawy bok drugiej. Mogą te boki troche inaczej zasłaniać te diody. Nawet lekkie pochylenie lampy będzie inaczej przysłaniało punkt świetlny i dawać różne obrazy.

Ps. Chociaż już zgłupiałem nie pamietam  na 100%  czy widzimy różne boki, natomiast  na pewno nie są identyczne. Są takie nierównomierności w wykonaniu lamp, u mnie z racji tego ze wstawione są trochę niższe od oryginalnych to ta poświata jest zupełnie inna. Widać te diody świecące z tylu. 

Edytowano przez klavikort
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Wito76 napisał:

@klavikort Tak z ciekawości, które lampy lepsze? Brandowany Mullard czy te co teraz włożyłeś? Pewnie już posłuchałeś trochę.

 

 

Właśnie teraz zabrałem się za słuchanie i takie mam wrażenie, że dźwięk stracił na klarowności. Doszły takie składowe lekko metaliczne. Raczej wrócę do tych starych Mullard’ów marki Phillips.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz pisałem wcześniej, poczekam na stanowisko dystrybutora, ale mimo to mam ochotę zmienić lampy. Chińska 6 euro a wszystkie inne droższe. Choćby ten fakt trochę mi przeszkadza ::). Za jakość trzeba zawsze zapłacić. Słowo metaliczność działa na mnie jak plachta na byka więc jeśli coś to zacznę od philipsów z tego linku.

A swoją drogą, zaraz przepnę sobie kolumny tzn dam kable od góry na zaciski HF i zejdę do LF. Teraz mam odwrotnie, wchodzę od dołu przez LF i dalej tym samym kablem jako zworka na górę. Ciekawe czy coś się zmieni. Jeszcze leżą mi nieużywane Chord Clearway i muszę kiedyś spróbować w bi-wire.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie Wito mieliśmy tak kiedyś na modelu ekspozycyjnym. Ale faktycznie to nie miało znaczenia. O diodach też nie widziałem bo go nie rozbierałem ale widać że "świeci " w innym miejscu. I nie miało to u nas wpływu na stereofonie. U Ciebie ten wokał o którym mówisz to może być kwestia ustawienia. Czy kolumny stoją dokładnie tak samo?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak stoją :0.
Jeśli już to za moimi plecami jest skos w prawym narożniku bo to sypialnia na poddaszu. Ogólnie trudne pomieszczenie do akustyki. Ale na parterze duży salon spełnia funkcje głównie gościnne więc nie pchałem się tam ze sprzętem
A sypialnia ma 20m2 więc daje radę z podłogówkami i to taki nasz ulubiony pokój bo jak to w sypialni nie musi być sterylnie czysto, bo może goście tu zajrzą. Jest TV, kawał łóżka i jest sympatycznie. 477ae982afcfb95c21701acaf633227a.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizor jest osiowo na ścianie tzn cegle. Kolumny może i względem telewizora nie są w osi, ale są w mojej osi gdy rozwalę się na łóżku. Telewizor faktycznie ginie na tej ścianie, 42" tylko ale do sypialni wystarczy.
Generalnie nie zauważyłem żadnej asymetrii w brzmieniu kolumn co mogłoby sugerować awarię kanału. Tylko w tym Moode stereo-teście startowym facet gada dwoma różnymi głosami. Pewnie tak ma być.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...