Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

Hehe tak zmieniłem na MA 1000 bo zdeklasował wszystko co testowałem. Ale MR 780 został by ze mną do drugiego systemu gdyby nie fakt że chcę rozbudowac dalej system. Gdzieś czytałem jak ktoś się chwalił że ma oby dwa te magnaty i po wymianie lamp w 780 grał bliżej MA 1000. Mimo wszystko 1000 robił wszystko lepiej. Gdybym nie sprzedał MR 780 wymienił bym te lampy bo co to za koszt na taki wzmak. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi przyszło do głowy, że może da się dopasować lampy ECC 81 na takie jak są w MA 1000, ECC 82. Wiem, że to inny typ lamp ale chodzi mi o dopasowanie po charakterystyce brzmienia, marce, producencie itp.

U mnie MR 780 gra już prawie miesiąc, rzeczywiście po około 100 godz. brzmienie zestawu zmieniło się na jeszcze lepsze a teraz nadal cieszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że w MA 1000 również grają jakieś Shuguang a jeśli nie to jakieś ciut ale tylko ciut droższe Electro Harmonixy albo TungSole. Różnica w cenie wzmacniaczy musi leżeć gdzieś indziej, bo na pewno lampy tyle nie kosztują. Patrząc na wnętrze MR 780 to uczciwie mówiąc szału nie ma. Mam pewne swoje wnioski, obejrzałem to i owo, ale wiem że mnóstwo ludzi słucha sprzętu a nie muzyki, więc nie będę się rozpisywał i psuł nastroju sobie i innym posiadaczom MR 780.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic z tych chińskich rzeczy:) W MA1000 jak podaje producent grają rosyjskie lampy. Nie wiem jaka to firma, ale może Genalex?? Nie wiem. Swoją drogą zawsze chciałem spróbować lampy tej firmy w MR-780.

PS: Podobnie jak Wito, jestem przekonany, że samą wymianą lamp nie dosięgniemy poziomu MA-1000. Patrząc na wnętrze to widać, że to zupełnie inna konstrukcja. Aczkolwiek jak dla mnie wymiana oryginalnej lampy zrobiła duużo. 

Edytowano przez klavikort
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też brałem pod uwagę Genalex Gold Lion, w sumie też niezłe opinie zbierają. Jeśli faktycznie grają tam Gold Lion to już nie ma obciachu jak przy MR 780. Naprawdę nie rozumiem polityki firmy Magnat. Jak można było do 780 włożyć najtańsze lampy. Ja wiem, że księgowemu kasa musi się zgadzać, ale chętnie dałbym 150 zł więcej w salonie i cieszył się dużo lepszym brzmieniem. Ludzie chwalą ten wzmacniacz, ale z lepszymi lampami i z ciut tylko wyższą ceną w tej półce cenowej to byłby kiler. Taki marketingowy strzał w kolano. A tak to człowiek musi się zastanawiać co by było po wymianie lamp i czy w ogóle to mi wolno to zrobić.

 

 Jest w necie zdjęcie wnętrza MA 1000 i zgadzam się z "nic z tych chińskich rzeczy" Klavikorta. Są różnice widoczne gołym okiem na korzyść 1000. Jak już się rozpędziłem to rzucę jakiś przykład. Jak kuźwa w MR 780 można dać od pięknych z zewnątrz terminali glosnikowych wewnątrz plastikową kostkę jak od pralki (niedawno rozbierałem sterownik pralki w domu) czy tam jak molex zasilacza ATX i dalej dopiero przewody do sekcji wzmacniacza. Totalnie nie po audiofilsku. Lepiej po prostu nie wiedzieć, polać sobie bursztynowego napoju, zamknąć oczy i słuchać muzyki a nie sprzętu.

 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by było zbyt proste by MR 780 po wymianie lamp zagrał jak MA1000. Bo wtedy wyższy model nie miał by racji bytu!!! To zupełnie inne konstrukcje ale  na szczęscie o tej samej charakterystyce dźwięku. Wyższy model robi to poprostu lepiej i dokładniej. Ja bym się nie przejmował elementami konstrukcyjnymi bo liczy się brzmienie a wiadomo że w danym budżecie są ograniczenia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Za proste by było wydać małą kwotę np 300zl na lampy i mieć sprzęt półkę wyżej. Takie rzeczy zaobserwowałem jedynie inwestując w raspberry i nakładkę. Wracając do Magnata, wiadomo, że czepiam się trochę, ale irytujące są takie detale typu biała kostka łączeniowa za terminalami głośnikowymi. Ktoś wrzuca np parę stów w jakieś zworki Tellurium do kolumn, zastanawia się czy bananki Vitalco za 8zł są dużo gorsze od tych za 100zl, przemyśli i zainwestuje parę stów w audiofilską biżuterię a tu pod maską taka niespodzianka i cały misterny plan... nie dokończę. Nie piszę teraz o sobie, nie mam markowych zworek czy bananków tylko gołe żyły. Tak czy siak, nie można chyba wybrzydzać. Tak wypasiony w ilość wejść cyfrowych sprzęt, mający bajeranckie lampy i nazywający się Yamaha, Vincent czy Hegel kosztowałby x2. Wiadomo, są lepsze, ale nie za te pieniądze. Za MA 1000 trzeba dać prawie 2 razy tyle i też ma swoje ograniczenia typu brak DACa na pokładzie. Może to i zaleta? - zależy od podejścia.

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby jakieś niezadowolenie z MR 780 się pojawiało. Ja tam nie zaglądam do środka tylko zadowolony słucham muzyki prawie przez cały dzień dzisiaj. Myślę, że cokolwiek porównując powinniśmy zawsze patrzeć na cenę w jakiej się poruszamy. Pewnie, że zawsze można znaleźć zestaw lepiej grający ale jak dla mnie obecny w tej cenie jest całkiem satysfakcjonujący a nawet więcej. Przykładowo poruszamy się w cenie MR 780 + Obreron 7 = około 7 tys, oczywiście, że wolałbym MA 1000 + Opticon 6 ale to już około 14 tys ale jeszcze bardziej wolałbym RV4 + Rubicon 8 za 34 tys :). Wszystko to więc kwestia budżetu jaki mamy ochotę wydać. Wracając do naszych zestawów myślę, że zamykając się w takiej cenie nie łatwo znaleźć zestaw, który zaoferuje dużo więcej. Natomiast w wymianę lamp pewnie kiedyś i tak się pobawię z ciekawości.

Wito76, wymieniłeś już swoje lampy ?

Edytowano przez Man321
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wito ja ci powiem jak i dlaczego włożono takie a nie inne lampy.

Bo Ty to widzisz bo zacząłeś nad tym gmerać. A 99% kupujących ten wzmacniacz tego nie  zrobi. A W cenie 3k i tak na seryjnych lampach gra bardzo konkurencyjnie. No powiedzmy szczerze.

Co do wymiany lamp Elco było za ale czekamy na odpowiedź Magnata.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

chciałbym zapytać czy ktoś z szanownych forumowiczów posiada Polską instrukcję do Magnata MR 780? Stałem się szczęśliwym posiadaczem owego wzmaka. O ile Angielski nie sprawia mi problemów to z Niemieckim już nie jest tak kolorowo, a chciałbym sobie ta instrukcję przestudiować. :)

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MobyDick napisał:

Wystarczy że wpiszesz w google : magnat mr 780 manual

Na pierwszym miejscu wyskakuje instrukcja wielojęzyczna ze strony www.magnat.de

Owszem wyskakuje mi, ale po pobraniu mam tylko Niemiecki.. Ok nie było tematu, dzięki za pomoc. Pobrałem Angielską. :) Aczkolwiek szkoda, że nie pomyśleli o języku Polskim. :)

 

Edytowano przez Krystian Kaczka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając kwestie instrukcji chciałbym się przywitać w gronie posiadaczy Magnata. :)

 

Mój zestaw to:

Magnat MR-780

Pylon Sapphire 25

Kable In Akustik Silver

Odtwarzacz CD Yamaha CDC-585 - Fajnie się komponuje z Magnatem bo też ma front ze szczotkowanego aluminium, aczkolwiek rozważam czy nie zmienić jej na Magnata MCD-750 :)

Do tego posiadam urządzenie WXAD-10 z kablami RCA Melodika Purple Rain.

Edytowano przez Krystian Kaczka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę na forum mnie nie było, niestety wykańczanie chałupy swoje zrobiło,finansowo i czasowo.Temat przeczytałem od początku i widzę że  dyskusja mocno się rozwinęła na temat Magnata mr780 jako sprzętu mniej znanego, rzadziej polecanego(oprócz Piotra z S4home), oczywiście plus za to i tak sobie przypomniałem o jednym wzmacniaczu hybrydowym Taga Harmony HTA1200 o którym też jest mało informacji. Miał ktoś może możliwość porównać te dwie hybrydy ze sobą Magnat vs Taga, parametry zbliżone,cenowo podobnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, S4Home napisał:

Ale zwróćcie uwagę że dla wielu producentów są instrukcję ogólnie dostępne w rożnych językach ale nie w PL.

Bo Polakom nie potrzeba instrukcji ;)

Ps: w UK klienta traktują jak debila dajac nawet instrukcje czym odkręcić colę i w ktora strone.

Screenshot_20201023-140042_Chrome.jpg

"Open by hand"!

Logiczne przeciez ze nie nogą w prawo... :D

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...