Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

55 minut temu, maverick2005 napisał:

Niestety nie możesz, ponieważ amplituner Denon 2600 nie posiada wyjścia pre-out pod fronty.

Dzięki za odpowiedź. Rozumiem,  że ten Pre Out  zone 2 w moim Denonie  nie  podoła zadaniu , tak?  Czyli pozostaje przełącznik...A gdybym teoretycznie miał KD z pre out pod fronty,  jak piszesz, to pod jakie wejście w Magnacie należało by to podpiąć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, KrzysiekPoz napisał:

że ten Pre Out  zone 2 w moim Denonie  nie  podoła zadaniu

Nie podoła,jak sama nazwa wskazuje to jest na strefę drugą,np. jakbyś zapragnął muzyki na tarasie,to tak w skrócie. 

 

53 minuty temu, KrzysiekPoz napisał:

A gdybym teoretycznie miał KD z pre out pod fronty,

Możesz wykorzystać w Magnacie np. AUX 1,2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, maverick2005 napisał:

Nie podoła,jak sama nazwa wskazuje to jest na strefę drugą,np. jakbyś zapragnął muzyki na tarasie,to tak w skrócie. 

 

Możesz wykorzystać w Magnacie np. AUX 1,2

Dziękuję za wyjaśnienie 👍,  pozdrawiam.

2 godziny temu, maverick2005 napisał:

Niestety nie możesz, ponieważ amplituner Denon 2600 nie posiada wyjścia pre-out pod fronty.

Dzięki za odpowiedź. Rozumiem,  że ten Pre Out  zone 2 w moim Denonie  nie  podoła zadaniu , tak?  Czyli pozostaje przełącznik...A gdybym teoretycznie miał KD z pre out pod fronty,  jak piszesz, to pod jakie wejście w Magnacie należało by to podpiąć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Wtedy pod którekolwiek wejście liniowe.

Możesz podłączyć pod Zone dwa aby na przykład korzystać z internetu. Ale nie będzie to sprzegniete z kinem więc kable i tak musiał byś przepinać. A druga sprawa że Denon ma przeciętne wyjscia na druga strefę. Raczej nic tym nie zyskasz.

Piotr

Dzięki za porady, w takim razie rozejrzę się za przełącznikiem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.10.2020 o 18:43, klavikort napisał:

Mam takie pytanie na dobitkę, czy ktoś zauważyl może pogorszenie działania pokrętła zmiany źródła i w mniejszym stopniu głośności? U mnie czasami jak szukam źródła, to jest loteria kręce w tył a magnat myśli, że kręce w przód. Podejrzewam, że to encoder obrotowy trochę nabrał "luzów". Aczkolwiek nie wiem czy to nie jest sprawa do naprawienia software'owo. Dla mnie dziwne, żeby tak szybko oba były do wymiany. Trochę się jego na rozkręcałem i nie wiem czy by mi go na gwarancji przyjęli, zresztą na razie da się z tym żyć.  Może jednak ktoś z posiadaczy tego wzmacniacza ma podobne spostrzeżenia? 

Witam w gronie posiadaczy Magnata MR780. 

Posiadam Magnata od 2 miesięcy i mam podobny przypadek jak kolega.

Kupiłem go w bardzo dobrej cenie ze zwrotu z dwuletnią gwarancją. Od początku dziwnie działa pokrętło wyboru źródła, jest bardzo czułe. Aby wybrać źródło z pokrętła trzeba po prostu trafić na farta. Nie przeszkadzało mi to, w końcu od czego jest pilot. Pomyślałem że ten typ tak po prostu ma. Sprzedawcę poinformowałem od razu ale nie oddawałem go na gwarancję, chcialem się nim nacieszyć bo poprzedni sprzęt już sprzedany.

Od pewnego czasu zauważyłem nieprawidłowość działania pokrętła głośności. Kręcąc w prawo aby podglosic często ustawienie "cofa się " a w efekcie przyciszam i na odwrót jeśli chce przyciszyc. 

O ile potencjometr źródła wyboru nie jest tak często używany i można go zastępować pilotem o tyle poziom głośności czasem może się przydać. 

A jak potencjometry pozostałych kolegów?

 

Ps 

U mnie magnat gra z MA Silver 1, przejście z CA one to zupełnie inna poziom dźwięku. Basu nie brakuje, wokali początkowo nie brakowało ale z czasem odczuwam że wokal jest nieco oddalony, pasma wysokie jak dla mnie super. Silvery grają jak dla mnie zbyt plastycznie, z czasem będę myślał o zmianie kolumn ale na razie jeszcze się nimi cieszę. 

Nie słuchałem wielu kolumn ale tak już jest z zestawem stereo, zmieniłem wzmacniacz żeby lepiej pasował do moich kolumn, które lubię. Po zmianie wzmacniacza i pewnym czasie odsłuchu jednak myślę o zmianie kolumn aby poprawić dźwięk ze wzmacniacza... Itd 🙂

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, K4MiL napisał:

Witam w gronie posiadaczy Magnata MR780. 

Posiadam Magnata od 2 miesięcy i mam podobny przypadek jak kolega.

Kupiłem go w bardzo dobrej cenie ze zwrotu z dwuletnią gwarancją. Od początku dziwnie działa pokrętło wyboru źródła, jest bardzo czułe. Aby wybrać źródło z pokrętła trzeba po prostu trafić na farta. Nie przeszkadzało mi to, w końcu od czego jest pilot. Pomyślałem że ten typ tak po prostu ma. Sprzedawcę poinformowałem od razu ale nie oddawałem go na gwarancję, chcialem się nim nacieszyć bo poprzedni sprzęt już sprzedany.

Od pewnego czasu zauważyłem nieprawidłowość działania pokrętła głośności. Kręcąc w prawo aby podglosic często ustawienie "cofa się " a w efekcie przyciszam i na odwrót jeśli chce przyciszyc. 

O ile potencjometr źródła wyboru nie jest tak często używany i można go zastępować pilotem o tyle poziom głośności czasem może się przydać. 

A jak potencjometry pozostałych kolegów?

 

Ps 

U mnie magnat gra z MA Silver 1, przejście z CA one to zupełnie inna poziom dźwięku. Basu nie brakuje, wokali początkowo nie brakowało ale z czasem odczuwam że wokal jest nieco oddalony, pasma wysokie jak dla mnie super. Silvery grają jak dla mnie zbyt plastycznie, z czasem będę myślał o zmianie kolumn ale na razie jeszcze się nimi cieszę. 

Nie słuchałem wielu kolumn ale tak już jest z zestawem stereo, zmieniłem wzmacniacz żeby lepiej pasował do moich kolumn, które lubię. Po zmianie wzmacniacza i pewnym czasie odsłuchu jednak myślę o zmianie kolumn aby poprawić dźwięk ze wzmacniacza... Itd 🙂

 

Brat kupił tego magnata ok rok temu i ostatnio tez ma problem z głośnością :( chce zrobić ciszej , a robi się głośniej i odwrotnie. Widocznie ten typ tak ma :( i na dniach odda go na gwarancje :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym się dowiedział czy ta usterka to efekt niedopracowania sterownika, czy rzeczywiście totalne zniszczenie encodera obrotowego. Mi bardziej wydaje się ze programiści nie wzięli pod uwagę tego ze ten encoder się dociera i wtedy pracuje troszkę inaczej. Aczkolwiek .... potencjometry niektóre u mnie już trzeszczą a są praktycznie nowe. Stąd może Chińczyk jednak potrafi zrobić nowe jako stare. Wtedy to ja przepraszam ze pytałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ktory ma harman/kardon rowniez narzekał na tego typu problemy z zle dzialajacym enkoderem. Wiec jesli nie bedzie za dużo informacji w sieci o magnat-ie to zawsze można poszukac u harman/kardon. Moze tam jest jakis pomysł na ta usterke

A wogóle to niezbyt fajnie jesli sprzet sie psuje w tak szybkim czasie... 

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwne. Potencjometr/enkoder to nie jest jakieś skomplikowane urządzenie. W pracy mam mnóstwo enkoderów i jest to element który raczej rzadko się psuje. Oczywiście to nie jest dokładnie ten element, w pracy są to enkodery przemysłowe, inna trwałość, inna budowa, inne zastosowanie choć zasada działania ta sama. Cena oczywiście też różna w zależności od liczby kanałów, rozdzielczości itd. W pracy enkodery "liczą" prędkość liniową bądź obrotową różnych napędów i oczywiście pracują 24h na dobę wiele miesięcy czy lat. Tu mamy takie małe gówienko, które aż dziw że się sypie. W sumie to tani element, taki enkoder-potencjometr to 5 zł i zastanawiam się co tam w ogóle może się popsuć. Raczej elektrycznie niż mechanicznie. Zwykle są to sygnały cyfrowe A i B i w zależności od kierunku obracania generowany jest dany sygnał jako pierwszy. Skoro źle określany jest kierunek kręcęnia to raczej wada elektryczna. Wiem, nie pomogłem dużo, ale może jakieś większe światło rzucimy na temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwy amplituner i wzmacniacz miały sens w poprzedniej dekadzie. Teraz to nazewnictwo które po prostu pozostało.

Według definicji amplituner to urządzenie posiadające tuner FM.

Czyli urządzenie jak MR 780 jest amplitunerem ale na przykład kombo NAD 368 + Chromecast nim nie jest.

A co z radiem internetowym? Może w dobie nowoczesności amplituner powinien byc w takim razie nazywane każde urządzenie z tunerem FM lub radiem internetowym.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam kto, ale ktoś kiedyś pytał w naszym wątku czy w magnacie jest sposób na ograniczenie maksymalnej głośności. Jakiś softwarowy limiter czy coś. Znalazłem dzisiaj w necie sposób DIY. Może komuś się przyda. Mam wrażenie że gdyby żona potrafiła obsługiwać wkrętarkę zafundowałaby mi taki gadżet. 4ef2a3e798d777f9ef5ce8ae73e0bce0.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.11.2020 o 10:27, K4MiL napisał:

U mnie magnat gra z MA Silver 1, przejście z CA one to zupełnie inna poziom dźwięku. Basu nie brakuje, wokali początkowo nie brakowało ale z czasem odczuwam że wokal jest nieco oddalony, pasma wysokie jak dla mnie super. Silvery grają jak dla mnie zbyt plastycznie, z czasem będę myślał o zmianie kolumn ale na razie jeszcze się nimi cieszę. 

 

Potwierdzam opinię co do kolumn MA Silver 1 (plastycznie), ale myślę iż jest to w dużej mierze wynik tego konkretnego połączenia (MR 780).

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lysyrafal napisał:

Potwierdzam opinię co do kolumn MA Silver 1 (plastycznie), ale myślę iż jest to w dużej mierze wynik tego konkretnego połączenia (MR 780).

Dobrze że ktoś poparł tę opinię, przynajmniej upewniam się, że to nie jest mój wymysł.

Co z monitorów kolega by polecił do MR 780 zamiast moich MA Silver 1? Chciałbym utrzymać bas na podobnym poziomie, góra detaliczna jednak wokal musi być bardziej naturalny, bliżej sceny. Do MR 780 dobre opinie czytałem również o magnatach a także heco, dynaudio, kef, może dali? A może pozostać przy MA ale starsze goldy? Nowe to nie mój budżet. Raczej na dzień dobry odpadają klipsche, focale, bowersy, tannoye.

Wymiana kolumn z tej samej półki lub wyższej. Oby nie zrobić kroku w tył.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.10.2020 o 18:43, klavikort napisał:

Mam takie pytanie na dobitkę, czy ktoś zauważyl może pogorszenie działania pokrętła zmiany źródła i w mniejszym stopniu głośności? U mnie czasami jak szukam źródła, to jest loteria kręce w tył a magnat myśli, że kręce w przód. Podejrzewam, że to encoder obrotowy trochę nabrał "luzów". Aczkolwiek nie wiem czy to nie jest sprawa do naprawienia software'owo. Dla mnie dziwne, żeby tak szybko oba były do wymiany. Trochę się jego na rozkręcałem i nie wiem czy by mi go na gwarancji przyjęli, zresztą na razie da się z tym żyć.  Może jednak ktoś z posiadaczy tego wzmacniacza ma podobne spostrzeżenia? 

Witam wszystkich.

Jestem również posiadaczem MR780 od kilku miesięcy. Jeśli chodzi o potencjometry, praktycznie w ogóle z nich nie korzystam, wyłącznie z pilota. Nawiązując do dziwnego zachowania potencjometra głośności - otóż w swoim magnacie miałem ze 3 sytuacje, kiedy to podgłaśniając ale pilotem MR780 ściszał się :) Czyli może jednak jakiś błąd w oprogramowaniu?

Całkiem niedawno zaktualizowałem firmware z V1.10 na V1.14C i na razie nie zauważyłem tego problemu. Może
nowy firmware rozwiązuje go? Nic na stronie Magnata nie jest napisane, co V1.14C poprawia. Pewności nie mam.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, JohnCoffey155 napisał:

Nic na stronie Magnata nie jest napisane, co V1.14C poprawia.

Faktycznie, jest nowy firmware. Wysłałem przez formularz zapytanie na magnat.de co wnosi ten nowy firmware dla użytkownika. Wątpię czy odpiszą, ostatnio jak wysłałem zapytanie o możliwość wymiany lamp w okresie gwarancyjnym olali mnie. Jak dostanę jakąś odpowiedź podzielę się oczywiście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Wito76 napisał:

Nie pamiętam kto, ale ktoś kiedyś pytał w naszym wątku czy w magnacie jest sposób na ograniczenie maksymalnej głośności. Jakiś softwarowy limiter czy coś. Znalazłem dzisiaj w necie sposób DIY. Może komuś się przyda. Mam wrażenie że gdyby żona potrafiła obsługiwać wkrętarkę zafundowałaby mi taki gadżet. 4ef2a3e798d777f9ef5ce8ae73e0bce0.jpg

Widac że za pierwszym razem było jednak mało :P

10 godzin temu, K4MiL napisał:

Chciałbym utrzymać bas na podobnym poziomie, góra detaliczna jednak wokal musi być bardziej naturalny, bliżej sceny. Do MR 780 dobre opinie czytałem również o magnatach a także heco, dynaudio, kef, może dali? A może pozostać przy MA ale starsze goldy? Nowe to nie mój budżet. Raczej na dzień dobry odpadają klipsche, focale, bowersy, tannoye.

monitor Audio Gold albo Magnat od serii 753 wyżej.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, JohnCoffey155 napisał:

Witam wszystkich.

Jestem również posiadaczem MR780 od kilku miesięcy. Jeśli chodzi o potencjometry, praktycznie w ogóle z nich nie korzystam, wyłącznie z pilota. Nawiązując do dziwnego zachowania potencjometra głośności - otóż w swoim magnacie miałem ze 3 sytuacje, kiedy to podgłaśniając ale pilotem MR780 ściszał się :) Czyli może jednak jakiś błąd w oprogramowaniu?

Całkiem niedawno zaktualizowałem firmware z V1.10 na V1.14C i na razie nie zauważyłem tego problemu. Może
nowy firmware rozwiązuje go? Nic na stronie Magnata nie jest napisane, co V1.14C poprawia. Pewności nie mam.

Pozdrawiam.

 

Super ze jest nowy firmware. Dzieki za informacje, jakoś nie podejrzewałem z ich podejściem do klienta, że coś wypuszczą. To że są błędy w oprogramowaniu tez zauważyłem, czasem na wyswietlaczu jakieś dziwne znaczki się pojawiały, podczas zgłaśniania/ściszania pilotem. Nie mam pojęcia czy update może mieć wpływ na encodery, najlepiej jakby autor update’u to potwierdził. Pokretła są na przedniej, osobnej płycie ale może jednak...spróbuje...

Edytowano przez klavikort
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem firmware v.1.14c i od razu zabrałem sie za testowanie pokręteł :)  Co się okazało? Że coś tam panowie popracowali jednak:) Teraz pokrętło zmiany źródła juz nie szaleje, działa jakby bardziej ospale/zachowawczo, co jest na plus. Pokrętło głośnosci działa tak samo, więc jest lepiej, ale jakby ktoś hciał szybko zmienić głośność to już sie tak nie da. 

Moje pierwsze wrażenie jak najbardziej pozytywne. Dzięki Panowie z Magnata i Panowie z forum za pomoc i inspiracje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niespodzianka. Dostałem odpowiedź od Magnata. W zasadzie jedno wielkie bla bla.

"Dear Mr xxxx
thank you for your email.
By installing the latest firmware you make sure that your device will operate properly with new standards and safety precautions.

Mit freundlichen Grüßen / Kind regards,
Magnat Serviceteam
KS"

Czyli dalej wiemy, że nic nie wiemy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...