Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

Dnia 2.11.2020 o 19:35, K4MiL napisał:

Dobrze że ktoś poparł tę opinię, przynajmniej upewniam się, że to nie jest mój wymysł.

Co z monitorów kolega by polecił do MR 780 zamiast moich MA Silver 1? Chciałbym utrzymać bas na podobnym poziomie, góra detaliczna jednak wokal musi być bardziej naturalny, bliżej sceny. Do MR 780 dobre opinie czytałem również o magnatach a także heco, dynaudio, kef, może dali? A może pozostać przy MA ale starsze goldy? Nowe to nie mój budżet. Raczej na dzień dobry odpadają klipsche, focale, bowersy, tannoye.

Wymiana kolumn z tej samej półki lub wyższej. Oby nie zrobić kroku w tył.

Kolumny MA z serii Silver grają skrajami pasma (niskie, wysokie), a średnica rzeczywiście jest trochę w tyle chociaż mi jej wystarcza. Seria GOLD posiada inny głośnik wysokotonowy (wstęga) i odbiór tego pasma będzie się różnił od tego co masz teraz.

Teraz pytanie czy szukasz kolumn gabarytowo takich jak obecne czy większych oraz jaki budżet na to chcesz przeznaczyć?

Podobne klimaty grania z używanych z lepszym średnim pasmem i są szybsze to:

1) ELAC BS 244.3

https://www.audiosklep.pl/elac-bs-2443-p9949

2) ELAC BS 243.3

https://www.audiosklep.pl/elac-bs-2433-p9950#

Z ładnym wokalem i bardziej melodyjnie z nowych kolumn to:

1) Dynaudio Emit M20

2) Dynaudio Emit M10

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z okazji, że złapałem kontakt z oficjalnym niemieckim serwisem Magnata (info kilka postów wyżej) pociągnąłem z nimi korespondencję i zadałem pytanie czy można wymienić lampy ECC81 na innej firmy i czy ma to wpływ na gwarancję. Poniżej odpowiedź:

"Dear Mr. XXX

We cannot recommend the exchange of the tubes during the period of warranty because the warranty will then immediately end.

Mit freundlichen Grüßen / Kind regards,

Magnat Serviceteam"

 

Pewnie wszyscy zrozumieli, ale jeśli nie to tłumaczę, że niestety ale nie zalecają wymiany lamp, gdyż to natychmiast zakończy gwarancję. No szkoda, inne firmy pozwalają na to. I generalnie filozofia posiadania lampiaka polega w większości na szukaniu brzmienia poprzez wymianę lamp. Fakt, że typowe lampiaki mają wszystko na wierzchu, trochę dla lansu a trochę dla wygody przy wymianie lamp. Ten nasz MR780 to hybryda przecież. Bez sensu trochę. Nie dość, że włożone są najtańsze na rynku lampy Shuguang to nie pozwalają ich wymienić na coś lepszego. A różnica po wymianie lamp jest wyraźna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w stanie teraz podać konkretnej wykładni prawnej, ale spotkałem się kiedyś z informacją że w naszym kraju sam fakt wprowadzenia zmian w zakupionych sprzętach jeszcze nie jest podstawą do utraty gwarancji. Jednak jeśli dojdzie do uszkodzenia z tego powodu już tak. W tym przypadku producent odpowiada za jakość i dobór użytych lamp i nie moze rekomendować sytuacji w której są dokonywane zmiany bez ich szczegółowej weryfikacji. Jeśli zostaną wprowadzone zmiany i będzie potrzebna naprawa gwarancyjna mogą usterkę przypisać wymianie lamp... Jeśli jednak usterki w żaden sposób nie będzie się dało powiązać z wprowadzona zmianą nie będzie podstaw do nie uznania naprawy gwarancyjnej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Jednak. Wito załatwiłeś to szybciej niż dystrybutor!

W sumie żadna rewelacja i trzeba było tak zrobić od początku.

Pytanie pojawia się inne.

Kto serwisuje. Jeśli Elco tu na miejscu to Magnat i tak nie będzie o tym wiedział. Ale to już kombinowanie. Jeśli serwis skończy się na polskim serwisie to przejdzie. Jak będą go musieli wysłać dalej to zonk.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.11.2020 o 20:14, JohnCoffey155 napisał:

Witam wszystkich.

Jestem również posiadaczem MR780 od kilku miesięcy. Jeśli chodzi o potencjometry, praktycznie w ogóle z nich nie korzystam, wyłącznie z pilota. Nawiązując do dziwnego zachowania potencjometra głośności - otóż w swoim magnacie miałem ze 3 sytuacje, kiedy to podgłaśniając ale pilotem MR780 ściszał się :) Czyli może jednak jakiś błąd w oprogramowaniu?

Całkiem niedawno zaktualizowałem firmware z V1.10 na V1.14C i na razie nie zauważyłem tego problemu. Może
nowy firmware rozwiązuje go? Nic na stronie Magnata nie jest napisane, co V1.14C poprawia. Pewności nie mam.

Pozdrawiam.

 Po aktualizacji firmware problem jak ręką odjął 🙂 Potencjometr głośności działa prawidłowo. Pokrętło zmiany źródła dźwięku, które było bardzo czułe również działa poprawnie. 

Dzięki za pomoc w rozwiązaniu problemu.

19 godzin temu, lysyrafal napisał:

Kolumny MA z serii Silver grają skrajami pasma (niskie, wysokie), a średnica rzeczywiście jest trochę w tyle chociaż mi jej wystarcza. Seria GOLD posiada inny głośnik wysokotonowy (wstęga) i odbiór tego pasma będzie się różnił od tego co masz teraz.

Teraz pytanie czy szukasz kolumn gabarytowo takich jak obecne czy większych oraz jaki budżet na to chcesz przeznaczyć?

Podobne klimaty grania z używanych z lepszym średnim pasmem i są szybsze to:

1) ELAC BS 244.3

https://www.audiosklep.pl/elac-bs-2443-p9949

2) ELAC BS 243.3

https://www.audiosklep.pl/elac-bs-2433-p9950#

Z ładnym wokalem i bardziej melodyjnie z nowych kolumn to:

1) Dynaudio Emit M20

2) Dynaudio Emit M10

Jeśli MA goldy to myślałem o starszych podstawkach np GS10, one nie mają wstęgi i w sumie nie wiem czy będą się znacząco różnić od Silver 1 jeśli chodzi o środkowe pasma. W którejś z recenzji czytałem, że te serie MA GS10 RS1 grają podobnie...

ELAC BS 243.3 - nie brałem pod uwagę, nowe za drogie, poszukam używanych, może znajdzie się coś wartego uwagi,

Dynaudio Emit M20 - czytałem sporo dobrych opinii nawet w tym wątku o MR 780 (chyba ktoś zmienił na klipsche). Wg mnie warte uwagi, jednak muszę sprawdzić u siebie czy skuteczność 86dB nie będzie zbyt mało.

Kolumn szukam gabarytowo podobnych do Silver 1, nie biorę pod uwagę podłogowych. Celuję w używane, budżet po wymianie / sprzedaży Silverów 1 około 3k.

Rozważam też Magnaty, nie znam jednak różnic w odsłuchu między seriami quantum a signature np modele: Quantum 1000S a Signature 903. Który da więcej średnicy i czym się różnią. Może któryś kolega podpowie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lysyrafal napisał:

Ok rozumiem, a myślałem iż celujesz w nowsze MA Gold. Nowe kolumny zawsze możesz wypożyczyć od branży, a w kolumnach Klipsch nie sądzę abyś znalazł więcej średnich tonów niż obecnie masz.

Klipsche odrzucam, chodziło o to, że któryś z kolegów forumowiczów wymienił Dynaudio na Klipsche. Ja się zastanawiam nad Magnatami. Nowe MA Gold drogie, używanych brak na rynku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę jeszcze odnośnie poprzedniego tematu update'u firmware. Skoro producent, ma problem z przypmnieniem sobie co ten firmware zmienia. To mogę zaanonsować producentowi, że zmieniła się jeszcze barwa wbudowanego tunera FW/DAB. Wcześniej ten moduł grał tak bardziej surowo. Teraz brzmi z takim basem juz podobnym jak w innych źródłach. Brzmi to bardziej spójnie.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech jeszcze ktoś oceni działanie potencjometrów to mogę ich szczypnąć trochę, że ściemniają. Była afera volkswagena teraz będzie afera Magnata.

I tylko tak czysto technicznie się zastanawiam, jak oni to zrobili, że pokrętła działają lepiej albo zmieniła się barwa tonalna tunera. Rozumiem, że jest jakiś firmware, który obsługuje selektor żródła, wyświetlacz, potrafi dogadać się przez USB itd. Ale że enkodery i ich rozdzielczość bitowa jest pod kontrolą nie pomyślałbym. To samo wpływ na brzmienie. Teoretycznie wszystkie źródła, czy to optyczne czy coaxial powinny zagrać teraz inaczej. @klavikort zauważyłeś coś poza tunerem?

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. jeżeli mi się to nie wyśniło, to sobie tłumacze tą zmianę barwy radia, że moduł radiowy ma szereg opcji konfiguracyjnych. W tym m.in. Korekcje barwy dźwięku. Jakbym bardzo chciał to można na stronie producenta tego modułu sprawdzić instrukcje obsługi. Czy jest korekcja możliwa. Jeśli nie to by znaczyło, ze sobie to jakoś wyprojektowalem;) Natomiast nie spodziewałbym się zmiany Barwy gdzie indziej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.11.2020 o 10:36, Wito76 napisał:

Niespodzianka. Dostałem odpowiedź od Magnata. W zasadzie jedno wielkie bla bla.

"Dear Mr xxxx
thank you for your email.
By installing the latest firmware you make sure that your device will operate properly with new standards and safety precautions.

Mit freundlichen Grüßen / Kind regards,
Magnat Serviceteam
KS"

Czyli dalej wiemy, że nic nie wiemy.

Jako że pracują na co dzień jak QA powiem tyle. Bullshit :D By installing latest firmware masz tylko pewność, że błędy poprawione w ostatnim sprincie są poprawione, nowe błędy zostały wprowadzone a stare błędy mogą znowu się pojawić :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie testuję Magnata, mam pytanko do użytkowników,co do głośności tego amplitunera,skala volume jest od +6db do -95db,jak ustawie na połowę czyli -45db to ten ampli mam wrażenie że gra cicho jak na połowę regulatora,mam jeszcze Cambridge cxa60 i tam połowa regulatora to już daje nie złego kopa,tu w Magnacie osiągam taką głośność dopiero na -20db co już jest można powiedzieć na 75% regulacji.

 

Mam takie wrażenie jeżeli chodzi o regulację głośności,że ten ampli jest tak wysterowany jak amplitunery kina domowego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Wito76 napisał:

Czyli jednak magnat.

Jeszcze nie.Obecnie mam go na testach.

 

5 godzin temu, Wito76 napisał:

Pamiętam, różne pomysły były typu Taga, Vincent itd.

Pomysłów zawsze jest wiele,a życie potrafi w nich namieszać.

 

5 godzin temu, Wito76 napisał:

Zakup w ciemno czy porównywałeś z innymi? Do jakich kolumn?

Obecnie porównuje Magnata z Cambridge cxa60, którego mam od 10 miesięcy.Kolumny to Polk Audio Signature s55.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, maverick2005 napisał:

Obecnie porównuje Magnata z Cambridge cxa60, którego mam od 10 miesięcy.Kolumny to Polk Audio Signature s55.

No i jak wypada porównanie? Jakieś istotne, uderzające od razu różnice we wzmacniaczach? Lepiej, gorzej ? Miałem kiedyś do swojego magnata na testach Signature s55e, około kwietnia opisywałem temat w tym wątku. Bardzo ostro mi to zagrało. Słuchałem najpierw w salonie i było ok. W domu inne kable głośnikowe, inna akustyka, inne źródło i krew z uszu. Autentycznie pierwszy raz poczułem co to znaczy ostrość i to taka, że można raka uszu dostać. Granie skrajami pasm z mało trochę detaliczną średnicą. W moim przypadku to było ewidentne z deszczu pod rynnę, wcześniej miałem klipsche i grały podobnie. Trochę salon już miał mi za złe, że kolejne kolumny biorę i  oddaję, ale wszystko skończyło się pozytywnie. To nie oni a ja wtedy trochę nabroiłem. Nie za ostro miałeś Cambridge z Polkami?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem postaram się coś więcej napisać na spokojnie.

2 minuty temu, Wito76 napisał:

Autentycznie pierwszy raz poczułem co to znaczy ostrość i to taka, że można raka uszu dostać.

Może to winna akustyka,bo ja ich tak nie odbieram,Klipsche tak słuchałem w salonie audio i tam faktycznie góra ostra jak żyletki, szczególnie w repertuarze Celine Dion, ale Polki nawet w salonie grały inaczej do tego co opisujesz.

 

Na nowym lokum,staram się jak najbardziej zniwelować,puste ściany,itp., jeszcze z tą prawą stroną muszę tylko coś pomyśleć.

IMG20201110233418.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...