Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

A mnie zastanawia czy ktoś robił porównanie wbudowanego i zewnętrznego DACa. Ktoś używa zewnętrznego DACa z magnatem mr 780? Ciekaw jestem takiego porównania, czy jest lepiej, czy jest jakaś istotna różnica? Oczywiście mówimy o zwykłym dac-u adekwatnym do ceny Magnata czyli taki topping d30, DAC Magic 100 itp a nie takim w cenie wzmacniacza.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ars_Poland napisał:

Dla mnie trochę za ostro szukam innego wzmacniacza 😉

Rti 7 nie słuchałem, wcześniej jak szukałem amplitunera kina do moich kolumn,od znajomego pożyczyłem Marantza sr5011 i w stereo podobało mi się jak one grają,barwa, melodyjność. Myślę że warto posłuchać tych kolumn z wzmacniaczem cieplejszym, dociążonym.

A słuchałeś już coś innego z tymi kolumnami, oprócz tego cxa80?

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy z posiadaczy Magnata w takim razie trochę przepłacił. Nikt chyba nie zapłacił tych cennikowych 3800, ale przy tej ofercie i tak trochę w plecy jesteśmy. Dobra cena, brać. Jedyny minus jest taki, że taka oferta trochę zweryfikuje ceny sprzętu używanego. Gdybym chciał wystawić przedwczoraj swój używany na olx pewnie dałbym cenę 2799 a dzisiaj...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziemy rozmawiać z dystrybutorem o tej cenie. Mianowicie abyśmy też mogli taką pokazać. 

Bo fakt faktem jest bardzo niska.

11 godzin temu, Wito76 napisał:

A mnie zastanawia czy ktoś robił porównanie wbudowanego i zewnętrznego DACa. Ktoś używa zewnętrznego DACa z magnatem mr 780?

Tam jest wbudowany dość dobry DAC.

Ja porównywałem z CA DAC 100. Ma inna barwę. Po prostu. Gra szybciej i czyściej. Jeśli się to komuś podoba to warto. W niektórych przypadkach po prostu zagra lepiej. Natomiast nie stwierdzam że uzyskuje się przeskok dwóch klas.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, S4Home napisał:

Będziemy rozmawiać z dystrybutorem o tej cenie. Mianowicie abyśmy też mogli taką pokazać. 

 

45 minut temu, S4Home napisał:

Bo fakt faktem jest bardzo niska.

Dodam tylko jako ciekawostkę,że z moich obserwacji ta cena promocyjna, nie jest jeszcze najniższą w tym sklepie.

Może się wyprzedają z tego Magnata i stąd takie ceny?

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zapłaciłem cenę gdzieś po środku ale nie żałuję bo już słucham od kilku miesięcy. Poza tym to normalne, że jak ktoś potrafi czekać i polować na lepsze ceny rok czasu to zawsze jakaś promocja się zdarza. Kiedyś kupiłem drogą pralkę + suszarkę a po tygodniu weszła promocja 25 % na drugi produkt no i trudno. Magnata MR 780 oglądałem już rok temu i pamiętam, że też pojawiła się gdzieś jesienią promocyjna cena na kilka dni. Jak ktoś lubi polować na promocje to rzeczywiście jest to okazja. Zaoszczędzoną kasę można dołożyć do kolumn. Moim zdaniem Magnat MR 780 jest wart swojej ceny podstawowej w porównaniu z innymi sprzętami jakie oglądałem w tym przedziale cenowym więc w tej konkretnej promocji nie ma się nad czym zastanawiać. 

Pisząc ten post słucham swojego zestawu, wszystko działa doskonale, fajne stereo, gra super.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.11.2020 o 18:18, Ars_Poland napisał:

Ja właśnie sprzedałem cxa80 połączony był z Polk rti 7. Dla mnie trochę za ostro szukam innego wzmacniacza 😉

Witam,ja wlasnie tez mam cxa 80,gra to z heco aurora 700,plus chromecast audio,i wlasnie tak sobie kombinuje co do wymiany kolumn w przyszlosci i wlasnie myslalem o tych polkach widzialem filmik na yutube,ewentualnie na wieksze heco 1000,ale to bedzie podobna sygnatura dzwieku co 700-ki,mam pomieszczenie 38m2, a ty piszesz ze jednak jest za ostro z polkami,trzeba widocznie szulac mi innych kolumn do tego cxa80,bo jego jednak nie wymienie .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, zbynio napisał:

myslalem o tych polkach widzialem filmik na yutube

Pewnie to mój filmik widziałeś 😁 Pamiętaj że dla mnie mogło być ciut za ostro a dla ciebie może być ok . Każdy z nas szuka pod siebie grania. A druga ważna rzecz nie sugeruj się filmikami z yt. Najważniejsze to odsłuchać u siebie w domowych warunkach 😉

Pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wito76 napisał:

Jak stworzysz "korzystne" warunki to będą cieły po uszach niemiłosiernie albo dudnić.

Dzisiaj, pobawiłem się ze zmianą ustawienia kolumn, niesamowite jak to potrafi zmienić charakter grania,Magnat w pewnym momencie, zagrał jak typowy tranzystor z ostrzejszą górą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych użytkowników Magnat'a. Jutro dojedzie do mnie MR780. Zastąpi na jakiś czas (a może na stałe...) w moim systemie Yamahę R-N803D i zagra z Heco Aurora 700 na 25m2. Mam w domu też monitory Magnat Quantum 653 i 673 (które zawsze bardzo chwaliłem) więc i na nich potestuję. Za kilka dni napiszę o odczuciach.

Dodam tylko, że obecny zestaw (R-N803D+Heco Aurora 700+ kable Audioquest Type4+ Raspberry Pi3 z Hifiberry DAC+Pro) gra u mnie od ponad 2 lat i moim zdaniem gra pięknie. R-N803D wygryzła wcześniej posiadane Onkyo A-9050, później A-9070. Jestem strasznie ciekawy czy Magnat MR-780 wygryzie Yamahę... 

Edytowano przez Yahoou
Literówki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zbynio napisał:

a ty piszesz ze jednak jest za ostro z polkami,trzeba widocznie szulac mi innych kolumn do tego cxa80,bo jego jednak nie wymienie .

Musisz sam posłuchać i ocenić, dużo zależy od akustyki, ustawienia kolumn oraz czego słuchasz, jakości materiałów muzycznych. Mam Cambridge cxa60,a obecnie testuję Magnata mr780 i np.w kawałkach Dire Straits "Private Investigations",czy "You and Your Friend", bardziej mi się podoba Cambridge,co moim zdaniem pokazuje że nie ma idealnego wzmacniacza do wszystkiego.

4 minuty temu, Yahoou napisał:

i zagra z Heco Aurora 700

Ciekawi mnie to połączenie z Magnatem.

8 minut temu, Yahoou napisał:

Zastąpi na jakiś czas (a może na stałe...) w moim systemie Yamahę R-N803D

Yamahę sprzedajesz,że poszukujesz nowego wzmacniacza?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, maverick2005 napisał:

Ciekawi mnie to połączenie z Magnatem.

No mnie także, Aurory grają przyjemnym ciepłym dźwiękiem z miękkim basem i nie wiem czy za dużo tego ciepelka teraz nie będzie...

Z innej beczki: Ile czasu potrzebuje MR780, aby zagrał właściwym dla siebie brzmieniem? Długo trzeba go wygrzewać? Starczy ustawowe 14dni na zwrot przy zakupie przez Internet?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojego katuję od wtorku,tak po 8 godzin dziennie, na pewno co mogę potwierdzić to że na początku szału nie ma , jeżeli chodzi o bas,obecnie jest już lepiej i jak narazie innych zmian już nie zanotowałem, więcej w dniu dzisiejszym przyniosła mi zmiana ustawień kolumn. Myślę że te 14 dni powinno spokojnie Ci wystarczyć.

Ogólnie tak na szybko, osobiście na ten moment mam mieszane odczucia do tego Magnata.

Przede wszystkim słabo wypada w połączeniu z amplitunerem kina Onkyo rz830 przez pre-out, volume musiałem podkręcić prawie na maksa,a i tak kalibracja w ustawieniach musiała dać fronty na +8 i mało tego przez cieplejszy charakter grania Magnata,mam wrażenie że fronty w kinie straciły pazur.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, maverick2005 napisał:

Yamahę sprzedajesz,że poszukujesz nowego wzmacniacza?

Magnat'a kupiłem z ciekawości. Yamaha gra pięknie, ale tak już mam, że lubię eksperymentować, zmieniać... Szczerze mówiąc nie sądzę, aby MR780 pobił tą Yamahę, ale jak nie sprawdzę to się nie dowiem. Przekonałem się, że opisy na forach to jedno a własne gusta i odczucia to drugie. 

Jeśli Magnat będzie istotnie bardziej odpowiadał moim preferencjom, to niewykluczone, że Yamaha pójdzie do ludzi.

29 minut temu, maverick2005 napisał:

Przede wszystkim słabo wypada w połączeniu z amplitunerem kina Onkyo rz830 przez pre-out, volume musiałem podkręcić prawie na maksa,a i tak kalibracja w ustawieniach musiała dać fronty na +8 i mało tego przez cieplejszy charakter grania Magnata,mam wrażenie że fronty w kinie straciły pazur.

Heh, ja na szczęście kino mam w osobnym pomieszczeniu i służy mi tylko jako kino domowe. Co ciekawe też jest to Onkyo tyle, że TX-NR686 z Magnatami Quantum 673 na frontach, 653 na tyłach i centralnym C67. 

Osobiście Onkyo daje radę. W kinie wyśmienicie, ale muzyki na tym nie słucham, poza koncertami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Yahoou napisał:

Przekonałem się, że opisy na forach to jedno a własne gusta i odczucia to drugie

Zgadzam się z tym w pełni, osobiście daleko nie muszę szukać, przykład odbioru kolumn Polk audio s55, przeze mnie,a kolegę z forum Wito76, całkowicie dwa odmienne zdania jak grają.

Audio piękna dziedzina,ale przede wszystkim wymagająca poświęcenia czasu na osobiste odsłuchy.

 

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, maverick2005 napisał:

Dodam tylko jako ciekawostkę,że z moich obserwacji ta cena promocyjna, nie jest jeszcze najniższą w tym sklepie.

Może się wyprzedają z tego Magnata i stąd takie ceny?

Nie. To polityka Euro.

Co jakiś czas rzucają promocję na urządzenie na którym nie zarabiają. Podobnie jak Media itp mają po prostu targety z dystrybutorem na sztuki lub kwoty. Jeśli pod koniec roku brakuje. Warto sprzedać w znacznie niższej cenie aby zgarnąć bonus.

8 godzin temu, Yahoou napisał:

Jestem strasznie ciekawy czy Magnat MR-780 wygryzie Yamahę... 

Ja też jestem ciekaw.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.11.2020 o 15:11, lysyrafal napisał:

Kolumny MA z serii Silver grają skrajami pasma (niskie, wysokie), a średnica rzeczywiście jest trochę w tyle chociaż mi jej wystarcza. Seria GOLD posiada inny głośnik wysokotonowy (wstęga) i odbiór tego pasma będzie się różnił od tego co masz teraz.

Teraz pytanie czy szukasz kolumn gabarytowo takich jak obecne czy większych oraz jaki budżet na to chcesz przeznaczyć?

Podobne klimaty grania z używanych z lepszym średnim pasmem i są szybsze to:

1) ELAC BS 244.3

https://www.audiosklep.pl/elac-bs-2443-p9949

2) ELAC BS 243.3

https://www.audiosklep.pl/elac-bs-2433-p9950#

Z ładnym wokalem i bardziej melodyjnie z nowych kolumn to:

1) Dynaudio Emit M20

2) Dynaudio Emit M10

Kolega proponuje Dynaudio Emit M20, a co byś powiedział o Excite X18? Jak gra ta kolumna w porównaniu do M20?

Oczywiście temat MR780 bo pod ten wzmacniacz dobieram kolumny, jednak szukam więcej średnicy niż w obecnych MA. 

Zaproponowane Elac jednak zbyt drogie a używanych nie znalazłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...