Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

Jak będzie grał tak jak mr780 to rynek szybko zweryfikuje jego cenę. Na plus to, że będzie miał konkretną moc, bo 780 to słabeusz. Fajnie, że wykastrowali to z mało komu potrzebnych tunerów. Kto dziś słucha radia FM i tej żenującej oferty DAB w Polsce..?

Wysłane z mojego Nokia 8 Sirocco przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Yahoou napisał:

Fajnie, że wykastrowali to z mało komu potrzebnych tunerów. Kto dziś słucha radia FM i tej żenującej oferty DAB w Polsce..?

Są takie dinozaury. Np ja, lubię słuchać radia;) Nie koniecznie jakiejś sieczkarni, ale takich rozgłośni, które maja jakąś sensowną ramówkę. Gdzie jestem na bierząco, ale i otrzymuje mnóstwo informacji, których nie dowiesz się z TV. Tym samym można mieć komfort wolności od telewizora zwłaszcza w obecnych czasach.

Co do MA900, myśle że on w nazwie ma już określoną linie produktu, a wiec nie receiver tylko amplifier. Stąd ambicje będzie miał większe. Ciekawe jak ten DAC na kości CirrusLogic się prezentuje, w sumie rzadko chyba spotykane aplikacje. Wszędzie tylko AK, ESS, PCM...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli nośnik a nie radio jako takie. Sam słucham radia przez większość czasu i nie wyobrażam sobie życia bez wielu rozgłośni, jednak pomimo tego, że w swoim sprzęcie mam tuner FM jak i DAB+ to ich poprostu nie używam. Wszystkie rozgłośnie mam w sieci i tysiące innych, których pewnie nigdy nie posłucham...

Wysłane z mojego Nokia 8 Sirocco przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie już prawa rynku. Trzeba wchodzić z nowym produktem bo konkurencja też to robi. Levi's też mógłby zatrzymać się na kultowych 501 ale nie robi tego. Najczęściej to działy marketing / sprzedaż wymuszają takie ruchy. Nie od dzisiaj wiadomo, że najlepiej sprzedawałoby się to czego akurat nie produkujemy.
Jak słyszę u siebie w firmie chłopaków z marketingu: "będzie to nowy produkt skierowany do klienta typu entuzjasta" to często nóż mi się otwiera na ten ich wyszkolony bełkot.
Wracając, poczekamy zobaczymy na pierwszych odważnych i ich opinie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim.
Posiadam Magnat mr780 + Heco Aleva 602gt. Dopiero sie wygrzewa. Kupiłem w ciemno Magnata i podłączyłem u szwagra pod heco alevana jakims marketowym kablu i bardzo mi siadło.
Jakie przewody polecacie? Długosc 2x1.5m. Van den hul clearwater ,inakustik exellenz ls40 (szorstka góra)odpadają.
Kimber Kable pr4 ? Chord clearway ?
 

Edytowano przez optimusprime369
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.11.2020 o 06:44, S4Home napisał:

Skoro masz Silver 1 to ich następca to Silver 50. 100tki to zupełnie inne kolumny. Charakteryzują się znacznie większa dynamiką w każdym paśmie.

 

Piotrze a co byś powiedział na temat Monitor Audio RX6 w połączeniu z Magnatem MR780?

Czy w porównaniu do obecnych Silver 1 zyskam na średnich tonach? Bas chciałbym utrzymać na podobnym poziomie ale myślę że z tym nie będzie problemu ponieważ są to podlogowki. 

Proszę o opinię🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Testuję właśnie tego Magnata i już właściwie byłem zdecydowany go zostawić, gdy przy kolejnym uruchomieniu na swoje nieszczęście usłyszałem taki ciągły wysoki dźwięk (pisk) dobiegający cicho z obudowy (okolice zasilacza). Prawdę mówiąc nie wiem czy wcześniej nie zwróciłem na niego uwagi (jest na tyle cichy, że moja dziewczyna, którą poprosiłem o weryfikację musiała się wręcz nachylić nad wzmacniaczem, żeby to potwierdzić), czy też pojawił się on w trakcie użytkowania. Przy włączonej muzyce lub z pewnej odległości w ogóle go nie słychać, ale teraz raz, że ja już wiem, że on tam jest, a dwa, że zacząłem się niepokoić czy z moim egzemplarzem jest wszystko w porządku i czy dalsza eksploatacja nie doprowadzi do jakiejś większej usterki. Jak myślicie, powinienem wymienić go na nową sztukę czy też jest to w tym modelu całkiem normalne zjawisko?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Bristol napisał:

gdy przy kolejnym uruchomieniu na swoje nieszczęście usłyszałem taki ciągły wysoki dźwięk (pisk) dobiegający cicho z obudowy (okolice zasilacza).

Jakiś czas temu jak testowałem Magnata,na priv dostałem takie zapytanie od jednego forumowicza:

Mam dwa pytania odnośnie Magnata, już miałem 2 egzemplarze:

1. Powystawowy z MM - który zwróciłem ,bo był uszkodzony potencjometr od tonów wysokich - było słychać trzaski w kolumnach przy kręceniu.

2. Drugi zakupiłem w RTV na poprzedniej promocji pod koniec października, chyba z tej samej serii co masz tylko miałem nr kontenera ten sam i nr kartonu 372 - który też byłem zmuszony zwrócić po konsultacji z serwisem - działał dość głośno transformator, który było słychać z odległości 50-100 cm ( odp od serwisu "Buczenie transformatora, jeżeli jest słyszalne z dalszej odległości, nie jest normalne." )
Dodatkowo było źle zamontowane podświetlenie diodowe lamp ( prześwietlało pomiędzy płytka i dawało w nocy po oczach,poniżej zdjęcia 1- egz z MM gdzie było ok, 2 pozostałem to już z RTV  ) W 1 egzemplarzu z MM było to dużo lepiej zamontowane i transformator cichutko chodził.

I tu mam pytania, jak u Ciebie działa transformator ? i jak zamontowane jest podświetlenie,

Możliwe że jest jakaś wadliwa seria,mój nie wydaje żadnych dziwnych pisków,buczenia trafo,itp., podświetlenie też jest okej,moim zdaniem, jeżeli w twoim Magnacie słychać jakieś dziwne dźwięki,wymienił bym na drugi egzemplarz.

 

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maverick2005 napisał:

I tu mam pytania, jak u Ciebie działa transformator ? i jak zamontowane jest podświetlenie?

 

Dzięki za podzielenie się tymi informacjami! U mnie całe szczęście żadnego buczenia. A myślę, że jak wyłapałem ten zasilacz to i z transformatorem bym się zorientował, że coś jest nie tak.

Jeżeli chodzi o podświetlenie to na pewno nie daje tak po oczach, jak na tym zdjęciu. Co więcej, określiłbym je jako bardzo delikatne, żeby nie powiedzieć "słabe" w porównaniu do tego, co wy wrzucacie. Postaram się później podrzucić zdjęcie poglądowe.

2 godziny temu, Wito76 napisał:

Z jakimi kolumnami gra? Podoba się?

U mnie ze względu na powierzchnię w grę wchodzą wyłącznie monitory - aktualnie testuję Kef Q350 i JMR Lucia. I tak, jak Kefy są względnie popularną kolumną, przez co już wiele na jej temat powiedziano, tak Lucia jest dla mnie bardzo pozytywnym zaskoczeniem. Przepięknie eksponowane wokale, zwłaszcza w akustycznych kawałkach. Natomiast wg mnie bas jest z gatunku tych punktowych i szybko wybrzmiewających, a to z kolei coś, co wiem, że nie każdemu musi się podobać. Gdyby ktoś mnie jednak pytał o zdanie to powiedziałbym, że zdecydowanie warto dać im szansę!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bristol napisał:

Cześć! Testuję właśnie tego Magnata i już właściwie byłem zdecydowany go zostawić, gdy przy kolejnym uruchomieniu na swoje nieszczęście usłyszałem taki ciągły wysoki dźwięk (pisk) dobiegający cicho z obudowy (okolice zasilacza). Prawdę mówiąc nie wiem czy wcześniej nie zwróciłem na niego uwagi (jest na tyle cichy, że moja dziewczyna, którą poprosiłem o weryfikację musiała się wręcz nachylić nad wzmacniaczem, żeby to potwierdzić), czy też pojawił się on w trakcie użytkowania. Przy włączonej muzyce lub z pewnej odległości w ogóle go nie słychać, ale teraz raz, że ja już wiem, że on tam jest, a dwa, że zacząłem się niepokoić czy z moim egzemplarzem jest wszystko w porządku i czy dalsza eksploatacja nie doprowadzi do jakiejś większej usterki. Jak myślicie, powinienem wymienić go na nową sztukę czy też jest to w tym modelu całkiem normalne zjawisko?

Witam,

w moim Magnacie jeśli zbliżę ucho do obudowy leciutko słyszę transformator. Natomiast czasami również słychać cichy wysoki dźwięk. Co ciekawe, u mnie czasami, nie wiem od czego to zależy, słychać takie ciche popiskiwanie z prawego głośnika wysokotonowego. Ale nie zawsze - i nieważne, czy w direct czy nie. W direct on jedynie szum jest ledwo słyszalny, na direct off bardziej. Póki co jest na gwarancji.

Edytowano przez JohnCoffey155
poprawka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro JmrLucia to obstawiam że z Q21. Czasem proponują. Okazuje się że jest sporo ciekawych marek, które na pierwszy rzut oka wydają się egzotyczne. Wszędzie Heco, Kef, Focal, Monitor Audio itd a jest naprawdę sporo ciekawych alternatyw które odrzucamy z racji mniejszej popularności w naszym kraju. Dla mnie takim pozytywnym zaskoczeniem były Audio Saxo 40.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, JohnCoffey155 napisał:

ciągły wysoki dźwięk (pisk) dobiegający cicho z obudowy (okolice zasilacza)

Ja miałem taki ciągły wysoki dźwięk ale z głośnika lewego. I ten dźwięk był stały i nie zależał od ustawionej głośności. Stwierdziłem ze to musi być związane z przetwornica standby która zasila płytkę mikrokontrolera. Postanowiłem zobaczyć czym to może być spowodowane, odrzuciłem możliwość serwisu gdyż już do wzmacniacza zaglądałem, a poza tym ten przydźwięk nie zawsze występował. No jak rozkrecilem to oczywiście przydzwiek znikł;) Ale zacząłem się zastanawiać skąd to może się brać, taki sygnał indukowany w zasadzie gdzieś na końcu toru audio. Zobaczyłem, ze taśma z przetwornicy idąca do płyty głównej krzyżowała się i stykała z kablem głośnikowym. Oddaliłem ta taśmę od kabli głośnikowych i już 2 tyg nic mi w głośniku nie piszczy. Może to było to;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...