Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

Dnia 4.12.2020 o 14:22, Yahoou napisał:

Nad grał moim zdaniem najlepiej z nich wszystkich. Takie mocne, energetyczne granie. Czuć było, że to power ma. Grało konkretnie i z wykopem. Do rocka, metalu i generalnie cięższych gatunków super. Pewnie by został gdyby nie ta nieszczęsna regulacja głośności... Dużo słucham muzyki w nocy przy bardzo niskim natężeniu dźwięku i tu były problem, bo pilotem nie dało się ustawić cichego grania, była albo cisza, albo skokowy przyrost głośności i zbyt głośno.
 

Miałem nada 356 w bezpośredniej konfrontacji z mr780 i magnat wg mnie gra podobnie do nada, miałem dylemat który wybrać, wygrał magnat bo bo zagrał bardziej rozdzielczo i słodszą górą. Ale generalnie podobny dynamiczny charakter z mocnym dźwiękiem a więc dziwi mnie,że tobie magnat zagrał tak beznadziejnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ponowię pytanie. Słuchał ktoś pary Magnat 780 z Pylon Diamond 25 ? Jak zgrywa się takie małżeństwo? I tak trochę z innej strony, efektywność Diamondów a moc Magnata, wystarczy?

@Q21 Kojarzycie, ktoś wyszedł od was z takim zestawem? Pytam, bo dużo Pylona sprzedajecie. Rozmawialiśmy/pisaliśmy już na ten temat na skrzynce, ale jeszcze upewniam się czy to dobra para, czy magnat zagra z PD25 optymalnie czy może coś jeszcze ciekawszego się znajdzie - oczywiście w takim budżecie

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.11.2020 o 21:11, klavikort napisał:

Natomiast....podłączyłem DAC ES90038Q2M o którym wczesniej wspomniałem przez szynę I2S z RPI jak na rysunku. Okazuje się, że ta konfiguracja wniosła bardzo dużo do ogólnego odbioru tego utworu. Poszerzyła się scena, przesunęła się do słuchacza, no i ten ogromny bęben, gitarry - słychać wszystko bardzo dokładnie. Dużo bardziej można poczuć klimat "live". Jest to zupełnie inne granie do tego co prezentuje Magnat, natomiast pytanie czy takie przestrzenne granie po godzinach słuchania nie męczy. 

Co to za DAC ? Wygryzł tego na pokładzie Magnata? Używasz go wciąż?

Niechcący kręcąc się po Ali coś takiego mi się wyświetliło

https://pl.aliexpress.com/item/32972589083.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.41be56c7OvA7qk&algo_pvid=bf27cc4a-33c6-439c-b3c5-d0c76c7fb2d8&algo_expid=bf27cc4a-33c6-439c-b3c5-d0c76c7fb2d8-4&btsid=0b0a556616077887388106542e7a78&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Warte flaszkę wódki. Symbol "prawie" jak Twój.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie..

42 minuty temu, Wito76 napisał:

Warte flaszkę wódki

A myslisz że ile warte sa uklady cyfrowe w naszych droooogich zabawkach?

Odpowiedz mogła by niejednego zaszokować!

Mowa oczywiście o kwocie produkcji w chinach bo tam produkuje sie 99% układów.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było mnie chwilę na forum i widzę kilka postów wyżej, że dołączyli do wątku malkontenci i krytycy :). No więc tak na serio chcę tylko potwierdzić, że od kilku miesięcy słucham Magnata MR 780 (w zestawie z Magnat MCD 750 i Dali Oberon 7). Wszystko działa jak nowe, nie ma żadnych awarii i problemów a co najważniejsze gra super. Nic się nie zepsuło, wszystkie gałki, piloty, lampy w jak najlepszym porządku. Jestem zadowolony z brzmienia co nie oznacza, że w przyszłości nie pobawię się w wymianę kabli czy lamp. U mnie gra super, to tyle bo podkręcam głośniej. 

Edytowano przez Man321
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, nie wypowiadałam się w tym wątku jeszcze choć posiadam tytułowego magnata od pond dwóch lat, zakupiłem go w ciemno gdy jeszcze nie było zbyt wielu informacji o nim, w moim zestawie współpracuje z kolumnami Polk Audio RTI a7 i znajduje się to w pokoju o powierzchni ok. 28m. Muszę powiedzieć, że ampli tuner służby mi bardzo dobrze zarówno podpięty pod telewizor- dekoder, komputer czy w razie potrzeby przez bluetooth, jestem też wielbicielem radia wiec gra ono praktycznie non stop od niskiego cichego natężenia dźwięku do bardzo głośnego w miarę potrzeby, średnio używam magnata ok. 10g dziennie i połączenie z moimi kolumnami uważam za bardzo dobre, zdarza sie też w miarę potrzeby przenieść zestaw na salę ok. 65m przy większych imprezach i tak naprawdę wtedy kolumny mogą pooddychać a magnat nawet po wielu godzinach głośnego grania nie łapie zadyszki. Chciałem poruszyć inny temat który może kogoś zaciekawi bo temat dźwięku jest przez każdego odbierany inaczej i każdy ma swoje preferencje i idealną konfigurację a ja nie jestem ekspertem, żeby usłyszeć skrzypiącą deskę na scenie pod wokalistą słuchając jakiegoś koncertu. Wracając do tematu chciałem przedstawić swoje doświadczenia z zasilaniem MR780 z uwagi, że mieszkam w kamienicy z czasów komunistycznych i instalację elektryczną z tego okresu, wszedłem w posiadanie w sumie przypadkowo w listwę zasilającą Tomanek z DC blocerem i ku mojemu zaskoczeniu a jestem wielkim niedowiarkiem w kwestii kabli za kilkadziesiąt tysięcy czy innych wygrzewaczy kabli, to muszę powiedzieć, że dzięki tej listwie poprawiła się jakość odsłuchu radia FM, stacje które wcześniej miały lekkie błędy w dźwięku czy szumy stały się czystsze co bardzo poprawiło jakość słuchania po cichu w nocy, może to też fakt, że dopiero wtedy zwróciłem uwagę na prawidłowe podpięcie kabla sieciowego zgodnie z polaryzacją, co niby nie powinni mieć wpływu na pracę ampli tunera. Z czystej ciekawości i zaskoczony działaniem listwy zasilającej postanowiłem zrobić samemu kabel zasilający zarówno do ampli tunera jak i do listwy i użyłem wtyków firmy IeGO 8055 wersja miedziana oraz przewodu  Bitner BiTservo 3 plus  2XSLCYn-J. Po zmianie okablowania poprawa była większa niż po zastosowaniu samej listwy, pierwsze co dało się zauważyć,  większa głośność przy takim samym jak wcześniej ustawieniu natężenia dźwięku, kolejnym plusem było nabranie trójwymiarowości dźwięku, pomieszczenie jest nim bardziej wypełnione co szczególnie uwypukla się przy słuchaniu wszelkiego rodzaju koncertów, dźwięk zaczął otaczać słuchaczy. Muszę powiedzieć, że tak niewielka zmiana przyniosła u mnie poprawę z której jestem bardzo zadowolony, być może w budynkach z nowszą instalacja aż takiej poprawy nie będzie i zakłócenia z innych urządzeń z domu są lepiej izolowane. Jednak w dalszym ciągu używam przewodu kupionego w sklepie elektrycznym do zasilania kolumn jest to zwykły 2x 2.5 mm miedziany przewód, jak zapewniał mnie sprzedawca jest z czystej miedzi a nie stop kilku metali, zastanawiam się czy zmiana przewodów głośnikowych również wniesie tyle dobrego co zasilających, chociaż z obecnego stanu jestem bardzo zadowolony. Z minusów które zauważyłem w MR780 jest to że reaguje na pilota telewizora jest to Toshiba i na odwrót, ponadto zauważyłem, że pokrętło natężenia dźwięku czasami nie jest precyzyjne, czytając temat zauważyłem, że ktoś poradził sobie z tym problemem aktualizując oprogramowanie, prosiłbym o szczegółowe opisanie tego zabiegu. Mam też pytanie jaka jest żywotność lamp, tak jak pisałem od ponad dwóch lat Magnat gra średni 10 godzin dziennie, kiedy mogę się spodziewać osłabienia ich działania i jak to się może objawiać. Mam nadzieje, że poruszyłem temat nie omawiany jeszcze przez nikogo w tym wątku i pomimo długiego opisu zainteresują kogoś moje doświadczenia laika. Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do tematu kabla zasilającego, podczas odsłuchów kolumn w jednym z salonów przyniosłem swojego Magnata MR 780 i jak chciałem podać sprzedawcy własny kabel powiedział mi, że na tym nie będziemy słuchali. Podłączył jakiś własny wypasiony kabel i opowiedział mi, że to ważne dla jakości odbioru muzyki i że proponuje abym wymienił na jakiś tam drogi kabel zasilający. Ja oczywiście nie uwierzyłem więc zaproponował mi nawet wypożyczenie do domu. Mówił też, że nie należy podłączać przez żadne listwy i przedłużacze ale jak najbardziej bezpośrednio do gniazdka. Ostatecznie uznałem to za rzecz zbędną i do tej pory podłączam na oryginalnym kablu. Tak czy inaczej swoim doświadczeniem potwierdzasz to co usłyszałem w salonie od sprzedawcy podczas przesłuchiwania kolumn więc pewnie coś prawdy w tym jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez jestem niedowiarkiem w kwestii kabli zasilających i pewnego razu zapytałem na odsłuchu u pana inżyniera audiofila tak z głupia frant: co Panu dają te grube kable zasilające, jeśli w ścianach będzie pan miał jakieś kiepskie nawet czasem aluminiowe kable?To on mi z powaga odpowiedział: a co panu daje filtr wody umieszczany na końcu wodociągu? Powiem, ze mnie tym zamknął, więcej głupich pytań nie zadawałem;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.12.2020 o 17:01, Wito76 napisał:

Co to za DAC ? Wygryzł tego na pokładzie Magnata? Używasz go wciąż?

Byłbym ostrożny z ferowaniem wyroków. Np. że jakiś goły DAC z HIFI berry zagara lepiej niż DAC zaaplikowany w Magnacie, bo ten "gra niezbyt wyraźnie".

Mi to przypomina Konkurs Chopinowski, gdzie zjeżdzają się wszelkiej maści wirtuozi fortepianu. Z idealnym warsztatem, bardzo sprawni pod względem motoryki, ale czasmi zdarzają sie tacy co nie za dużo dzieje się w głowie, wobec czego trudno im coś przekazać w kierunku słuchacza. Co takim osobom po ich wirtuozerii, jeśli nie potrafią budować napięcia w utworze, grają szybko, ale budowania fraz, idealnie odtwarzają nuty, tak jakby zrobił to komputer. Podobnie może sie mieć sprawa z DAC'ami, że te super nowoczesne kości, mają wysoką dynamikę, niskie szumy, ale niestety wszystkie dzwięki wyrzucają słuchaczowi na twarz. Podobnie robi to ten ES90038Q2M, napewno znajdzie się ktoś,  kto po odsłuchu stwierdzi, że ta kośc miażdzy Magnata, bo tu jest dopiero przestrzeń, wszystko mamy podane na talerzu, nic się nie chowa z tyłu. No ale mnie to nie przekonuje. Ja bym oczekiwał budowania brył w przestrzeni:) nie koniecznie super detaliczności i szybkości.

 

PS: ta kość ES9023 to chyba jakiś starsza wersja, ale jak najbardziej w ramach zabawy z I2S + Raspberry PI można się pobawić. Chociaż I2S na RPI znowu nie jest najlepszej jakości. Jak dla mnie to grało dobrze, ale w teorii, to tam bedzie ten tzw. jitter obecny. Ja go jeszcze tak dobrze nie usłyszałem:)

Edytowano przez klavikort
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, klavikort napisał:

zapytałem na odsłuchu u pana inżyniera audiofila tak z głupia frant: co Panu dają te grube kable zasilające, jeśli w ścianach będzie pan miał jakieś kiepskie nawet czasem aluminiowe kable?To on mi z powaga odpowiedział: a co panu daje filtr wody umieszczany na końcu wodociągu? Powiem, ze mnie tym zamknął, więcej głupich pytań nie zadawałem;)

Jesli faktycznie był to inżynier i dał Ci w odpowiedzi takie porównanie to juz nic mnie nie zaskoczy chyba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, klavikort napisał:

: co Panu dają te grube kable zasilające, jeśli w ścianach będzie pan miał jakieś kiepskie nawet czasem aluminiowe kable?To on mi z powaga odpowiedział: a co panu daje filtr wody umieszczany na końcu wodociągu? Powiem, ze mnie tym zamknął, więcej głupich pytań nie zadawałem;)

Cham! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, klavikort napisał:

Ja tez jestem niedowiarkiem w kwestii kabli zasilających i pewnego razu zapytałem na odsłuchu u pana inżyniera audiofila tak z głupia frant: co Panu dają te grube kable zasilające, jeśli w ścianach będzie pan miał jakieś kiepskie nawet czasem aluminiowe kable?To on mi z powaga odpowiedział: a co panu daje filtr wody umieszczany na końcu wodociągu? Powiem, ze mnie tym zamknął, więcej głupich pytań nie zadawałem;)

Na jakiej politechnice jest kierunek audiofilski :)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako absolwent wydziału Elektrotechniki i Elektroniki czyli pan inżynier mogę wytłumaczyć tyle, że na każdym tego typu wydziale są wykłady, ćwiczenia i laboratorium z teorii obwodów, teorii sygnałów i teorii pola. Zwłaszcza ta ostatnia to rozebranie na czynniki pierwsze teorii elektromagnetyzmu, linia długa, zjawiska falowe, wszystkie operaty różniczkowe typu gradient, rotacja, dywergencja wektorów pola itd. Tak, wiem że to takie lanie wody i wymądrzanie się, ale elektromagnetyzm to skomplikowane sprawy. Dla przykładu, bardziej jako ciekawostka te same wzory używane są do obliczeń kilometrowych linii energetycznych i krótkich obwodów w mikroprocesorach (ale za to pracujących na bardzo wysokich częstotliwościach).
Rozumiem że to pytanie o inżyniera audiofila było ironiczne, ale nie wszystko białe jest białe. Gdy pojawi się temat kabli czy zasilania od razu robi się gównoburza i zawsze pojawia się ktoś, kto kwestionuje prawa fizyki, reguły często nagrodzone Noblem bo tak mu się wydaje i co mi zrobisz. Są różne zawody, fryzjer, kelner, prawnik, kierowca, handlarz bronią i każdy jest fachowcem w swojej dziedzinie. Ale jest takie stare mądre chińskie przysłowiowe "nie drap się po nie swoich jajach".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tego Pana inżyniera nie deprecjonował, gdyż on jako pierwszy rozjaśnił mi, jaką może mieć funkcję taki ważący kilogram kabel zasilający. Czym więcej może on być, niż jakimś rodzajem filtra? Nikt inny, żadnej odpowiedzi nie dał, tyle, że słychać różnice. Dla mnie to mało, dlatego chętnie słucham inżynierów, ludzi który potrafią wytłumaczyć dlaczego słychać róznicę.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, klavikort napisał:

co Panu dają te grube kable zasilające, jeśli w ścianach będzie pan miał jakieś kiepskie nawet czasem aluminiowe kable?To on mi z powaga odpowiedział: a co panu daje filtr wody umieszczany na końcu wodociągu? Powiem, ze mnie tym zamknął, więcej głupich pytań nie zadawałem;)

Szczerze....  to mnie tez by tym zamknął, ale dlatego ze użył nienajlepszego porównania, wrecz wprowadzenia w błąd.

Skoro x metrow w scianie i lini napowietrznej do elektrowni nie ma znaczenia, bo na koncu 1 metr kabla zasilającego "wyczysci" wszystkie brudy niczym filtr.... to ja juz nie mam pytań!

Podajac przykład z wodociągów raczej powinien brzmieć tak.... ocxywiscie analogicznie do sytuacji.....:

A co panu daje "1metr rury wodociagowej z innego materiału" na końcu wodociagu?

@klavikort czy nie wydaję Ci sie ze to porownanie jest sensowniejsze i w sumie nie daje nic w obu przypadkach.

A ok. bedzie mniej podatne na rdzewienie jesli bedzie z pvc :D

 

58 minut temu, Wito76 napisał:

Jako absolwent wydziału Elektrotechniki i Elektroniki czyli pan inżynier mogę wytłumaczyć tyle, że na każdym tego typu wydziale są wykłady, ćwiczenia i laboratorium z teorii obwodów, teorii sygnałów i teorii pola. Zwłaszcza ta ostatnia to rozebranie na czynniki pierwsze teorii elektromagnetyzmu, linia długa, zjawiska falowe, wszystkie operaty różniczkowe typu gradient, rotacja, dywergencja wektorów pola itd.

W magnetyzery paliwowe też mamy uwierzyć? W koncu wkracza tu według tego cytatu teoria magnetyzmu....

Panowie litosci...... ;)

Ps: zostawmy moze ten temat kabli zasilajacych bo znowu sie duży OT zrobi. Sa dedykowane tematy tu na forum w ktorych mozna o tym sobie pisać!! Może przejdzmy "tam" jesli ktos ma coś do napisania.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj dosłownie. Wspomniałem o elektroMagnetyźmie. Pisząc o magnetyzerach paliwowych chciałeś strollować moją wypowiedź ale wyobraź sobie, że w swej niewiedzy niechcący nie napisałeś dużej głupoty. Wrzuć sobie takie hasło w Google "równania Maxwella". To takie podwaliny elektrotechniki, najważniejsze równania mówiące zarówno o polu magnetycznym jak i elektrycznym i ich wzajemnej korelacji. Rozwijając je dalej idąc przez ogródek dojdziemy do praw Ohma czy Kirhoffa które zna każdy wiejski elektryk zakładający ludziom gniazda w ścianie (do których to podłączasz swój wzmacniacz).

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. I co w zwiazku z tym? Co chcesz przez to powiedzieć? Jakis argument? Skoro posadzasz mnie o trolling.

Zapytajmy tylko jeszcze zalozyciela tematu @Nowy123 czy mu odpowiada taki OT (bo cos czuje ze szybko sie nie skonczy ten OT) i juz mozemy rozwinąć bardziej rozmowe. 

 

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strata czasu. Mam wrażenie że żadne prawa fizyki nie zrobią na tobie wrażenia. Rodzaje miedzi, przewodnictwo, zakłócenia wysokich częstotliwości, transformata Fouriera i harmoniczne, filtr Shaffnera itd... Coś rozumiesz z tych haseł by prowadzić merytoryczną dyskusję ?

 

Moja żona nie lubi owoców morza, krewetki, ośmiornice itp. To jest ohydne, obrzydliwe, niedobre no syf jednym słowem. A jadłaś kiedykolwiek? Nie, bo... jak wyżej. Widzę to podobnie. Strata czasu i energii by kogoś do czegoś przekonać.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Wito76 napisał:

Strata czasu. Mam wrażenie że żadne prawa fizyki nie zrobią na tobie wrażenia.

Widze ze odpuszczasz. Ok. Nastepnym razem prosze nie pisać ze troluje jesli nie masz nic do powiedzenia/napisania konkretnie. Bo argumentów brak jak zwykle. Pozdr.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie z wiedzy naukowej to chociaż z cytowanej wcześniej chińskiej mądrości może warto skorzystać. Nie wypowiadam się np o szczepionce na Covida że jest dobra lub zła bo po prostu nie mam żadnej wiedzy, nawet ułamka, muszę zaufać naukowcom. Ale jest mnóstwo ludzi którzy twierdzą że się nie zaszczepią mając taką samą wiedzę jak ja. Przytaczają różne argumenty po prostu byle pogadać sobie.

 

Co do nawiązania do autora wątku, tak się składa że mam tytułowy wzmacniacz więc moja obecność i zabieranie głosu w tym wątku chyba nie wymaga usprawnienia się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...