Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

Dzięki za odpowiedz, poszukam. Osobiście co do aktualizacji mam nadzieje, że usprawni to działanie potencjometru głośności który nie jest precyzyjny i czasami przez moment potrafi za działać na odwrót niż zamierzony ruch. Pomimo, że głównie używam pilota wolałbym żeby działało wszystko poprawnie i mam nadzieje, że aktualizacja to usprawni bo wydaje mi się, że już gdzieś o tym czytałem. Po kilku tematach o "życiu " lamp przeczytanych na szybko myślę, że w ok 10 -!2 tyś godzin trzeba będzie pomyśleć o wymianie. Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez kilka dni tego Magnat'a i po aktualizacji do najnowszego firmware faktycznie potencjometr zaczął działać jak należy, tzn. nie było tego efektu "cofania" głośności. Słowem, zaczął działać tak jak powinien każdy potencjometr. Innych zmian nie zaobserwowałem, ale nie testowałem tunerów. Aktualizacja jest banalna, kopiujesz plik na pendrive i dalej jak w dołączonej do niego instrukcji.

Wysłane z mojego Nokia 8 Sirocco przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje z odpowiedzi, w wolnej chwili zajmę się aktualizacją, pochwale się czy przyniosła poprawę na którą liczę. Co do lamp to jestem bardzo zadowolony z dźwięku na obecnych ale myślę, że ciekawość wygra i spróbuje innego zestawu może z polecanych w tym wątku i pewnie nie będę czekał aż na obecnych magnat zamilknie, bo "nalot" rośnie a żywotność lamp to ostatnio temat który nie dawał mi spokoju. Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas naiwnie czekam, że ktoś napisze, że upgrade firmware poprawia coś w brzmieniu. Radia Dab i FM nie słucham tylko przez neta a jak pisał [mention=47597]klavikort[/mention] w tej kwestii jest poprawione coś . Nie znam się, ciekawe czy taki upgrade mógłby mieć wpływ na DACa a to już miałoby przełożenie na brzmienie.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie takie: https://www.premiumsound.pl/shuguang-hifi-12at7-ecc81.html

Z wielkim napisem China na bańce. 

https://pl.aliexpress.com/item/4001291836345.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.1e774730ZO6BkW&algo_pvid=91d6d8bd-5090-4632-92bf-7fbe66cf08ac&algo_expid=91d6d8bd-5090-4632-92bf-7fbe66cf08ac-0&btsid=0bb0622e16083748594967336ed285&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_   

Na Ali trochę taniej, ale oczywiście jeśli zmieniać (bo na przykład spaliła się) to na jakieś lepsze.  Jak poświecisz latarką to widać oznaczenie lampy, nie trzeba nic rozbierać.

Chcesz zmienić?

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

----

Dnia 17.12.2020 o 15:52, Krzysiek800 napisał:

Mam też pytanie odnośnie aktualizacji oprogramowania, jak je zainstalować i gdzie można je znaleźć, lub jakąś instrukcję pomocną w tym zabiegu. Z góry dziękuje,

Poniżej krótka instrukcja aktualizacji "po naszemu" i wrzucam jeszcze do pbrania plik aktualizacji jako załącznik. Jakby ktoś miał problem ze znalezieniem. Żeby było śmieszniej, sam jeszcze nie aktualizowałem.

Firmware update instruction Magnat MR 780
1. Display of present firmware version: Press DIM and DIRECT Button on the front simultaniously for 3 sec. Attention: The unit will be set to factory settings, all stored tuner presets will be deleted.
2. Format a USB key with fat32. Copy the firmware file “MR-780.bin” on the USB key into the root directory (no folders or other files etc.).
3. Turn off mains power of the MR780 with the switch at the back.
4. Switch "NORMAL" to "SERVICE" on the back panel (small switch below the antenna connector).
5. Plug in the USB key with the firmware file.
6. Turn on the mains power again.
7. The update will now start and run automatically (check display content). After successful upgrade, the unit automatically turns to standby.
8. Disconnect the USB key and switch "SERVICE" to "NORMAL" again on the back panel.
9. Power on the unit. It is ready to use with the new firmware.

MR-780.bin

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze, czyżby księgowy w Magnacie się namyślił, tudzież handlowcy? Zawsze to byłby jakiś (marketingowy) krok do przodu. Cena taka sama jak shuguang więc skoku jakościowego dużego raczej nie będzie ale lepiej wygląda i nie straszy napisem "China". Czerwone logo wskazuje na coś takiego: https://sklep.lampyelektronowe.pl/?21,ecc81-jj

 

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.12.2020 o 13:16, Wito76 napisał:

O kurcze, czyżby księgowy w Magnacie się namyślił, tudzież handlowcy? Zawsze to byłby jakiś (marketingowy) krok do przodu. Cena taka sama jak shuguang więc skoku jakościowego dużego raczej nie będzie ale lepiej wygląda i nie straszy napisem "China". Czerwone logo wskazuje na coś takiego: https://sklep.lampyelektronowe.pl/?21,ecc81-jj

 

Potwierdzam, że to jest dokładnie ta lampa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Chciałem podpiąć się pod temat owego wzmacniacza bo skuszony pozytywnymi opiniami nabyłem takowy.

Mam jednak pecha, bo dotarł do mnie z wadą a mianowicie jeden kanał szumi i prawie nie słychać w nim muzyki.

Zakładam, że lampa nie przetrwała transportu albo może wada fabryczna :(

Mam jednak jeszcze jedno pytanie odnośnie samego uruchamiania sprzętu. Po odłączeniu od prądu i ponownym włączeniu na kilka sekund pojawia się napis update i wtedy słyszę dość nieprzyjemne pyknięcie w głośniki. Czy też tak macie?

Ostatnia kwestia to jakość wykonania. Nabyłem go razem z odtwarzaczem sieciowym MMS730 i w sumie w tym drugim widać to nawet bardziej, że wszystkie przyciski na mikroprzełącznikach są po prostu krzywo wlutowane :( 

1756004813_Magnatswitch.jpg.ac153379d2e480bfbb94276849af83d1.jpg

Napiszcie proszę czy też tak macie?

Z góry dzięki.

Pozdrawiam wszystkich fanów dobrych dźwięków :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i teraz dopiero będzie pożywka dla malkontentów. Co do wzmacniacza to obstawiam lampy, ale zastanawia też fakt komunikatu "update". Zobacz switch z tyłu czy masz w pozycji normal. Do aktualizacji softu przełącza się ten switch, może tak został. Natomiast fuszerka to fuszerka, reklamować, gdzie była kontrola jakości?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, luke200 napisał:

Witam serdecznie,

Chciałem podpiąć się pod temat owego wzmacniacza bo skuszony pozytywnymi opiniami nabyłem takowy.

Mam jednak pecha, bo dotarł do mnie z wadą a mianowicie jeden kanał szumi i prawie nie słychać w nim muzyki.

Zakładam, że lampa nie przetrwała transportu albo może wada fabryczna :(

Mam jednak jeszcze jedno pytanie odnośnie samego uruchamiania sprzętu. Po odłączeniu od prądu i ponownym włączeniu na kilka sekund pojawia się napis update i wtedy słyszę dość nieprzyjemne pyknięcie w głośniki. Czy też tak macie?

Ostatnia kwestia to jakość wykonania. Nabyłem go razem z odtwarzaczem sieciowym MMS730 i w sumie w tym drugim widać to nawet bardziej, że wszystkie przyciski na mikroprzełącznikach są po prostu krzywo wlutowane :( 

1756004813_Magnatswitch.jpg.ac153379d2e480bfbb94276849af83d1.jpg

Napiszcie proszę czy też tak macie?

Z góry dzięki.

Pozdrawiam wszystkich fanów dobrych dźwięków :) 

 

Przyjrzałem się swojemu MR780 i wszystkie przyciski są równo wlutowane. Co do szumów w kanale - miałem wypożyczony model do odsłuchów i działał super. Po podmianie na nowy, w prawym kanale co jakiś czas słychać było trzeszczenie i bas nie był taki jak powinien. Oczywiście branża wymieniła mi na kolejną sztukę, już sprawną. Taka niemiecka precyzja wykonania ;>)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to faktycznie dziwne z tą niemiecką jakością. Mogliby bardziej pilnować sprzętu który przychodzi z Chin. W końcu pilnować umią. Jak kupowałem odtwarzacz CD to mi tam coś latało w środku, aż tak się jakoś ustawiło, że przestało. Ale nie wysyłałem go z powrotem, chociaż powinienem, no i trochę tych przypadków jest za dużo, jak czytamy na forum.

Edytowano przez klavikort
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówi się że Diabeł tkwi w szczegółach! Branża Audio a raczej jej producenci nie rozumieja ze to jest to za co klient jest w stanie "wybulić" ciężki grosz! Dlatego nie rozumiem po co wiele firm i nie mowie tutaj o Magnat pcha sie do Chin gdzie poziom jakości jest PRZEWAŻNIE niższy ale za to tanszy w produkcji (choć to też nie reguła ale jednak).

"Niemiecka technologia" - to zawsze budziło respekt i uznanie... 

szkoda....

takie czasy.  :/

Jesli mam np. budować zestawy glosnikowe DIY to bede budował z takich na ktorych jest .... np. Made in Denmark! 

 

 

 

 

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój MR780 od nowości powoduje delikatnie trzeszczenie/buczenie w głośnikach w trybie Direct OFF. Słyszę to jedynie w nocy, gdy jest cisza w domu a, że staram się słuchać na Direct ON nie reklamowałem tego...

Chociaż, chętnie podkręciłbym gałkę od średnich na jakąś 2 czy 3 godzinę bo na 12 trochę mi ich brakuje...

Tak z ciekawości, też tak macie czy to tylko wada mojego egzemplarza? I czy serwis Magnata nie uzna mnie za paranoika i nie odeśle sprzętu w takim stanie jak im wysłałem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim egzemplarzu nie zaobserwowałem niczego niepokojącego ale w tym, którego miałem na wypożyczeniu byla jakaś usterka potencjometru od treble, podczas kręcenia w prawo soprany nie podnosiły się płynnie lecz skokowo, przy przekręceniu o 1/3 skali nie było reakcji a po przekroczeniu tej granicy reakcja była natychmiastowa. Przyznam się szczerze, ze choć magnat bardzo mi pasował i pasuje dźwiękowo to obawiałem się o tzw.jakość bo mało bylo i jest opinii w sieci na temat tego sprzętu. Zaryzykowałem jednak bo uznałem, ze mało jest teraz takich produktów które by powalały jakością a ze sklepu dostalem info że serwis magnata działa sprawnie wiec troche mnie to uspokoiło. Też nie możemy od razu zakładac przed zakupem czegokolwiek że zaraz się popsuje bo byśmy niczego nie kupili ze strachu. No ale widać ta wszechobecna "wysoka jakość" dziala nam na podświadomość.

No ale usterki/awarie to jedno a krzywo spasowane przełączniki to zupełnie inna sprawa. Oby to była rzecz nie nagminna bo inaczej to zaczniemy myśleć, ze zakupilismy za ok.3tys. bardzo fajnie grającą zabawkę dla dzieci montowaną również przez dzieci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ważne kto składa, ważne kto kontroluje jakość. Wszystko jest robione Chinach. Mimo to są producenci co dbają o to aby ten chiński montaż nie odbiegał od europejskiego. Z tego co widzimy Magnat to projekt niemiecki, ale montowany i najwyraźniej kontrolowany w całości przez Chińczyków. 

Edytowano przez klavikort
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...