Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

Muszę powiedzieć,że sam dokładnie obejrzałem swój egzemplarz i  pomimo intensywnego użytkowania przez 2,5 roku nie widać po nim żadnego zużycia czy wypracowania, wygląda jak wyjęty z pudełka może na początku produkcji tego modelu bardziej się przykładali  do kontroli jakości bo o  jakichkolwiek  nierównościach w montażu, krzywych przyciskach  nie ma mowy. Po przeprowadzeniu aktualizacji oprogramowania poprawiła się również reakcja gałki głośności i działa dużo płynniej, nie "zastanawia " się czy ma zacząć działać. Innych zmian po aktualizacji nie zauważyłem. Przyjrzałem się również w miarę możliwości lampom i nie wiedzę żadnego czerwonego logo, wiec pewnie zmieniały się w trakcie jakiegoś "liftingu" wprowadzonego przez producenta. Sam też myślałem o powiększeniu zestawu o odtwarzacz sieciowy Magnata MMS ale jeśli się zdecyduje na zakup to na pewno w sklepie po dokładnym obejrzeniu aby uniknąć ewentualnego odsyłania. Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyprzedaż MR780 za 2700, fajna cena. Czy mi się wydaje, czy na pilocie od MA900 mamy przycisk Loudness?? Piloty od obu wersji trochę się różnią. A to dzięki MR780 oduczyłem się słuchania muzyki z filtrem loudness. Ciekawe jak dźwiękowo wypada ten nowy model. No jego moc znamionowa jest znacznie wyższa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, JohnCoffey155 napisał:

Wyprzedaż MR780 za 2700, fajna cena. Czy mi się wydaje, czy na pilocie od MA900 mamy przycisk Loudness?? Piloty od obu wersji trochę się różnią. A to dzięki MR780 oduczyłem się słuchania muzyki z filtrem loudness. Ciekawe jak dźwiękowo wypada ten nowy model. No jego moc znamionowa jest znacznie wyższa.

Moim zdaniem układ regulatorów na przednim panelu jest identyczny , nie ma 'loudness' . Pytanie czy warto dopłacać 1200 PLN za MA900 , bo różnica  wizualnie/parametry to  moc i PHONO  też dla wkładek MC.  Dodatkowo MA900 jest cięży o 2,5 kg.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Marek Walczewski napisał:

Moim zdaniem układ regulatorów na przednim panelu jest identyczny , nie ma 'loudness' . Pytanie czy warto dopłacać 1200 PLN za MA900 , bo różnica  wizualnie/parametry to  moc i PHONO  też dla wkładek MC.  Dodatkowo MA900 jest cięży o 2,5 kg.

Zerknąłem do manuala na stronie Magnata i jest na pilocie Loudness (Selection of the Loudness function(aurally compensated volume correction). W MR780 w tym miejscu jest Auto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnat jak widać to taki trochę volkswagen. Jest mnóstwo zadowolonych posiadaczy i jednocześnie sporo rozczarowanych. Była afera volkswagena i zdarzają się spore wpadki jakościowe również w magnacie. Ale z drugiej strony w każdej firmie są wtopy. Sporo osób chwali chińskie wzmacniacze lampowe Yaqin i podobne i równolegle sporo skarg na chińskie rączki, które za bardzo się spieszyły. Ja ze swojej strony poza rozczarowaniem, że fabrycznie były chińskie lampy Shuguang nie mam uwag do swojego sprzętu w sensie jakości czy jakiejś fuszerki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.12.2020 o 09:19, IronWolf napisał:

Mój MR780 od nowości powoduje delikatnie trzeszczenie/buczenie w głośnikach w trybie Direct OFF. Słyszę to jedynie w nocy, gdy jest cisza w domu a, że staram się słuchać na Direct ON nie reklamowałem tego...

Chociaż, chętnie podkręciłbym gałkę od średnich na jakąś 2 czy 3 godzinę bo na 12 trochę mi ich brakuje...

Tak z ciekawości, też tak macie czy to tylko wada mojego egzemplarza? I czy serwis Magnata nie uzna mnie za paranoika i nie odeśle sprzętu w takim stanie jak im wysłałem?

Ja mam magnat 2,5 roku. Do spasowania nie mam uwag. Jednak do montażu lub użytych części już tak. 

Pierwszy model wzbudzał się z pilotem od tv sony. Został wymieniony na nowym. 

Po 1,5 roku wzmacniacz zaczol grać ciszej i zgasły lampy. W serwisie po 4 tygodniach trzymania stwierdzono padnięty zasilacz. Po naprawie podłączylem w domu i na jednym kanale przy cichym sluchaniu było słuchać pykanie. Odesłałem na serwis. Stwierdzono padniętą lampę. Kolejny tydzień bez grania. 

Więc co do serwisu sami możecie ocenić czy taki dobry. 

Edytowano przez Szybki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Jack Frost napisał:

@Tomasz Kukuczka

BT słaby zasięg i to co się u Ciebie dzieje jest normalne. Wszystko zależy od użytych chipów BT i ich maksymalnej mocy w urządzeniu nadawczym, odbiorczym, środowiska w którym sygnały są odbierane i nadawane etc.

Może to kwestia że telewizor jest blisko a modu bluetooth jest z tyłu urządzenia RM.

Magnat MR 780 podpięty z głośnikami Magnat Quantum 605. Całość gra naprawdę dobrze . Przyjemny i ciepły dźwięk. 

Jestem zadowolony z zakupu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ma znaczenie - poziom zakłóceń elektromagnetycznych, inne fale działające w paśmie, wielkość pomieszczenia, ilość ścian etc.

Generalnie jakość po BT jest słaba, w szczególności jeśli słuchasz z mp3. Wtedy taki plik mp3@320kbps jest ponownie kompresowany przez SBC lub aptX i następnie odtwarzany. Może Ci się taki dźwięk podobać bo będzie bardziej "zmiękczony" przez kompresję.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.12.2020 o 11:34, klavikort napisał:

Nie ważne kto składa, ważne kto kontroluje jakość. Wszystko jest robione Chinach. Mimo to są producenci co dbają o to aby ten chiński montaż nie odbiegał od europejskiego. Z tego co widzimy Magnat to projekt niemiecki, ale montowany i najwyraźniej kontrolowany w całości przez Chińczyków. 

Prawda większość klepie w Chinach z oczywistych względów nie mniej np taka Emotiva składa i kontroluje sprzęt już u siebie na miejscu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chyba Miro 84 napisał:

Jak widac servis ok. Tylko jakiś pechowy model Ci sie trafił.

Jeśli chodzi o model to w takim razie dwa mi się trafiły pechowe!

Jeśli chodzi o serwis to albo źle zrozumiałeś co napisałem albo inne mamy standardy.

Serwis trzymał cztery tygodnie magnata gdzie dzwoniąc tam odpowiedział serwisant bez sprawdzenia ze padła lampa lub zasilanie lampy i tak było - mimo to trzymali cztery tygodnie. Przyszedł z naprawy z uszkodzoną lampą! Jesli padło zasilanie lamp to powinno się sprawdzić tez lampy? Jedziesz kilkadziesiąt km do sklepu po sprzęt z naprawy. Sprawdzasz w domu i nie działa i znowu kilkadziesiąt km do sklepu. Po naprawie to samo.

Edytowano przez Szybki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kontynuując wątek jakości Magnata, ze smutkiem muszę przyznać, że sklep odmówił wymiany wzmacniacza pomimo, że był uszkodzony od nowości i co gorsze jest to prawnie dozwolone więc zapłaciłem za sprzęt, który musi być naprawiany, ale nie wiadomo kiedy bo po kilku tygodniach oczekiwania nadal nic w tej sprawie się nie ruszyło :(

Natomiast, co do wspomnianych wcześniej krzywych przycisków na odtwarzaczu sieciowym to przyznam, że nie wytrzymałem i go rozkręciłem by zobaczyć na własne oczy co jest nie tak.
Może komuś się taka wiedza przyda, bo to co zobaczyłem bardziej mnie to ubawiło niż zezłościło.

Mikroprzełączniki były wlutowane super prosto a za krzywiznę odpowiedzialne są badziewne gąbki naciągnięte na plastik rodem z chińskiego odtwarzacza dwukasetowego z lat 90-tych :P

Oto to to:

image.png.e97dfec426e595871847f3a644339f07.png

Zdecydowałem się więc na obrócenie przechyłu przycisków w pionie zamiast w poziomie i zaczęło wyglądać jako tako ;)

I tym optymistycznym akcentem pozdrawiam wszystkich Magnatowców!

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja na poprawę humoru powiem, że mi moje lampy Mullard jednak nie do wszystkiego pasują. Fajnie brzmi ten bas taki miękki bez mulenia, bez punktowego uderzenia do... słuchania radia i takiej cichej muzyki. Jednak jak się chce zrobić disco to tego uderzenia basowego brakuje. Jest niby potęga niskich rejestrów, ale brak kopnięcia. No i nie wiem czy nie kupić jakichś lamp takich jasno grających ale z pełnym basem, bez kastracji. Dziekuje za posłuchanie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...