Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

43 minuty temu, Michał Wiśniewski napisał:

Ja mam pytanie do branży - o ile to nie tajemnica - są jakieś prognozy na pojawienie się większej dostępności sprzętu na runku? Jak tak to kiedy?

Bo z tego co zauważyłem to w zasadzie jest Yamaha i sporadycznie coś innego.

Jeszcze będzie trzeba trochę poczekać, bo jest za mało kontenerów a za dużo towaru do wywiezienia z Chin, za czym idą dość spore podwyżki za kontenery. Może coś po Chińskim Nowym Roku ruszy.

https://en.sse.net.cn/indices/scfinew.jsp

Pozdrawiam

Bartek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, S4Home napisał:

Masz już następce?

Jeszcze nie,ale cały czas po głowie chodzi mi wzmacniacz lampowy i takie będę chciał przetestować.Plan mam taki:

Opcja 1- test z kolumnami, które mam obecnie, jeżeli uda się dobrać,to do kupię przełącznik Beresforda,by nie przepinać kabli od Onkyo rz830.

Opcja 2- droższa,zakup kolumn+wzmak,itd. i wystawienie tego do sypialni.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc o przełącznikach głośnikowych to też zastanawiałem się nad Beresfordem ale jak zobaczyłem zdjęcia z jego wnętrza to odpuściłem. Do tego podobno jest za lekki i kable go suwają. 

Lepszy i tańszy wydał się Dynavox Amp-S i takiego sobie sprawiłem. Waga odpowiednia, wnętrze budzi zaufanie a do tego szczotkowane aluminium pasuje do Magnata.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zrobić samemu albo zlecić komuś taki przełącznik. Zrobisz go wtedy na naprawdę wysokich komponentach.

Dnia 15.01.2021 o 09:47, Michał Wiśniewski napisał:

Ja mam pytanie do branży - o ile to nie tajemnica - są jakieś prognozy na pojawienie się większej dostępności sprzętu na runku? Jak tak to kiedy?

Bo z tego co zauważyłem to w zasadzie jest Yamaha i sporadycznie coś innego.

O jaki sprzęt chodzi? Stereo jest. co prawda nie wszystko ale raczej jest. To z kinem jest dramat.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło o stereo - np ciezko znalezc Pioneera - chyba ze nie umiem szukac albo to nie tematy Covidowe za tym stoją.

Tak ogolnie to przynajmniej w sklepach okolicznych marketowych - Yamaha, ale nie wszystko, np ciezko o CD, wzmacniacze czy amplitunery jeden model tu, drugi tam, ale idzie znalezc, natomiast chyba nie ma nadmiaru bo promki słabe (jest tylko nocna na Magnata - o tysiaka w dół - chyba słabo schodzi) długo dlugo nic i jakies leżaki z jeden pioneer.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mam pytanie dotyczące lamp w tym Magnacie. Z wypowiedzi użytkowników wynika, że w tym modelu montowane są różne lampy. Ja w swoim mam jakieś chyba czeskie JJ takie z czerwonym logiem. I moje pytanie czy jest sens wymiany na jakieś inne lampy które wniosą jakieś zmiany oczywiście na plus do mojego wzmacniacza? Ogólnie jestem bardzo zadowolony z Magnata w połączeniu z Klipsch 280 ale jeśli mógł bym poprawić coś na plus to może warto by zainwestować w inne lampy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich magnatowiczów używających Volumio + USB, mam dobrą(w moim mniemaniu) wiadomość. A mianowicie, z aktulną wersją volumio, zaczęły działać przyciski na pilocie w górnym rzędzie. Tj. [prev] [next] [play/stop]. Teraz w zasadzie bez telefonu można przesuwać utwory, zmieniać radio no i odpalać ostatnio grany streaming.

 

Dnia 15.01.2021 o 05:49, Wito76 napisał:

@klavikort Mam wrażenie że piszesz o Psvane Treasure ll. Kopnięcia basu są konkretne, krótkie i sprężyste. Góra trochę z firmowym chińskim charakterem.

 

 

Na ten sprężysty krótki bas, chyba jeszcze nie jestem gotowy:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat korzystam z Moode i nie aktualizowałem softu od września może. Może w Moode też doszła taka funkcjonalność. No i najważniejsze, nie korzystam z usb tylko z BNC w DigiOne. Ale warto wiedzieć,że coś się dzieje.

A co do mojego basu to nie bardzo wiem jak sobie go wyobrażasz. Na pewno to nie jest jakiś dominujący temat w brzmieniu. Jest bo jest, ale nie mulący, zalewający podłogę. Jak się odezwie to konkretnie, szlachetnie jednocześnie.

W innym wątku trochę pisałem o swoich kolejnych zmaganiach z wejściem na wyższy level brzmienia. Temat, który zwykle odkładamy na koniec, na emeryturę a warto wcześniej. Mam na myśli poprawę zasilania. I jeśli ktoś lubi majsterkowanie, ma minimum wiedzy elektryka to warto wejść w temat. Zrobiłem sobie listwę zasilającą z filtrem, dałem inny kabel i jest to jeden z naprawdę fajniejszych upgrade'ów jakie udało mi się zrobić. I naprawdę nie wydałem majątku na kondycjoner. Wciąż pamiętam by zachować proporcje wartości sprzętu do otoczenia typu kable, zasilanie itd.

Naprawdę słychać poprawę. Pojawia się coś co chyba nazywa się czarne tło, jest taka lepsza przejrzystość, czystość, przy okazji też stereofonia. No sporo jest na plus. Jak ktoś chce wiedzieć więcej to proszę poszukać moje ostatnie forumowe wpisy w wątku o filtrze sieciowym i DC blockerach.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.12.2020 o 17:42, Krzysiek800 napisał:

wszedłem w posiadanie w sumie przypadkowo w listwę zasilającą Tomanek z DC blocerem i ku mojemu zaskoczeniu a jestem wielkim niedowiarkiem w kwestii kabli za kilkadziesiąt tysięcy czy innych wygrzewaczy kabli, to muszę powiedzieć, że dzięki tej listwie poprawiła się jakość odsłuchu

Krzysiek, takie pytanie. Jeśli dobrze kojarzę Tomanek w swojej listwie ma gniazda filtrowane i niefiltrowane z DC Blockerem. Widzisz różnicę między tymi gniazdami? Najbardziej interesuje mnie co u ciebie wnosi dc blocker. Wycisza choć trochę trafo, obniża temperaturę, zauważyłeś coś? I najważniejsze , gniazdo z dc blockerem "gra lepiej" ? Z którego gniazda korzystasz? Jak gra gniazdo filtrowane już wiem, bo mam i polecam testować. Wstawiłem sobie filtr Filtercon i naprawdę robi robotę, a można na pewno jeszcze lepiej. To co zrobiłem to tylko namiastka możliwości, początek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Wito76 napisał:

Krzysiek, takie pytanie. Jeśli dobrze kojarzę Tomanek w swojej listwie ma gniazda filtrowane i niefiltrowane z DC Blockerem. Widzisz różnicę między tymi gniazdami? Najbardziej interesuje mnie co u ciebie wnosi dc blocker. Wycisza choć trochę trafo, obniża temperaturę, zauważyłeś coś? I najważniejsze , gniazdo z dc blockerem "gra lepiej" ? Z którego gniazda korzystasz? Jak gra gniazdo filtrowane już wiem, bo mam i polecam testować. Wstawiłem sobie filtr Filtercon i naprawdę robi robotę, a można na pewno jeszcze lepiej. To co zrobiłem to tylko namiastka możliwości, początek.

Witam, listwa TAP8 na wszystkich gniazdach ma filtry Schaffera oraz na dwóch dc blockery, i szczerze mówiąc odkąd ją mam zawsze miałem podpiętego magnata pod dc blocker własnie, dopiero po Twoim poście, przełączyłem w inne gniazdo zachowując oczywiście poprawną polaryzację i po ok trzech godzinach słuchania z różnych źródeł, nie słyszę różnicy w dźwięku, jeśli jakaś jest to na tyle niewielka, że ja jej nie zauważam, za to jest różnica w pracy transformatora, który pracuje minimalnie głośniej, nie jest to znaczące ale jednak jest. Pojawiły się również nieregularne "trzaski -zakłócenia" w głośnikach, nie wiem dlaczego ale z uwagi, że mój bezpośredni sąsiad prowadzi warsztat samochodowy i dziś namiętnie używał spawarki, podejrzewam, że to powodowało nieregularne zakłócenia których nigdy wcześniej nie odnotowałem i jestem pewien, że ich nie było. Podsumowując uważam że nasz 780 najlepiej pracuję podpięty pod dc Blocker i tak będzie u mnie pracował i szybko powróciłem do tego sposobu podłączenia. pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za konkretną odpowiedź. Masz możliwość otworzyć listwę, ewentualnie może otwierałeś ją z ciekawości kiedyś? Ciekaw jestem jaki model filtru siedzi w środku. Obstawiam Schaffner FN2060 biorąc pod uwagę cenę listwy. Lepszy wg fachowców z innego obszernego wątku, który cały przeczytałem to Fn2090, ale i kosztuje teraz blisko 150 zł/szt. Same filtry więc dla detalicznego klienta to 6x150zl. Dwa gniazda nie są filtrowane w TAP8. Dc blocker to akurat grosze, 2 kondensatory i diody zabezpieczające, powiedzmy 20zł. Ja mam filtr 2 rzędu Filtercon, jak na zdjęciu (w trakcie montażu). ef3e7da1dc0a87ef63c0ba4bdcc7619b.jpg&key=478947fa16131d951c16bfe0ef0449bf3f754822974f66d7c23a7fc46b7390ce

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam oscyloskopu ani jego namiastki. Jeśli dobrze rozumiem filozofię działania filtrów to tłumią one zakłócenia wysokich częstotliwości mierzone w kilo i megahertzach.

https://www.soselectronic.pl/articles/schurter/do-czego-potrzebny-jest-filtr-sieciowy-i-gdzie-nalezy-go-umiescic-2261

Pierwszy z brzegu link z Google.

 

Sam jestem ciekaw co by zrobił filtr z Twoją sinusoidą. Natomiast DC blocker usuwa składową stałą. Gdy mamy składową stałą w sieci przesuwa nam się zero sinusoidy (w górę lub w dół) i nie jest ona symetryczna względem osi X. U ciebie pierwszy półokres jest jakby ciut wyższy (ujemny powinien być niższy. Organoleptycznie skladowa stała objawia się brumieniem trafo i grzaniem co potwierdza Krzysiek800. Moim zdaniem warto mieć blocker, po prostu doprowadzimy pracę trafo do jego warunków nominalnych a to przełoży się na poprawę warunków pracy całego urządzenia co może skutkować opadem szczęki podczas odsłuchu :l

 

Poniżej kopiuj wklej z materiałów propagandowych jakiegoś blockera, gdzie poniekąd jest odpowiedź na Twoje pytanie.

"Stałe składowe (DC) występują niemal w każdej domowej sieci elektrycznej. Zjawisko to objawia się niesymetrycznością sinusoidy prądu przemiennego (AC)i ma niekorzystny wpływ na większość urządzeń multimedialnych i HiFi wyposażonych w transformatory, których rdzenie narażone są na gromadzenie ciepła i nadmierne namagnesowanie. Każdy sprzęt audio reaguje na takie zakłócenia sieci energetycznej, o czym najlepiej wiedzą właściciele wzmacniaczy lampowych, dużych końcówek mocy, czy gramofonów, walcząc nieustannie z szumami i brumienie".

 

Idąc za ciosem chcę spróbować coś takiego od naszych majfriendów czyli dc blocker i filtr EMI na jednym pokładzie. Ładnie wykonane, szkoda że nie ma podanych żadnych parametrów, charakterystyki czy tłumienności.

 

2000W filtr EMI moduł wysokiej wydajności filtr zasilania DC DIY Audio

https://a.aliexpress.com/_B1hE4Z

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Wito76 napisał:

2000W filtr EMI moduł wysokiej wydajności filtr zasilania DC DIY Audio

https://a.aliexpress.com/_B1hE4Z

Całkiem ciekawa propozycja my friend. Niedrogie, a da się sprawdzić działanie, moją namiastką oscyloskopu. Co do tego oscyloskopu, to nawet go polecam. Kosztuje ok 250zł, a bardzo mi się sprawdził w polu. Można go zabrać gdziekoliwek  się chce i jeżeli ma jakąś wadę to taką, że nie pomierzy się ręcznie markerami jakichś dodatkowych parametrów przebiegu.   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale rozstrzelany ten mój poprzedni wpis. Tapatalk tak głupio reaguje na Enter. Teraz w komputerze piszę. ///  Cóż, sam nie jestem ekspertem, żeby komuś coś doradzać i naciągać na koszty. Z drugiej strony ryzyko finansowe nie jest duże i kupię sobie tę płytkę z linku wyżej. Niektórzy słyszą poprawę, inni jak już wydali kasę to życzeniowo podchodzą do tematu i oczekując poprawy mówią "wydaje mi się, że jest ciut lepiej". Prawda jest taka, że Blocker czy filtr pomoże jeśli masz problem z siecią. Pisałem z chłopakami w innym wątku i podałem taki autorski przykład, że mógłbym teraz wziąć Ibuprom i ocenić go, że nie działa i strata kasy. Gdyby jednak bolała mnie głowa czy ząb oceniłbym go pewnie jako coś rewelacyjnego. Ja akurat jestem bardzo zadowolony z tego co sobie zrobiłem, tej namiastki kondycjonera. Słyszę poprawę w brzmieniu, bez dwóch zdań. A to może oznaczać, że mam problem z siecią. Sąsiad Seba całe dnie siedzi w warsztacie i chodzi albo spawarka albo szlifierka kątowa, przecinarka, kompresor albo wszystko naraz -spawa bramy, balustrady. Drugi sąsiad ma inteligentny dom i pełno gadżetów: switche, acces pointy, kilkometr skrętki, alarmy, kamerki, pożarówka, kilkanaście komputerów. Ja też jak każdy teraz mam sporo elektroniki w domu, wszyscy mamy AGD więc myślę że szału nie ma. Kolega ma taki amatorski oscyloskop, ale tylko do 50V AC. Jak zechce mi pożyczyć to przez trafo 230/8V od mojego zasilacza liniowego spróbuję obejrzeć sobie co mam w gniazdku. 

A jeśli ktoś chce się pobawić to zachęcam do eksperymentów, zostań bohaterem we własnym domu. Wrzucam LINK do innego wątku gdzie opisuję trochę wniosków i podpowiadam jak zrobić wersję ekonomiczną listwy. Dzisiaj zrobiłbym jeszcze inaczej, ale od czegoś chciałem zacząć i nie wtapiać dużo kasy w niepewny interes.

Właśnie kręcę się po Ali. Jak ktoś nie lubi ryzyka i chce wydać nie więcej niż paczka fajek to tu jest niedrogi Filtr

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie wszyscy, z innej beczki. 

Sam zastanawiałem się nad Magnatem mr 780, ale jako że w zasięgu jest już ma900 to pewnie bede chciał przetestować ten drugi. 

Zwrociliscie uwagę na THD? W 780 jest to 0.1% w nowym 1%. Sprawdzałem na stronie producenta. Niby wiem że specyfikacja nie gra, no ale wątpliwości zasiane :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum.

 

Jakie kolumny podstawkowe polecacie do Magnata w kwocie +/- 2000 PLN ? Pokój 12 m2 (docelowo 18 m2 po połączeniu pokoju z kuchnią). Sprzęt do: 

- 50 % muzyka (rock, trochę klasyki, muzyka filmowa i inna) oraz radio

- 50 % TV (głównie sport i filmy), Netflix, Youtube, Blu-ray. 

 

Na pewno nie chcę zbyt ciepłego i misiowatego grania. Gość z salonu audio poleca mi Heco Celan GT 202 za 2,2k, które są wycofywane z oferty Heco. Mam się z nim umówić na odsłuch. Czy w tej cenie warto ewentualnie je brać, czy polecacie coś innego ?

Edytowano przez martinc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro 50% do TV to heco mogą podejść. W filmach ważne jest dociążenie dźwięku i żeby jak trzeba kopneło basem. Miałem kiedyś na testach Pylon Diamond Monitor i za delikatnie mi to grało w muzyce a gdy chciałem obejrzeć jakieś kino akcji to była bieda z nędza. Zero kinowych efektów, dosłownie zero. Szukaj dynamicznych kolumn. Może klipsch rp-600.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.02.2021 o 13:47, Misiek87 napisał:

Witajcie wszyscy, z innej beczki. 

Sam zastanawiałem się nad Magnatem mr 780, ale jako że w zasięgu jest już ma900 to pewnie bede chciał przetestować ten drugi. 

Zwrociliscie uwagę na THD? W 780 jest to 0.1% w nowym 1%. Sprawdzałem na stronie producenta. Niby wiem że specyfikacja nie gra, no ale wątpliwości zasiane :D

Pozwolę sobie zwrócić uwagę na inną różnicę pomiędzy MR 780 a MA 900, a mianowicie jeden ma literkę "R" w oznaczeniu a drugi literkę "A" w i oczywiście wszyscy dobrze wiemy co oznaczają te literki. Pozdrowionka/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...