Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

Aż wszedłem na stronę i porównałem wyniki:

MR-780 OUTPUT POWER Nominal power: 20 Hz – 20 kHz, THD < 1.0%, 4 Ω                 2 x 100 W

                                                                     20 Hz – 20 kHz, THD < 1.0%, 8 Ω                2 x 75 W

MA-900 OUTPUT POWER Nominal power: 20 Hz – 20 kHz, THD < 1.0%, 4 ohms          2 x 200 watts

                                                                     20 Hz – 20 kHz, THD < 1.0%, 8 ohms         2 x 130 watts

Jak widzimy, pomiary dla obu wzmacniaczy są wykonywane w tych samych warunkach(dla THD 1%)

Wniosek: MA-900 ma fizycznie dwa razy większą moc. Dodatkowo dla MA-900 producent wyraźnie zaznaczył, że wzmacniacz pracuje jako: "Discrete Class A/B power amplifier". W MR-780 takiej informacji nie ma(choć przyznam, że nie wiem jaka jest różnica odsłuchowa w klasie pracy wzmacniacza).

Edytowano przez klavikort
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam, zastanawiam się czy stanie się coś Magnatowi mr780 jeśli będę go wyłączać bezpośrednio z prądu zamiast wyłącznikiem z pilota? Chodzi o to, że lubię zasypiać przy muzyce, a magnat nie ma możliwości ustawienia żeby się sam wyłączył. Dlatego pomyślałem że kupię smart gniazdko i ustawie żeby odcięło prąd po 30 minutach.. Czy to może mieć jakiś negatywny wpływ na magnata?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no nie po to tyle hajsu poszło na zestaw stereo, żeby teraz zastępować to jakimś głośnikiem bezprzewodowym. 

3,5 h bezczynności to długo. Poza tym jak pójdę spać i puszczę muzykę przez chromecasta to nie będzie bezczynność.. Więc do rana będzie grać..🤨

Edytowano przez Lucas TECH
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej urządzenia ulegają uszkodzeniu podczas załączania lub wyłączania. Najlepszy przykład żarówki. Jest coś takiego w elektrotechnice jak stany nieustalone. W uproszczeniu to nie jest tak że zrobisz pstryk i z zera robi się 230V tylko chwilę "buja" się napięcie zanim ustabilizuje się. Oczywiście to nie trwa sekundy tylko milisekundy ale to jest ten newralgiczny moment. Nie polecam zwłaszcza w lampiaku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Lucas TECH napisał:

Nie no nie po to tyle hajsu poszło na zestaw stereo, żeby teraz zastępować to jakimś głośnikiem bezprzewodowym. 

3,5 h bezczynności to długo. Poza tym jak pójdę spać i puszczę muzykę przez chromecasta to nie będzie bezczynność.. Więc do rana będzie grać..🤨

Może i poszło hajsu ale na urządzenie z funkcjonalnością niedostosowaną do wymagań. Rozumiem, że głośnik BT może mrozić krew w żyłach ale jest to jakaś alternatywa niż ryzykowanie z nagłym zanikiem zasilania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe ok dziękuję za info. Teraz wiem na czym stoję.

18 minut temu, Jack Frost napisał:

Może i poszło hajsu ale na urządzenie z funkcjonalnością niedostosowaną do wymagań.

Urządzenie z funkcjonalnością dostosowaną do moich wymagań niestety nie brzmiało tak dobrze jak ten magnat 😉 więc jakoś będę musiał przeboleć brak tej funkcji. 

Dzięki za pomoc 😉

Edytowano przez Lucas TECH
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czy ktoś z szanownych forumowiczów używa magnata z raspberry Pi 4 podpiętym pod USB?

Używam systemu Volumio i mam mały problem.

Objawia się on następująco. Mam ustawiona listę odtwarzania i po kilku utworach magnat gubi sygnał, nie odtwarza żadnego dźwięku, a na aplikacji widać jak lecą kolejne sekundy utworu. Gdy próbuję zmienić utwór brak jakiejkolwiek reakcji. To samo dzieje się gdy zmienię źródło i wrócę do usb audio, też wtedy nie słychać dźwięku w kolumnach. Problem rozwiązuje zresetowanie malinki. 

Macie pomysł w czym może być problem?

Edytowano przez Piotr Ambroziak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Który z poniżej wymienionych wzmacniaczy moglibyście polecić do kolumn Klipsch RP 280R? 

Magnat mr780, Taga hta800, Taga hta1000b, Atoll in 80se. 

Wiem że należy odsłuchać i tak też zrobię (chociaż z Taga może być problem) ale najpierw chciałbym przeczytać wasze opinie na temat tych wzmacniaczy. Magnat i Attoll mam w dobrej ofercie, Taga jeszcze taniej. Nigdy nie miałem hybrydy i może fajnie byłoby coś zmienić. Poza tym słyszałem że lampami można trochę ocieplić Klipsche. Zaznaczam że lubię ich brzmienie i bardzo mi odpowiadają. Najważniejszym powodem jest jednak sukcesywna wymiana sprzętu na nowy. Atolla wrzuciłem celowo bo nie upieram się przy hybrydzie a naczytałem się wielu dobrych opini o tym wzmacniaczu. 

Pozdrawiam serdecznie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam raspberry z DigiOne i też trochę zakręcony jestem w kwestii ustawienia Tidal Connect. Jest niby trochę wiedzy na forum obok, ale trochę "po chińsku" jak dla mnie. Też bym chciał z czyjąś pomocą to ustawić. Niby do końca kwartału ma być oficjalna wtyczka, coś jak plugin Spotify Connect i wtedy będzie banalnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, S4Home napisał:

Magnat albo Atoll. Z tym że przydało by się coś wydajniejszego żeby wyciągnac z tych kolumn więcej. A mozna.

Atoll IN 100 starszy uzywany model nie Signature albo uzywany Magnat MA 1000

Pozdrawaim

Ehh, myślałem że mr780 lub Atoll 80 wystarczy... 

Chciałem nowy sprzęt a te proponowane to już zupełnie inna pułka cenowa. 

Myślałem że aż tak mocnego pieca do Klipschów to nie trzeba. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.02.2021 o 21:23, Piotr Ambroziak napisał:

Czy ktoś z szanownych forumowiczów używa magnata z raspberry Pi 4 podpiętym pod USB?

Używam Volumio i działa to tak jak działa darmowe oprogramowanie. Są jakieś niezdefiniowane zachowania, błędy, kiedyś było bardzo źle, teraz już jest lepiej. Ale wydaje mi się, że każdy powinnien znaleźć swoje podejscie. Ja już nie uzywam SpotifyConnect, bo działało kulawo zwłaszcza po USB audio. U mnie się sprawdza połączenie AirPlay z telefonu iphone. To połączenie zawsze działa i puszczam sobie muzykę z telefonu. Czasami włączam radio internetowe bezpośrednio z Volumio i też w ostatniej wersji jest nawet ok. 

 

Podsumowując... gdyby mi streamer za 2tys. działał tak jak volumio to bym był mocno niezadowolony. A mając na uwadze zerowy koszt tego oprogramowania, to i tak jest dobrze w stosunku do tego co mógłbym sobie sam zrobić na gołym linuxie.

Edytowano przez klavikort
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od piątku jestem szczęśliwym posiadaczem MR 780. Gra u mnie z Focalami Aria 906. Wszystko kupiłem w @S4Home - dzięki za odsłuchy i dobrą obsługę :) Pytanie - czy da się sprawdzić wgraną wersję softu ? Zainstalowałem w komputerze sterowniki z www producenta - w panelu jest zakładka INFO, ale nie widzę tam informacji o wesji software. U mnie są lampy produkcji JJ Electronic - czy to takie same nic jak te chińskie montowane dawniej ? W planach wymiana na polecane tutaj Psvane Treasure Mark II 12AT7. 

 

Póki co sprzęt się wygrzewa, ale już teraz wiem, że się polubimy. Wybrałem Magnata głównie z powodu wejścia USB audio - muzyki słucham najczęściej przez Deezer HiFi. Kable to QED XT40i, a USB to Chroma 8 od WireWorld. 

 

Pytanie o odtwarzacz CD - z tego co widzę to MCD 750 nie jest już produkowany, a chcę kupić coś co się zgra ze wzmakiem. Coś godnego polecenia w budżecie MCD 750 ? Może coś używanego ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.03.2021 o 10:37, Atropos napisał:

Pytanie - czy da się sprawdzić wgraną wersję softu ?

Z instrukcji wgrywania firmware:

"Display of present firmware version: Press DIM and DIRECT Button on the front simultaniously for 3 sec. Attention: The unit will be set to factory settings, all stored tuner presets will be deleted."

Ps. Ciągle najwyższą wersją jest V1.14C, a muszę powiedzieć, że z tym updatem ciężko regulować głośnością za pomocą gałki, jest to tak powolne, że szybciej można wyszukać pilota i ściszyć, niż zrobić kilkanascie obrotów gałką.

Dnia 1.03.2021 o 10:37, Atropos napisał:

U mnie są lampy produkcji JJ Electronic - czy to takie same nic jak te chińskie montowane dawniej ? W planach wymiana na polecane tutaj Psvane Treasure Mark II 12AT7

Nie słyszałem JJ Electronic, natomiast można się spodziewać, że grają lepiej, skoro producent poszedł w ich stronę. Co do chińskich, to tylko ze swojego doświadczenia wiem, że degradują dźwięk, w okolicach tonów wysokich.

Edytowano przez klavikort
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzę trochę na forach lampowych i chińskie Shuguang i JJ to takie budżetowe lampy wkładane na pierwszy montaż by to po prostu grało po wyjęciu z pudełka. Różne opinie też są na temat ich trwałości, generalnie loteria. Coś jak przy zakupie lustrzanki, do korpusu dostajesz obiektyw tzw kit by móc robić zdjęcia, ale optyki to nie ma najlepszej. Dopiero jak kupisz "prawdziwy" obiektyw poznajesz magię lustrzanki. Myślę że trafna analogia.
Co do Psvane Treasure ll to myślę że to jedna z lepszych lamp z nowej produkcji i co ważne kupujesz dobraną parę. Ale na pewno warto spróbować też NOSów typu Mullard, Brimar, Siemens. Będzie trochę taniej i duża szansa że zdecydowanie lepiej od Psvane nie mówiąc o fabrycznych. Ale i tak Magnat nawet z tym moim cmokaniem na fabryczne lampy gra całkiem nieźle i nie odstaje od konkurencji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może niedługo udzielę ci odpowiedzi. Wspomniałem 2 posty wcześniej, że siedzę ostatnio sporo na grupach i forach lampiarskich, bo przymierzam się właśnie do lampy i Yaqin jest faworytem poszukiwań. Wiadomo, dobra cena i ogromne możliwości upgrade'u. Sam jestem ciekaw różnicy. Bo że zagra inaczej to pewne, tylko czy mi się to spodoba, jak zabrzmią różne gatunki, jak dynamika? Będzie cieplej tylko czy aby nie nazbyt ciepło, ospale. Nie powiem, cholernie działają na wyobraźnię opisy posiadaczy lampowców i ich ewolucje brzmienia wraz z wymianą lamp na inne. Świetny pokarm dla mojej audio paranoi. Jest ogromne pole do popisu a rynek lamp ogromny. Ciekawe jak nasza hybryda i jej mieszany charakter wypadnie. Jak dobrze pójdzie może w przyszłym tygodniu będę miał coś do odsłuchu.

Hehe, najbardziej podobał mi się opis z jakiegoś forum - zmieniłem lampy, dźwięk odrywa się od kolumn i czuję się teraz jak Neo z Matrixa lewitujący wśród kul. Mają ludzie fantazje i pobudzają wyobraźnię, co?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wito76 napisał:

Mają ludzie fantazje i pobudzają wyobraźnię, co?

Ciekawe która pigułkę zażył? Niebieską czy czerwoną 😜

9 minut temu, klavikort napisał:

A co Panie z mocą? Czy np. 30W na kanał to nie będzie ciut za mało? Chyba, że już sciany domu wygrzane i mozna zejść z głośnością...

Jesli ma sie kolumny min. 90dB skutecznosci to podobno małe moce lampowcow nie sa problemem. Dla mnie to juz wogole nie problem nawet 3watowa lampa bo rzadko kiedy slucham na poziomach wyższych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...