Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

Miałem kiedyś Yaqina ale nie pamiętam modelu. Było to z czasów kiedy ktoś to sprowadzał i sprzedawał tylko na allegro.

Magnat lepiej mi pasował.

Moim zdaniem jesli ktoś kupuje wzmacniacz lampowy to jednak trzeba na niego trochę dać.

Hybrydy nie mają łwąsnie takich tanich naleciałości.

Nie wiem jak z upgradem. Słyszałem że są duże mozliwości ale nie miałem okazji takowego sprawdzać.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, S4Home napisał:

Hybrydy nie mają łwąsnie takich tanich naleciałości.

Po czym poznac "tanie nalecialosci"? Czym sie taki "tani" dzwiek charakteryzuje. Pisze tu jako ktos kto nigdy nie miał lampy w domu i dlatego dopytuje. Z gory dziekuje i pozdr.

23 minuty temu, S4Home napisał:

Miałem kiedyś Yaqina ale nie pamiętam modelu.

 

23 minuty temu, S4Home napisał:

Moim zdaniem jesli ktoś kupuje wzmacniacz lampowy to jednak trzeba na niego trochę dać.

Czyli ze Yaqin do kilku tyś nie wart zachodu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, klavikort napisał:

A co Panie z mocą? Czy np. 30W na kanał to nie będzie ciut za mało?

Też się nad tym zastanawiam.  Moje kolumny mają skuteczność 90dB na papierze i mam nadzieję, że nie będzie źle. Obawiam się jak zabrzmi np taki repertuar typu "radiozet najlepsza muzyka" - żona i syn nastolatek słuchają tego i czy tam będzie energicznie, będzie dynamika, atak, elektroniczne kreowanie brzmienia utworu czy nie będzie zbyt ocieplone, jak zabrzmi pop. Mi lampa może podejść bo słucham więcej akustycznej muzyki, trochę bluesa, Dire Straits, Clapton, David Gilmour, ale w sumie popu też, kto nie lubi?

3 godziny temu, S4Home napisał:

Moim zdaniem jesli ktoś kupuje wzmacniacz lampowy to jednak trzeba na niego trochę dać.

Trudno się nie zgodzić, ale równie dobrze można napisać "jeśli ktoś kupuje wzmacniacz tranzystorowy i oczekuje dobrego brzmienia to jednak trzeba na niego trochę dać". Z tym że czasy się zmieniły, rynek też i jeśli chodzi o dzisiejsze chińskie lampy to dają one jednak bardzo bardzo wysoki stosunek jakości do ceny. Wiadomo, tak jak w Magnacie fabryczny set lamp nie jest najwyższych lotów, w chińskiej lampie z salonu też, ale w takim Yaqinie za 100zł kupuję komplet 8szt ruskich NOSów i gra to jak 2 razy droższy tranzystor (powtarzam opinie posiadaczy i osób które porównywały). Lampy mocy to już trochę większy wydatek, około 450zł za te z nowej produkcji EH, TungSol itp, ale sterujące (te tanie) najbardziej wpływają na brzmienie. Robiąc upgrade sprzętowy czyli kondensatory, potencjometr, okablowanie itp - za 1000zł z plusem wchodzimy na naprawdę wysoki poziom. Owszem, na przykładzie Yaqin MS30L koszty całości przekroczą już wtedy 4k , ale wszyscy mówią, że warto.

Wady? - Funkcjonalność. Jest tylko pokrętło głośności i wejścia RCA. Brak pokręteł Bass, Treble, brak DACa, bluetootha, tunera, no totalny golas jednym słowem. Dzisiaj popołudniu będzie u mnie kurier z zamówionym DACiem (SMSL Sankrit 10th) i jutro potestuję sobie zewnętrznego DACa względem tego w Magnacie, ciekaw jestem różnic.

No co, audio paranoja. Człowiek nie może usiedzieć na dupie tylko wieczna frustracja i pogoń za króliczkiem :). Tak to niestety działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wyżej, Ms-30l. Niewiele trzeba dołożyć, żeby wziąć model wyżej 100B czy 34D,ale one już są droższe w upgrade, głównie chodzi mi o lampy. Inne lampy w nich siedzą i zamienniki już wychodzą drożej i sporo trzeba dołożyć do ceny wyjściowej. A że trzeba zmienić lampy to niestety w tych modelach konieczność. Fabryczne są przeciętne i opad szczęki dają dopiero stare dobre RTC, Mullardy, ruskie Voskhod, Tesla które nie drenują portfela.

Cały rok myślę co tu zmienić, co poprawić i generalnie mój tok myślenia polegał na tym, jakie lepsze kolumny kupić. Wymyśliłem sobie, że zmienię na np Diamond 25 albo Fyne 501. Ale to już po odsprzedaży obecnych wymaga dołożenia 2k mniej więcej. I być może taki pozornie krok w bok czyli zmiana wzmacniacza na inny z tej samej półki cenowej da mi dużo większy efekt niż zmiana kolumn. Pomysł jest o tyle genialny, że sprzedając Magnata mam kasę na Yaqina czyli finansowo nie muszę dużo dołożyć. Muszę mieć DACa (kupiłem już), na początek kilka lamp za 100zl i zobaczymy.

Sam jestem ciekaw czy to dobry kierunek. Magnat też ma w sobie to coś, ale być może będzie lepiej, na pewno inaczej. Audio paranoja czy tam audio nerwica, człowiek nie może usiedzieć spokojnie tylko kombinuje.

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Wito76 napisał:

w takim Yaqinie za 100zł kupuję komplet 8szt ruskich NOSów i gra to jak 2 razy droższy tranzystor (powtarzam opinie posiadaczy i osób które porównywały). Lampy mocy to już trochę większy wydatek, około 450zł za te z nowej produkcji EH, TungSol itp, ale sterujące (te tanie) najbardziej wpływają na brzmienie. Robiąc upgrade sprzętowy czyli kondensatory, potencjometr, okablowanie itp - za 1000zł z plusem wchodzimy na naprawdę wysoki poziom. Owszem, na przykładzie Yaqin MS30L koszty całości przekroczą już wtedy 4k , ale wszyscy mówią, że warto

No ok. A pisza na tamtych "innych" forach coś o "Chinskie trafo"???

Bo tutaj niejednokrotnie była juz wiadomosc ze yaqin ma "srednie" trafo "nie-europejskie"😇😁

A podobno poza lampami albo nawet na równi z nimi trafo jest odpowiedzialne za dzwiek w najwiekszym stopniu, pozniej to czas na dodatkowe atrakcje czyli zmiana kondensatory/potencjometry/okablowanie.

Ps: tylko taki tunning to w sumie wymiana całego wzmacniacza 🤣🤣🤣🤣

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.03.2021 o 20:40, Wito76 napisał:

Nie powiem, cholernie działają na wyobraźnię opisy posiadaczy lampowców i ich ewolucje brzmienia wraz z wymianą lamp na inne.

Jak nie masz przyrządów do testów i pomiarów toru audio po wymianie lamp to raczej zły pomysł:35_thinking:.

Różnica pomiędzy poszczególnymi lampami to różne napięcia anodowe, siatki, dla dobrania odpowiedniego punktu pracy lampy.

Jeszce istnieje duże prawdopodobieństwo w różnicy faz na poszczególnych kanałach i w paśmie.

Nosy większości potrzebowały niższe napięcia od współczesnych, to też zależy od typu lampy.

To wszystko może spowodować że będziesz słyszał różnicę po wymianie , ale to nie oznacza że jest dobrze.

Efekt końcowy , możliwość szybkiego zużywania lamp.

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Wito76 napisał:

Ms-30l

Wzmacniacz ma opinie dobre, cena wydaje się "idealna" na początek przygody z lampami. Jestem bardzo ciekawy jakie będą wrażenia @Wito76 jeśli się zdecyduje. Ja puki co nie planuje zmiany, gdyż w moim salonowym użytkowaniu Magnat spisuje się w zasadzie rewelacyjnie. Mam tak nieidealne warunki odsłuchowe, że używam wszystkich pokręteł w magnacie łacznie z "Balans" aby uzyskać zadowalający efekt. W tą lampę, mógłbym wejść, gdyby udało mi się odnaleźć inne pomieszczenie odsłuchowe w którym nie słuchałbym radia, ale już ulubioną muzykę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Wito76 napisał:

No nie mam przyrządów poza miernikiem do ewentualnej korekty biasu, ale kto z przeciętnych użytkowników posiada sprzęt laboratoryjny czy serwisowy. Wymiana lamp jest wpisana w filozofię wzmacniaczy lampowych i 99% wymienia je ot tak i słucha. To samo w tytułowym magnacie.

A niektórzy mają autobias i to wszystko. I nie słyszałem aby producent odradzał wymianę lamp. Co nie zmienia faktu że ostrzega ze nie zawsze musi być lepiej :) - szczególnie przy kupowaniu z różnych źródeł tzw "NOSów"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niektórzy mają autobias i to wszystko. I nie słyszałem aby producent odradzał wymianę lamp. Co nie zmienia faktu że ostrzega ze nie zawsze musi być lepiej  - szczególnie przy kupowaniu z różnych źródeł tzw "NOSów"

W punkt. Wiadomym jest, że kupując NOSy jest ryzyko i loteria. Ale te z nowej produkcji też nie są gwarancją ideału. Nieraz nowe lampy zdechły po kilku tygodniach. Tanie, nowe lampy mają z reguły większy rozrzut parametrów. Za lepsze, pewniejsze trzeba dopłacić. Powiedzmy takie nowe psvane kupowane w parze mają w pudełku karteczkę z "certyfikatem" parowania, ale... papier wszystko przyjmie. W McDonald dziewczyna wchodzi o 12 do toalety i podpisuje się że od rana co godzinę tam była skontrolować i posprzątać. Podpisy są? Są.

W coś jednak trzeba wierzyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wito76 napisał:

Powiedzmy takie nowe psvane kupowane w parze mają w pudełku karteczkę z "certyfikatem" parowania,

Ale już po kilku godzinach pracy mogą się diametralnie różnić, dlatego parowanie powinno się odbyć po min. 50h pracy lamp.

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wito76 napisał:

Trafo to Stalloy. Na tych innych forach piszą o Japonii nie o Chinach.

No i elegancko. Jesli to prawda to niejeden pali sie teraz ze wstydu (nie bede wymieniał po nick-ach). Bo jak by nie patrzeć... Japonia i audio to dobrze sie kojarzy ;)

 

1 godzinę temu, Wito76 napisał:

Nie kumam, pytasz o Yaqina, wyrażasz zainteresowanie i jednocześnie jedziesz po nim.

Nie jade po nim! Po prostu od jakiegoś czasu interesuje sie lampami w tym yaqin-em i tylko weryfikuje to co mi "wtłacza internet do bani".

 Wyrażam zainteresowanie ale... nie grzeję sie na widok lampy tak jak "ogier na klacz"! :)

Jesli sie okaze ze np. Taki yaqin jest b.dobrym rywalem dla np. Tytuowego magnata to bardzo mozliwe ze "wejde w te bajkę" ;)

Jednak najlepiej jesli beda oba na standartowych czesciach, wowczas porownywane by bylo sprawiedliwie.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym sprzęcie dzisiaj siedzą Chiny, czy to wzmacniacz, telewizor, kuchenka mikrofalowa, takie realia. Niemiecki Magnat najlepszym przykładem i oczywiście nie jest jedyny. Moja japońska lustrzanka Pentax ma na przykład uroczy napis Made in Philipines. Są chińskie marki i produkty premium i badziewie rozlatujące się w palcach, nie można generalizować. Temat rzeka, wszyscy to wiemy przecież,Ameryki nie odkrywam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to przeczytałem w tym miesiącu chyba wszystkie wątki o Yaqin, o jego upgrade, wątki o lampach, jestem w grupie/klubie Yaqina na FB itd. Staram się zebrać jak najwięcej wiedzy. Ale nie spotkałem się z opisami, że trzeba też trafo zmienić. Lampy, kondensatory, rezystory, okablowanie wewnątrz tak, ale nie trafo. Bez sensu byłoby zostawić tylko obudowę i wszystkie bebechy wstawić inne, na takie coś nie pisałbym się.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich czy porównywał ktoś Tage harmony hta  1200 lub 1000b z Magnatem 780 , cena podobna, bardzo dobre recenzje w testach, bardzo dobre podzespoły a co z dźwiękiem? Planuje kupić któregoś i wdzięczny byłbym za porównanie. Mam MA Silver 300 z arcamem A80 brzmi to bardzo ładnie ale wydaje mi się Arcam jest za słaby do tych kolumn

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspominałem, że mam nowego DACa (Smsl Sankrit 10th mk2) i od wczoraj mam wstępne porównanie do DACa wbudowanego w Magnata. Opisy/opinie tego Smsla mówią, że gra bardzo dobrze, fajną sceną, stereofonia, detaliczność i pewna analogowość przekazu. I podpisuję się pod tymi opiniami. Rzeczywiście gra takim gładszym dźwiękiem, wypolerowanym. Piszą o nim, że ma niski poziom zniekształceń i... to mam wrażenie słychać. Dac Magnata gra brudniej, trochę ostrzej, trochę bardziej szorstko, jednocześnie bardziej chyba dynamicznie. Mógłbym chyba napisać, że dac Magnata gra trochę V-ką czyli z podbiciem skrajów pasm.

I teraz nurtujące pytanie, czy warto wydać kilka stów na zewnętrznego DACa? Nikogo nie namawiam, moim zdaniem nie warto. Słowa klucz "kilka stów". Podejrzewam że dac za 2k wniósł by wyraźną poprawę. W budżecie 500-700zł jest to krok w bok. Inny DAC po prostu gra trochę innym charakterem, ale bez spektakularnych zmian, wejścia na level wyżej. Moim zdaniem ten w magnacie gra bardzo fajnie. Może ciut szorstko, ale nie napisałem że to źle, chyba nawet wolę Magnata niż Smsla. Smsl ciut czystszy, delikatny, analogowy ale pytanie czy moje uszy to lubią? Z zalet Smsla wyróżniłbym górne pasmo, jest bardziej otwarte, naturalne , mniej krzykliwe, mniej sybilantów jest. Za to magnat ma więcej basu, więcej jakby energii. W sumie daję znak równości między Magnatem (na wolfsonie) a Smsl na chipsecie AKM. Nie mogę powiedzieć że jeden drugiego zjada na śniadanie. Kupiłem smsl-a bo będzie mi potrzebny dac do Yaqina, jeśli się na niego zdecyduję. Mając luźne kilka stów (tylko kilka stów) wolałbym dołożyć tę kasę do np nakładki DigiOne Signature czy Pi2AES, albo nawet lepsze kable glosnikowe. Naprawdę nie ma powodu by narzekać na wbudowanego DACa. Oczywiście nie mam porównania wobec tych droższych, ale biorąc pod uwagę cenę amplitunera i równowagę nikt chyba nie kupuje wzmacniacza za 3k i do niego dac za 3k. Nasz kolega Magnaciarz [mention=43400]Nowy123[/mention] ostatnio testował różne DACi i może coś więcej powiedzieć. Z tego co pamiętam stanęło na zewnętrznym Nostromo.

 

W opiniach na forach piszą, że ten mój DAC pokaże pełne możliwości i gra super, gdy zasili się go nie ładowarką a zasilaczem liniowym. Mam zasilacz liniowy własnej roboty do Raspberry z wydajnością 6A,więc mam jeszcze duży zapas wydajności prądowej. Tak więc od razu dorobiłem dodatkowy kabel, podłączyłem DACa do zasilacza liniowego i w ten sposób był testowany. Nie próbowałem nawet z ładowarką. Bierze tylko 2W więc około 0,4A, pikuś.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Czy koledzy i koleżanki z większym stażem mogliby mi doradzic jakie kolumny podłogowe będą zgrywały się najlepiej z 780? Pokój 35m2 rodzaje muzyki chyba wszystko i dodatkowo podłączenie optycznym pod tv. Jeśli chodzi o fundusz to do 4000tys.

Edytowano przez Lenti20
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...