Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

Klavikort, odsłuchałem jeśli dobrze policzyłem 12 par kolumn w salonie plus testy w domu i w końcu stanęło na Monitor Audio. Ileś miesięcy temu opisywałem moje przygody z odsłuchów w tym wątku. To detalicznie grające kolumny, tak jak zauważyłeś, pasujące do cieplejszych wzmacniaczy. Nie polecam MA do yamaha czy Cambridge Audio bo będzie za jasno, ale z lampą czy pół-lampą zgrywa się to. Dlatego póki co kolumny zostają a na ring wejdzie Yaqin.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wito76 napisał:

W sumie daję znak równości między Magnatem (na wolfsonie) a Smsl na chipsecie AKM. Nie mogę powiedzieć że jeden drugiego zjada na śniadanie.

Dzięki za ten głos rozsądku. Takie mam poczucie, że ten DAC w Magnacie to przemyślana aplikacja, na niemęczące granie i poukładaną scenę. A był już tu ktoś na forum taki co kupił dac za niecałe 200zł i że ... zmiażdzył:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.03.2021 o 07:24, Chyba Miro 84 napisał:

Czyli ze Yaqin do kilku tyś nie wart zachodu?

Za kilak tysięcy może warto. Odniosłem się do tych tanich.

Dnia 5.03.2021 o 07:24, Chyba Miro 84 napisał:

Po czym poznac "tanie nalecialosci"? Czym sie taki "tani" dzwiek charakteryzuje. Pisze tu jako ktos kto nigdy nie miał lampy w domu i dlatego dopytuje. Z gory dziekuje i pozdr.

Po górze pasma. Jest mniej przyjemna przez swoją szorstkość. Te wzmacniacze mimo klasy A nie maja także dobrej dynamiki.

Dnia 5.03.2021 o 10:37, Wito76 napisał:

Trudno się nie zgodzić, ale równie dobrze można napisać "jeśli ktoś kupuje wzmacniacz tranzystorowy i oczekuje dobrego brzmienia to jednak trzeba na niego trochę dać".

Paradoksalnie łatwiej dostać dobry tranzystor niz lampe jeśli mamy mały budżet.

Nie wiem powtarzam jak po modzie. Tego nie słuchałem.

 

16 godzin temu, Lenti20 napisał:

Witam 

Czy koledzy i koleżanki z większym stażem mogliby mi doradzic jakie kolumny podłogowe będą zgrywały się najlepiej z 780? Pokój 35m2 rodzaje muzyki chyba wszystko i dodatkowo podłączenie optycznym pod tv. Jeśli chodzi o fundusz to do 4000tys.

Tak Klipsch może być ok.

Ale warto też popatrzeć nad Monitor audio Bronze 500 albo Magnat Signature 507.

One mimo także grania jaśniej nie mają takich naleciałości kinowych.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o Q ACOUSTICS QA 3050i?
Słuchałem. To są tego typu kolumny o których nikt nie powie że są beznadziejnie ani że są wow. Taki bezpieczny wybór. Miło dość ciepło sobie grają i naprawdę ciężko się do nich przyczepić. Przyjemne, ale nie efektowne. Taki rumianek, ani nie pomoże ani nie zaszkodzi. Można pić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za ten głos rozsądku. Takie mam poczucie, że ten DAC w Magnacie to przemyślana aplikacja, na niemęczące granie i poukładaną scenę. A był już tu ktoś na forum taki co kupił dac za niecałe 200zł i że ... zmiażdzył
To mój pierwszy DAC zewnętrzny więc to raczej nie ja "miażdżyłem".
Co do głosu rozsądku, jestem osobą prywatną, nie sklepem, więc uznałem, że humanitarnie będzie napisać tak jak jest i nie zasiewać u ludzi ziarna niepokoju "a może by kupić sobie DACa, a może rzeczywiście będzie lepiej". Jest inaczej z tym moim DAC-iem, może ciut bardziej neutralnie, spokojniej, ale na pewno nie gorzej czy miażdżąco lepiej.
Mam takie referencyjne utwory "Piece by piece" Katie Melua oraz koncertowe " Sound of Silence" Simon & Garfunkel, które obfitują w sybilanty i na SMSLu jest łagodniej. Ale z drugiej strony Autobiografia Perfectu gra już mniej energetycznie i dlatego remis.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Wito76 napisał:
12 godzin temu, Sebastian Kryger napisał:
A co myślicie o Q ACOUSTICS QA 3050i?

Słuchałem. To są tego typu kolumny o których nikt nie powie że są beznadziejnie ani że są wow. Taki bezpieczny wybór. Miło dość ciepło sobie grają i naprawdę ciężko się do nich przyczepić. Przyjemne, ale nie efektowne. Taki rumianek, ani nie pomoże ani nie zaszkodzi. Można pić.

Haha dobrze powiedziane - dokładnie w punkt 😊 dodam tylko że ten rumianek to ogólnie bardzo dobry w smaku 😊 mam właśnie u siebie taki zestaw Magnat mr 780 + Q acoustics 3050i i jestem bardzo zadowolony. Wrzuciłem coś od siebie na YT.. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po obejrzeniu filmiku przypomniały mi sie moje ostatnie doświadczenia audio u kolegi który miał  kino domowe. Pojechałem z moim Magnatem i włączaliśmy muzykę najpierw przez jego sprzęt potem przez mój, żeby sprawdzić kolumny, które miał NAMCO NSQ-551. Bardzo mnie one ciekawiły, no ale jakoś nie mogłem usłyszeć pełni dzwięku. Podnosiłem te kolumny, trochę wyżej, ale wciąż muzyka była stłumiona jakaś taka, nie wiedziałem o co chodzi. Aż w końcu, odłączyłem chromecasta i podłączyłem sie do Magnata przez USB-AUDIO. Wówczas ....otworzyły się wrota muzyki. Muzyka pojawiła sie w pomieszczeniu, średnica była pełna, nie jakaś wycofana, wykastrowana. No i muszę powiedzieć, że chromecast audio, to zło:) podobnie jak bluetooth;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki masz rozkład pomieszczenia, ile wynosi część odsłuchowa itd. Ale do takiej powierzchni chyba bym szukał czegoś większego.. Może Heco Aurora 1000.. Najlepiej wyłóż trochę więcej, wybierz dwie pary kolumn, zamów do domu i wybierz po prostu te które się okażą lepsze. Te gorsze zwrócisz więc kasę otrzymasz z powrotem. 

Tutaj niestety nie mogę się zgodzić. Owszem chromecast ma swoje ograniczenia. Ale jak na swoją cenę jest to naprawdę świetne urządzenie. Wiadomo, że nie brzmi tak jak odtwarzacz za 2 tys, ale według mnie brzmi lepiej niż np. Audio pro link. Poza tym jak się wyłoży parę tysięcy na zestaw stereo to czasem może zabraknąć funduszy na jakiś odtwarzacz. Dlatego chromecasta traktuje jako źródło tymczasowe. I w tej cenie ciężko znaleźć coś lepszego 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnat popularny jest jak widać. Filmiki, ostatnio na profilu FB sklepu Q21 pojawił się post o tym amplitunerze i 60 komentarzy pod nim, raczej bardzo pozytywnych. To może oznaczać też, że być może nie będzie dużego problemu z odsprzedażą tego sprzętu, gdyby pojawiła się taka opcja.@klavikort Mam chromecast jako alternatywne źródło, z racji prostoty obsługi syn nastolatek używa i trochę żona i faktycznie przy raspberry gra trochę ciemniej, mniej detalicznie ale wciąż uważam że bardzo dobrze. W cenie 120zł za nówkę w sklepie uważam że to kiler i nie ma co wybrzydzać. Streamer za 1200 nie gra 10 razy lepiej. Szkoda że chromecast już niedostępny w sklepach, są tylko używki i to rzadko i niczym jakieś retro osiąga spore kwoty zakupu. Widziałem gdzieś ogłoszenie za 250zl. Jakbym wiedział to bym kupił rok temu cały karton.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Wito76 napisał:

Mam chromecast jako alternatywne źródło

Jako alternatywne źródło, do puszczenia czegoś przez telefon, jeszcze się nadaje. Ale gdybym miał tego używać normalnie, to równie dobrze można kupic o 1000zł tańszy wzmacniacz i nastepny 1000 zaoszczędzić na kolumnach. Wynik bedzie podobny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wito76 napisał:

Jakiej maliny używasz? Pytam bo na sąsiednim forum piszą, że przez USB RPi4 bardzo dobrze się sprawdza a niższe już słabiej. No i jak to przy malinie zasilanie ma znaczenie. Czym zasilasz?

Używam jeszcze 3B+, na 4 się nie zdecydowałem, bo się grzeje. Jakieś takie względy mam ekonomiczne, to RPI cały czas siedzi włączone do prądu i od czasu do czasu tylko gra. Pomyślałem, że bez sensu, aby się tam grzało i wytężał się procek nic nie robiąc. Ale przyznam, że ta 3-ka to nie jest tak super responsywna, mimo wszystko dla mnie jest akceptowalna, a jestem wybredny jeśli chodzi o czas reakcji urządzeń:) Zasilanie...tutaj się nie popiszę, jest zwykła ładowarka. Z tym, że mając na uwadze, że DAC jest zasilany osobno, nie mam przekonania, że to ma duże znaczenie jesli chodzi o dźwięk. Jedyny raz kiedy usłyszałem, że zasilacz wprowadzał zakłócenia do DAC to było podczas podłączenia maliny do płytki DAC za pomocą I2S. Wówczas musiałem odłączyć 5V z szyny I2S, aby nie przechodziło do DAC'a bo były słyszalne jakieś stukoty, i inne takie dziwne odgłosy pracującej maliny.

Ogólnie to na razie nie testuje, żadnej nowej płytki DAC ze wschodu, bo mi chinczyki sprzedali ostatnio wadliwy konwerter USB->I2S amanero. Nagrałem im wideo, jakie sygnały wychodzą z tego konwertera i napisali, że mam zwrócić. Niestety adres który mi podali... nie da się, ani wymówić, ani podzielić na jakieś elementy , typu nazwa ulicy, miasto itd. No i niestety stoję w miejscu, bo nie umiem tego wpisać w przekaz pocztowy naszej poczty, gdzie pola jednak trzeba wypełnić, a nie wpisać jakąś papkę. Poza tym nie mam wówczas gwarancji, że to gdziekolwiek dojdzie.... ehh najchętniej to bym negatywa wystawił.

Edytowano przez klavikort
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz trochę pojęcia więc bez problemu złożysz sobie sam zasilacz liniowy. Na Ali jest dużo gotowców tzn płytka z elementami, zwrócić tylko uwagę na wydajność prądową, polskie trafo do tego i do przodu. Takie forumowo polecane gotowce z Ali to Studer900 i Sigma11/Sigma22. To takie zasilacze opracowane przez fascynatów DIY i na wielu forach dopracowywane.

Ja akurat mam "zwykły" liniowy na stabilizatorze Lt1083 i tak z nudów kusi mnie, by zmienić 4 kondensatory filtrujące Nichicon 3300uF (nie wiem czy nie chińskie podróbki) na kupione w kraju z pewniejszego źródła nichicon gold 4x4700uF. Te złote nichicon polecane są do zastosowań audio.

Swój zasilacz i malinę z nakładką wrzuciłem do obudowy po minikomputerze Dell, dołożyłem tylko na froncie podświetlany włącznik na 230V i o dziwo żona nie poprosiła o spotkanie z adwokatem. 875a185f8fb8465d997242220f43a700.jpg&key=40ab2e260ed1092b14d9bfd5d4a11474a90ba70646e940f4ebdd9c50384682e2

 

@klavikort Wyjaśnij, co robi ten konwerter? Malina robi za streamer, wchodzisz usb, wychodzisz po I2S i wchodzisz do jakiegoś DACa i dalej do Magnata ? Dobrze ogarniam czy coś pokręciłem ? Gdzie jest haczyk? Chodzi o to, że inny chipset niż malinowy obrabia sygnał, DSD, wyższe rozdzielczości i częstotliwości? Jakie korzyści z tego urządzenia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QA 3050i to inne kolumny niż Polk S60. Polk to amerykańskie granie, do przodu, mocne i wyraźne w każdym paśmie.

QA to przedstawiciel brytyjskiego grania. Delikatnie ciepłego. Z dobrą średnica.

Polki trzeba odsłuchać koniecznie przed zakupem. QA jest bezpieczniejszy

Aurora 1000 można podłączać do MR 780. Pod kątem mocy. Połączenie dźwiękowe to druga sprawa.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Wito76 napisał:

Wyjaśnij, co robi ten konwerter?

Taki konwerter pozwala podłączyć się do w zasadzie każdego DAC'a na płytce. Kupując np. płytki z DAC typu R2R(stara metoda konwersji, ale wciąż uważana, przez niektórych za lepszą) jest tylko możliwośc podłączenia się poprzez natywny protokół I2S. Do tego chciałem ten konwerter, no ale okazało się, że nie działa..... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...