Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

Obszedłeś się Magnatem tak bardzo po znajomości:) A myślę, że coś tam ten Yaqin musiał pokazać, że jednak rozstajesz się z Magnatem. Mnie natomiast interesuje bardziej od samej barwy, czy poszerzyła się scena, tak że jest jakiś level wyżej? Dla mnie to by było mobilizujące do zmiany. Dzięki za recenzje @Wito76!

Edytowano przez klavikort
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio, to naprawdę intensywny zapach. To trafo zasilające tak grzeje się i oddaje zapach lakieru izolacji chyba. Jutro spróbuję podłączyć pod inną listwę zasilająca, te z DC blockerem, teoretycznie wtedy mniej powinno się grzać, chociaż na Magnacie nie zauważyłem różnicy. Ktoś doradził mi by faktycznie wynieść, podłączyć np słuchawki i niech sobie chodzi i paruje

[mention=47597]klavikort[/mention] Muszę posłuchać trochę dłużej, wtedy będę miał więcej informacji i będzie to bardziej wiarygodne. Zawsze z Tobą kojarzy mi się Twój opis Dynaudio, że to taka spokojna przystań. Myślę - tak po znajomości - że powinieneś spróbować tych kolumn z lampą. Może to trochę nieetyczne, ale zawsze możesz wypożyczyć i oddać. Będziesz miał wtedy własne zdanie a z tego co kojarzę, bardzo analitycznie podchodzisz do takich tematów wspominając choćby Twoje przygody z Pylon Ruby. Na pewno chińczyk nie gra gorzej, tyle mogę taktownie powiedzieć.

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=48267]Wito76[/mention] jeszcze jak bedziesz mógł to wrzuć jakies info jak zachowuje sie yaqin podczas cichych i głośnych momentów. Najlepiej na muzyce klasycznej gdzie sa duze skoki dynamiki właśnie.
Raczej założę osobny wątek, tak jak jest ten o Magnacie, będzie nowy o Yaqin. Nie chcę tu śmiecić i robić bałaganu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U was też na poziomie -40 db magnat gra cicho?Na Yamaszce RN803 ten poziom to już dość głośno.Oczywiscie Yamaha mocniejsza i może niepotrzebnie się martwię.Zeby zagrał nieco głośniej potrzebuje wzmocnienia rzedu -30 do -20.Troche mnie to dziwi bo kolumny Heco 700 raczej bliższe 4ohm więc Magnat z nimi generuje 100 W na kanał...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, T Z6 napisał:

U was też na poziomie -40 db magnat gra cicho?

On tak ma, miałem ten sprzęt i troszkę mnie to irytowało że trzeba tą gałką mocno kręcić.

Parę stron wstecz, jeden z forumowiczów też testował tego Magnata z Yamahą 803 i również narzekał na tą regulację głośności w MR780.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, maverick2005 napisał:

On tak ma, miałem ten sprzęt i troszkę mnie to irytowało że trzeba tą gałką mocno kręcić.

Parę stron wstecz, jeden z forumowiczów też testował tego Magnata z Yamahą 803 i również narzekał na tą regulację głośności w MR780.

Ok dzieki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

T Z6 może Magnat mniej Ci się podoba przy master bo po prosu Yamaha gra te kawałki wyraźniej?

Co przy połączeniu z Heco daje dobry dźwięk. A Magnata w połączeniu z nimi odbierasz jak ja. Za nieco za delikatne brzmienie?

Wito, załóż osobny wątek :)

Ja chyba poprostu nie lubię tego master😁.A z tymi cyferkami to oczywiście nie jest problem.Chyba jestem przyzwyczajony do Yamahy i dlatego zwracam uwagę na wszelkie zmiany.Jak wcześniej pisałem ogólnie ten Magnat jest naprawdę bardzo fajny.W moim egzemplarzu brak niedoróbek czy innych kłopotów jak to tutaj było opisywane wcześniej przez innych użytkowników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wito76 napisał:

Poczytaj moje posty, miesiąc mniej więcej wstecz i chyba sprzed 2 dni. Ja korzystam, ale sam sobie zrobiłem.

Poczytałem i chciałbym spróbować, ale pewnie poprzez zakup gotowego produktu - moja wiedza w temacie elektryki jest ujemna. Jedna rzecz mnie zastanawia - gniazdo zasilające w MR 780 ma dwa bolce - brak środkowego, jak mniemam uziemienia. Kable zasilające, które oglądałem mają wtyki z trzema otworami. Zapewne jest to dla Was wszystkich oczywiste, ale dla mnie to czarna magia - Magnat ma uziemienie realizowane w jakiś inny sposób?

 

I jeszcze jedna sprawa - BRENNENSTUHL 60.000A - w czym może być gorsza od od np. TAP6 bez blokera..? Jeśli to kwestia logo, marketingu pod Hi-End, itp. to być może BRENNENSTUHL 60.000A + DC bloker Tomanek dałby podobny efekt..?

Edytowano przez Atropos
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny kabel zasilający ma tylko fazę i zero, nie ma na wtyczce metalowego otworu na bolec ochronny. Albo wzmacniacz nie ma ochrony, albo jednak ma (tylko nie wiemy jak to wygląda za gniazdem IEC, czy bolec ochronny jest do czegoś podłączony) ale przy użyciu oryginalnego kabla nie jest ona realizowana. Też się nad tym kiedyś zastanawiałem. Raczej nie będę tego sprawdzał podając potencjał na obudowę (mam swój kabel 3 żyłowy, więc teoretycznie wtedy różnicowka powinna wyskoczyć).

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.03.2021 o 20:26, T Z6 napisał:

Od dziś też jestem posiadaczem MR780.Po podłączeniu do komputera stwierdziłem że dźwięk słaby.Po odłączeniu jakby Magnat zaczął grać ciszej.-40 db i jakoś nie za głośno jest.Wydaje mi się że przed podłączeniem kompa było głośniej.Ale może się mylę....Ogólnie dźwięk zbliżony jakością do Yamahy RN 803D.Srednica jest bardziej do przodu niż w yamaszce.Dzis dzień pierwszy więc sprzęt nówka.Po wygrzaniu pewnie jeszcze się coś zmieni.Pozyjemy zobaczymy.

Nie wiem jakie masz pomieszczenie ale u mnie na 30m2 i otwartego na kolejne 30m2 przy -40 jest dość głośno i wyraźnie , jak jestem sam to mogę tak słuchać ale jeśli część domowników krząta się po salonie to już mówią że jest za głośno. 

Popatrzcie jakie mamy różne odczucia, mi yamaha zagrała wręcz diametralnie inaczej w porównaniu z magnatem , biednie i sucho, tak beznamiętnie. Magnat dodaje trochę emocji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Nowy123 napisał:

Nie wiem jakie masz pomieszczenie ale u mnie na 30m2 i otwartego na kolejne 30m2 przy -40 jest dość głośno i wyraźnie , jak jestem sam to mogę tak słuchać ale jeśli część domowników krząta się po salonie to już mówią że jest za głośno. 

Popatrzcie jakie mamy różne odczucia, mi yamaha zagrała wręcz diametralnie inaczej w porównaniu z magnatem , biednie i sucho, tak beznamiętnie. Magnat dodaje trochę emocji.

Magnat fajnie brzmi.Podobnie do Yamahy choć chyba nieco cieplej.Ale mocą Yamaha tu wygrywa.Nigdy nie słuchałem RN803 na poziomie -25 db a z Magnatem od -30 do -20.Dopiero wtedy jest to poziom porównywalny do -40 w Yamaszce.To jest poprostu moim zdaniem kwestia różnic mocy i innych parametrów.Akustyke pokoju mam prawie zrobiona.Brakuje mi jeszcze tylko likwidacji odbić od sufitu.Ale z tym raczej już dam sobie spokój.Reasumujac.Magnat bardzo fajnie brzmi.Podoba mi się ten dźwięk.Tylko muszę przywyknąć do innych wartości w db na wyświetlaczu😁.

Edytowano przez T Z6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomóżcie z doborem kolumn do MR780. Aktualnie Roth Oli 40 w salonie ok.40m2, który jest otwarty na przedpokój ok.15-20m2, który jest otwarty na kuchnie i schody. Zródło to glównie spotify i radio internetowe, do których rozważam jeszcze dokupienie streamera Magnat MMS 730. Mialem RPi z Volumio, ale sprzedałem i aktualnie brzdąkam z wbudowanego tunera lub  po BT i optyku. Gatunki muzyczne to wszystkie po trochu, metal, rock, dance, pop i electro. Marzy mi się duży dźwięk, z powietrzem, sceną i koniecznie potężnym basem, który aktualnie ucieka mi na przedpokój. Żona mi tu miałczy o subwoofer, ale wydaje mi się, że lepiej wymienić skrzynki, budżet +/-4000zl. Wstępnie wytypowałem kilka modeli:

Monitor Audio Bronze 500

Klipsch RP 8000F czy RP280F

MAGNAT Signature 507

Heco Aurora 1000 czy 700

Polk Audio Signature S60E

 

Przeleciałem dziesiątki tematów, ale proszę o Wasze rady i opinie, co w moim przypadku będzie najlepszym wyborem. Oczywiście nie zamykam się na ww. modele, a także mogą być używane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.03.2021 o 11:00, Wito76 napisał:

Oryginalny kabel zasilający ma tylko fazę i zero, nie ma na wtyczce metalowego otworu na bolec ochronny. Albo wzmacniacz nie ma ochrony, albo jednak ma (tylko nie wiemy jak to wygląda za gniazdem IEC, czy bolec ochronny jest do czegoś podłączony) ale przy użyciu oryginalnego kabla nie jest ona realizowana. Też się nad tym kiedyś zastanawiałem. Raczej nie będę tego sprawdzał podając potencjał na obudowę (mam swój kabel 3 żyłowy, więc teoretycznie wtedy różnicowka powinna wyskoczyć).

 

 

Czyli gdybym chciał przykładowo kupić kabel Gigawatt LC-1 EVO to wszystko będzie działać jak należy ?

Czytając o kwestii zasilania w audio nie znalazłem nigdzie wątku opisującego ten temat z drugiej - chyba równie ważnej - strony, czyli zasilania w studio nagrań. Tak się jednak składa, że mogę mieć informacje w tej sprawie z pierwszej ręki - jak tylko dostanę odpowiedź to się podzielę.

Edytowano przez Atropos
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę problemu by zastosować wspomniany kabel tylko... na Aliexpres są równie dobre kable 3x4mm2, grubasy, ekranowane. Dużo taniej niż wspomniany Gigawatt. Nie poczujesz przyrostu jakości grania adekwatnie do inwestycji. Kup lepiej za max 150 zł kabel Furukawa /Furutech na Ali. Mam takiego chińczyka i powiem szczerze, ciężki, gruby, sztywny, ale bardzo dobrze ekranowany. Mam czujnik ncv, który wykrywa kable w ścianie i gdy przyłożę ten czujnik do kabla nie wykrywa go, nie piszczy. O czym to świadczy?- o bardzo dobrym ekranowaniu. Skoro nie "wypuszcza" pola elektrycznego to znaczy że i nie wpuszcza zakłóceń. Zaoszczędzone pieniądze przeznacz na lepsze lampy, kable glosnikowe, panele akustyczne, kwiaty bez okazji dla swojej kobiety.

 

Na przykład taki. Powinien poprawić komfort psychiczny.

https://a.aliexpress.com/_uHxZJz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.11.2020 o 22:26, maverick2005 napisał:

Właśnie testuję Magnata, mam pytanko do użytkowników,co do głośności tego amplitunera,skala volume jest od +6db do -95db,jak ustawie na połowę czyli -45db to ten ampli mam wrażenie że gra cicho jak na połowę regulatora,mam jeszcze Cambridge cxa60 i tam połowa regulatora to już daje nie złego kopa,tu w Magnacie osiągam taką głośność dopiero na -20db co już jest można powiedzieć na 75% regulacji.

 

Mam takie wrażenie jeżeli chodzi o regulację głośności,że ten ampli jest tak wysterowany jak amplitunery kina domowego.

U mnie też tak jest.Trzeba przywyknąć do tego😁.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...