Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

7 godzin temu, Wito76 napisał:

Nie widzę problemu by zastosować wspomniany kabel tylko... na Aliexpres są równie dobre kable 3x4mm2, grubasy, ekranowane. Dużo taniej niż wspomniany Gigawatt. Nie poczujesz przyrostu jakości grania adekwatnie do inwestycji. Kup lepiej za max 150 zł kabel Furukawa /Furutech na Ali. Mam takiego chińczyka i powiem szczerze, ciężki, gruby, sztywny, ale bardzo dobrze ekranowany. Mam czujnik ncv, który wykrywa kable w ścianie i gdy przyłożę ten czujnik do kabla nie wykrywa go, nie piszczy. O czym to świadczy?- o bardzo dobrym ekranowaniu. Skoro nie "wypuszcza" pola elektrycznego to znaczy że i nie wpuszcza zakłóceń. Zaoszczędzone pieniądze przeznacz na lepsze lampy, kable glosnikowe, panele akustyczne, kwiaty bez okazji dla swojej kobiety.

 

Na przykład taki. Powinien poprawić komfort psychiczny.

https://a.aliexpress.com/_uHxZJz

Robią też takie kable zasilające z wtykiem ósemka ? Mam też odpowiedź w sprawie zasilania w studio nagraniowym - dopiszę w Twoim wątku o zasilaniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.03.2021 o 19:57, Damian565 napisał:

Witajcie Panowie.

Tydzień temu dołączyłem do grona posiadaczy magnata mr780 była to przesiadka z musical fidelity m3si a wcześniej magnat ma600. Czy może ktoś polecić gramofon w rozsądnej cenie?

Czy możesz opisać różnice między Magnatem a Musicalem, też zastanawiam się między tymi wzmacniaczami. Czy zmiana wyszła na lepsze? Musical to przecież też mocne ciepłe brzmienie ale i cena wyższa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiektywnie Musical to lepsze urządzenie. Ale Magnat góre ma ciepłą delikatną. Natomiast Musical górę ma wycofaną. Nieco w inny sposób ją prezentuje

I przy odsłuchu świadomie niektórzy do odpowiednich kolumn wlaśnie takiego wzmacniacza szaukają. A inni wręcz mocno odrzucają.

Nie jest to wzmacniacz który możesz kupic po opisach z forum czy dobrej cenie. Mocno specyficzny produkt.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniu użytkowania MR 780 mogę już ocenić go bardziej niż na początku.Podobne brzmienie do RN803 Yamahy ale ocieplone Zwolennikom Yamahy może się spodobać ale pod jednym warunkiem.Trzeba dobrać odpowiednie kolumny.Przyzwyczajeni do jaśniejszego brzmienia mogą od razu zauważyć słaba zachrypnięta górę.Tak jest z Heco Aurora 700.To złe połączenie.Kiedy podpiąłem do Magnata Melodike BL40 od razu zrobiło się dużo lepiej.Wysokie tony nabrały odpowiedniej barwy i zniknął efekt koca na głośniku wysokotonowym.Spodobalo mi się też połączenie z Monitor 300 od Monitor Audio.Kwestia basu.Nie jest to sprzęt który poruszy szklankę na ławie.Jesli chcemy takiego efektu to raczej będzie ciężko.Dla mnie jest go wystarczająco dużo ale kilka osób mnie odwiedzających stwierdziło że basu jest niewiele.Srednica jest wyraźna i tu spora przewaga nad Yamaha.Jedynie wokale moglyby byc troszeczkę wysunięte do przodu bo wydaje się że są lekko cofnięte.Kwestia gałki volume.Trzeba mocno kręcić żeby posłuchać głośniej.Ale jednak nie w każdym przypadku.Zalezy to od źródła.Na początku myślałem że on tak ma co też kilka osób na forum potwierdziło.Ale jednak Chromecast audio przez daca daje już większą jakby moc i przy -40 już jest nawet dość głośno.RN803 podłączona do line in daje już spory poziom i nawet -50 db to całkiem głośny efekt.Warunek-trzeba wyłączyć przekaźnik głośnikowy w Yamaszce.Mozna poeksperymentować.Ipod nie nadaje się dla Magnata.Z Yamaha super.Magnat całkiem fajne urządzenie gdy połączymy z dobranymi kolumnami pod nasz gust i z odpowiednim dla niego źródłem.Otrzymamy ostatecznie ocieplone granie ale bez przesady czy jakiegoś brzmienia w którym jakieś pasmo będzie przeważało.Jestem zwolennikiem Yamahy a Magnat mi się spodobał.Wiec to stwierdzenie już powinno każdemu sporo powiedzieć jak się MR 780 prezentuje w ogólnej ocenie oczywiście.Magnat ze mną zostaje na długi czas...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po niecałych 3 tygodniach użytkowania jestem bardzo zadowolny - Magnat gra z Focalem Aria 906 i dla mnie jest elegancko. Co do głośności, to jestem pewien, że obecnie przy -40 db gra głośniej niż na początku - może to kwestia wygrzania lamp..? U mnie źródłem jest komputer podpięty przez USB, ale niedługo będę podłączał odtwarzacz CD, jestem ciekawy jaka będzie różnica w głośności i brzmieniu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Atropos napisał:

Ja po niecałych 3 tygodniach użytkowania jestem bardzo zadowolny - Magnat gra z Focalem Aria 906 i dla mnie jest elegancko. Co do głośności, to jestem pewien, że obecnie przy -40 db gra głośniej niż na początku - może to kwestia wygrzania lamp..? U mnie źródłem jest komputer podpięty przez USB, ale niedługo będę podłączał odtwarzacz CD, jestem ciekawy jaka będzie różnica w głośności i brzmieniu. 

Ja z komputera nie słucham.Jakos to źródło uważam za najsłabsze dźwiękowo.Nawet master z tidala brzmi jakoś tak sztucznie i bez polotu.Gdybym miał powiedzieć ktore z moich urządzeń wygrywa...to jednak Yamaha.Magnat fajny owszem.Ale na miejsce 1 nie zasłużył...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Atropos napisał:

Zapewne mam mniejsze doświadczenie w temacie, bo to mój pierwszy "lepszy" sprzęt. Na teraz spełnia moje oczekiwania w 100% i dla mnie to jest najważniejsze :)

Dla kogoś kto zaczyna przygodę ze sprzętem stereo ten Magnat jest aż za dobry 😁.Bardzo fajny sprzęt i warto go posiadać.U mnie główny zestaw oparty na Yamaszce a Magnat stanowi początek budowy trzeciego zestawu.Mysle o dokupieniu do niego CD lub sieciowego od Magnata.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, T Z6 napisał:

Ja z komputera nie słucham.Jakos to źródło uważam za najsłabsze dźwiękowo

A ja od lat tylko tak :)

Czasem jakis stremer.

Więc co kto lubi.

Ale masz podobne wnioski co ja w połączeniu Magnata z Heco. Co nie zmienia faktu że wiele osob to połączenie jednak wybiera.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, S4Home napisał:

A ja od lat tylko tak :)

Czasem jakis stremer.

Więc co kto lubi.

Ale masz podobne wnioski co ja w połączeniu Magnata z Heco. Co nie zmienia faktu że wiele osob to połączenie jednak wybiera.

Piotr

Dla mnie jest góra nieco słaba z Heco.Ale jak podkręcić treble na godz 15 to wtedy jest całkiem fajnie.Heco są zajebiście dobre do RN803 Yamahy.Do Magnata już tak powiem ogolnie-srednio na jeża.Ale co kto lubi.Faktycznie sporo osób wybiera takie połączenie Magnata z Heco.

Edytowano przez T Z6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.03.2021 o 10:47, T Z6 napisał:

Po tygodniu użytkowania MR 780 mogę już ocenić go bardziej niż na początku.Podobne brzmienie do RN803 Yamahy ale ocieplone Zwolennikom Yamahy może się spodobać ale pod jednym warunkiem.Trzeba dobrać odpowiednie kolumny.Przyzwyczajeni do jaśniejszego brzmienia mogą od razu zauważyć słaba zachrypnięta górę.Tak jest z Heco Aurora 700.To złe połączenie.Kiedy podpiąłem do Magnata Melodike BL40 od razu zrobiło się dużo lepiej.Wysokie tony nabrały odpowiedniej barwy i zniknął efekt koca na głośniku wysokotonowym.Spodobalo mi się też połączenie z Monitor 300 od Monitor Audio.Kwestia basu.Nie jest to sprzęt który poruszy szklankę na ławie.Jesli chcemy takiego efektu to raczej będzie ciężko.Dla mnie jest go wystarczająco dużo ale kilka osób mnie odwiedzających stwierdziło że basu jest niewiele.Srednica jest wyraźna i tu spora przewaga nad Yamaha.Jedynie wokale moglyby byc troszeczkę wysunięte do przodu bo wydaje się że są lekko cofnięte.Kwestia gałki volume.Trzeba mocno kręcić żeby posłuchać głośniej.Ale jednak nie w każdym przypadku.Zalezy to od źródła.Na początku myślałem że on tak ma co też kilka osób na forum potwierdziło.Ale jednak Chromecast audio przez daca daje już większą jakby moc i przy -40 już jest nawet dość głośno.RN803 podłączona do line in daje już spory poziom i nawet -50 db to całkiem głośny efekt.Warunek-trzeba wyłączyć przekaźnik głośnikowy w Yamaszce.Mozna poeksperymentować.Ipod nie nadaje się dla Magnata.Z Yamaha super.Magnat całkiem fajne urządzenie gdy połączymy z dobranymi kolumnami pod nasz gust i z odpowiednim dla niego źródłem.Otrzymamy ostatecznie ocieplone granie ale bez przesady czy jakiegoś brzmienia w którym jakieś pasmo będzie przeważało.Jestem zwolennikiem Yamahy a Magnat mi się spodobał.Wiec to stwierdzenie już powinno każdemu sporo powiedzieć jak się MR 780 prezentuje w ogólnej ocenie oczywiście.Magnat ze mną zostaje na długi czas...

reasumujac - rezygnujesz as 701 z heco 700 na rzecz magnata z Melodiką BL40 ? co w tym drugim secie jest lepsze, bo myslę o tym pierwszym? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, michal40 napisał:

reasumujac - rezygnujesz as 701 z heco 700 na rzecz magnata z Melodiką BL40 ? co w tym drugim secie jest lepsze, bo myslę o tym pierwszym? ;)

Nie 701 tylko 803.I nie rezygnuje.Podstawowy system oparty na RN803 z Heco 700.Magnat z Heco to słabsza góra.Ja wolę czystsza górę niż taka zapiaszczona.Z Melodika dźwięk jest pelniejszy i bardziej kulturalny.Wysokie tony takie jak lubię bez zabrudzenia czy efektu koca.Mi bardziej podchodzi BL40 do tego Magnata...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Ale wolisz brzmienie Melodika + BL 40 czy RN 803 + Aurora 700? Bo chyba o to chodziło koledze.

 

Wolę RN803D z Heco Aurora 700.To jest bardzo dobre połączenie.Heco do Magnata pasuje średnio...Za mało jest wysokich tonów w tym połączeniu Magnata z Heco.Ale to tylko moja opinia i komus innemu może się akurat to podobać ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono.

Jestem nowym użytkownikiem forum, i piszę w tym wątku nie bez przyczyny.

Do hobby audio powróciłem po około 30 latach przerwy. W nowo wybudowanym domu adoptowałem strych na własne potrzeby. Wstawiłem swój zestaw Onkyo (amplituner TX-7720 compact DX-6640 deck TA-2630 equalizer EQ-240) oraz  kolumny Tonsilu Space’86. Kolumny jeszcze z czasów kawalerki, więc wymagały kapitalnego remontu. Wszystko przez kilka tygodni mi pasowało i grało, jak to z  nową odkrytą zabawką bywa. Ale z czasem zaczęło mi już w uszach piszczeć od tej średnicy z tych kolumienek, a bas jak nie bas tylko poszedł w las. Więc zacząłem kombinacje z regulacją korektora tu dodałem 1dB tam odjąłem, oczywiście na jeden dzień pomagało ale to nie to co myślałem. Więc ruszyłem do boju z ustawieniem głośników na różnych ścianach, odległościach, wysokościach, kątach itp. Z pomocą przyszedł mi bliski kolega. Otóż miesiąc temu dostałem od niego na bezterminowe przechowanie kolumny magnat supreme 2002. I jakby ktoś mi posmarował uszy plastrem pysznego miodu. Korektor ustawiłem na 0. Wszystko dobrze gra. Więc go odłączyłem. Po oswojeniu się z nowym brzmieniem, zauważyłem, że po tych tonsilowskich piszczałkach w magnacie jest za dużo bumbumbuuu więc zjechałem z basem na -2 dB. Zacząłem w sieci czytać o marce magnat i w tym momencie trafiłem na te forum. Zacząłem chłonąć wasze wypowiedzi. Po dokładnych opisach zainteresował mnie amp MR-780. Pomyślałem sobie, że chciałbym go mieć, może jako jedna marka z kolumnami ładnie mi zagra anielski chór. Główną rolę na moją decyzję miały opisy Wito76, który to fantastycznie opisał porównanie z Yaginem.

Ustawiłem olx oraz allegro na MR780 i codziennie sprawdzałem ogłoszenia. W końcu jest. Dałem sobie kilka godzin na głęboki oddech i dzwonię. W słuchawce cisza, więc piszę email. Po jakimś czasie oddzwania telefon z głosem w słuchawce, że mogę kupić. I teraz jest najciekawsze, gdyż dowiedziałem się od kogo kupuję. Od autora, który nieświadomie miał wpływ na mój wybór właśnie magnata. Z tej radości nawet nie proponowałem obniżenia ceny. Jutro mam otrzymać sprzęt. Na razie tyle. Ale cdn po pierwszych odsłuchach. Pierwszy zabrzmi Dire Straits - Private Investigations, uwielbiam w drugiej części utworu „bębenki” jest ich co prawda tylko kilka, ale zawsze czekam na ten moment, kiedy zagrzmią.

 Pozdrowienia dla Wito76.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, wystawiłem wzmacniacz na olx i kolega Mariol zadzwonił z ogłoszenia. Od słowa do słowa, rozmawiamy, zgadaliśmy się na temat forum i przedstawiłem się forumowym nickiem Wito76. I tu zaskoczenie, kolega mówi że na podstawie moich wpisów podjął decyzję o zakupie. Hehe, przez chwilę poczułem się jak celebryta do którego podchodzi studentka mówiąc "czytałam wszystkie pana książki". A teraz na serio. Zanim włożyłem wzmacniacz w pudło na chwilę podpiąłem banany kabli glosnikowych i źródło, by sprawdzić czy wszystko gra. I... konsternacja. Od tygodnia nie włączałem Magnata tylko słucham Yaqina wygrzewając lampy przy okazji. Bez kurtuazji wobec kupującego piszę teraz zupełnie poważnie, Magnat zagrał lepiej. To znaczy bardziej soczyście, energiczniej, z przytupem. Yaqin pierwsze 2 dni grał genialnie później lampy złagodniały i zrobiło się jak dla mnie za miękko, tak trochę bez życia. Liczę że z czasem to się zmieni. Zresztą Magnacie gdy zmieniłem lampy na Psvane też brzmienie pierwszy miesiąc trochę rozczarowanie było. Klavikort może potwierdzić, pisaliśmy na priv i marudziłem, że trochę misiowato jest, ale potem weszło to co miało wejść tzn super wielobarwny bas i przede wszystkim wokale, magia. Wracając do słowa "konsternacja", przez chwilę miałem ochotę zadzwonić do Mariol-a i wycofać się. Po prostu słuchając Magnata poczułem ten dynamit, ten koncertowy wiatr we włosach, którego wybitnie zaczęło mi brakować z lampą. No ale jak się powiedziało A to raz kozie śmierć, pakuję. Nie powiem, z wielkim sentymentem, zresztą chyba wszyscy którzy czytają ten wątek widzą, że dużo się tu udzielam i ten sprzęt był kawałkiem mojego życia i wielką pasją. Wiem, patetycznie trochę, gadam jak jakiś amerykański polityk, ale serio z żalem podjąłem te decyzję. Humor dopiero poprawiły mi nowe lampy, które znalazłem w piątek wieczorem w skrzynce na listy - ruskie gold platinum grid Voskhod Kaługa. Oczywiście od razu zmieniłem i jest już lepiej, kocyk z kolumn spadł. I właśnie po to kupiłem lampę, by przez najbliższy rok mieć zajęcie, upgrade lamp, może i pobawię się w wymianę kondensatorów, nie potrafię usiedzieć spokojnie. Czekam na opinię Mariol-a, czy jest fajnie, czy może rozczarowanie i towar przereklamowany. Myślę że będzie jednak różnica.

P. S.

Wiem o którym kawałku Dire Straits piszesz. Po zakupie Magnata pierwszy utwór u mnie to był Telegraph Road a drugi właśnie Private Investigation. Genialne kawałki.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Wito76 napisał:

Potwierdzam, wystawiłem wzmacniacz na olx i kolega Mariol zadzwonił z ogłoszenia. Od słowa do słowa, rozmawiamy, zgadaliśmy się na temat forum i przedstawiłem się forumowym nickiem Wito76. I tu zaskoczenie, kolega mówi że na podstawie moich wpisów podjął decyzję o zakupie. Hehe, przez chwilę poczułem się jak celebryta do którego podchodzi studentka mówiąc "czytałam wszystkie pana książki". A teraz na serio. Zanim włożyłem wzmacniacz w pudło na chwilę podpiąłem banany kabli glosnikowych i źródło, by sprawdzić czy wszystko gra. I... konsternacja. Od tygodnia nie włączałem Magnata tylko słucham Yaqina wygrzewając lampy przy okazji. Bez kurtuazji wobec kupującego piszę teraz zupełnie poważnie, Magnat zagrał lepiej. To znaczy bardziej soczyście, energiczniej, z przytupem. Yaqin pierwsze 2 dni grał genialnie później lampy złagodniały i zrobiło się jak dla mnie za miękko, tak trochę bez życia. Liczę że z czasem to się zmieni. Zresztą Magnacie gdy zmieniłem lampy na Psvane też brzmienie pierwszy miesiąc trochę rozczarowanie było. Klavikort może potwierdzić, pisaliśmy na priv i marudziłem, że trochę misiowato jest, ale potem weszło to co miało wejść tzn super wielobarwny bas i przede wszystkim wokale, magia. Wracając do słowa "konsternacja", przez chwilę miałem ochotę zadzwonić do Mariol-a i wycofać się. Po prostu słuchając Magnata poczułem ten dynamit, ten koncertowy wiatr we włosach, którego wybitnie zaczęło mi brakować z lampą. No ale jak się powiedziało A to raz kozie śmierć, pakuję. Nie powiem, z wielkim sentymentem, zresztą chyba wszyscy którzy czytają ten wątek widzą, że dużo się tu udzielam i ten sprzęt był kawałkiem mojego życia i wielką pasją. Wiem, patetycznie trochę, gadam jak jakiś amerykański polityk, ale serio z żalem podjąłem te decyzję. Humor dopiero poprawiły mi nowe lampy, które znalazłem w piątek wieczorem w skrzynce na listy - ruskie gold platinum grid Voskhod Kaługa. Oczywiście od razu zmieniłem i jest już lepiej, kocyk z kolumn spadł. I właśnie po to kupiłem lampę, by przez najbliższy rok mieć zajęcie, upgrade lamp, może i pobawię się w wymianę kondensatorów, nie potrafię usiedzieć spokojnie. Czekam na opinię Mariol-a, czy jest fajnie, czy może rozczarowanie i towar przereklamowany. Myślę że będzie jednak różnica.

P. S.

Wiem o którym kawałku Dire Straits piszesz. Po zakupie Magnata pierwszy utwór u mnie to był Telegraph Road a drugi właśnie Private Investigation. Genialne kawałki.

 

 

Jak finalnie możesz określić zmianę w brzmieniu po wymianie i wygrzaniu lamp ? W Twoim egzemplarzu fabrycznie były te chińskie czy JJ Electronic ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Atropos napisał:

marudziłem, że trochę misiowato jest, ale potem weszło to co miało wejść tzn super wielobarwny bas i przede wszystkim wokale, magia.

Czyli ostatecznie te lampy PSVANE zagrały adekwatnie do ceny, czy jednak chiński sznyt pozostał? 

Zastanawiam, się na jakie zmienić swoje lampy, tak mnie zraziły oryginały, że już nie umiem spoglądać, na dalekowschodnią fabrykę lamp. Zmuszony będę raczej poszukiwać NOS'ów. Jestem gotowy na zmianę, bo trochę stęskniłem się za uderzeniem w basie(stare mullardy są przyjemne na codzień, ale czasem chciało by wyjść na disco). Z drugiej strony Magnat nawet w takim połączeniu miał więcej uderzenia, niż kino domowe Onkyo, które kiedyś u kolegi sprawdzałem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...