Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

5 godzin temu, Bautek napisał:

Dlatego z niego zrezygnowałem, ale, żeby nie było Yamahę R-N 803 również dostałem uszkodzoną, był krzywo zamontowany moduł bezprzewodowy, i po wi-fi rwało czasami połączenie, i niestety zwróciłem.

Mam jakiegoś strasznego pecha przy kupowaniu elektroniki.

IMG_2785.JPG

Hehe faktycznie lipa, czyli można stwierdzić, że brak kontroli jakości dotyka chyba wszystkich producentów..ehs

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w ciszy z bliska słychać buczenie transformatora, ale jest to akceptowalne. W moim egzemplarzu blachy były trochę pokrzywione lub krzywo skręcone - amplituner stał niestabilnie, kiwał się. Zgłosiłem to w dzień zakupu w sklepie i zaproponowali mi dodatkowy rabat 250zł. A że Magnata kupiłem na promocji, łącznie wyszedł 2,55 k. Także cena bardzo przyjemna. To jego kiwanie wkurzało mnie jednak, chciałem klocka już rozkręcać, ale zacząłem z góry mocno dociskać po przekątnej i nagle coś zaskoczyło i ampli stoi teraz stabilnie jak skała 😁.  

Kupiłem do tego małe podłogówki Airmotiv T-Zero+ i jestem bardzo zadowolony. Z Magnatem zagrały dla mnie lepiej, niż Bronze 100, czy Heco Aurora 700. Bardzo dobry głośnik wysokotonowy, dobra stereofonia, całkiem niezła dynamika (nie ma misiowatego grania), przyjemny bas.  Polecam sprawdzić te kolumny, szczególnie, ze kosztują poniżej 2,5k za parę.  

 

Edytowano przez martinc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, mariol napisał:

Miałem obawy o dostawę kurierską czy nic nie uszkodzi się w transporcie, po otworzeniu pudełka zobaczyłem jak jest idealnie zapakowane. Jestem pod wrażeniem staranności Wito76. Dzięki.

Powtórzę się, ale przed spakowaniem do wysyłki włączyłem na chwilę by sprawdzić sprzęt. I nie wiem, czy to efekt psychologiczny, ale Magnat zabrzmiał dla mnie świetnie. I proszę teraz ze mnie nie śmiać się, ale miałem autentyczne uczucie "Niemiec płakał jak sprzedawał". 

 

23 godziny temu, mariol napisał:

Sprawdzałem też pod kątem jak to nazywam „chrypki”. Nazwą taką określam dźwięk, który słyszę nieraz na wysokiej średnicy. I często jestem tym poirytowany.

Wiem chyba o czym mówisz. @klavikort chyba jako pierwszy zwrócił na to uwagę i wyczytał, że to taka uroda naszych lamp, która sprawia, że ta wyższa góra nie jest taka swobodna tylko cytując go "ściśnięta". Klavikort wymienił lampy na Mullardy i była poprawa czym i mnie zainspirował do działania. Uwierz, na obecnych lampach jest zdecydowanie lepiej i nie zauważa się już tak tego problemu. 

 

Dnia 24.03.2021 o 19:59, mariol napisał:

Wracając do basu. Użyłem określenia, że jest cichszy. Jest to złudne. To jest tylko moje odczucie, w punkcie odsłuchu. Częstotliwości wzmacniacza jakby lepiej „zbalansowane” od Onkyo. Mimo głośnego  słuchania jest „fajnie”, natężenie dźwięku nie jest dokuczliwe, bass nie jest dominujący a średnica nie dzwoni w uszach  

..... Podsumowując przy głośnym słuchaniu – bas to jest bas a nie dudnienie, czy huczenie....

No właśnie na tym polega dojrzałość słuchacza. Każdy z nas mając nowy a zwłaszcza pierwszy sprzęt jest głodny basu. Chcemy, żeby było go dużo, chcemy się nim najeść, niech się leje wiadrami po podłodze, firanki niech chodzą. Po czasie dochodzimy do wniosku, że liczy się jakość to znaczy jego wielobarwność, kontrola, głębokość a nie ilość "buły".

Dnia 24.03.2021 o 19:59, mariol napisał:

poszedłem jeszcze przesłuchać kilka kawałków z płyty Yello-The Singles Collection 1980-2010. Wybór padł na Drive,Driven ; Part Love ; The Rhythm Divine. Szczególnie miękkie kolana (blisko klęknięcia) zrobiło mi się przy tym ostatnim. Zabrzmiał dla mnie idealnie.

Fakt, Yello potrafi doprowadzić do opadu szczęki. Potrafią genialnie, "wirtualnie" kreować elektroniczne brzmienie, echa, pogłosy. Zaproponuję więc teraz moje utwory, przy których zawsze wymiękam i Magnat robił z nimi czary: Nils Lofgren - Keith don't go (live) oraz skoro lubisz Floydów to "Wish you were here" Davida Gilmoura ale wersja live in Pompei. Jestem pewien, że zabrzmi obłędnie. Każda struna jest tam rewelacyjnie podana.

Brakuje mi jednak u Ciebie wisienki na torcie lub może inaczej, wąskim gardłem Twojego systemu mam wrażenie jest źródło czyli Octagon. To raczej melodia przyszłości, ale jeśli nie boisz się techniki to zaproponuję streamer sieciowy oparty na Raspberry Pi plus jakaś nakładka audio. Wyjdzie około 400zł (założyłem nakładkę Hifiberry na początek). Do tego Tidal jako biblioteka utworów i możesz nie wychodzić z poddasza :). Miłego słuchania.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam pytanie o grzanie się tego Magnata? Chciałbym go wrzucić we wnękę o wysokści 18.5cm i szerokości 77cm, co myślicie? Ewentualnie zainstalowałbym tam mały wiatraczek. Zda to egzamin? Muzyki dużo nie słucham, gdzieś godzinkę dziennie, czasem wcale + 1-2 filmy w tygodniu, więc raczej nie będzie mocno eksploatowany. Co o tym sąddzicie??

Edytowano przez Andrzejp85
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klavikort, zobacz co napisałeś:

„Właśnie tutaj dowiadujemy się, że to jest 50% wyprodukowanych magnatów z buczącymi trafami, niedziałającymi kanałami, źle spasowanymi pokrętłami....”

Tutaj czyli na forum? Na forum pisze 1, no może 5% osób które je kupiły. Więc na jakiej podstawie 50% wszystkich sprzedanych jest wadliwych? To zapytam wprost. Czy ktokolwiek z Was ma problemy z egzemplarzem kupionym u nas?

Moim zdaniem żarzenie lamp wygląda prawidłowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to poradźcie teraz. Wczoraj z rana mojemu MR780 przypalnikowałem na 80%  mocy i niegrający kanał zaczął grać,  Myślałem, że to typowy objaw zimnego lutu albo uszkodzonego przekaźnika zabezpieczającego głośniki czyli jak dasz głośniej to zacznie grać a za chwile problem wróci.  Wczoraj grał praktycznie cały dzień, dzisiaj z rana włączam też jest w porządku.  Gra pięknie, aż mi się go niechce odsyłać. No ale problem wróci a wtedy reklamacja, bedą naprawiać i nie wiadomo jak to zrobią:/. Pytanie do fachowców: kto naprawia takiego Magnata w razie gwarancji? wraca do fabryki i naprawiają go fachowcy z ramienia producenta? czy wraca do tzw " autoryzowanego serwisu" gdzie naprawia go wszechstronnie uzdolniony elektronik.?  

Pytanie do posiadaczay MR780. Czy pokrętło głośnośći co każdy pełny obrót stawia Wam przez chwilę wyczuwalnie mocny opór? czy tak powinno być czy to cecha mojego egzemplarza?

 

Edytowano przez Krzysiek1984
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Krzysiek1984 napisał:

No to poradźcie teraz. Wczoraj z rana mojemu MR780 przypalnikowałem na 80%  mocy i niegrający kanał zaczął grać,  Myślałem, że to typowy objaw zimnego lutu albo uszkodzonego przekaźnika zabezpieczającego głośniki czyli jak dasz głośniej to zacznie grać a za chwile problem wróci.  Wczoraj grał praktycznie cały dzień, dzisiaj z rana włączam też jest w porządku.  Gra pięknie, aż mi się go niechce odsyłać. No ale problem wróci a wtedy reklamacja, bedą naprawiać i nie wiadomo jak to zrobią:/. Pytanie do fachowców: kto naprawia takiego Magnata w razie gwarancji? wraca do fabryki i naprawiają go fachowcy z ramienia producenta? czy wraca do tzw " autoryzowanego serwisu" gdzie naprawia go wszechstronnie uzdolniony elektronik.?  

Pytanie do posiadaczay MR780. Czy pokrętło głośnośći co każdy pełny obrót stawia Wam przez chwilę wyczuwalnie mocny opór? czy tak powinno być czy to cecha mojego egzemplarza?

 

Kurcze jakie my mamy problemy, wygląda na to, że ten sprzęt potrzebuje trochę czasu na rozruch ;) hehe i ciągle ten sam dylemat w głowie: tyle niedoskonałości a gra tak dobrze...a tak na serio chodzi tu tylko o dźwięk bo co nam z pięknie wypolerowanego urządzenia z idealnie działającym pokrętłem głośności jak nie ma tego "czegoś"..😀☺️

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Andrzejp85 napisał:

Cześć, mam pytanie o grzanie się tego Magnata? Chciałbym go wrzucić we wnękę o wysokści 18.5cm i szerokości 77cm, co myślicie? Ewentualnie zainstalowałbym tam mały wiatraczek. Zda to egzamin? Muzyki dużo nie słucham, gdzieś godzinkę dziennie, czasem wcale + 1-2 filmy w tygodniu, więc raczej nie będzie mocno eksploatowany. Co o tym sąddzicie??

Bez problemu, ja mam we wnęce 17 cm i działa bez zarzutu. Jedyne co w Magnacie się grzeje, to są lampy. Mój kolega z kinem domowym to ma przeboje bo mu sie grzeje potężnie, a się okazało że to nie obwody mocy, tylko płytka dekodera:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, klavikort napisał:

Bez problemu, ja mam we wnęce 17 cm i działa bez zarzutu. Jedyne co w Magnacie się grzeje, to są lampy. Mój kolega z kinem domowym to ma przeboje bo mu sie grzeje potężnie, a się okazało że to nie obwody mocy, tylko płytka dekodera:P

Dzięki za odpowiedź. Kiedyś vcoś czytałem, że minimum wolnej przestrzeni, to wysokość danego sprzetu, ale mysle, ze chodzi o  wzmacniacze, ktore potrafia oddac duzo ciepla, a ten jak mowisz, ze nic sie nie grzeje to chyba ok, bo co niby mialoby sie stac.

I chyba go wezmę, 2600zl za nówke, to chyba bardzo spoko cena i lepszej już raczej nie dostanę.

Zastanawia mnie tylko tak drastyczny spadek wartości, niedawno kosztował koło 5k jak dobrze pamiętam.

Edytowano przez Andrzejp85
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Andrzejp85 napisał:

Dzięki za odpowiedź. Kiedyś vcoś czytałem, że minimum wolnej przestrzeni, to wysokość danego sprzetu, ale mysle, ze chodzi o  wzmacniacze, ktore potrafia oddac duzo ciepla, a ten jak mowisz, ze nic sie nie grzeje to chyba ok, bo co niby mialoby sie stac.

I chyba go wezmę, 2600zl za nówke, to chyba bardzo spoko cena i lepszej już raczej nie dostanę.

Zastanawia mnie tylko tak drastyczny spadek wartości, niedawno kosztował koło 5k jak dobrze pamiętam.

Zwróć uwagę na budowę urządzenia. Przestrzeń nad obudową nie jest jedynym wyznacznikiem.  Ważne są również otwory którymi urządzenie pobiera powietrze do wentylacji czyli nie może mieć zasłoniętych otworów od dołu ani tych z boku, nie zamykaj go też w tej wnęce jeśli to jakaś szafka, stawianie go na innych ciepłych urządzeniach też nie jest wskazane. Ogólnie robie w zawodzie powiązanym z różnymi urządzeniami elektrycznymi i elektronicznymi a elektroniką interesuję się od małego. Pogarszanie wentylacji a nazywając to po imieniu zwiększając temperaturę eksploatacji elementów skracasz ich żywotność. Amplituner nie spali Ci się po miesiącu ale np. kondensatory stracą pojemność np. po 2 latach zamiast po 6 latach, półprzewodniki też tracą swoje właściwości szybciej w podwyższonych temperaturach. Dokumentacje urządzeń przemysłowych często wprost wskazują jak zależy awaryjność urządzenia od temperatury eksploatacji.  Jeśli będzie miał dobre warunki chłodzenia posłuży Ci znacznie dłużej.

Edytowano przez Krzysiek1984
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Krzysiek1984 napisał:

Zwróć uwagę na budowę urządzenia. Przestrzeń nad obudową nie jest jedynym wyznacznikiem.  Ważne są również otwory którymi urządzenie pobiera powietrze do wentylacji czyli nie może mieć zasłoniętych otworów od dołu ani tych z boku, nie zamykaj go też w tej wnęce jeśli to jakaś szafka, stawianie go na innych ciepłych urządzeniach też nie jest wskazane. Ogólnie robie w zawodzie powiązanym z różnymi urządzeniami elektrycznymi i elektronicznymi a elektroniką interesuję się od małego. Pogarszanie wentylacji a nazywając to po imieniu zwiększając temperaturę eksploatacji elementów skracasz ich żywotność. Amplituner nie spali Ci się po miesiącu ale np. kondensatory stracą pojemność np. po 2 latach zamiast po 6 latach, półprzewodniki też tracą swoje właściwości szybciej w podwyższonych temperaturach. Dokumentacje urządzeń przemysłowych często wprost wskazują jak zależy awaryjność urządzenia od temperatury eksploatacji.  Jeśli będzie miał dobre warunki chłodzenia posłuży Ci znacznie dłużej.

rrho4OA_d.webp?maxwidth=640&shape=thumb&

Wnęka w komodzie. Ona ma szerokości 77cm, więc nie będzie też tak, że wciśnięte będzie na styk, natomiast chciałem go do środkowej ścianki przesunąć, ale skoro mówisz, że lepiej nie, to ok dostosuje się do zaleceń. A co myślisz o zastosowaniu mini wiatraczka w takiej wnęce? Są takie 16 centymetrowe na Alle za 20-40zł, ludzie chwalą, że dość mocne, oczywiście jak na swoje gabaryty ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym podsumować miojego MR780 przed odsyłką dla zainteresowanych jego zakupem. Przypominam, że mój pochodził z outletu ze znanej sieci eu... (miał być w pełni sprawny, jednak noszący ślady używania np. w postaci uszkodzeń orginalnego opakowania):

Warunki wyjsciowe:

- kolumny  HECO AURORA 1000

- źródło dźwięku PC z USB przez wbudowany przetwornik cyfrowo anologowy amplitunera

- przewody głośnikowe. Partyzantka 2x0,75 zwykły przewód instalacyjny (mam zaszyty pod tynkiem głośnikowy 2x2mm  ale pokój w którym mają stać docelowo jest w remoncie)

 

Spostrzeżenia:

- w moim pierwsze dwa dni praktycznie nie grał lewy kanał, nie reagował na dotykanie pokrętła Volume czy Balance więc nie była to kwestia potencjometrów, trzeszczał, strzelał itd.... Lewy kanał nie grał na żadnym źródle sygnału czy Radio, czy USB, Bluetooth. Zaczął grać dwa dni później przez przypadek kiedy dałem mu na chwile tak na 80% skali głośności  nagle się załączył i od tego momentu gra normalnie, nie trzeszczy nie ma z nim żadnych problemów. 

- pokrętło głośności stawia opór co pełny obrót tak jak by o coś tarło. Na razie nie wiem czy jest to wada fabryczna czy cecha wynikająca z budowy potencjomuetru. Ale się niedługo dowiem

- skala głośności od -95dB do +6dB. Źródło sygnału USB. Od -70dB zaczyna być słychać muzykę , -40dB określę na normalny poziom do słuchania ale już mogący przeszkadzać przy swobodnej rozmowie. -20dB zaczyna poruszać ścianami, do 0dB czy tym bardziej +6dB nie dotarłem.

- Radio. Czytałem na forum, że super odbiera FM i DAB. Nie mój. DAB nie odbiera żadnej stacji z podłączoną fabryczną anteną, FM nie lepiej, z ledwością dwie najsilniejsze stacje w moim 70 tysięcznym mieście (jak ręcznie ustawie częstotliwość jak nie ustawie szuka w kółko i nic nie znajdzie). Zabawkowe radyjko za 5zł lepiej łapie fale, radio w telefonie komórkowym to przy nim majstersztyk- nie żartuje. Czy to wada fabryczna niedługo się dowiem 

- Jakość dźwięku (oczywiście na moje ucho): Bas, średnie wysokie PERFEKT . Odniose się, do pojawiających się informacji o problemach z wysokimi tonami zwłaszcza z HECO Aurora, obawiałem się tego przed zakupem ale nie zaobserwowałem nic z tych rzeczy. Ten amplituner gra wiernie to co mu się poda na wejście, co prawda nie wyjaskrawia wysokich tonów jak głosniki estradowe  w Altus Tonsila ale też ich nie tłumi.  Kilka osób tutaj pisało o tytułach utworów z jakimi można go testować. Ja polecam cały repertuar grupy YELLO na prawde przy tej muzyce wbija w fotel.  Każdy dobrze nagrany utwór zabrzmi pięknie np: "Jolka, Jolka pamiętasz" - Najpiękniejsza Domówka Świata. Działa tó również w drugą stronę, jak puścicie kiepskiej jakości utwór to taki usłyszycie w głośnikach ale to normalne i charakteryzuje każdy zestaw audio.

-  co miałem na myśli mówiąc "niedługo się dowiem". Klasyczny wygląd, cała gama wejść/wyjść w tym USB z doskonałym przetwornikiem cyfrowo analogowym, Bluetoth, radio FM/DAB, żarzące się przez szybke lampy oraz oczywiście fenomenalny dźwięk z moimi HECO AURORA 1000 podłączonymi chwilowo nawet na zwykłych kablach YDY 2x0,75 powodują, że odsyłam zamówiony amplituner ale od razu zamawiam kolejny, na razie znów "Outletowy". Dzięki tej metodzie sprawdzę, czy wady mojego to standard licząc oczywiście, że trafie w końcu na taki który faktycznie ktoś rozpakował i odesłał.  Jeśli kolejny będzię lipa wtedy kupie nowy. Chyba najlepszą reklamą tego amplitunera jest fakt, że mimo wad dalej chce go mieć. 

Kto oceniał: nie nazwe się Audiofilem. Pasjonuje się natomiast muzyką od dawna, słuchałem różnych zestawów Audio i domowych i fabrycznych w samochodach. Do czego mogę przyrównać połączenie Magnata MR780 + Heco Aurora 1000.  Kiedyś urzekł mnie dźwięk fabrycznego zestawu Logic 7 firmy Harman Kardon w BMW serii 5. Wiadomo, profesjonaliści dobrali wzmacniacz, głosniki przeliczyli co trzeba, wygłuszyli gdzie trzeba.  Efekt był taki, że grało to na bardzo wysokim poziomie. Ten zestaw gra przynajmniej tak dobrze.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja troszkę wcześniej narzekałem na wysokie tony.Ze jakby lekko zapiaszczone, jakby pod kocykiem.Ale jestem osobą przyzwyczajona do stylu Yamahy.Dlatego dla mnie to na początku w Magnacie troszkę nie pasowało.Teraz po czasie uważam że wysokie tony Magnata są całkiem przyjemne.Wkoncu to barwa dźwięku ocieplona a więc inaczej niż w dźwięku rozjaśnionym.Magnat brzmi rewelacyjnie i teraz juz nawet podłączam Heco 700 i już niczego mi nie brakuje.Mozna go słuchać cały dzień i pół nocy i chce się dalej słuchać.Moj egzemplarz nie nosi oznak niedorobienia czy wad.Trafo troszkę buczy ale trzeba się przytulić by to usłyszeć.Yamaha też lekko buczy i tak miał każdy sprzęt jaki posiadałem więc tego nie uznaje za wadę.Potencjometr czasem lekko przeskoczy przy kręceniu o 1 czy góra 2 db ale też tego nie uznaje za wadę.Radio FM odbiera dobrze mimo iż do nadajników mam jakieś 60 km (nadajniki dużej mocy).DAB jeszcze do mnie nie dotarło niestety.Najslabiej dźwiękowo wychodzi przez usb ale do tragedii na szczęście daleko.Z chromecastem audio rewelacja.Cd z Pioneera PD 50 wyśmienicie.Tez nie posiadam wybitnych przewodów.Glosnikowe Tara Labs Klara dokładnego oznaczenia nie znam.Chromecast przez optyka Oehlbach.I jest very good. 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem że Magnatowi potrzebne towarzystwo 😁 i wymyśliłem że kupię CD Yamaha CD S 300.Powod-mozliwosc współpracy z iPod.I co?Nie ma.Pandemia?Znalazłem tylko jeden i to prawie w cenie CD S 700.W ogóle zauważyłem że ostatnio brakuje wielu sprzętów.Problemy z dostawami zapewne.A jak już coś jest to dużo droższe.Mam nadzieję że niedługo nie przyjdzie mi kupować skarpetek w cenie markowych ciuchów 😁...

Edytowano przez T Z6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.03.2021 o 08:02, Krzysiek1984 napisał:

Pytanie do fachowców: kto naprawia takiego Magnata w razie gwarancji? wraca do fabryki i naprawiają go fachowcy z ramienia producenta? czy wraca do tzw " autoryzowanego serwisu" gdzie naprawia go wszechstronnie uzdolniony elektronik.?  

Najpierw wraca do serwisu dystrybutora. Jeśli tam jest opcja naprawy to tam się ona kończy. Jeśli nie to wraca do dystrybutora. Działą to tak samo u wszystkich producentów. Prawie.

14 godzin temu, T Z6 napisał:

Pomyślałem że Magnatowi potrzebne towarzystwo 😁 i wymyśliłem że kupię CD Yamaha CD S 300.Powod-mozliwosc współpracy z iPod.I co?Nie ma.Pandemia?Znalazłem tylko jeden i to prawie w cenie CD S 700.W ogóle zauważyłem że ostatnio brakuje wielu sprzętów.Problemy z dostawami zapewne.A jak już coś jest to dużo droższe.Mam nadzieję że niedługo nie przyjdzie mi kupować skarpetek w cenie markowych ciuchów 😁...

Ta branża jeszcze nie jest dotknięta bo do głównie Indie. Ale elektronika owszem.

Wielu sprzętów po prostu nie ma.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, T Z6 napisał:

Pomyślałem że Magnatowi potrzebne towarzystwo 😁 i wymyśliłem że kupię CD Yamaha CD S 300.Powod-mozliwosc współpracy z iPod.I co?Nie ma.Pandemia?Znalazłem tylko jeden i to prawie w cenie CD S 700.W ogóle zauważyłem że ostatnio brakuje wielu sprzętów.Problemy z dostawami zapewne.A jak już coś jest to dużo droższe.Mam nadzieję że niedługo nie przyjdzie mi kupować skarpetek w cenie markowych ciuchów 😁...

Mnie udało się kupić używany CD-S300 (niecałe 2 lata) i świetnie się zgrał z Magnatem :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Atropos napisał:

Mnie udało się kupić używany CD-S300 (niecałe 2 lata) i świetnie się zgrał z Magnatem :)

Może dokupie Magnatowi Bluesounda.Nie będzie CD ale będzie dobry streamer.Jakby jeszcze obsługiwał przez usb iPoda byłoby ok.Ale z tego co widzę to chyba tylko przez airplay....Więc moich starych iPodów nie obsłuży.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.03.2021 o 07:44, S4Home napisał:

Najpierw wraca do serwisu dystrybutora. Jeśli tam jest opcja naprawy to tam się ona kończy. Jeśli nie to wraca do dystrybutora. Działą to tak samo u wszystkich producentów. Prawie.

Ta branża jeszcze nie jest dotknięta bo do głównie Indie. Ale elektronika owszem.

Wielu sprzętów po prostu nie ma.

Piotr

Piotrek a jest szansa że ten sprzęt się jeszcze pojawi jako nowy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pytanie do posiadaczy w/w amplitunera. Macie problem z działaniem bluetootha w tym Magnacie? Notorycznie mi przerywa, zacina , coś a'la buforuje a finalnie paruje urządzenie ponownie nawet z odległości ok 1 metra i mniejszej. Sygnał z tel Xiaomi RN8pro ( na tel ikona aptx). Problem ten nie występuje gdy sparowany jest tel Iphone se2020, tel Huawei p30lite, tablet lenowo. Parując Xiaomi przez blue z Marantzem mcr611 problem też nie występuje (ikona AAC).

Uszkodzony moduł blue w ampli ?

Kodek aptx nie wyrabia ?

Ten typ tak ma ?

Problem po stronie tel ?

Ktoś ? Coś ?

Egzemplarz sztuka nówka.

Magnat na 14-dniowym więc ten egzemplarz raczej do zwrotu.

Z mankamentów jeszcze lekko obcierała gałka głośności (już nie) i potencjometr wysokich krzywo zamontowany (zero na godzinie 11) jak również lekkie (ciche) pyknięcie w głośnikach przy regulacji wysokimi w jednym określonym miejscu na regulatorze, potencjometr od basu trochę ciężko pracuje.

Z klipsch RP-600M bardzo poprawne połączenie.

Może warto zamówić następny.

 

Edytowano przez wyszlamnapoczte
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzadko używałem, ale z Xiaomi Mi Play trzymał sztywno połączenie, błyskawicznie się łączył, nawet na korytarzu spokojnie działał. To samo żony Motorola, bezproblemowo. Ale np synek ze swoim 3 letnim Honor 7x,który dostał od żony gdy wymieniła na nowy telefon trochę narzekał czasem. Potrafiło mu czasem przycinać. Tak więc moim zdaniem raczej stawiam na telefon niż wzmacniacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...