Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

THX.

Mam drugi tel Xiaomi model ten sam RN8PRO i problem na nim też się pojawia. Ale...

Wchodzę w opcje programisty w tel i zmieniam ręcznie kodek na np. AAC. Problem znika. Jakość dźwięku też wyraźnie siada.

Niestety za chwilę z automatu tel narzuca mi aptx w połączeniu z magnatem.

Konkluzja. Któreś z urządzeń (tel lub ampli ) nie radzi sobie z sygnałem przez blue w wyższej rozdzielczości/jakości. No chyba że oba.

Jeżeli ktoś ma możliwość sprawdzić u siebie połączenie Magnata przez bluetootha z urządzeniem (tel) z zainstalowanym kodekiem aptx(koniecznie) i chciałby to zrobić i napisać czy problem istnieje to z góry dziękuję.

Na blue tak mi bardzo nie zależy ale ampli nowy więc powinien być sprawny w 100 % jeśli chodzi o funkcjonalność.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. Teraz moja kolej na kotleta z outleta ;). Kupiłem  z outletu dużej sieci na R  za  2226 zl. Dopiero co podłączyłem. Co rzuciło mi się w oczy : 1. Pokrętło volume - brak osiowości - leciutki mimośród. 2. gałka od basu - "klik" od pozycji domyślnej nie jest idealnie na godz. 12 - patrz foto. Co do dźwięku to na razie mam podłączone pod stare Arcusy TM 50 i wygrzewam go na radiu w miejszym pokoju. Jutro podłączę je pod missiony 702e w salonie - też nic szczególnego ale będę już miał jakieś porównanie z obecnie podłączonym do nich denonem. Obecnie borykam się z decyzją zakupową - nowe kolumny . Zastanawiam się nad evo 4.4 - MR 780 da im radę ?  Do kolegi debiutanta. U mnie łączy się bezproblemowo z Huawei Nova 5T - nic jak na razie nie zrywa.

IMG_20210406_192124.jpg

IMG_20210406_202633.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym nie równym położeniem 0 na basie spotkałem się wcześniej u Yamahy. Tam było to spowodowane czynnikiem ludzkim. Klient kręcił, starał się dać więcej niż maks. I przekręcił wszystko z osi.

Wydawało mi się że te wszystkie wciskane membrany w sklepach sieciowych to sprawka dzieci ale jak widać nie.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, wyszlamnapoczte napisał:

THX.

Mam drugi tel Xiaomi model ten sam RN8PRO i problem na nim też się pojawia. Ale...

Wchodzę w opcje programisty w tel i zmieniam ręcznie kodek na np. AAC. Problem znika. Jakość dźwięku też wyraźnie siada.

Niestety za chwilę z automatu tel narzuca mi aptx w połączeniu z magnatem.

Konkluzja. Któreś z urządzeń (tel lub ampli ) nie radzi sobie z sygnałem przez blue w wyższej rozdzielczości/jakości. No chyba że oba.

Jeżeli ktoś ma możliwość sprawdzić u siebie połączenie Magnata przez bluetootha z urządzeniem (tel) z zainstalowanym kodekiem aptx(koniecznie) i chciałby to zrobić i napisać czy problem istnieje to z góry dziękuję.

Na blue tak mi bardzo nie zależy ale ampli nowy więc powinien być sprawny w 100 % jeśli chodzi o funkcjonalność.

 

AptX to nie jest wysoka rozdzielczość i jakość. Spróbuj ustawić w opcjach dewelopera kodek sbc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, MobyDick napisał:

AptX to jeden z kodeków audio bluetooth zapewniający wyższą jakość dźwięku jak na ten rodzaj transmisji danych. Lepszej jakości takiej jak AptX HD lub LDAC z jego odmianami ten wzmacniacz chyba nie obsługuje. Sbc to jakość standardowa przy niewielkim przepływie danych. 

Marketingowo to pewnie tak, w testach już niekoniecznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie było mnie na forum przez kilka miesięcy i widzę, że przybyło użytkowników i tematów. Miałem trochę czytania :). Chciałbym tylko potwierdzić, że od kilkunastu miesięcy Magnat gra prawie co dziennie. Wszystko sprawne i działa wyśmienicie. Wszystkie gałki, pokrętła, bluetooth AptX i cała reszta jak nowe. Chyba doszły mi jakieś stacje DAB albo po prostu wcześniej nie zauważyłem. Na Sylwestra potańcówka przy Magnacie do rana i dawał radę bez najmniejszego problemu. Po kilkunastu miesiącach użytkowania nadal uważam, że w tej półce cenowej zestaw MR 780 + MCD 750 był dobrym wyborem. Nie kupiłem jeszcze MMS 730 może ktoś napisze jakąś opinię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, S4Home napisał:

Cambridge w swoich nowych klockach tak "podłącza " gramofon do wzmaka.

Firmy audio ida z duchem czasu

Ich charakterystyczna "sygnatura" grania jakoś wyjątkowo mi nie leży 😁

12 minut temu, S4Home napisał:

Firmy audio ida z duchem czasu :P

🤣

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

Widzę, że działa tu wielu sprzedawców sprzętu. Wszyscy piszą, że z ceny sprzętu można sporo urwać a ja może niepotrzebnie skupiłem się na zakupie w sklepach typu EURU... Jeśli któryś z szanownych sprzedawców może zaoferować konkurencyjną ofertę na Magnat MR780 to słucham byle był nowy i pozbawiony dziwnych wad typu trzeszczący głośnik, krzywo zamontowane pokrętło. Może być na priv. A propo EURO... to męczyli mnie emailami żeby wystawić ocene Magnata którego im odesłałem ze względu na wady jakie posiadał. Teraz wiem skąd takie wysokie oceny, jak na razie moja opinia która miała tylko 3/5 gwiazdek nie zostałą opublikowana:). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Na marginesie. Wszędzie nawet na stronach róznorakich Polskich sprzedawców można przeczytać, że MR780 posiada przetwornik cyfrowo anologowy WOLFSON, nawet w tym wątku można znaleźć takie informacje.  On ma przetwornik BURR-BROWN wystarczy wejść na stronę producenta, na samym dole napisane. To samo spotkałem się w jakimś komentarzu, że przedni panel to tylko plastik dobrze udający aluminium. Również nie prawda, prawdziwe Aluminium przynajmniej tak deklaruje producent a wątpie żeby producent nie wiedział co sprzedaje lub wprowadzał w błąd kupujących.

https://www.magnat.de/en/electronics/mr-780/

Edytowano przez Krzysiek1984
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Magnat to strzał w 10 i trafił w moje serce. Gdyby nie to forum nie wiedział bym o jego istnieniu.

No ja firmy Magnat nigdy nie uważałem za coś dobrego, nawet bardziej kojarzyłem ją z fajansem :) (może nie z chińskim fajansem, ale jednak raczej taniochą/tandetą). Ale zmieniłem zdanie diametralnie,  jak poznałem ich głośniki z serii Signature (robione z HECO). Bardzo dobre i w jeszcze umiarkowanej cenie. To jest trochę jak z samochodami. Volkswageny (w mojej ocenie najlepsza marka w swoim segmencie) vs Skoda. Skoda niby dużo gorsza, a tak naprawdę oparta o podzespoły VW i sporo tańsza, w praktyce ustępuje głównie pod względem designu i prestiżu. Właściwie nic więcej jej nie brakuje. Kolumienki Magnata są niczego sobie - warto się z nimi zapoznać!

Wracając do MR780: Cholera ten Magnat jest naprawdę ciekawy. Dużo pozytywnych opinii, szczególnie jeśli chodzi o brzmienie. Fajna sprawa (za te pieniądze oczywiście).

Myślę, że ten sprzęt to dobry wybór dla kogoś niezdecydowanego miedzy tranzystorem a lampą :) (czyli kogoś takiego jak ja).

Jestem ciekaw jak wypada niezawodność amplitunerów Magnata? Nie ma z nimi problemów? Bo o ile w samochodach Niemcy nie mają sobie równych, to w elektronice wypadają przeciętnie (szczególnie na tle Japończyków) i trochę boję się o niezawodność takiego amplitunera. Barwa dźwięku to nie wszystko ;)

Jakie są Wasze opinie?

BTW. W Euro są do wyrwania o 2-3 stówki taniej niż w innych miejscach w promocji "Oferta Nocna" (także dziś).

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Krzysiek1984 napisał:

Na marginesie. Wszędzie nawet na stronach róznorakich Polskich sprzedawców można przeczytać, że MR780 posiada przetwornik cyfrowo anologowy WOLFSON, nawet w tym wątku można znaleźć takie informacje.  On ma przetwornik BURR-BROWN wystarczy wejść na stronę producenta, na samym dole napisane. To samo spotkałem się w jakimś komentarzu, że przedni panel to tylko plastik dobrze udający aluminium. Również nie prawda, prawdziwe Aluminium przynajmniej tak deklaruje producent a wątpie żeby producent nie wiedział co sprzedaje lub wprowadzał w błąd kupujących.

https://www.magnat.de/en/electronics/mr-780/

No nie, on ma jednak Wolfsona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.04.2021 o 08:18, marcinmarcin napisał:

Ich charakterystyczna "sygnatura" grania jakoś wyjątkowo mi nie leży 😁

Nie musi. Uwierz mają swoich klientów i jeden klient z opinia tego nie zmieni :)

Ty szukasz czegoś innego i to jest ok.

Dnia 9.04.2021 o 15:39, Krzysiek1984 napisał:

Dzień dobry

Widzę, że działa tu wielu sprzedawców sprzętu. Wszyscy piszą, że z ceny sprzętu można sporo urwać a ja może niepotrzebnie skupiłem się na zakupie w sklepach typu EURU... Jeśli któryś z szanownych sprzedawców może zaoferować konkurencyjną ofertę na Magnat MR780 to słucham byle był nowy i pozbawiony dziwnych wad typu trzeszczący głośnik, krzywo zamontowane pokrętło. Może być na priv. A propo EURO... to męczyli mnie emailami żeby wystawić ocene Magnata którego im odesłałem ze względu na wady jakie posiadał. Teraz wiem skąd takie wysokie oceny, jak na razie moja opinia która miała tylko 3/5 gwiazdek nie zostałą opublikowana:). 

Moge ci zaoferować całkowicie nowy i bez wad Magnat MR 780

 

Zapewne wynika to stąd:

 

obraz.thumb.png.641ea9d8425dfd1d8111cd8ee350a6eb.png

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pajtON napisał:

Wolfson czy Burr-Brown to trudno powiedzieć który lepszy, kwestia kto lubi jakie brzmienie. To jak z płytkami DAC do Malinki, ile osób tyle zdań na temat brzmienia.

To prawda, ja ostatnio testuje płytkę DAC PCM58P jak na obrazku i długo się zastanawiałem, czy napisać, że gra lepiej/gorzej od Magnata. Na początku wydawało mi się, że gra to gorzej , bo mniej przestrzennie niż MR-780. Teraz jednak z biegiem tygodni, widzę, że dużo bardziej cenię, wierność wokali, instrumentów z tego DACa R2R. Na początku, brakowało mi takiego super stereo, jakie dają przetworniki delta-sigma. Teraz jednak widzę, że dużo przyjemniej się słucha takiego zwykłego 'analogowego' grania. Nic nie męczy, a bardzo cieszy pełnia przekazu i emocje artysty.  Instrumenty dęte też mają szerszy przekaz, powietrze z trąbki czy szarpnięcia kontrabasu, są wyraźne i bliskie jak nigdy przedtem. Ten układ działa w trypie NOS, a więc bez filtra. Właśnie się zastanawiam, czy jest możliwość dodania lekkiej przestrzeni, za pomocą filtra, czy też jest to domena samej kości DAC.

DACPCM58P.thumb.jpeg.c11621248a711d08f2c26cc2a892ebd5.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...