Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

Witam Panowie. Ma ktoś podłączone do tego Magnata podstawki MA Silver 100? Jak to się zgrywa? Dobry kierunek? 

 

Nie wiem czy pomogę. Z rok temu byłem na odsłuchach w salonie i akurat po poprzednim odsłuchu stały jeszcze na standach Silver 100. Zanim panowie przynieśli z magazynu te kolumny które chciałem posłuchać na szybko podłączyliśmy silvery. Kilkanaście minut słuchałem i to były chyba najlepiej grające dla mnie tego dnia kolumny. Ale byłem nastawiony na podłogowe więc nie brałem ich pod uwagę. Bardzo detaliczne, bardzo szlachetne granie i naprawdę fajnie się zgrywały z magnatem. Efekt był taki, że kupiłem podłogowe tak jak chciałem i właśnie Monitor Audio. Musisz odsłuchać ale sądzę że spodobają się. Miałem wcześniej kilka dni w domu na testach Pylon Diamond Monitor i jeśli mogę tak to ująć to silvery 100 zmiażdżyły je 

[mention=53552]Krzysiek1984[/mention] fajna recenzja. Pokrywa się z moimi wrażeniami, gdy blisko półtora roku temu kupowałem Magnata. Też wtedy słuchałem 602d i 803d. Jedyne nad czym się zastanawiałem to czy 803d czy mr780. Model 602 odpadł szybko podobnie jak jakiś Marantz. Wybór padł na Magnata i do dzisiaj z sentymentem go wspominam. Jak to już pisałem kiedyś "Niemiec płakał jak sprzedawał".

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wito76 napisał:

Nie wiem czy pomogę. Z rok temu byłem na odsłuchach w salonie i akurat po poprzednim odsłuchu stały jeszcze na standach Silver 100. Zanim panowie przynieśli z magazynu te kolumny które chciałem posłuchać na szybko podłączyliśmy silvery. Kilkanaście minut słuchałem i to były chyba najlepiej grające dla mnie tego dnia kolumny. Ale byłem nastawiony na podłogowe więc nie brałem ich pod uwagę. Bardzo detaliczne, bardzo szlachetne granie i naprawdę fajnie się zgrywały z magnatem. Efekt był taki, że kupiłem podłogowe tak jak chciałem i właśnie Monitor Audio. Musisz odsłuchać ale sądzę że spodobają się. Miałem wcześniej kilka dni w domu na testach Pylon Diamond Monitor i jeśli mogę tak to ująć to silvery 100 zmiażdżyły je 

[mention=53552]Krzysiek1984[/mention] fajna recenzja. Pokrywa się z moimi wrażeniami, gdy blisko półtora roku temu kupowałem Magnata. Też wtedy słuchałem 602d i 803d. Jedyne nad czym się zastanawiałem to czy 803d czy mr780. Model 602 odpadł szybko podobnie jak jakiś Marantz. Wybór padł na Magnata i do dzisiaj z sentymentem go wspominam. Jak to już pisałem kiedyś "Niemiec płakał jak sprzedawał".

 

 

 

Dzięki za odpowiedz. Wczoraj odebrałem Magnata, podłączyłem i jest całkiem nieźle. Razem z MA Silver 100 gra to całkiem ciekawie, szczegółowo i dynamicznie. Jedynie góry jest trochę za dużo i scena jest trochę wąska ale to mojej odczucia. Wydaje mi się ze można to poprawić odpowiednimi kablami głośnikowymi. 

Wito76 co teraz napedza twoje kolumny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Krzysiek1984 napisał:

To samo obudowa, w zależnośći od egzemplarza obudowa może być od góry dziurkowana w całości albo w stosunku 2/3 (zdjęcia porównawcze obudowy niżej)

Hehe, Magnat to jest firma rozwojowa, ciagle poszukuje. Zmienia sposób dziurkowania, zmienia lampy. Nie można narzekać na nudę...

Ps: Nawet nie byłem świadomy, ze mam taką niesymetryczna pokrywę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, Magnat to jest firma rozwojowa, ciagle poszukuje. Zmienia sposób dziurkowania, zmienia lampy. Nie można narzekać na nudę...

Ps: Nawet nie byłem świadomy, ze mam taką niesymetryczna pokrywę.

Kup lampę, wtedy dopiero powiesz że nie ma nudy. Zmieniasz lampy i czujesz się jakbyś zmienił model wzmacniacza. To dopiero są różnice. Oczywiście nie zawsze jest tylko lepiej. Są i chwile frustracji i opad szczęki. A najlepsze jest to, że mimo opadu szczęki korci człowieka i szuka dalej i kupuje kolejne lampy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Wito76 napisał:

Jedyne nad czym się zastanawiałem to czy 803d czy mr780... 

Tez zastanawiam się jeszcze aby odsłuchać Yamahe 803D. Co spowodowało ze odpuściłeś ten model ?

Druga sprawa to czy ta Yamaha zgra się z Silver 100 (nie mam zamiaru zmieniać tych kolumn)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez zastanawiam się jeszcze aby odsłuchać Yamahe 803D. Co spowodowało ze odpuściłeś ten model ?
Druga sprawa to czy ta Yamaha zgra się z Silver 100 (nie mam zamiaru zmieniać tych kolumn)
Już nie pamiętam dokładnie, ale prawda jest taka że przyjechałem do salonu mocno nastawiony na Magnata. A porównanie 803d i Magnat wypadło raczej na remis. Nie jestem w stanie potwierdzić który zagrał lepiej, bardzo podobnie jak na moje niedoświadczone wtedy ucho. Nie mogę powiedzieć że któryś znokautował. Zresztą częściej wtedy zmienialiśmy kolumny i nie miałem bezpośredniego porównania wzmacniacz A i wzmacniacz B z tymi samymi kolumnami. Bardziej zdecydowało chyba to, że podobał mi się Magnat i miał ten pewien arystokratyczny akcent w postaci lamp. W potocznej opinii yamaha gra ostrzej i małżeństwo z MA może być nieudane. W każdym bądź razie ryzykowne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Wito76 napisał:
32 minuty temu, marcinmarcin napisał:
Nie zrozumiem nigdy fascynacji internetowej tymi tańszymi Yamahami i Aurorami, a zwłaszcza łączenia ich razem emoji6.png

Może nie wszyscy zarabiają tyle co ty. Tak strzelam tylko.

Chodzi mi raczej że średnio grają, sam nie jestem zwolennikiem wydawania majątku na audio... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wito76 napisał:

Kup lampę, wtedy dopiero powiesz że nie ma nudy. Zmieniasz lampy i czujesz się jakbyś zmienił model wzmacniacza.

Jeszcze kupię, DAC’a już mam z którego jestem zadowolony. Kolumny tez. Wąskim gardłem jest teraz mr-780. Trochę muszę pomyśleć nad radiem. Słucham już internetowego, ale czasami potrzebuje 3-ki, a to radio chyba w internecie się kończy (jakieś 64bity nadaje) i niestety całkowicie się nie wyzwoliłem z tradycyjnego DAB. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kupię, DAC’a już mam z którego jestem zadowolony. Kolumny tez. Wąskim gardłem jest teraz mr-780. Trochę muszę pomyśleć nad radiem. Słucham już internetowego, ale czasami potrzebuje 3-ki, a to radio chyba w internecie się kończy (jakieś 64bity nadaje) i niestety całkowicie się nie wyzwoliłem z tradycyjnego DAB. 

Ja też z tych wychowanych na Trójce i dodam że nie tylko w internecie się kończy to radio tylko ogólnie, merytorycznie. Oferta programowa teraz to masakra. Co jakiś czas wrzucam te stację z sentymentu i przyzwyczajenia, ale przeważnie uciekam bo nie ma czego posłuchać, mówię o audycjach. No ale to już osobny temat nie dotyczący tytułowego Magnata.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Wito76 napisał:

Spoko, Passat też jest przereklamowany a tyle ich jest.

No coś w tym chyba jest. Za Niemcami nie przepadam ale niestety po organoleptycznym sprawdzeniu prawie zawsze wybieram ich produkty.  Tak się jakoś stało, że grają u mnie niemieckie głośniki Aurora 1000 plus niemiecki wzmacniacz Magnat i uważam ze jest to bardzo dobre zestawienie. Passat solidne auto za wyjątkiem modelu B6.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.06.2021 o 19:50, agora napisał:

Witam Panowie.

Ma ktoś podłączone do tego Magnata podstawki MA Silver 100? Jak to się zgrywa? Dobry kierunek? 

My Mieliśmy. Ja jestem osobiście jak najbardziej za.

Nie wiem czy elekronike juz masz ale zapraszam to wypożyczymy same kolumny. Albo w komplecie z Magnatem.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

My Mieliśmy. Ja jestem osobiście jak najbardziej za.

Nie wiem czy elekronike juz masz ale zapraszam to wypożyczymy same kolumny. Albo w komplecie z Magnatem.

Piotr

Witam @S4Home. Kolumny mam i raczej je zostawię bo podoba mi się ich brzmienie (szczególnie jak słuchałem na starszych integrach). Co do MR780 to aktualnie go testuje. Jest całkiem ciekawie aczkolwiek wydaje mi się że góra jest trochę za intensywna. Ale wydaje mi się ze mogę to poprawić kablami. Ogólnie jakby miał USB pod które mogę podpiąć pendrive ze swoimi płytami flack to bym się nie wahał aby go zostawić (podłączenie kompa nie wchodzi w grę). Drugorzędna sprawa to drobne niedociągnięcia w jakości wykonania (gdzie ta niemiecka precyzja?) tj. niezbyt dokładna wycięta plastykowa płytka gdzie jest potencjometr głośności lub potencjometry od "barwy", ich pozycja 0 nie jest idealnie na godz. 12:00 no i ten pisk ze środka urządzenia, który słychać z metra (jak wzmacniacz gra bardzo cicho). Jest jeszcze jakaś alternatywa? Została mi Yamaha 803D (Marantz PM6007, Denon PMA-800NE, NAD C368 nie podeszły) ale z tego co zdążyłem się dowiedzieć to niezbyt udana propozycja dla moich MA Silver 100. Chyba ze w jakiś sposób da się pod tego Magnata podpisać pendrive ?

Edytowano przez agora
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, agora napisał:

no i ten pisk ze środka urządzenia, który słychać z metra (jak wzmacniacz gra bardzo cicho)

Ja słyszę pisk u siebie, ale on wychodzi z głośnika. Trudno mi sie go pozbyć. Wydawało się, że znikł, ale od czasu do czasu się pojawia. Z tym, że u mnie ewidentnie to wychodzi z głośnika i tylko jednego.

 

10 minut temu, agora napisał:

Chyba ze w jakiś sposób da się pod tego Magnata podpisać pendrive ?

Jeżeli MR-780 to prędzej czy później, bedzie potrzebny jakiś streamer. Część z nas posiłkuje się RPI, ale to już wymaga trochę zachodu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem kabel zasilający i listwę - kable i wtyki Elacaudio, listwa Brennenstuhl 60.000a 4g po modyfikacjach (szczegóły w temacie o tanich listwach). Nie miałem żadnych oczekiwań pod kątem zmiany brzmienia, tym większe jest moje zaskoczenie, że do takowego doszło. Dół jest bardziej soczysty, a góra bardziej wyraźna. Do listwy wpięty tylko wzmacniacz i odtwarzacz CD. Teraz kolej na lampy.

IMG_20210506_143028418.jpg

IMG_20210506_193440961.jpg

IMG_20210522_092103005.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, klavikort napisał:

Ja słyszę pisk u siebie, ale on wychodzi z głośnika. Trudno mi sie go pozbyć. Wydawało się, że znikł, ale od czasu do czasu się pojawia. Z tym, że u mnie ewidentnie to wychodzi z głośnika i tylko jednego.

 

Jeżeli MR-780 to prędzej czy później, bedzie potrzebny jakiś streamer. Część z nas posiłkuje się RPI, ale to już wymaga trochę zachodu.

Czytam i widzę, że również macie popiskiwanie MR-780 U mnie pojawia się w prawym głośniku wysokotonowym, lekkie popiskiwanie. Czasami jest, czasami go nie ma.

Z wnętrza Magnata również dochodziło popiskiwanie. Czyli ewidentnie wada fabryczna ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka spraw:

- Co do Magnata to zdarzaja się gorzej wykonane sztuk iz fabryki. Gdyby Ci siadł to możesz spróbować go wymienic. Było o tym pisane chyba nawet w tym watku kilkadziesiąt stron temu.

- Sprawdź inne kable głośnikowe. Melodika? Bo akurat góra to nie powinna byćt tuaj za jaskrawa

- Denon tez mógłby podejść ale moim zdaniem to gorszy wzmacniacz w kazdym aspekcie od Magnata

13 godzin temu, JohnCoffey155 napisał:

Czytam i widzę, że również macie popiskiwanie MR-780 U mnie pojawia się w prawym głośniku wysokotonowym, lekkie popiskiwanie. Czasami jest, czasami go nie ma.

Z wnętrza Magnata również dochodziło popiskiwanie. Czyli ewidentnie wada fabryczna ??

Nie powinno tego byc. Możliwe że to kwestia lampy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...