Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

Dnia 7.06.2021 o 09:14, agora napisał:

Witam @S4Home. Kolumny mam i raczej je zostawię bo podoba mi się ich brzmienie (szczególnie jak słuchałem na starszych integrach). Co do MR780 to aktualnie go testuje. Jest całkiem ciekawie aczkolwiek wydaje mi się że góra jest trochę za intensywna. Ale wydaje mi się ze mogę to poprawić kablami. Ogólnie jakby miał USB pod które mogę podpiąć pendrive ze swoimi płytami flack to bym się nie wahał aby go zostawić (podłączenie kompa nie wchodzi w grę). Drugorzędna sprawa to drobne niedociągnięcia w jakości wykonania (gdzie ta niemiecka precyzja?) tj. niezbyt dokładna wycięta plastykowa płytka gdzie jest potencjometr głośności lub potencjometry od "barwy", ich pozycja 0 nie jest idealnie na godz. 12:00 no i ten pisk ze środka urządzenia, który słychać z metra (jak wzmacniacz gra bardzo cicho). Jest jeszcze jakaś alternatywa? Została mi Yamaha 803D (Marantz PM6007, Denon PMA-800NE, NAD C368 nie podeszły) ale z tego co zdążyłem się dowiedzieć to niezbyt udana propozycja dla moich MA Silver 100. Chyba ze w jakiś sposób da się pod tego Magnata podpisać pendrive ?

 

Dnia 7.06.2021 o 18:23, JohnCoffey155 napisał:

Czytam i widzę, że również macie popiskiwanie MR-780 U mnie pojawia się w prawym głośniku wysokotonowym, lekkie popiskiwanie. Czasami jest, czasami go nie ma.

Z wnętrza Magnata również dochodziło popiskiwanie. Czyli ewidentnie wada fabryczna ??

Z tym popiskywaniem. W pierwszym egzemplarzy miałem problem na początku z jednym kanałem treszczał, pierdział itd.. odesłałem go mimo, że problem sam zniknął. Spróbujcie porządnie mu przygarować, ja dałem na +5dB  i po tym jak ręka odjął:).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Krzysiek1984 napisał:

 

Z tym popiskywaniem. W pierwszym egzemplarzy miałem problem na początku z jednym kanałem treszczał, pierdział itd.. odesłałem go mimo, że problem sam zniknął. Spróbujcie porządnie mu przygarować, ja dałem na +5dB  i po tym jak ręka odjął:).

Dzięki za informacje ale odpuściłem sobie ten wzmacniacz. Zakupiłem coś innego

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Co kupiłeś? Słuchałeś obu?

Piotr

Poszedłem na drobny kompromis i kupiłem Primare i15. Można powiedzieć ze jestem zadowolony. Model ten spełnia większość moich oczekiwań (nawet dźwiękowo podoba mi się coraz bardziej) Aktualnie jestem na etapie dobrania do niego kolumn 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Pytanko do posiadaczy MR780. Czy ktoś z Was słuchał kolumn Dynaudio X18 na tym wzmacniaczu? Jak wrażenia?

Obecnie posiadam magnata w połączeniu z Monitor Audio Silver 1. Zestaw gra fajnie, jest już ponad rok u mnie ale coś chciałbym zmienić. Szukam używanych podstawek. Brakuje mi wokalu w moich silverach. Podobno emity20 to też dobre połączenie do mr780. Ktoś coś doradzi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@K4MiL

Słuchałem Emitów z MR780. Nie ukrywam, że nie był to mój klimat. Za ciepło, za duszno, za mało oddechu na średnicy. Z racji tego, że X18 (też znam te kolumny) to chyba najspokojniejszy, najbardziej „ułożony” przedstawiciel serii Excite to byłbym ostrożny z tym połączeniem. Ale to wcale nie znaczy, że Ci się nie spodoba. Zależy też od repertuaru. Na wokalu możesz faktycznie zyskać, ale do rocka, metalu czy elektroniki nie jest to moim zdaniem optymalny zestaw.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj aż [mention=47597]klavikort[/mention] coś napisze. Co prawda nie ma x18 ale ma inne Dynaudio i wspólny mianownik będzie.

Ja słuchałem emit M30. Kulturalne granie ale za kolegą wyżej trochę za grzecznie było. No i ewidentnie brakowało wzmacniaczowi mocy. Te kolumny mają niską skuteczność i dając na maksa głośność wcale nie było za głośno. Jakby ktoś ci polecił Pylon Diamond Monitor to też moim zdaniem zły kierunek. Barwa ładna jak to seria Diamond ale bez pazura.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Wito76 napisał:

Poczekaj aż@klavikort coś napisze. Co prawda nie x18 ale też Dynaudio i wspólny mianownik będzie.

Tzn. Już zostało napisane ze połączenie to jest za ciepłe. Ja używam tych kolumn ale tylko dla tego, ze przedstawiają bardzo dobrą jakość do ceny. Miałem chwilowy romans z pylonami i nie ma po prostu czego porównywać. A Dynki da się słuchać z magnatem, ale trzeba skręcić średnie tony gdzieś na godzinę 14-ta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, noszę się z zamiarem nabycia Magnata mr 780 i po lekturze tego tematu jestem na niego w zasadzie zdecydowany. Problem tkwi w tym, że we Wrocławiu nie ma chyba żadnego salonu, który ma ten sprzęt i umożliwiłby mi odsłuch. 

Tutaj pojawia się pytanie: czy jest tutaj ktoś z Wrocławia, bądź najbliższych okolic, kto  ma ten sprzęt i chciałby się spotkać na odsłuchu i podzielić swoimi wrażeniami? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.08.2021 o 15:42, Olek Myśliński napisał:

Cześć, noszę się z zamiarem nabycia Magnata mr 780 i po lekturze tego tematu jestem na niego w zasadzie zdecydowany. Problem tkwi w tym, że we Wrocławiu nie ma chyba żadnego salonu, który ma ten sprzęt i umożliwiłby mi odsłuch. 

Tutaj pojawia się pytanie: czy jest tutaj ktoś z Wrocławia, bądź najbliższych okolic, kto  ma ten sprzęt i chciałby się spotkać na odsłuchu i podzielić swoimi wrażeniami? 

Mogę Ci go pożyczyć do domu.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.08.2021 o 15:42, Olek Myśliński napisał:

Cześć, noszę się z zamiarem nabycia Magnata mr 780 i po lekturze tego tematu jestem na niego w zasadzie zdecydowany. Problem tkwi w tym, że we Wrocławiu nie ma chyba żadnego salonu, który ma ten sprzęt i umożliwiłby mi odsłuch. 

Tutaj pojawia się pytanie: czy jest tutaj ktoś z Wrocławia, bądź najbliższych okolic, kto  ma ten sprzęt i chciałby się spotkać na odsłuchu i podzielić swoimi wrażeniami? 

Jak dasz radę to dawaj nawet dziś lub jutro. Od piątku, do późnego popołudnia w niedzielę jestem u znajomego pod Wrocławiem, około 30 km na południe. Dziś słuchamy do bardzo późna, więc jak siedzisz w domu i nie masz planów to zapraszam. Główny cel imprezy to pomoc w wyborze sprzętu a przy okazji spotkanie towarzyskie. Jednym ze sprzętów do testowania jest wspomniany magnat mr 780. Prócz tego mamy Marantz nr1200, 7000n, Naim Nait i supernait1, NAD 356, i jeszcze jakis jeden z serii masters. Jest też kilka starych klocków z lat 90. Mamy też łącznie 7 różnych kolumn (Focal, BW, Dali, Neat, Canton) + kilka stremerów od najtańszego z Allegro który został kupiony z myślą o tym weekendzie po droższe zabawki. Więc jak chcesz sprawdzić magnata i nie przeraża Cię 4 facetów (wiem jak to dla niektórych wygląda) to zapraszam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucas, puściłem wśród znajomych wici, że chce sobie kupić stereo. Cześć z nich zabrała co miała i co zmieściło się do bagażnika i przyjechali, akurat tam gdzie kobiet i dzieci nie było🤣. Nie wszystko jest ich własnością, bo część sprzętu została pożyczona od ich znajomych, bym miał jak największy wachlarz możliwości. Ja musiałem kupić "coś dobrego" w zamian za to poświęcenie i prezentację😅. Postaram się wrażenia jakoś ogarnąć i choćby pokrótce napisać co usłyszałem. Nie oczekuj miarodajnych testów, bo niczego prócz pijanego ucha nie używamy. W sumie to tylko zabawa a nie laboratorium ale już kilka wniosków zdążyłem wyciągnąć. Nie jestem też "poetyckim" słuchaczem więc nie spodziewaj się eseju na temat wzmacniacza. 

 

Kolega co chciał słuchać magnata, niech się odezwie jutro bo właściciel będzie wyjeżdżał około 13-14 i to chyba nawet przez Wrocław. Dziś zrzeka się, że wpadnie do każdego chętnego na testy ale czuję, że jutro może zmienić zdanie😁. Ekipa jest już dość zmęczona i niedługo trzeba będzie iść spać, więc już raczej gości nie przyjmiemy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale okazja mnie ominęła!

@k k gdybyście planowali powtórkę z takiej imprezy to odezwij się do mnie. W ten weekend i tak nie mogłem, ale ogólnie jestem bardzo na tak przy takich inicjatywach :) Daj też znać jak magnat wypadł na tle konkurencji. 

@S4Home

Dzięki, odezwałem się na priv. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olku możliwe, że jeszcze się spotkamy. Niestety wiek uczestników w przedziale 35-40lat ma swoje ograniczenia. Żony i dzieci nie sprzyjają częstej organizacji takich posiadówek. Oczywiście gdyby się udało to dam Ci wcześniej znać, byś mógł się zorganizować.

Generalnie wzmacniacz magnata wypadł całkiem nieźle. Wszystkie sprzęty mają swój urok. Mr780 był na tyle ciekawy, że chyba będę chciał jeszcze spróbować czegoś z tej stajni, czyli Ma1000. Ma branża coś takiego na wypożyczenie?

Jak będę miał chwilę, opiszę moje odczucia i wnioski w temacie w którym oczekiwałem porady. Jeszcze muszę to sobie wszystko poukładać w głowie ale kolumny kupię chyba tańsze niż początkowo zakładałem, więc będę miał dużo większe fundusze na zakup wzmacniacza. Naprawdę żałuj, że nie udało Ci się dojechać, bo nie tylko ja wyciągnąłem niecodzienne wnioski z tego spotkania. Nawet "audiofilski beton" który przywiózł ze sobą najdroższy sprzęt, wyjechał ze spotkania z konsternacją. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Magnat jest już u mnie. Wrażenie póki co jest bardzo na plus. Świetne, muzykalne granie. Nawet ze starych altusów 75 wydobył jakieś resztki życia 😄

Mam jedno ale - w przypadku podłączenia przez bluetooth sygnał jest bardzo niestabilny. Wystarczy, że stanę pomiędzy telefonem a ampli i od razu zaczyna zrywać połączenie, pojawiają się dziwne szumy, skoki. Dodam, że telefon nie leży daleko, około 2 metry od Magnata. O wyjściu do sąsiedniego pokoju nie ma w ogóle mowy.  Czy zauważyliście podobny mankament u siebie, czy to raczej wina mojego egzemplarza?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

U mnie MR780 gra z Klipschami RP6000F i generalnie jestem zadowolony ale teraz chciałem dołożyć jakiegoś CD-eka. Możecie napisać jakie odtwarzacze CD czy moze blu-ray macie podpięte do Magnata? Co polecacie w tym temacie? Może być z nowych (ale tak max do 2k PLN) albo używki.

Edytowano przez rosk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...