Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

1 godzinę temu, Wito76 napisał:

Generalnie zadowolony - czy to oznacza że jest świetny bas, dźwięczna góra, ale są braki w średnicy?

To oznacza, że tak - bas jest świetny, nawet może czasami jest go zbyt "dużo" ale nie jest absolutnie męczący czy też dudniący. Ta ilość basu jest zapewne w dużej części zasługą klipscha  Góra jak dla mnie w sam raz, a średnica? Tak, w niektórych utworach jest jej może za mało ale wtedy idzie w ruch odpowiednia gałeczka i jest dobrze. Przed zakupem oczywiście oczytałem się znacznie i drogą eliminacji tudzież analizy alternatyw oraz tego co potrzebuję padło na magnata. Nie chciałem dzielić włosa na czworo, analizować niuanse i zakamarki brzmienia innych klocków, tym bardziej, że trzeba by było pewnie sięgnąć po wyższą półkę cenową albo zmieniać kolumny. A tego absolutnie nie chcę bo u mnie kino to  jakieś 70% czasu pracy sprzętu a w kinie co jak co ale RP6000F i spółka są świetne i naprawdę nie trzeba mi nic więcej:)

No ale odbiegamy od tematu - pytałem o CD-eka:) Co macie w połączeniu z magnatem i co polecacie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przymierzam się do zakupu nowego sprzetu audio do mojego salonu. Do tej pory używałem aktywnych monitorów JBL LSR305. Podoba mi się ich dźwięk, ale chyba nadszedł czas na coś mocniejszego i bardziej uniwersalnego. Parowanie aktywnych monitoròw z ròżnymi źródłami dzwięku to istna mordęga. Jeśli chodzi o głośniki to przypadły mi do gustu Triangle comete ez. Byłem dziś w salonie na odsłuchu. Poròwnywałem je z Triangle borea br03 (wypadły zdecydowanie gorzej) i Triangle genese trio (grały ładnie ale środek jakby za bardxo wycofany). Podłączone to było do Yamahy (nie pamietam modelu). Zatanawiam się jak te kolumny wypadłyby z Magnatem MR780. Mój salon to 20m2, a muzyka jakiej słucham jest zróżnicowana od rocka, przez pop, po muzykę instrumentalną i synthwave. Będę wdzięczy za wszelkie porady i sugestie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, TomAsh napisał:

Witam, przymierzam się do zakupu nowego sprzetu audio do mojego salonu. Do tej pory używałem aktywnych monitorów JBL LSR305. Podoba mi się ich dźwięk, ale chyba nadszedł czas na coś mocniejszego i bardziej uniwersalnego. Parowanie aktywnych monitoròw z ròżnymi źródłami dzwięku to istna mordęga. Jeśli chodzi o głośniki to przypadły mi do gustu Triangle comete ez. Byłem dziś w salonie na odsłuchu. Poròwnywałem je z Triangle borea br03 (wypadły zdecydowanie gorzej) i Triangle genese trio (grały ładnie ale środek jakby za bardxo wycofany). Podłączone to było do Yamahy (nie pamietam modelu). Zatanawiam się jak te kolumny wypadłyby z Magnatem MR780. Mój salon to 20m2, a muzyka jakiej słucham jest zróżnicowana od rocka, przez pop, po muzykę instrumentalną i synthwave. Będę wdzięczy za wszelkie porady i sugestie.

Nie pisz w kilku miejscach tego samego.

20 godzin temu, rosk napisał:

Piotr - proszę o cenę za CD6007 na priv. Kolor czarny.

A takie coś jak denon DCD-800NE albo yamaha CD-NT670 - jak to się ma do CD6007?

Denon Gra nieco inaczej, czasem nawet przyjemniej ale ma słabiej zrobioną kieszeń. Przy najmniej miał.

Od Cedeka nieco uciekłem więc przyznaje DCD 800 nie jest sprawdzony na każdą stronę, ale poprzednie modele potrafiły się zawiesić.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwocie około 2k zł masz kilka opcji. Możesz wykorzystać przetwornik z Magnata i rozważyć szczegółowe brzmienie Audiolaba 6000CDT lub delikatniejszy Cambridge Audio CXC. 

Możesz także iść w kierunku odtwarzacza CD takiego jak Marantz Cd6007, który zapewni równowagę tonalną z bardzo dobrą kontrolą basu albo cieplejszego Denona DCD800. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam Magnata mr780 od kilku miesięcy. Do tej pory muzyka leci po optyku z chromecast audio z serwisu Apple music. Ale ostatnio chromecast coś zawodzi, niby jest napisane że trwa przesyłanie dźwięku a jakoś kolumny nie grają. Dlatego myślę nad jakimś streamerem. Co byście polecili? Czy do kompletu lepiej też coś ze stajni Magnata? Np ms 730? Czy lepiej w Bluesound Node 2i? Co lepiej zagra? Czy może w jeszcze coś innego uderzyć? Może Sonos? Czy lepiej po optyku je połączyć czy analogowo?

Edytowano przez Lucas TECH
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.09.2021 o 07:39, S4Home napisał:

Tego modelu już nie ma i nie będzie.

Może uda i się gdzieś go dostać ale wątpię. Jakiś mały salon który o nim zapomniał że ma na stanie?

 

 

Jest dostępny, a Q21 czeka na jego dostawę. Wszystko przez pandemię, która większość zachodniego sprzętu zostawia na zachodzie. 

Po kilku miesiącach używania MR 780 mogę stwierdzić, że to świetny sprzęt w cenie poniżej 3 tysięcy złotych. Moje Pylony zaczęły przy nim oddychać. Jak to w naszym hobby bywa lubimy eksperymentować. Sprzedałem MR 780 na rzecz MA 900 i tak oto zupgrejdowałem swój system. Póki co chcę zostać przy nim jak najdłużej i nie wydziwiać.

 

Jeżeli ktoś jest zainteresowany:

 

Wykonanie praktycznie takie samo, ale są pewne smaczki, które dają do zrozumienia, że to sprzęt ciutkę wyżej w hierarchii (np. ładniej wykonanie gniazda, bardziej przemyślany front, lepiej osadzone lampy)

 

Dodatkowo pilot też został poprawiony, a raczej jego "interfejs"? Nie trzeba już klikać dwa razy aby zmienić źródło - dzieje się to natychmiast - moim zdaniem zmiana in plus. :)

 

Jeżeli się rozchodzi o moc to bez porównania - potworek. :) Mam lekkie wrażenie, że wyraźniejsze są wysokie i bass może nie mocniej, ale głębiej uderza? W średnicy nie brakuje mi niczego, od początku posiadania MR780 - możliwe, że to kwestia moich Pylonów. 

Póki co jestem zadowolony, jeżeli miałbym coś w przyszłości zmienić, to kolumny - bo wzmacniacz ma potencjał na o wiele lepsze pudła.

244340760_540749183656396_1709590016569645882_n.jpg

244414181_933910657204767_5197160179695320811_n.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Lucas TECH napisał:

Czy do kompletu lepiej też coś ze stajni Magnata? Np ms 730? Czy lepiej w Bluesound Node 2i? Co lepiej zagra? Czy może w jeszcze coś innego uderzyć? Może Sonos? Czy lepiej po optyku je połączyć czy analogowo?

Tego streamera Maganat na razie nie ma. Blusound pewniak. Ewentualnei malina z wyjsciem cyfrowym i masz niezależny system od widzi misie producentów.

13 godzin temu, Krystian Kaczka napisał:

est dostępny, a Q21 czeka na jego dostawę. Wszystko przez pandemię, która większość zachodniego sprzętu zostawia na zachodzie. 

Po kilku miesiącach używania MR 780 mogę stwierdzić, że to świetny sprzęt w cenie poniżej 3 tysięcy złotych. Moje Pylony zaczęły przy nim oddychać. Jak to w naszym hobby bywa lubimy eksperymentować. Sprzedałem MR 780 na rzecz MA 900 i tak oto zupgrejdowałem swój system. Póki co chcę zostać przy nim jak najdłużej i nie wydziwiać.

Zacytowałeś dość w tył ale wtedy chodziło mi chyba o MA 1000 a nie MA 900.

1000tki już nie ma.

No chyba że Elco jeszcze znalazło w swoich magazynach.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Tego streamera Maganat na razie nie ma. Blusound pewniak. Ewentualnei malina z wyjsciem cyfrowym i masz niezależny system od widzi misie producentów.

Zacytowałeś dość w tył ale wtedy chodziło mi chyba o MA 1000 a nie MA 900.

1000tki już nie ma.

No chyba że Elco jeszcze znalazło w swoich magazynach.

Piotr

 

Dokładnie o MA1000 mi się rozchodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.06.2021 o 07:49, S4Home napisał:

Kilka spraw:

- Co do Magnata to zdarzaja się gorzej wykonane sztuk iz fabryki. Gdyby Ci siadł to możesz spróbować go wymienic. Było o tym pisane chyba nawet w tym watku kilkadziesiąt stron temu.

- Sprawdź inne kable głośnikowe. Melodika? Bo akurat góra to nie powinna byćt tuaj za jaskrawa

- Denon tez mógłby podejść ale moim zdaniem to gorszy wzmacniacz w kazdym aspekcie od Magnata

Nie powinno tego byc. Możliwe że to kwestia lampy.

 

 

Mam pytanko. Czy wymiana lamp spowoduje utratę gwarancji w Magnacie?

 

+ Są może tutaj aktywne osoby, które wymieniły lampy i poczuły różnicę na plus?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Q21 napisał:

MA900 będą u nas na dniach, natomiast na MA1000 czekamy. MMS730 mamy od ręki. 

Jeśli faktycznie dostaniecie MA 1000 to szybko Wam zniknie z półki.

Magnat go już nie ma. Więc widocznie jakaś ostatnia dostawa albo Elco znalazło.

 

20 godzin temu, Lucas TECH napisał:

Ok ja rozumiem, że jeden sklep może mieć, drugi może nie mieć.. Ale pytanie brzmi co będzie lepsze do Magnata mr780? Bluesound Node czy Magnat MMS 730? Czy jeszcze coś innego zaproponujecie?

Zalezy od kolumn bo one grają nieco inaczej.

Blusound ma bardzo dobrą aplikacje.

14 godzin temu, Krystian Kaczka napisał:

+ Są może tutaj aktywne osoby, które wymieniły lampy i poczuły różnicę na plus?

Wiele. Musiał byś prześledzić wątek.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Krystian Kaczka napisał:

 

Mam pytanko. Czy wymiana lamp spowoduje utratę gwarancji w Magnacie?

 

+ Są może tutaj aktywne osoby, które wymieniły lampy i poczuły różnicę na plus?

Witam, lampy da się wymienić bezinwazyjnie czyli zostaw sobie stare na wszelki wypadek a wsadz nowe, ja tak zrobiłem, żadnych plomb tam nie ma wiec nie utracisz gwarancji

14 godzin temu, Krystian Kaczka napisał:

 

Mam pytanko. Czy wymiana lamp spowoduje utratę gwarancji w Magnacie?

 

+ Są może tutaj aktywne osoby, które wymieniły lampy i poczuły różnicę na plus?

A co do odczucia zmiany to chyba ciezko tak odczuc na nowe niewygrzane lampy, moze teraz gdybym przelozyl lampy po 4 miechach od wymiany to bym zauwazyl ale nie chce mi sie tego robic bo to z godzina zabawy

Dnia 5.04.2021 o 11:10, wyszlamnapoczte napisał:

Witam. Pytanie do posiadaczy w/w amplitunera. Macie problem z działaniem bluetootha w tym Magnacie? Notorycznie mi przerywa, zacina , coś a'la buforuje a finalnie paruje urządzenie ponownie nawet z odległości ok 1 metra i mniejszej. Sygnał z tel Xiaomi RN8pro ( na tel ikona aptx). Problem ten nie występuje gdy sparowany jest tel Iphone se2020, tel Huawei p30lite, tablet lenowo. Parując Xiaomi przez blue z Marantzem mcr611 problem też nie występuje (ikona AAC).

Uszkodzony moduł blue w ampli ?

Kodek aptx nie wyrabia ?

Ten typ tak ma ?

Problem po stronie tel ?

Ktoś ? Coś ?

Egzemplarz sztuka nówka.

Magnat na 14-dniowym więc ten egzemplarz raczej do zwrotu.

Z mankamentów jeszcze lekko obcierała gałka głośności (już nie) i potencjometr wysokich krzywo zamontowany (zero na godzinie 11) jak również lekkie (ciche) pyknięcie w głośnikach przy regulacji wysokimi w jednym określonym miejscu na regulatorze, potencjometr od basu trochę ciężko pracuje.

Z klipsch RP-600M bardzo poprawne połączenie.

Może warto zamówić następny.

 

ja nie mam zadnego problemu lacze z telefonami xiaomi

Dnia 6.04.2021 o 20:37, SzaryRick napisał:

Cześć wszystkim. Teraz moja kolej na kotleta z outleta ;). Kupiłem  z outletu dużej sieci na R  za  2226 zl. Dopiero co podłączyłem. Co rzuciło mi się w oczy : 1. Pokrętło volume - brak osiowości - leciutki mimośród. 2. gałka od basu - "klik" od pozycji domyślnej nie jest idealnie na godz. 12 - patrz foto. Co do dźwięku to na razie mam podłączone pod stare Arcusy TM 50 i wygrzewam go na radiu w miejszym pokoju. Jutro podłączę je pod missiony 702e w salonie - też nic szczególnego ale będę już miał jakieś porównanie z obecnie podłączonym do nich denonem. Obecnie borykam się z decyzją zakupową - nowe kolumny . Zastanawiam się nad evo 4.4 - MR 780 da im radę ?  Do kolegi debiutanta. U mnie łączy się bezproblemowo z Huawei Nova 5T - nic jak na razie nie zrywa.

IMG_20210406_192124.jpg

IMG_20210406_202633.jpg

tez tak mam z tymi pokretlami chyba norma w tym modelu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...