Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

Dziś znalazłem chwilę i zainstalowałem Moode. Co najważniejsze zaczęło działać. Dźwięk znacznie się poprawił względem Volumio. Nabrał przestrzeni jest taki lekki i zdecydowanie głośniej gra. Nie udało mi się jeszcze ruszyć WiFi. W poniedziałek powinna dojść zamówiona karta dźwiękowa do maliny jak ją zamontuje popracuje przy okazji na siecią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to zaskoczenie. U mnie wszystko grało lepiej niż usb. Tzn po usb było trochę jakby płasko a nakładki dodawały barwy trochę. 

Co do głośności to może w ustawieniach na ekranie głównym Moode masz ściszone lub w MPD. 

Wpisywałeś od nowa te linuksowe komendy przez Putty czy wybrałeś tylko nakładkę z listy i poszło? Czy może te skróconą wersję co na samym początku wysłałem Ci na priv? 

Kurcze, byłem przekonany że nakładka pozamiata a tu niespodzianka. No to zostało ci DigiOne Signature do przetestowania, tu na pewno będzie różnica. Tylko jakbyś kupował zwróć uwagę że ona inaczej jest zasilona. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Wito76 napisał:

Kurcze, byłem przekonany że nakładka pozamiata a tu niespodzianka. No to zostało ci DigiOne Signature do przetestowania, tu na pewno będzie różnica. Tylko jakbyś kupował zwróć uwagę że ona inaczej jest zasilona. 

Z tym "na pewno" byłbym ostrożny. Bo co jesli kupi i bedzie niezadowolony?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

Cambridge Audio CXA61 i MA bronze 500, odsłuchiwałem taki zestaw i dźwięk powalił mnie swoją naturalnością i szczegółowością  jednak czytając internet napotkałem opinie że te kolumny są "za jasne" do tego wzmacniacza, alternatywy to właśnie Magnat Mr 780  i pytanie czy któryś z forumowiczów ma taki zestaw i może coś więcej napisać lub macie jakieś ciekawsze propcycję z MA Bronze 500

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Chyba Miro 84 napisał:

Z tym "na pewno" byłbym ostrożny. Bo co jesli kupi i bedzie niezadowolony?

Napisałem że na pewno będzie różnica. Nic nie pisałem o zadowoleniu :). A tak na serio, nie spotkałem osoby, która by narzekała na przejście z gołej maliny bądź tanszej nakładki na Signature. To bardzo dobra propozycja. Oczywiście ciężko wycenić zmianę/poprawę do poniesionych nakładów. Na szczęście w Botland można bez problemu oddać. 

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Wito76 napisał:

Wpisywałeś od nowa te linuksowe komendy przez Putty czy wybrałeś tylko nakładkę z listy i poszło? Czy może te skróconą wersję co na samym początku wysłałem Ci na priv? 

 

Wybrałem nakładkę z listy i poszło od razu. Nic nie wpisywałem i nie konfigurowałem Moode od nowa.

Myślisz, że powinienem przeinstalować Moode i przeprowadzić konfiguracje od nowa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wróciłem do USB i przekonałem się, że jednak z nakładka jest lepiej. Wróciłem więc do nakładki i chyba wszystko jest ok. Może to ustrojstwo potrzebowało chwili na wygrzanie się by zaczęło grac poprawnie. Tak więc nakładka po 2 dniach grania pokazała, że warta jest tych 250 zł. Wniosła pewne zmiany i jestem zadowolony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie do Magnata dokupiłem Bluesound Node. Powiedzcie jaki sposób połączenia będzie w tym zestawie najlepszy według Was? Analogowo czy koaksjalnie? Tylko proszę nie mówcie, że mam wybrać te brzmienie, które mi bardziej odpowiada. Chodzi mi od strony technicznej. Które teoretycznie będzie lepsze? Który sprzęt posiada lepszy DAC? Brzmieniowo różnica jest marginalna. Analog wydaje się odrobinę cieplejszy. Coax może trochę ostrzejszy, bardziej szczegółowy. Ale różnice są ledwo zauważalne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spojrzałem na tego Bluesound Node. Tam są kości PCM5242 po jednej na kanał. Układ analogowy dyskretny na tranzystorach. W opisie kości są wymienione takie jej zastosowania: 

HiFi Smartphone

A/V Receivers

DVD, BD Players

HDTV Receivers

Ogólnie wygląda to biedniej niż w magnacie. Ale to tylko sprawa wzroku, a nie słuchu.... 

Edytowano przez klavikort
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, klavikort napisał:

Tam są kości PCM5242 po jednej na kanał. Układ analogowy dyskretny na tranzystorach.

Jakbyś mi tak doradził to... na pewno bym podziękował :). 

9 godzin temu, Lucas TECH napisał:

Tylko proszę nie mówcie, że mam wybrać te brzmienie, które mi bardziej odpowiada. Chodzi mi od strony technicznej.

Technicznie wychodzi na to, że to Magnat ze swoim wolfsonem WM8740, mimo że starszy to jednak w potocznej opinii uznany za lepszy. W trochę droższych DACach ten Wolfson bywa stosowany, aczkolwiek wciąż pamiętajmy że budżetowych konstrukcjach. PCM 5242 również montowany w budżetowych konstrukcjach, ale często w tych jeszcze bardziej budżetowych, trochę dziwi, że wcale nie tani Node zaaplikował to. Ale oczywiście same chipy nie grają. Sam sobie odpowiedziałeś niestety - wybierz brzmienie które bardziej odpowiada. Może DAC w Node nie jest taki detaliczny i dlatego masz wrażenie, że po analogu jest cieplej.

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Lucas TECH napisał:

Powiedzcie jaki sposób połączenia będzie w tym zestawie najlepszy według Was? Analogowo czy koaksjalnie? Tylko proszę nie mówcie, że mam wybrać te brzmienie, które mi bardziej odpowiada. Chodzi mi od strony technicznej.

Od strony technicznej oba działają. Masz wybrać ten który będzie dla Ciebie brzmiał lepiej.

Tak, wiem, oczekiwałeś ciekawszej odpowiedzi ale tylko taka jest prawdziwa i trafna.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w czym problem :) ? Posłuchać i wybrać co się bardziej podoba? Przecież zawsze o to chodzi. Zawsze może tak wyjść że na jednych utworach lepiej wypadnie DAC wbudowany w Bluesound Node, a na innych ten ze wzmacniacza. Ostatecznie różnica moze być na tyle niewielka że to bez wielkiego znaczenia.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.11.2021 o 19:45, JackLodz napisał:

A który program jest lepszy Volumio ( ten płatny) czy Moode ?

Z ciekawości i niezadowolenia z pewnych turbulencji przy połączeniach z siecią, spróbowałem przejść z Volumio na Moode. I co? Turbulencje nadal pozostały i niestabilność w odtwarzaniu radia internetowego również. A ergonomia użytkowania, pomiędzy nimi jest ogromna na korzyść Volumio. Moode, chyba został napisany przez programistę dla programisty. Nie ma możliwości wyszukania sobie polskich stacji, tylko trzeba ręcznie zdobyć adresy url i je wklepywać. Ja już nie mam 15 lat żeby mi się chciało takie rzeczy robić. Może Moode ma jakąś tam audiofilską przewagę w dźwięku(ja jej nie wyczułem) ale konfiguracja Volumio jest na dużo wyższym poziomie. I zamierzam do niego wrócić. PS. Sorry za off-topic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, JackLodz napisał:

Oczywiście chodzi mi o sprzęt w rozsądnym przedziale cenowym tak do 5-7 tyś.

Z nowych rzeczy, za te pieniądze możesz mieć dobry wzmacniacz albo niezły system all-in-one.  Tak samo jak mój imiennik wyżej, wybrałbym dobry wzmacniacz. Wyższa jakość i możliwość dalszego rozwoju toru. Kupując all-in-one, będziesz miał na dzień dobry więcej funkcji, ale gorszy dźwięk i zwiążesz sobie ręce. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.11.2021 o 10:47, klavikort napisał:

Z ciekawości i niezadowolenia z pewnych turbulencji przy połączeniach z siecią, spróbowałem przejść z Volumio na Moode. I co? Turbulencje nadal pozostały i niestabilność w odtwarzaniu radia internetowego również. A ergonomia użytkowania, pomiędzy nimi jest ogromna na korzyść Volumio. Moode, chyba został napisany przez programistę dla programisty. Nie ma możliwości wyszukania sobie polskich stacji, tylko trzeba ręcznie zdobyć adresy url i je wklepywać. Ja już nie mam 15 lat żeby mi się chciało takie rzeczy robić. Może Moode ma jakąś tam audiofilską przewagę w dźwięku(ja jej nie wyczułem) ale konfiguracja Volumio jest na dużo wyższym poziomie. I zamierzam do niego wrócić. PS. Sorry za off-topic.

Od wczoraj korzystam z Volumio z licencją virtuoso. Nic do tej pory się negatywnego w kontekście stabilności połączenia z siecią. Volumio na Intel Nuc po kablu. Z Magnatem po usb audio. Dźwięk z tidal connect w wersji master bardzo miło mnie zaskoczył. W porównaniu ze spotify connect dźwięķ o wiele lepszy. Na dziś nie mam uwag wręcz cieszę się funkcjonalnością i jakością.

39 minut temu, lysyrafal napisał:

@JackLodz Ceny negocjuj i spokojnie zmieścisz się w budżecie.

Vincent SV-227MK

Musical Fidelity M5si

Tak vincent sv227 w odsłuchach pokonał magnata jednakże nie aż tak znacznie aby zapłacić za niego 2x więcej. Aczkolwiek jeżeli finanse nie są tu najważniejsze to vincent będzie dobrym kolejnym krokiem 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...