Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

3 godziny temu, JackLodz napisał:

Vincent SV-237 MK czy to zagra z moimi Klipsche rp280f czy zostać przy Magnacie i zmienić kolumny?

zgrać się powinien, to dobry wzmacniacz, jednak po moich odsłuchach zmiany były na korzyść Vincenta, przy czym na pewno nie spektakularne, dodatkowo zacząłbym od wymiany lamp w Magnacie, wtedy ta różnica serio staje sie niewielka - oczywiście wszystko w zestawie z Klipschami, bo mam wrażenie, że inne kolumny z Vincentem mogłyby wydobyć ciekawsze różnice;-)

Edytowano przez Matt Daemon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jakie kolumny mam kupić do Magnata? Chcę mieć dobry punktowy bas piękną scenę i w przeciwieństwie do Klipsche mniej wysokich (nie chcę by wysokie rozlewały się). Potrzebuje takich rasowych kolumn z efektem WoW :) Czytałem trochę o FYNE AUDIO F501 czy to dobry kierunek? Budżet na kolumny 6-8 tys.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.12.2021 o 08:40, JackLodz napisał:

Vincent SV-237 MK czy to zagra z moimi Klipsche rp280f czy zostać przy Magnacie i zmienić kolumny?

Vincent gra podobnie do Magnata. Nie znaczy tak samo. Może się spodobać.

Dnia 2.12.2021 o 12:36, Matt Daemon napisał:

zgrać się powinien, to dobry wzmacniacz, jednak po moich odsłuchach zmiany były na korzyść Vincenta, przy czym na pewno nie spektakularne, dodatkowo zacząłbym od wymiany lamp w Magnacie

zgadzam się.

Dnia 2.12.2021 o 14:48, JackLodz napisał:

W takim razie jakie kolumny mam kupić do Magnata? Chcę mieć dobry punktowy bas piękną scenę i w przeciwieństwie do Klipsche mniej wysokich (nie chcę by wysokie rozlewały się). Potrzebuje takich rasowych kolumn z efektem WoW :) Czytałem trochę o FYNE AUDIO F501 czy to dobry kierunek? Budżet na kolumny 6-8 tys.

Tylko odsłuch. Fyne ale F502, Audio Physici, Heco Revolution.

Zapraszam na odsłuch

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam szanownych forumowiczów :)

Przegryzłem się chyba przez cały wątek i bardzo kusi mnie ten amplituner. 

Ale czy ktoś ma może porównanie MR780 do MA600 czy to duża różnica? Bo MA600 zdecydowanie bardziej mi odpowiada wizualnie.

Rozumiem że od MA1000 ( jeszcze ładniejszego :) ) dzieli MR780 przepaść, a jak jest z MA600?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, T Z6 napisał:

Gdzie kupiles lampy i jak to brzmi po wymianie tak dokladniej?

 

Lampiszony z ebaja. Link i trochę info dzięki uprzejmości Klavikort.

https://www.ebay.pl/itm/ECC81-MULLARD-NOS-VALVE-TUBE-/273157135748?mkcid=16&mkevt=1&_trksid=p2349624.m46890.l6249&mkrid=710-127635-2958-0

Na szczegółowy opis przyjdzie czas za tzw. chwilę jak się dobrze wygrzeją.  Ale zmiany są już (po 11h grania) zauważalne zarówno w basie. Jest głebszy i dobrze kontrolowany. W scenie: jest szersza. Wokal teochę wyszedł do przodu. Ale mocno zauważalna jest detaliczność. Niemniej póki co powolutku opada ostrość w trakcie wygrzewania. Ostatecznymi zmianami podzielę się wkrotce 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Marek Kozłowski napisał:

Witam szanownych forumowiczów :)

Przegryzłem się chyba przez cały wątek i bardzo kusi mnie ten amplituner. 

Ale czy ktoś ma może porównanie MR780 do MA600 czy to duża różnica? Bo MA600 zdecydowanie bardziej mi odpowiada wizualnie.

Rozumiem że od MA1000 ( jeszcze ładniejszego :) ) dzieli MR780 przepaść, a jak jest z MA600?

Porównujemy wzmak MA do ampli MR. 600 jest nieco slabsza o 5w na kanał i pobór mocy max o 50w niższy. 

Nie słuchałem owych ale też chętnie usłyszę opinie.

1 minutę temu, T Z6 napisał:

Ok bede czekal bo tez zamierzam wymienic w swoim Magnacie.

Chyba nie ma na co czekać 😉 o rożnicach pisał i Wito i Klavikort. Ja już widzę różnicę a inwestycja 25 funciaków szt. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...