Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

42 minuty temu, Wito76 napisał:

Aaa, no to jeszcze lepiej, nie ma wtedy żadnego śladu ingerencji, bo na śrubach obudowy nie ma żadnych plomb czy naklejki na obudowie. Super.

Aż tak idealnie nie jest, te dolne śruby maja taki bezbarwny klej, wiec to się zrywa, przy odkręcania tego kosza. Żeby to zrobić tak kompletnie bez ingerencji, to trzeba przedni panel zdjąć i wtedy można te lampy wyciągnąć do góry. Sprężyny się ścisną i lampa wychodzi. Jednak to jest sporo zachodu więcej.

Edytowano przez klavikort
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Tomasz S. napisał:

@S4Home Napisałem przecież,ze będzie :) Widzę,ze na teren Niemiec już można zamawiać ( dostawa 3-5 dni ) Ciekawy sprzęt. Szkoda,ze nie dodali HDMI eARC do MR780 czy MA900 tylko wyszła wersja , która będzie miała mniej mocy.

Tak  u mnie można już kupić mr 750 1000e ma 700 900e jak bedzie w pl z cenami  to niewiem 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Sebastian kozlowski napisał:

Tak  u mnie można już kupić mr 750 1000e ma 700 900e jak bedzie w pl z cenami  to niewiem 

4500 zł hmm

Pewnie początkowo po tyle samo. Z czasem w PL spadnie.

10 godzin temu, Paweł7 napisał:

Witam szanownych forumowiczów :)

Krótkie pytanie.połączylibyście tytułowego Magnata z TANNOY Precision 6.4 ?
Czy raczej jednak coś z wyższej półki ?

Mozna spróbować ale ja bym stawiał jednak na coś z wyższej półki. To nie są popularne kolumny. Bo nowe nie były tanie.

Ale model Precision 6.4 jest w pewnym sensie unikatowy.

Membrany bierne, znakomite wykonanie i brzmienie. Jednak on potrzebuje wydajnego wzmacniacza, mocnego, dociążonego.

To kolumny którym wzmacniacz nie zepsuje średnicy. Nie wyostrzy góry ale ma wpływ na dolne rejestry.

Mi się osobiście bardzo podobały.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Mozna spróbować ale ja bym stawiał jednak na coś z wyższej półki. To nie są popularne kolumny. Bo nowe nie były tanie.

Ale model Precision 6.4 jest w pewnym sensie unikatowy.

Membrany bierne, znakomite wykonanie i brzmienie. Jednak on potrzebuje wydajnego wzmacniacza, mocnego, dociążonego.

To kolumny którym wzmacniacz nie zepsuje średnicy. Nie wyostrzy góry ale ma wpływ na dolne rejestry.

Mi się osobiście bardzo podobały.

Dziękuję za odpowiedź...

Chętnie bym spróbował tego RM780.
Ale skoro to w pewnym sensie mezalians to...

Może RM900 ...?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Paweł7 napisał:

Dziękuję za odpowiedź...

Chętnie bym spróbował tego RM780.
Ale skoro to w pewnym sensie mezalians to...

Może RM900 ...?

MA900 wydaje się najbardziej kompletną konstrukcją dostępną teraz chociaż dziwnie układają swoją linię:

MA900 - duża moc, 24bit DAC bez USB ale BT nowszy

MR780 - moc już znacząca, DAC z USB, BT starszy

MR750 - HDMI, brak USB i mniejsza,tuner,  nowszy BT

MA700- W sumie to może być to samo co MR750 tylko bez tunera

MMS730  - hasło reklamowe to Hi-End streamer a w sumie ani więcej niż 24bit nie obsłuży, ani wejść cyfrowych nie ma, ani aplikacja do obsługi oryginalna a raczej okrojony Up2Stream w magnatowej grafice.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.01.2022 o 07:45, S4Home napisał:

@S4Home Czy jest możliwość wypożyczenia Magnata 780 do odsłuchu, oczywiście z opcją że zostaje(ewentualne raty)? Nigdy nie miałem niczego na lampach i trudno powiedzieć, czy nie będzie zbyt "misiowaty". Miałby grać z Triangle Borea lub kolumnami DIY na topowych Peerlessach więc nie da się odgadnąć jak wyjdzie połączenie

 

Edytowano przez MrJansjo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie została źle zamontowana klatka z oświetleniem tych lamp. Piny mogły nie trafić w swoje miejsce. 
 

Z drugiej strony widać ze coś tam swieci, wiec może podświetlenie działa, tylko inna konstrukcja lamp powoduje rożny efekt świecenia.

Edytowano przez klavikort
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest problem pograło chwilę i boob wyskoczyły korki co mogłem zrobić nie tak sprawdzam właśnie wzmacniacz i wszystkie bezpieczniki ok nic nie popalone lampy też się wydają ok ??

Spalenizna też nie śmierdzi 

To zdjęcie od lamp jakie są może nie te lampy zamawiałem do przedzwacniacza ecc81 

20220113_124831.jpg

Edytowano przez Sebastian kozlowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Sebastian kozlowski napisał:

Wymieniłem lampy ale chyba coś nie tak bo lampy słabo świecą w porównaniu do starych ktoś wie czemu ? grać gra 

20220113_120906.jpg

 

2 godziny temu, Sebastian kozlowski napisał:

Jest problem pograło chwilę i boob wyskoczyły korki co mogłem zrobić nie tak sprawdzam właśnie wzmacniacz i wszystkie bezpieczniki ok nic nie popalone lampy też się wydają ok ??

Spalenizna też nie śmierdzi 

To zdjęcie od lamp jakie są może nie te lampy zamawiałem do przedzwacniacza ecc81 

20220113_124831.jpg

Ale wymieniałeś lampy bo się zużyły fabryczne czy z powodu chęci "upgrade/zmiany brzmienia"? Jaka jest w ogóle żywotność tych lamp?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Czy to scph1002?

A jesli tak to czy po " modach"?

Tak to scph 1002 niestety nie po modach ale są w planach, lampy wymieniałem z powodu chęci zmiany żywotność lamp jest długa niepamietam dokładnie ile ale min 2 lata do 5 nawet dłużej zależy ile słuchasz muzyki dziennie ktoś z forum napewno wie ile to było roboczo godzin 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Sebastian kozlowski napisał:

wyskoczyły korki

Masz zabezpieczenie różnicowoprądowe czy zwykłe "S-ki".
Bo przyznam, że zastanawiają mnie wywalone "korki" ( rozumiem, że mowa o tych domowych ) a w samym wzmacniaczu nic...
No i samych lamp nie da się włożyć "inaczej" niż prawidłowo. To znaczy da się ale tylko raz ;) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Paweł7 napisał:

Masz zabezpieczenie różnicowoprądowe czy zwykłe "S-ki".
Bo przyznam, że zastanawiają mnie wywalone "korki" ( rozumiem, że mowa o tych domowych ) a w samym wzmacniaczu nic...
No i samych lamp nie da się włożyć "inaczej" niż prawidłowo. To znaczy da się ale tylko raz ;) .

Było tak słabo świeciły i grało cicho  zrobilem glosniej gralo może z 5min nagle boomb myślałem że już po ptakach ale rozkręciłem wszystko posprawdzałem i nic popalonego nie było jedynie spaliła  się ładowarka która była podłączona pod przedłużacz sam jestem w szoku okazało się że lampy były niedocisniete i pokrywką od lamp była źle zamontowana nie dociśniętą teraz gra już parę godzin i jest ok jeszcze 5 dni grania i zobaczymy różnice :)😀 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...