Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

11 minut temu, klavikort napisał:

Co stoi na przeszkodzie, abyś:

1. Założył konto na ebay

2. Kupił i zapłacił zwykłą kartą płatnicza jak w sklepie.

?

Już tak raz zrobiłem. Kupiłem coś za 139zł i 3 miesiące się tłumaczyłem smutnej instytucji , że nie biorę udziału w praniu brudnych pieniędzy. PayPal widocznie służy na świecie do prania pieniedzy. A tak jak kolega pisze nie da się wprost zapłacić kartą więc piszmy precyzyjnie.

Edytowano przez Ace2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Nowy123 napisał:

Jak wyciągasz stare lampy to widać, że wkładasz w to sporo siły, czy one tak ciasno siedzą? Jest jakieś realne ryzyko wyłamania czegoś podczas tego zabiegu?

Wyjmowałem i wkładałem lampy z 50 razy, nie przesadzam i nie przechwalam się. Nigdy nie zdarzyła mi się żadna przygoda. Za pierwszym razem trochę wysyłku i stresu a potem już na zupełnym luzie. Teraz już mam wręcz obawę, czy gniazdo nie jest zbyt luźne bo wchodzą i wychodzą bardzo lekko. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ace2 napisał:

Już tak raz zrobiłem. Kupiłem coś za 139zł i 3 miesiące się tłumaczyłem smutnej instytucji , że nie biorę udziału w praniu brudnych pieniędzy. PayPal widocznie służy na świecie do prania pieniedzy.

Co miesiąc dokonuje kilku zakupów z PayPal. Kupowałem w Indiach i Afganistanie. Poza tym pobiera mi pieniądze na Patronite. Nigdy nie było żadnych problemów. Poza tym jeśli robiłeś już z nimi transakcję, to masz tam konto. Po trzecie może ty byłeś na świczniku lub odbiorca pieniędzy. Ja tak miałem kiedyś z Allegro i gościem, który handlował na masową skalę. Na pewno nie jest to wina tej instytucji, bo mi 2 razy ocaliła płatność, w przypadku towaru niezgodnego z umową.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Amarok napisał:

@Wito76 jakie i gdzie kupowałeś lampy na Ukrainie?

6ż1p Voskhod kupowałem. Sterujące do mojego wzmacniacza. 

2 godziny temu, Ace2 napisał:

Jeśli chodzi o dobór w pary? Ma to znaczenie? kupując tam w UK 2 szt. z automatu dobierają czy trzeba o to poprosić?

W opisie aukcji masz "matched pair". Dobrana para. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Ace2 napisał:

Już tak raz zrobiłem. Kupiłem coś za 139zł i 3 miesiące się tłumaczyłem smutnej instytucji , że nie biorę udziału w praniu brudnych pieniędzy. PayPal widocznie służy na świecie do prania pieniedzy. A tak jak kolega pisze nie da się wprost zapłacić kartą więc piszmy precyzyjnie.

Zależy co kupiłeś. Kilka zakupów przez ebay: lampy do wzmacniacza, stare vintage obiektywy do lustrzanki - zawsze normalnie to wyglądało, zero jakichś sytuacji i tłumaczenia się panom od pegazusa. Nie stresuj się tylko kupuj. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ace2 napisał:

Chyba jestem ślepy, przyglądam się i chyba nie na tej aukcji jestem. Gdzie to pisze?

https://www.ebay.co.uk/itm/ECC81-MULLARD-NOS-VALVE-TUBE/273157135748

Masz rację. Inną aukcję miałem na myśli. W przypadku tej gdy kupisz 2 szt sprzedawca deklaruje że dobierze je w parę. Mam to na mailu. Ktoś tu się już o to pytał więc zagadałem sklep, dlatego też odruchowo odpisałem Ci że w opisie jest "matched pair". 

received_4620839321359205.jpeg

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Ace2 napisał:

Dzięki, dziś kupiłem i czekam. Sprzedałem też moje głośniki TAGA i teraz rozpocznie się odsłuch. Docelowo MA Silver 300 lub podobne.

Ja zarzucam sieci na cantony ergo 902 dc. Może jutro uda się posłuchać. W ogole nie wiem czego się spodziewać z magnatem szczególnie vs klipsch rp-260f  🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się,  wymieniłem lampki.

Gadziny nie chciały wyjść ale jakoś wyszarpałem. Nowe mullard nos 12at7wa, stare 12at7 china

Cała operacja zajęła mi ok. 30 min.

Jak na razie trudno opisać efekty soniczne bo grają pół godziny i pewnie z czasem to się zmieni ale jest dobrze.

Podziękowania dla @Wito76i @klavikortza pomoc techniczną w temacie wymiany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Nowy123 napisał:

No i stało się,  wymieniłem lampki.

Gadziny nie chciały wyjść ale jakoś wyszarpałem. Nowe mullard nos 12at7wa, stare 12at7 china

Cała operacja zajęła mi ok. 30 min.

Jak na razie trudno opisać efekty soniczne bo grają pół godziny i pewnie z czasem to się zmieni ale jest dobrze.

Podziękowania dla @Wito76i @klavikortza pomoc techniczną w temacie wymiany.

@Lucas TECH tobie też należą się podziękowania za filmik.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...