Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

1 godzinę temu, Matt Daemon napisał:

Nastąpiła zmiana. Magnat dał radę 😉 jednakowoż do tych paczuszek zamiast Mullardów zamawiam Psvane.

20220219_201600.jpg

received_2244107875741141.jpeg

received_248334237366293.jpeg

Czemu zmiana na psvane sam posiadam magnata ma900 z.lampami psvane I głośnikami iq4180at i ja za to się zastanawiam jak grają mullardy albo jakieś starsze lampy 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.02.2022 o 20:56, Ace2 napisał:

Mam pierwszy odsłuch w środę MA Slilver 300, Focal i jeszcze jakieś co nie pamiętam. O dziwo gos mówi że każdy kto ma Magnata i z nim odlucha jakieś polskie kolumny Hertz Studio 16 od razu je kupuje. Nie wiem na ile to prawda ale się przekonam.

Kto tak pisze i na którym forum? Długo mieliśmy studio 16 Hz w ofercie. O których myślisz?

Dnia 19.02.2022 o 17:45, PiotrD napisał:

Witam. Mam pytanie po przeczytaniu pierwszego testu w  Audio 3/22 De zdecydowałem się na Magnata MR 750. Czy uciągnie on kolumny Monitor Audio Silver 300. Niby producent podaje, że należy zaczynać zabawę od 80W. Są przeznaczone do salonu 32m. Chętnie posłucham opinii.  Piotr

Silver 300 podejdą pod ten amplituner. 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, S4Home napisał:

Kto tak pisze i na którym forum? Długo mieliśmy studio 16 Hz w ofercie. O których myślisz?

Silver 300 podejdą pod ten amplituner. 

Piotr

To nie jest napisane tylko Pan od odsłuchów z Uniwex w Rybniku tak powiedział. Model chyba Minas , cena wysoka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś odsluchalem MA 300 Slilver, Elac 247, Focal 926, Audiovector i Phonar Veritas P6.

Jutro będę dobijał cenę. MA 300 i Focal, który moim zdaniem był najbardziej uniwersalny i grał na moje ucho najładniej, szczegółowo i gdzie miał być bas tam był i nie ustępował MA. MA drugie miejsce i to tańsza kolumna niż Focal. Elac przegrał najbardziej a AV nie podobał mi się w całe. Phonar też ładnie dawał. Wygląd też dla Focala. Po MA oczekiwałem bardziej tłustego grania. Jego bas nie jest tak potężny jak miał być. Tak czy siak kupię Focala jak dostanę dobrą cenę lub MA który sporo tańszy jest. Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Ace2 napisał:

Tak czy siak kupię Focala jak dostanę dobrą cenę lub MA który sporo tańszy jest. Pozdr.

Kwota spora. Zdecydowanie polecam posłuchać w domu, czy efekt będzie podobny, jak w sklepie. Nie mają opcji sprzedaży internetowej? Będziesz miał dwa tygodnie, żeby się wycofać, gdyby jednak domowe odczucia rozminęły się ze sklepowymi. A jak nie, to może jakieś wypożyczenie do domu i dopiero potem finalizacja transakcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem Focal Chora 826 i to tak jak mówisz bardo detaliczne kolumny, ale takie trochę z efektem pierwszych 5 minut. W szóstej minucie zagrały trochę inne utwory i okazało się, że góra trochę jednak przeszkadza, trochę kłuje momentami. W bluesie zagrały fajnie, ale Frank Sinatra z orkiestrą już trochę drażnił trąbkami. Niemniej jednak wolę z dwojga złego takie granie niż zmulone, ciepłe kluchy. Jak kupiłem Monitor Audio też mi brakowało basu, jakieś takie "płaskie" pod tym względem mi się wydawały, ale potem albo się przyzwyczaiłem, albo po prostu się wygrzały i bas był ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem różnych utworów i np. w muzyce klubowej MA grało extra , tak samo ZZ Top, a przełaczalem ciągle między trzema kolumnami i MA grało fajnie a były momenty gdy środek grał dziwnie a Focal walił basem i dźwięki były naprawdę powalające. Widać różnie 3k w cenie , trochę większe i ładniej wykonane. Dwa bas reflexy dawały w AC/DC czy Nickelback tobre pierdzielniecia. Cena z 12k poszła już poniżej 10 i jeszcze będzie możliwość zejścia przy samym zakupie. MA były nowe , nie jechanie a Focale z wystawy już grane, nie wymagały też głośnego grania. Po cichu też fajnie się słuchało. MA cena też w dół i jest poniżej 8K.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Pawel Kloch napisał:

Może ktoś z branży mógłby odpowiedzieć na te pytania?

Wejdź sobie na profil FB sklepu Q21 - przedstawili tam ofertę na amplituner MA700 a w komentarzach piszą że MA700 gra odrobinę delikatniej i mniej dynamicznie, ale bardziej wysublimowanym dźwiękiem i szerszą sceną niż MR780. 

Oczywiście cokolwiek to znaczy. A najlepiej jak @Q21 się wypowie.

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy według was dobrze wsadziłem te lampy? Patrzyłem na różne testy i te sprężyki praktycznie wszędzie są krzywo jak ktoś pokazuje, ale mimo wszystko wolę zapytać czy ta prawa jest ok? :) Jedna lampa daje mi bardziej po oczach, to przez to, że prawa ma więcej tego czarnego czegoś u góry i zasłania leda?

Pozdr

274250154_988625971755230_7035308758957185614_n.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.02.2022 o 08:05, Ace2 napisał:

To nie jest napisane tylko Pan od odsłuchów z Uniwex w Rybniku tak powiedział. Model chyba Minas , cena wysoka.

Niestety to nie jest obiektywna opinia. Mogę Ci napisać na Pw coś więcej na ten temat.

Ale udało Ci się odsłuchać te Studio 16 Hz? Masz jakies wnioski na ten  temat?

Na ten moment które najbardziej Ci odpowiadają?

I faktycznie dobrze by było gdybyś je wziął do domu na testy.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, S4Home napisał:

Niestety to nie jest obiektywna opinia. Mogę Ci napisać na Pw coś więcej na ten temat.

Ale udało Ci się odsłuchać te Studio 16 Hz? Masz jakies wnioski na ten  temat?

Na ten moment które najbardziej Ci odpowiadają?

I faktycznie dobrze by było gdybyś je wziął do domu na testy.

Piotr

No szkoda, że umówiona u Was wizyta na odsłuch się nie udała z braku kontaktu. Zrezygnowałem z tych kolumn, cena wyjściowa blisko 14K jest za wysoka. Na ten moment Focal 926 i zaraz za nim MA 300 Silver.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ace2 napisał:

Myślę, że jedna krzywo siadła. Popraw jeszcze raz bo na bank ciężko wchodzą, zobacz przy podstawce czy nie ma szpary np. kawałkiem papieru. Jak wejdzie to jest szpara. To ze bardziej świeci to chyba normalne, to lampa analogowa, każda jest trochę inna.

No właśnie nie ma żadnej szpary, siedzą mocno i przy nasadzie, ale robiore jeszcze raz, dla świętego spokoju. :)

 

Ps. Moje i tak są proste patrząc po tym jak wyglądają na różnych video testach. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...