Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

9 minut temu, Artsky napisał:

Zworki metalowe zastępujesz kablem najlepiej tym co masz głośnikowych, albo innym, możesz porobić testy co bedzie najlepiej grało, podpinasz na dół (jaka góra) i myśle, że poczujesz różnicę.

A gdzie są te zwory, masz jakąś fotkę o co dokładnie chodzi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, klavikort napisał:

Ale wyczuć różnice, co mamy z tylu: blaszki czy przewody to tylko przy pomocy jasnowidza Jackowskiego.

W coś trzeba wierzyć, prawda :) ? 

Usunięte blaszki, złocone wtyczki, porządnie ekranowane kable zasilające, - jeden plus jeden plus jeden - to takie duperelki oczywiście, ale pytanie czy to zaszkodzi? Nastrój na pewno poprawi.

 

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, klavikort napisał:

Nie, nie wierzę. Mam problem, żeby uwierzyć w to, że jakość kondensatora coś zmienia i w koncu , że rezystor może mieć swoje brzmienie.

W różne objawienia ludzie wierzą. Sam zresztą wiesz. :)

Opisałbyś na forum te swoje ostatnie boje z lampizacją DACa. Nie wiem czy w tym wątku, czy najlepiej osobny. Chociaż wnioski z zastosowania zewnętrznego DACa, dodatkowo z lampami w torze analogowym i zmiany w brzmieniu mogą być interesujące dla magnaciarzy . Co do słyszenia kondensatorów to byłem przekonany że wydanie paru stów na Miflexy zrobi różnicę. Naprawdę ciekawy projekt robisz, podziel się kiedyś doświadczeniami, sukcesami i porażkami. Doszły już te rezystory z USA? 

Ja to się cieszę że miesiąc temu zdarzyłem kupić kilka lamp na Ukrainie i 3 tygodnie temu przyszły do mnie. A w koszyku mam jeszcze inne, niestety trzeba będzie pewnie trochę poczekać zanim wróci normalność. 

 

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Wito76 napisał:

Opisałbyś na forum te swoje ostatnie boje z lampizacją DACa.

Tzn. może jakoś w kontekscie Magnata to opiszę. 

Jakiś czas temu kupiłem z chin płytkę DAC na kosciach PCM. Wysłałem to do @Wito76 a On powiedział, że to koc i ogólnie be....To ja jeszcze zanim mi go odesłał zamówiłem z chin inne kości(AD1865R) aby je wstawić zamiast PCM. Jak już dostałem sprzęt z powrotem wstawiłem te AD1865R i niestety zagrały bardzo chudo i bezbarwnie. Widocznie wyjscie prądowe tego daca ma inne parametry niż PCM58. Pomyślałem, zatem czy nie spróbować zlampizować ich, zbudować czegoś na kształt Audio Note DAC. Audio Note kosztuje coś tam ok 18k albo więcej, to stwierdziłem, że warto iść w tę stronę. Na stronie http://diytriode.blogspot.com/2015/09/1092015-weglowe-rezystory-w-audio.html gościu zamieścił "schemat testowy" czyli lekko zmodernizowany DAC Audio Note. Ja na bazie tego schematu zacząłem, pracę nad swoim DAC'em. I muszę powiedzieć, że ta kość AD1865R w takim zwykłym obwodzie analogowym na opampach, gra bardzo mało konturowo, płasko. Jest za to wiele szczegółów, detaliczności w dzwięku. Po podłączeniu lamp okazało się, że ten duet bardzo do siebie pasuje. Lampa umie wydobyć wszystko czego, nie potrafi zrobić przeciętny układ analogowy na połprzewodnikach. Zrobiło się bardzo muzykalnie i dodatkowo zostają szczegóły i dynamika, której brakowało w PCM58. Później kiedy mój kolega przysłał mi lampy, które miał po ojcu E88CC firmy Valvo. Okazało się, że nagle ukazały się w muzyce jakieś magiczne dzwięki/wybrzmienia, których wcześniej Magnat nie grał na innych DAC'ach. Te doświadczenia pozornie poza tematem, dla mnie jednak są bardzo związane z Magnatem, bo okazuje się, że pomimo dość ograniczonej sceny jaką mamy w MR-780, to jest on w stanie zagrać więcej niż słyszymy we wbudowanym DACu. Stąd nie mam na razie ciśnienia na zmianę wzmacniacza, bo zmiana DAC'a na bardziej analogowy może wprowadzić nas trochę w swiat muzki lampowej. Oczywiście kiedyś przyjdzie czas, że będę chciał usłyszeć jakie dzwięki snują się poza kolumnami, wówczas będę zmuszony do zmiany Magnata.

Ps. Układ lampowy cały czas czeka na specjane kondensatory elektrolityczne z Kanady no i rezystory z rhopointcomponents.com. Cały czas nie wiem czy uda mi się je zdobyć, bo czuje, że nie jestem dla nich klientem, choć na stronie piszą jacy to są chętni do współpracy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...