Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

2 godziny temu, S4Home napisał:

Tak po 30-40 godzinach?

Możesz go zostawić żeby sobie grał cicho przez cały dzien, nawet jak cie nie ma w domu.

Piotr

Dzięki. Grał dwie doby non stop. Chyba jeszcze mało bo nie widzę wyraźnej różnicy. Może trochę więcej powietrza dostały kolumny oraz wyraźnie widać zapas mocy w porównaniu ze starym onkyo, który był wcześniej podpięty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chyba trafilem na podrobke lamp Psvane.Brzmi to slabo i na moich lampach jest tylko znaczek logo psvane.Poza tym opakowania oryginalnego nie bylo tylko jakies inne od bodajze elektrohamonix czy cos takiego.Na pudeleczkach z lampami owszem napis psvane ze niby 12AT7-T2. Ale na kartach oznaczenie 12AX7-T2.Cos tu jest nie tak.Kupilem z Gliwic ze sklepu 4hifi.Lampy graja krotko bo jakies 30 pare godzin ale czy to mozliwe by moje odczucie mi mowilo ze fabryczne JJ byly o niebo lepsze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Ace2 napisał:

Wczoraj dotarły po 19 dniach + 8.5zł.

Też miałem taką opłatę pocztową. Ale przy okazji zonk bo jedna lampa gra ale bardzo brumi czy tam mikrofonuje. Nawet przy potencjometrze na zero w głośnikach brzęczy. Poszła od razu reklamacja, już mam odpowiedź że wyśle mi nową sztukę (jedną). Tak więc trochę znowu czekania przede mną i 8,50 :). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, T Z6 napisał:

A ja chyba trafilem na podrobke lamp Psvane.Brzmi to slabo i na moich lampach jest tylko znaczek logo psvane.Poza tym opakowania oryginalnego nie bylo tylko jakies inne od bodajze elektrohamonix czy cos takiego.Na pudeleczkach z lampami owszem napis psvane ze niby 12AT7-T2. Ale na kartach oznaczenie 12AX7-T2.Cos tu jest nie tak.Kupilem z Gliwic ze sklepu 4hifi.Lampy graja krotko bo jakies 30 pare godzin ale czy to mozliwe by moje odczucie mi mowilo ze fabryczne JJ byly o niebo lepsze?

Po 30 godzinach już powinno być lepiej. Co innego jak nówki z kartoników i od razu połączone.

Napisz , zadzwoń do nich zobaczysz co powiedzą.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja też trochę dołożę od siebie, dźwięk po wymianie lamp trochę mnie rozczarował, niby lepiej, wyraźniej, jaśniej ale czegoś brakuje, lubię takie gęściejsze brzmienie a ta jasność jest trochę męcząca.Wygląda na to, że ja wszystko dopasowałem do poprzednich chińskich lamp tzn.kable,źródło,dac a teraz nowe lampy to wszystko zaburzyły. Ale z racji tego  że te mullardy mają oznaczenia militarne to mam nadzieję, że jeszcze się coś zmieni   może wymagają dłuższego okresu wygrzewania, bo tak szczerze to powiem, że od czasu wymiany nie zaobserwowałem jakichś istotnych zmian związanych z wygrzewaniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez z wygrzewaniem zmian nie slysze.Ktos tu pisal ze po wymianie dzwiek sie zmienial.Jednego dnia byl nijaki, kolejnego duzo lepszy, potem znowu slabo, itd...Niczego takiego nie uslyszalem u siebie.Caly czas jest taki sam dzwiek.Mimo iz ja mam psvane to moge smialo powiedziec ze odnosze to samo wrazenie co kolega wyzej.Generalnie na obecna chwile po mniej wiecej 40 godzinach pracy nowych lamp...jest slabo.Ale podobno te lampy bardzo dlugo sie wygrzewaja wiec pozostaje nadzieja ze moze jeszcze bede zadowolony...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z lampami niestety czasem trochę rosyjska ruletka. A to trafi się uszkodzona, jak mi teraz, a to zmiany idą nie w tym kierunku co trzeba. Również na przykładzie Mullarda, ale inny model M8100 - kupiłem, wkładam, orzesz ale fajnie, ale mięso, jaki gęsty i zarazem wielobarwny bas, wokale jakbym macał się z wokalistką. Góra trochę ostra, ale pewnie złagodnieje. Mija miesiąc i wszystko przygasa, dosłownie jakby w przyspieszonym tempie się zużyły. Już nie czaruje mnie tak to brzmienie, bas stał się zwyczajny, ogólnie to bez tego wow jak na początku. Czyli u mnie wygrzewanie poszło w odwrotną stronę, tzn może i odbywa się prawidłowo, ale niezgodnie z moimi preferencjami odsłuchowymi. Poszły na 2 miesiące do drugiego wzmacniacza, synek ma taki mini lampowy Fosi Audio. Po dwóch miesiącach zabrałem mu, włączam i znowu jest wow. Słucham kolejny miesiąc i znowu kicha jak nie wiem co. Poszły za karę do kąta i tyle, słucham innych teraz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.03.2022 o 18:28, T Z6 napisał:

A ja chyba trafilem na podrobke lamp Psvane.Brzmi to slabo i na moich lampach jest tylko znaczek logo psvane.Poza tym opakowania oryginalnego nie bylo tylko jakies inne od bodajze elektrohamonix czy cos takiego.Na pudeleczkach z lampami owszem napis psvane ze niby 12AT7-T2. Ale na kartach oznaczenie 12AX7-T2.Cos tu jest nie tak.Kupilem z Gliwic ze sklepu 4hifi.Lampy graja krotko bo jakies 30 pare godzin ale czy to mozliwe by moje odczucie mi mowilo ze fabryczne JJ byly o niebo lepsze?

U mnie było takie pudełeczko 

20220313_123048.jpg

20220313_123059.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...