Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

1 godzinę temu, Ace2 napisał:

Byłem zdecydowany na bluesound Node ale nie ma radia chyba że z drugiej ręki kupić radio dowolnego producenta , chodzą po 200-300zl. Choć wolałbym

Zdecydowanie u mnie tez chodzili o to żeby wszystko do siebie pasowalo jednak mms730 poszedł na odesłanie kupiłem mały bluetooth z ldac I puszam z telefonu radio :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Matt Daemon napisał:

No właśnie ze względu na jakość vs BT. 

A teraz rozumie. Z góry założyłem że kupię odtwarzacz strumieniowy dlatego te USB nie jest istotne. W sumie na upartego to CD Marantz model 6007 ten ostatni pozwala na odtwarzanie z USB. Tak czy siak to jestem zadowolony. Dynamika jest potężna a bas mocny. Może gra minimalnie mniej miękko ale w niczym nie ustępuje. Wieczorne słuchanie jest mega. Nie trzeba dużo mocy żeby głośniki fajnie dawały czadu. AW nocnym słuchaniu np. -55 głośniki po cichu dają energię czego w 780 już nie było, dobre granie zaczynało się od -40, optymalnie -35 a czad -25. MA 900 jest bardzo mocny i fajnie szybko rozpędza Focale. Mam jeszcze lamp Mullarda i je jutro wymienię to myślę że uzyskam tą miękkość z 780.

Pozdr. I życzę Wesołych jajek :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.04.2022 o 08:50, Ace2 napisał:

A teraz rozumie. Z góry założyłem że kupię odtwarzacz strumieniowy dlatego te USB nie jest istotne. W sumie na upartego to CD Marantz model 6007 ten ostatni pozwala na odtwarzanie z USB. Tak czy siak to jestem zadowolony. Dynamika jest potężna a bas mocny. Może gra minimalnie mniej miękko ale w niczym nie ustępuje. Wieczorne słuchanie jest mega. Nie trzeba dużo mocy żeby głośniki fajnie dawały czadu. AW nocnym słuchaniu np. -55 głośniki po cichu dają energię czego w 780 już nie było, dobre granie zaczynało się od -40, optymalnie -35 a czad -25. MA 900 jest bardzo mocny i fajnie szybko rozpędza Focale. Mam jeszcze lamp Mullarda i je jutro wymienię to myślę że uzyskam tą miękkość z 780.

Pozdr. I życzę Wesołych jajek :)

Ja już swojego Magnata wystawiłem. Po wymianie lamp na Mullardy jest bardzo przyjemnie niemniej nie napędzi on odpowiednio Kappa 8.2i  więc rozpocząłem poszukiwania. Myślę nad Vincentem sv 226 plus DAC jakiś.  Jest na stole emotiva pre plus końcówka - ale koszt 5k. W grze również CA azur 851a..... zobaczymy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Matt Daemon napisał:
Dnia 17.04.2022 o 08:50, Ace2 napisał:

A teraz rozumie. Z góry założyłem że kupię odtwarzacz strumieniowy dlatego te USB nie jest istotne. W sumie na upartego to CD Marantz model 6007 ten ostatni pozwala na odtwarzanie z USB. Tak czy siak to jestem zadowolony. Dynamika jest potężna a bas mocny. Może gra minimalnie mniej miękko ale w niczym nie ustępuje. Wieczorne słuchanie jest mega. Nie trzeba dużo mocy żeby głośniki fajnie dawały czadu. AW nocnym słuchaniu np. -55 głośniki po cichu dają energię czego w 780 już nie było, dobre granie zaczynało się od -40, optymalnie -35 a czad -25. MA 900 jest bardzo mocny i fajnie szybko rozpędza Focale. Mam jeszcze lamp Mullarda i je jutro wymienię to myślę że uzyskam tą miękkość z 780.

Pozdr. I życzę Wesołych jajek :)

Ja już swojego Magnata wystawiłem. Po wymianie lamp na Mullardy jest bardzo przyjemnie niemniej nie napędzi on odpowiednio Kappa 8.2i  więc rozpocząłem poszukiwania. Myślę nad Vincentem sv 226 plus DAC jakiś.  Jest na stole emotiva pre plus końcówka - ale koszt 5k. W grze również CA azur 851a..... zobaczymy

No to już są sprzęty około 2 razy droższe - z wyższej półki niż mr780 (przynajmniej cenowej) więc jaka by 780 dobra nie była to przy tamtych mordka musi być bardziej uśmiechnięta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.04.2022 o 19:54, Ace2 napisał:

Mam już MA900 i testuje przekładając Focale do 780. 900 jest świeża i musi trochę pograć ale na pierwszy odsłuch od razu słychać moc i większą dynamikę. W odsłuchu trudno mi doszukać się jakieś wyraźnej różnicy grania. Dalej jest miękko i dynamicznie. Przy -25 Focale chcą zburzyć mój dom :) idą koncertowo. Muszę się spokojnie wsłuchać to wtedy coś więcej napisze. 

No czyli masz podobny odbiór jak ja. Może koledzy jeszcze odpiszą zobaczymy co mieli na mysli.

 

Dnia 16.04.2022 o 13:38, Ace2 napisał:

Hmmm właśnie mało jest informacji o tym 730. Dzięki. Szukam coś strumieniowego z radiem FM bo teraz mi trochę brak.

Bo on się pojawił a później dość długo go nie było,

Dnia 16.04.2022 o 15:26, Ace2 napisał:

Byłem zdecydowany na bluesound Node ale nie ma radia chyba że z drugiej ręki kupić radio dowolnego producenta , chodzą po 200-300zl. Choć wolałbym jeden klocek.

Raio internetowe polecam. Nie szumi nic.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Ace2 napisał:

Radio internetowe to dobry pomysł ale nie wiem czy moje lokalne Rybnickie 90 FM da się tak odebrać a nie mam jak sprawdzić?

Ja ostatnio mam coraz większe trudności z radiem internetowym. To co mi na volumio zawsze działało już po woli przestaje działać. Sprawdziłem to rybnickie radio, to tez brzmi jak k..a. Wiec puki co FM rządzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie podrzucić jakieś sprawdzone apki z radiami internetowymi? Ja używam starego telefonu jako streamer radia (po USB). Mam apkę "Replaio Radio" w której jest nawet kilka stacji hi-res, ale żadnej polskiej.

Fm też oczywiście używam nawet częściej ale raczej do słuchania radia bardziej przy okazji. Ze względu na to, że magnat stoi przy ścianie na środku mieszkania (daleko od okna) to jest kiepski odbiór i muszę korzystać z kabla antenowego z kablówki, a tam wydaje się że jest gorsza jakość.

53 minuty temu, Ace2 napisał:

Jedynie co zauważyłem że Fokale lub wzmacniacz szumią jak nic nie gra

Na jednym i drugim Magnacie jest tak samo? Masz dwa możesz przełączyć i sprawdzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te szumy nie są dokuczliwe i faktycznie mogą być z lamp. Sam MA900 po włączeniu też lekko buczy nie wiem czy to tak jest czy obie rzeczy są niewłaściwe. Już dostałem trochę korby i zrobię sam porządne kable zasilające i podepnie bez listwy. Zamontuje w ścianie poczwórne gniazdko i być może kupię i przetestuje te filtry od Tomanka chyba głównie DC bloker dla wzmacniacza.

Ale całość i tak gra obłędnie jak dla mnie.

Pozdr. Kolegów z forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak 900tka ale  z tego co wywnioskowałem to 780tka jest stawiana  obok Yamahy 803d  jeśli chodzi o poziom grania. 

Dla zaczynającego 803d jako sprzęt dużo mający jest 👍 ale brzmienie jest średnie delikatnie mówiąc .

Próbuje sobie wyobrazić poziom obłędnego grania z MA900 ktoś coś skrobnie 😉 . Pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...