Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

780 gra dla mnie extra, brzmienie miękkie, łagodne i ciepłe. 900 dodaje mocy i dynamiki. Focale Aria dają dużo basu, przestrzeni. W muzyce klubowej jest pierdolnięcia a rockowej wszystko pięknie słychać. W bardziej blusowej pięknie słychać gitary Les Paul tak analogowo. Ja muzykiem nie jestem, głuchy też ale na pewno nie nietoperzem. Przeszedłem z AVR Denona na Magnata i różnica w muzyce jest ogromna. Przynajmniej dla mnie. Nigdy nie słuchałem drogich wzmacniaczy i nie jest mi to do szczęścia potrzebne.

4 minuty temu, Chyba Miro 84 napisał:

Mnie juz takie wpisy "nie ruszają" ;)

Słuchaj kolego nie zachowój się jak jakiś pisior wycinając z kontekstu zdanie. Pełne brzmienie "Ale całość i tak gra obłędnie jak dla mnie." - dla mnie !!!! czy to zrozumiałem czy trzeba coś tłumaczyć. Jest super dla mnie nie dla Ciebie dla Ciebie może być chujowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Ace2 napisał:

Słuchaj kolego nie zachowój się jak jakiś pisior wycinając z kontekstu zdanie. Pełne brzmienie "Ale całość i tak gra obłędnie jak dla mnie." - dla mnie !!!! czy to zrozumiałem czy trzeba coś tłumaczyć. Jest super dla mnie nie dla Ciebie dla Ciebie może być chujowo.

Obraziłem Cie moim wpisem wyrażając swoja opinie? Bo Ty Twoim obrażasz! 

Teksty mega, hiper, obłędnie itp. Zawsze wywołują "pewne" wyobrażenia. Zreszta odniosłem sie do @Dedal75-a wpisu nie do Twojego wczesniejszego! 

Zwróć uwagę jaki emotikon jest na koncu tekstu @Dedal75 i jak mogło "to" być odebrane!

54 minuty temu, Dedal75 napisał:

Próbuje sobie wyobrazić poziom obłędnego grania z MA900 ktoś coś skrobnie 😉 .

Heh.... nie mam pytań ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypadało by podsumować efekt wymiany lamp, minęło już na tyle dużo czasu, że już się z pewnością ,,dotarły" a więc do rzeczy. Z początku, zaraz po wymianie lamp, brakowało mi deczko dociążenia ,reszta brzmiała dużo lepiej niż na fabrycznych no ale bez tego charakterystycznego mięsa to zero przyjemności ze słuchania, myślałem, że wrócę do starych lamp ale dałem sobie trochę czasu, no i albo mi się uszy nauczyły nowego grania albo to efekt tzw.wygrzewania, tego nie wiem, w każdym razie, jest dobrze i niech tak zostanie, jedyne co zmieniłem to przełożyłem kable głośnikowe do dolnych terminali, na poprzednich lampach były do górnych. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Psvane juz pracuja ponad 200 godzin.I po tym czasie juz sam nie wiem.Byl moment kiedy wydawalo mi sie ze nastapila zmiana na lepsze.Ale obecnie juz tego pewny nie jestem.Odnosze wrazenie...ze te lampy niczego nie zmienily.Tak samo jak przewod zasilajacy, glosnikowe....itd.Albo juz jestem gluchy albo caly ten audiofilizm, jak zwal tak zwal, o kant du.....😂Dawno temu gdy sluchalem muzyki na jakis wiezach typu Sony czy Philips nie martwilem sie o kable, lampy, akustyke i inne meteoryty zagrazajace ziemii i czerpalem radosc ze sluchania plyt czy radia.Teraz...ciagle trzeba gonic niewidzialnego kroliczka a zazwyczaj i tak efekt koncowy rzadko bywa pozytywny.Ech...No to teraz mi sie dostanie 😂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Ace2 napisał:

Kable głośnikowe jak były dobre i zmienia się na lepsze to niewiele zmienia. Kabel zasilania to bzdura. Zrobiłem taki kabel z topowego audiofilskiego aż 18 mm grubego co kosztuje 700zl. I nic to nie zmienia. Teraz będę go wystawiał za 250zl.

Kabel to rzeczywiście może niewiele zmienić, ale filtr to już coś może wnieść do całego toru. W to jestem przynajmniej w stanie uwierzyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to porypalo do reszty.Nakupowalem kabli, lampy.Za ta kase juz bym pewnie kupil jakis dobry stary wzmacniacz z lat 80 czy nawet 70 i moze starczyloby jeszcze na przeglad i jakies prace serwisowe.I napewno bylbym z tego bardziej zadowolony.Tylko jeden z przewodow zasilajacych kosztowal tysiaka.Zebrac to wszystko do kupy to wyjdzie kilka tys zl.A usmiechu na ryju brak😂.Mialem jeszcze kupic listwe zasilajaca z filtrami ale juz dalem spokoj.Lepiej ta kase wydac na owoce i warzywa.Bedzie zdrowiej😂.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Ace2 napisał:

Piszesz o filtrach takich jak Tomanek, (Schaffnera i  DC-Blockerami). Te DC to tylko dla trafi standardowego a Magnaty mają raczej impulsowe. Zastanawia mnie ilość komentarzy, że na plus a jeszcze więcej że na minus. Dam nie wiem. Jedynie kupić posłuchać i odesłać.

Najlepiej zmienic hobby😂.

1 minutę temu, T Z6 napisał:

Najlepiej zmienic hobby😂.

A tak powaznie.Nic juz nie kupuje.Zostawiam Yamahe RN803 i Smsla Q5.Magnat do sprzedazy Zadnych wiecej nowych wynalazkow.Za jakis czas poszukam do kupna sprzetu vintage.Moze Sansui, moze cos z Pioneera, moze cos innego.Trzeba bedzie wydac kase tez na serwis zapewne ale to juz raczej napewno przyniesie oczekiwany efekt.Taki mam teraz plan.Ale bede go realizowal wolniej od slimaka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, T Z6 napisał:

Najlepiej zmienic hobby😂.

A tak powaznie.Nic juz nie kupuje.Zostawiam Yamahe RN803 i Smsla Q5.Magnat do sprzedazy Zadnych wiecej nowych wynalazkow.Za jakis czas poszukam do kupna sprzetu vintage.Moze Sansui, moze cos z Pioneera, moze cos innego.Trzeba bedzie wydac kase tez na serwis zapewne ale to juz raczej napewno przyniesie oczekiwany efekt.Taki mam teraz plan.Ale bede go realizowal wolniej od slimaka.

No ja sprzedałem właśnie Magnata i kupiłem Vincenta sv226. To co się wydarzyło w komplecie z Kappa 8.2i  to niebo a ziemia. Jak 3 półki wyżej 😉 ale Magnat był przydatny i dalej uważam że wśród nowych prawie all in one klocków trudno o konkurencję. Niemniej trzeba koniecznie sparować go z odpowiednimi paczkami. Wtedy i średnica się znajdzie a napędzi sporo dobrych kolumn.

20220421_204932.jpg

20220421_204945.jpg

Edytowano przez Matt Daemon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem rok temu na wypożyczeniu Y 803d  i w porównaniu do haiku który teraz stoi u mnie to nie ta liga - kultura , barwa , scena i detal a ta Yamaha porostu gra zwyczajnie  jako kombajn na początek jest ok ale nic więcej . Nie patrząc na cenę Yamaha vs haiku. Bo po zawirowaniach miałem cenę hurtową. Pzdr

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...