Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

1 godzinę temu, Ace2 napisał:

Piszesz o filtrach takich jak Tomanek, (Schaffnera i  DC-Blockerami). Te DC to tylko dla trafi standardowego a Magnaty mają raczej impulsowe. Zastanawia mnie ilość komentarzy, że na plus a jeszcze więcej że na minus. Dam nie wiem. Jedynie kupić posłuchać i odesłać.

Czyli kupujac do Magnata przewod zasilajacy dalem du..?🤭

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, T Z6 napisał:

Czyli kupujac do Magnata przewod zasilajacy dalem du..?🤭

A co to ma do filtrów?

Wracając do Magnata to tak. Mały pobór , kabel da radę. Testowałem stare kable japońskie od dużych drukarek laserowych. Tam kabel jest dość gruby. Rezultat? Nic nie usłyszałem żeby coś się zmieniło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Wito76 napisał:

Z tego co mi się przypomina :) wysłałem Ci jesienią listwę z filtrem i DC Blockerem na testy i jakoś  nie za bardzo słyszałeś Wow. Kolega muzyk coś tam coś tam niby słyszał, tak? Wysłałem Ci tez kabel sieciowy podwójnie ekranowany, byś zrobił sobie zasiłkę z prawdziwego zdarzenia i co, leży w paczce jeszcze :) ? Ten mój kolega Paweł, wiesz który, zrobił sobie z tego Lappa zasiłkę, jemu też wysłałem gratisa i słyszy ewidentnie różnicę. Spróbuj, gorzej nie będzie.

Pamietam, ze Ty słyszałeś różnice po podłączeniu filtra do DACa mojego, wiec mam to na uwadze jak już skończę jedna rzecz, to skonstruuje ten filtr.

1 godzinę temu, Dedal75 napisał:

Ja wiem , emotka🙄 chyba zrozumiała . Pzdr

Wcześniej już chciałem tą tezę obalić, aby ktoś nie pomyślał źle o magnacie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Wito76 napisał:

kabel sieciowy podwójnie ekranowany, byś zrobił sobie zasiłkę z prawdziwego zdarzenia i co, leży w paczce jeszcze :) ? Ten mój kolega Paweł, wiesz który, zrobił sobie z tego Lappa zasiłkę, jemu też wysłałem gratisa i słyszy ewidentnie różnicę

"Zasiłka" z Lappkabla może być jako kabelek entry level, lepszy od tego z kartonu, ale tylko tyle i aż tyle.

Lepiej mieć jak nie mieć 😁

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, DiBatonio napisał:

Zasiłka" z Lappkabla może być jako kabelek entry level, lepszy od tego z kartonu, ale tylko tyle i aż tyle.

Tak się składa, że akurat miałem/mam tego Lappa za free, więc użyłem go np. do  dwóch listew sieciowych DIY, użyłem też jako zasilający do zasilacza liniowego i dwa kawałki dałem znajomym z forum w tym Klavikortowi. Osobiście jednak do wzmacniacza nie używam go tylko taki trochę lepsiejszy. Ale np. kolega któremu podarowałem Lappa używał do Fezza tego oryginalnego "komputerowego" i po przejściu na Lapp jak twierdzi dostał więcej przestrzeni, detalu z jednoczesnym pewnym wyostrzeniem. Teraz wypiął go i kupił coś markowego, nie pamiętam już co i tu już jest zdecydowanie lepiej.

Ten Lapp to po prostu kabel falownikowy 4x2,5mm2, ale porządnie ekranowany oplotem z miedzi cynowanej i folią, Po inwestycji u mnie w firmie zostało sporo takich odpadowych kawałków po około 2m i miało to być po prostu wyrzucone dla złomiarza więc wziąłem sobie. Tak jak piszesz, zawsze lepszy od tego biednego komputerowego. Magnat o ile się nie mylę ma 2x1mm2 zwykły miękki komputerowy, bez żadnego ekranu.

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, DiBatonio napisał:

Znam, robiłem komuś.

Wtyki droższe od przewodu zazwyczaj w tym wypadku😉

 

Dokładnie, ten Lapp w hurcie to poniżej 10zł netto za metr. Najlepsze, że Tomanek sprzedaje zasiłkę na tym Lapp i wtykach budowlanych Bals lub PCE za 150zł. Wtyki takie jak do wiertarki czy betoniarki, ale jak zagadasz Tomanka to powie, że na porządnych austriackich wtykach (wiem, bo kolega dzwonił, nie zdążył kupić na szczęście, dałem mu kabel, kupił te porządne austriackie wtyki w Mrówce :) i sobie zrobił za kilka razy mniej).

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorzej. W moim jest firmy Kenic i z opisu to 0.75mm2.

2 minuty temu, Wito76 napisał:

Dokładnie, ten Lapp w hurcie to poniżej 10zł netto za metr. Najlepsze, że Tomanek sprzedaje zasiłkę na tym Lapp i wtykach budowlanych Bals lub PCE za 150zł. Wtyki takie jak do wiertarki czy betoniarki, ale jak zagadasz Tomanka to powie, że na porządnych austriackich wtykach (wiem, bo kolega dzwonił, nie zdążył kupić na szczęście, dałem mu kabel, kupił te porządne austriacki wtyki w Mrówce :) i sobie zrobił za kilka razy mniej).

Wykonanie kabla od Tomanka na pierwszy rzut oka to lipa. Kabel jak kabel. Jeżeli listwy są tak wykonywane to nie wierzę, że to coś warte.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Ace2 napisał:

Gorzej. W moim jest firmy Kenic i z opisu to 0.75mm2.

Wykonanie kabla od Tomanka na pierwszy rzut oka to lipa. Kabel jak kabel. Jeżeli listwy są tak wykonywane to nie wierzę, że to coś warte.

Co do listew Tomanka to w opisie ma że w środku są filtry Schaffnera. Gdy zaczniesz drążyć temat, mając wiedzę ile kosztuje jeden oryginalny filtr Schaffnera okazuje się, że w środku są jakieś "autorskie" filtry a nie szwajcarski Schaffner. 6 filtrów Schaffner kosztuje więcej niż cała listwa Tomanka, gdzie niby każde gniazdo jest na osobnym filtrze. 

0,75mm2 oczywiście elektrycznie do mocy magnata wystarczy, ale audiofile lubią grubiej :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Ace2 napisał:

Jeżeli listwy są tak wykonywane to nie wierzę, że to coś warte.

 

19 minut temu, Wito76 napisał:

są jakieś "autorskie" filtry a nie szwajcarski Schaffner. 6 filtrów Schaffner kosztuje więcej niż cała listwa Tomanka, gdzie niby każde gniazdo jest na osobnym filtrze. 

@Ace2 listwy jednorzędowe są bdb wykonane.

@Wito76nie wiem, czy są tam "autorskie" rozwiazania, ale pod każdym gniazdem jest filtr Shaffnera, wiem bo mam jednorzędową do plazmy i dekodera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, DiBatonio napisał:

 

@Ace2 listwy jednorzędowe są bdb wykonane.

@Wito76nie wiem, czy są tam "autorskie" rozwiazania, ale pod każdym gniazdem jest filtr Shaffnera, wiem bo mam jednorzędową do plazmy i dekodera.

Opieram się na korespondencji kolegi który zaczął drążyć temat, dopytywać konkretnie o model zastosowanego filtra, czy to jest np uznany Fn2090 czy może jakiś niższy model. I od słowa do słowa wyszło że autorski. Generalnie budowa filtra czy DC blockera jest prosta jak budowa cepa. Jak patrzę na cenę ponad 3 stówy na Toroidy.pl za dc blocker to nóż się otwiera w kieszeni. Gdzie patrząc na schemat widać że to są elementy za 20zł plus plastikowa obudowa z gniazdem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Wito76 napisał:

Generalnie budowa filtra czy DC blockera jest prosta jak budowa cepa. Jak patrzę na cenę ponad 3 stówy na Toroidy.pl za dc blocker to nóż się otwiera w kieszeni.

Masz rację, ale co zrobić. 

Czasem jak zajrzysz do super hiper duper hi-endowego urządzenia, to też hula audiofilski wiaterek, a cena z dooopy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dedal75 napisał:

Od dłuższego czasu , się zastanawiam nad którymś tańszym ale sporo jest modeli chyba i nie wiem do końca który będzie wystarczający. Na razie jadę od kilku lat na Beelink Bt3 pro. Pzdr

Też mam Beelinka tylko model GT King. Nowy, nie mam dla niego zastosowania i chyba sprzedam go.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ten: https://allegro.pl/oferta/beelink-gt-king-4-64gb-andr-9-glosowy-11638331018

On cechuje się tym że jest najmocniejszy lub w topie najmocniejszych na świecie. Kupiłem go i w sumie leży. Jest drogi ale wydajny. Uruchomiłem go i wgrał się najnowszy polski soft. Działa efektownie, naprawdę mocny jest. jak będziesz zainteresowany to dam cene najniższą na rynku  z upustem dla kolegi pomagającego z forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...