Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

No to i ja mogę podsumować wymianę lamp.. 

Fabryczne zastąpiłem na początku lampami Philipsa - po dłuższym uzytkowaniu zmieniło się granie na bardziej czyste, poza tym ktoś stwierdził ze grają skrajnie to jest bardziej góra i dol jest podbita i to mogę potwierdzić. Grają zatem tez efektownie..

Potem wrzuciłem Mullardy które po dłuższym  użytkowaniu mogę odnieść do lamp Philipa.. góra jakby mniej podbita ale dalej czysta i więcej słychać, jest mniej basu, więcej srodka.. grają te pasma równo, bez eksponowania któregokolwiek z pasm..

Na pewno zmiana fabrycznych na inne była na plus, jeszcze nie wiem które granie mi bardziej odpowiada..

Lampy kupione na ebay.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MirekZabrze napisał:

No to i ja mogę podsumować wymianę lamp.. 

Fabryczne zastąpiłem na początku lampami Philipsa - po dłuższym uzytkowaniu zmieniło się granie na bardziej czyste, poza tym ktoś stwierdził ze grają skrajnie to jest bardziej góra i dol jest podbita i to mogę potwierdzić. Grają zatem tez efektownie..

Potem wrzuciłem Mullardy które po dłuższym  użytkowaniu mogę odnieść do lamp Philipa.. góra jakby mniej podbita ale dalej czysta i więcej słychać, jest mniej basu, więcej srodka.. grają te pasma równo, bez eksponowania któregokolwiek z pasm..

Na pewno zmiana fabrycznych na inne była na plus, jeszcze nie wiem które granie mi bardziej odpowiada..

Lampy kupione na ebay.

Też miałem takie odczucia. Dzięki za feedback.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Ace2 napisał:

teraz to się wystraszyłem. Jak Mullardy mi mają zabrać bas to ich nie chce. Dobrze zrozumiałem?

Sprawa jest bardziej skomplikowana, ale jeśli chodzi o Mullard NOS  z ebay, który aktualnie też ja mam w moim Magnacie.... To tak, tam jest mniej podbitego basu, a zostaje samo mruczenie (tak w uproszczeniu). Mi się to granie podoba. Ale jeśli pojawia się strach w oczach, że bedzie mało basu, to proponuje jak bardziej efektowne Phillipsy(które wg sprzedawcy są brandowanym modelem Mullard CV4024). Jeśli @MirekZabrze kupował z linków ebay, które gdzieś tam podawaliśmy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę że coś jest ucinane 😏

Dla ścisłości gram na Haiku Bright 5 nie na Magnacie.

U mnie Mullard ma najwięcej niskich z trójki Siemens , Telefunken .

Miniwatt nie mam zdania jakoś mi nie podeszły do końca i nie skupiałem się na nich specjalnie . Pzdr

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, klavikort napisał:

Sprawa jest bardziej skomplikowana, ale jeśli chodzi o Mullard NOS  z ebay, który aktualnie też ja mam w moim Magnacie.... To tak, tam jest mniej podbitego basu, a zostaje samo mruczenie (tak w uproszczeniu). Mi się to granie podoba. Ale jeśli pojawia się strach w oczach, że bedzie mało basu, to proponuje jak bardziej efektowne Phillipsy(które wg sprzedawcy są brandowanym modelem Mullard CV4024). Jeśli @MirekZabrze kupował z linków ebay, które gdzieś tam podawaliśmy.

Chyba Twoimi linkami sie posilkowalem.

Żeby mnie dobrze zrozumieć, Mullard niczego nie obcina, porównałem je do Phillipsa. Porównując do fabrycznych, całość gra poprostu lepiej, czyściej, wszystkie pasma grają równo.

Z kolei Philips daje coś więcej, gra jakby wyplaszczona Vka.

Jeszcze jedne spostrzeżenie.. lampom trzeba czasu, łagodnieją, klaruje sie to wszystko, w Philipsach te podbicia tez łagodnieją..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Dedal75 napisał:

Pierwsze słyszę że coś jest ucinane 😏

Dla ścisłości gram na Haiku Bright 5 nie na Magnacie.

U mnie Mullard ma najwięcej niskich z trójki Siemens , Telefunken .

Miniwatt nie mam zdania jakoś mi nie podeszły do końca i nie skupiałem się na nich specjalnie . Pzdr

No właśnie nie da się tak określić brzmienia Mullardów, zależy który to rocznik. Inaczej gra ECC81 MULLARD, a inaczej ECC81 MULLARD w wersji CV4024 (nie wiem który starszy).

5 minut temu, MirekZabrze napisał:

Jeszcze jedne spostrzeżenie.. lampom trzeba czasu, łagodnieją, klaruje sie to wszystko, w Philipsach te podbicia tez łagodnieją..

Co prawda to prawda. Strasznie ostro mi grały te Mullardy na początku, potem nagle jakiegoś olsnienia doznały, sam się sobie dziwiłem, czy mi nagle słuch zaczął szwankować, ale nagle zaczęły grać bardziej jakosciowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto jest ?

To jest w regulaminie 😊 zresztą admin zwraca na to uwagę .

Jak każdy by cytował to ile tego by było , przyznasz chyba rację ? Pzdr

Wracając do tematu , ja z chęcią bym sprawdził jeszcze kiedyś jak się trafią Amperex, Brimar ,Valvo naturalnie Ecc83 😉 . Pzdr

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, klavikort napisał:

Sprawa jest bardziej skomplikowana, ale jeśli chodzi o Mullard NOS  z ebay, który aktualnie też ja mam w moim Magnacie.... To tak, tam jest mniej podbitego basu, a zostaje samo mruczenie (tak w uproszczeniu). Mi się to granie podoba. Ale jeśli pojawia się strach w oczach, że bedzie mało basu, to proponuje jak bardziej efektowne Phillipsy(które wg sprzedawcy są brandowanym modelem Mullard CV4024). Jeśli @MirekZabrze kupował z linków ebay, które gdzieś tam podawaliśmy.

dokładnie jak pisze Klavikort - bas jest basem a nie podbitym pudełkiem 😉 chociaż po prawdzie po zmianie wzmacniacza i kolumn dopiero usłyszałem co to bas 😉 pewnie jeszcze nie raz się zaskoczę. Mullardy Nosy potrzebują długiego grania żeby pokazać co potrafią - IMO. Z każdą chwilą jest tylko lepiej.  Wiele osób również chwaliło sobie Psvane - tak to jest z tymi lampami, że trzeba wielu posłuchać zwykle aby wybrać odpowiadające własnemu uchu brzmienie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Nowy123 napisał:

Te pierwsze niebieskie mają niewiele wspólnego z prawdziwymi mullardami, bo są wyprodukowane w USSR, może dlatego jest słabiutko.

 

Zamieściłem w ramach ciekawostki .

Wiem dobrze że to.podróba.🤭

I bądźmy precyzyjni , w Rosji nie ZSRR.Pzdr

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...