Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

ECC 81 to lampy z większymi szumami. Pomimo to stosuje się je w niektórych układach. Wypowiadał się kiedyś na ich temat @elektron6. Nie mam powodu, aby Mu nie wierzyć , tym bardziej że to fachowiec elektronik. Również od wzmacniaczy lampowych. Osobiście uważam, że Mullard (prod Blackburn) moze być ciekawą lampą, w zalezności od układu w którym pracuje. Też mam parę  do pracy we wzmacniaczu SE, która we współpracy z lampami EH w stopniu końcowym tworzy ciekawe brzmienie. Oglnie nawet dość dobre. Nie ma mowy o obcinaniu czegoś. Wręcz przeciwnie - dźwięk dobrze rozbudowany i z basem. Jednakże we współpracy z lampami 6CA7 Psvane serii Treasure to brzmienie jest zbyt ocieplone i cukierkowe. Dlatego wolę lampy Siemens, TFK, Brimar itp. Jeszcze raz moze dodam to co było już nieraz powtarzane w tym temacie - Mullard obecnie produkowany (niebieskie pudełko) nie ma NIC wspólnego poza nazwą z lampami z Blacburn. Co ciekawe na e-bay, a nawet w sklepach z lampami często sprzedaje się własnie te nowe jako stare (NOS) produkcji brytyjskiej. Na zdjęciu oryginalne (niestety nie posiadam obecnie ECC83). Były też jeszcze Mullardy produkowane w Harleen w Holandii. To jeszcze inne brzmienie, też dobre, ale trochę inne niż te z Blackburn. Czesto miały lekko uproszczony nadruk ze znakiem firmowym

 

20180816_134206 (1).jpg

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Rega napisał:

Lepeij nie próbuj. Każdą zamianę lampy należy konsultować z konstruktorem danego urządzenia. Są, oczywiście przejściówki, ale nawet coś takiego wymaga najczęściej ingerencji w układ i chcby regulacji BIAS.

Dlatego napisałem że w moim  bright 5 jest 83 a bright 5 signature 81 i zmiany w konstrukcji jakieś. Pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@T Z6Tu masz rację. Nie chciałem tego mówić glosno, ale zmiany brzmienia poszczególnych lamp we wzmacniaczu hybrydowym dają zaledwie małą namiastkę zmian wprowadzanych przez te lampy we wzmacniaczach PP lub SE. Jednakże jeśli ktoś słyszy te zmiany to wniosek, że MOŻE dobrze byłoby wypróbować brzmienie ,,pełnej,, lampy i wejść w świat brzmienia lampowego. Nikogo nie namawiam, bo to droga zabawa. Nie mówie tu o takich wzmacniaczykach z Aliexpress. Owszem, można, ale już na początku trzeba byłoby się bawić w upgrade, co też nie jest tanie. Jednakże, jeśli ktoś konsekwentnie dąży do brzmienia lampowego to PO hybrydzie będzie to już określonym kierunkiem poszukiwań. Na pewno NIE tanim i z dużymi zniekształceniami, ALE JAKŻE przyjemnymi dla ucha😄.

PS Odnośnie lamp Psvane (tych budżetowych) nie polecam. Ale zeby nie było - sam używam Psvane - takich. Z tym, że one raczej nie są budżetowe.

 

IMG_20210903_193143.jpg

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rega są roznice i w hybrydzie odczuwalne  , e tam gadasz że nie 😋

Może.Kolega.inne.lamoyboowinien sprawdzić , ja wcześniej miałem kupić Genalex golden Lion za ponad 4 stówki cena z października , ale pożyczyłem od koleżanki  i nie podeszły. mi kompletnie a miało być lepiej , tak twierdził ktoś że sklepu . Dobrze że nie kupiłem w ciemno 😊 . Pzdr

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A które Genalexy? Bo są rosyjskie ze złoconymi pinami i chińskie ze srebrzonymi. Odpowiednio cenowo - 225/szt i 199/szt. W Polsce. Może ostatnio coś się zmieniło. Prawdopodobnie o róznych brzmieniach. Nie sprawdzałem. A właściwie to nawet nigdy nie próbowałem Genalexów. W/g moich duńskich kolegów. I jedne i drugie niekoniecznie można nazwac dobrymi lampami. No, ale może to ich subiektywne odczucia. Ja nie słuchałem.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie slysze roznicy po wymianie lamp i tyle.Byl czas ze mi sie zdawalo ze roznica nastapila...ale nie.Fabryczne JJ i tak samo brzmi wszystko.Niedawno dwoch kolegow siedzialo i sluchalo.Rozkrecilem i przekladalem lampy.Troche to bylo upierdliwe ale dalem rade.Pol godz na psvane.Potem przekladka na JJ bez skrecania obudowy i znowu pol godz sluchania.Potem spowrotem psvane.Koledzy stwierdzili ze nie slychac roznicy.Zostawilem psvane.Skrecilem wszystko do kupy.I tak to gra....Ale uwazam ze wymieniac lampy wiekszego sensu nie ma.Moim zdaniem Magnat MR780 jest na to nie czuly lub bardzo malo czuly i tyle w temacie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tchockyTo trafiłeś na tańsze. I dobrze, bo cena którą podałem to w sklepie lampy elektronowe. 

W tym gdzie kupowałeś trochę przesadzili z barwnym opisem. No, może jesli brać pod uwagę , że za NOS uważają też lampy Voschod, Tesla lub JJ to fakt - Genalexy sa lepsze. To opinie moich znajomych lampowców. Ja osobiście ich nie słuchałem. To lampy ze średniej półki. Jednakże mam wrażenie że do oryginalnych Mullardów, TFK, Siemensów czy Amperexów to jednak trochę im brakuje. No, ale tu już może niech wypowie się Dedal75 - on ma porównanie w lampach ECC83. 

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na początku różnicy wielkiej też nie widziałem, ale teraz mam wrażenie, że dźwięk jeszcze bardziej trafia w moje gusta. Po dwóch miesiącach słuchania Mullardów jest naprawdę dobrze. Dźwięk jakby pełniejszy, obszerniejszy szczególnie w dolnym i środkowym paśmie. Może nie jest to różnica duża. Ale jakoś po miesiącu używania Mullardów zauważyłem, że banan na twarzy się pojawia podczas odsłuchu. Oczywiście nie jest to ocena ostateczna. Muszę jeszcze raz przełożyć lampy i wtedy bezpośrednio porównać. Ale to w późniejszym etapie, bo jutro ma dotrzeć do mnie Magnat ma 900. Więc  będę robić porównanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tchockyNo, właśnie - większej. Zwróć uwagę co napisałem w poście sprzed kilkudziesięciu minut. To nie są jekieś diametralne zmiany i nie nastawiaj się na takie. Największe zmiany wprowadzają rodzaje kolumn, później rodzaje wzmacniaczy, następnie źródła, a lampy to to są następne w kolejności. Oczywiście, nawet drobne zmiany dla niektórych ludzi stanowią powód do wymiany systemów.

 

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety moja MA 900 jest uszkodzona. Po 15 min grania w kanale prawym pojawia się pisk emitowany w okolicach wysokotonowego głośnika. Jest na tyle uciążliwy , że słyszalny jest w przerwach między utworami i przy cichym słuchaniu nocnym słyszalny jest cały czas. Dźwięk jest aż kłujący w ucho. Strasznie to mnie wq. Dziś muszę go reklamować. Cała radość z Magnata mi przeszła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś udam się do sprzedawcy. Zobaczę co powie. Na bank to prawy kanał bo zamieniłem przewody od kolumn i brzęczała też druga kolumna więc Focale są sprawne. 780 nie buczała i nie piszczała. Zastanawiam się jednak na Vincentem lub innym wzmacniaczem i to nie koniecznie hybrydą, coś do 7-8 tys.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...