Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

W moim tylko volume od poczatku slabo dziala.Od nowosci do teraz bez zadnych zmian.Czyli przeskoki o kilka db przy kreceniu.W zasadzie tez czesciej uzywam pilota ale jednak wykonanie pokretla mogloby byc lepsze.Inne pokretla dzialaja normalnie.

Braciszkowi sie podoba.Ma go polaczonego z chyba najtanszymi z kolumn Monitor Audio czyli Monitor 300.I brzmi to bardzo fajnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listwa Tomanka w Magnacie chyba nic nie zmienila.Ale juz Yamaha RN 803 zmienila troche brzmienie.Czasem jest jakby odrobine za duzo basu.Nie dudni ale ten bas jest potezniejszy.W Magnacie nie uslyszalem zmian.Mowa oczywiscie o wpieciu urzadzen do gniazd z dc blockerem.Ale postanowilem ze tez dam lepsze zasilanie Wiimowi ktory gra zawsze z Magnatem.Pewnie roznic nie uslysze ale ciekawosc bierze gore😁.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja FM nie slucham od chyba 2015 roku.Nie trawie tych komercyjnych stacji w FM a o tych Polskiego Radia juz nie wspomne😂.Ale wydaje mi sie ze coraz wiecej stacji internetowych nadaje w lepszej jakosci od FM.Sa i takie o slabym dzwieku ale tych dobrze brzmiacych jest coraz wiecej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słucham FM i brzmienie na pewno jest lepsze od DAB, jest żywe i otwarte. W porównaniu z internetowym to czasem tez wypada lepiej, choć jak znajdziemy stacje ze strumieniem ponad 128kb, to już nie ma szans. Natomiast jest trochę stacji których chyba nie stać na taki transfer, dlatego bardzo sobie cenie obecność FM w magnacie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Palmos napisał:

Ktoś z was w 780 słucha FM? U mnie radio z internetu nawet z telefonu po bt gra znacznie lepiej niż FM. Zastanawiam się czy to wina sygnału z kablówki czy magnat tak ma.

U mnie dobrze grało lokalne radio. Słucham go przez neta i nie wiem co było lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Palmos napisał:

A jak ci się tem Wiim sprawdza? Jesteś zadowolony? Masz Wiim mini? Jak masz podłączony?

Jestem zadowolony.Czasem bywaja male problemy ze stabilnoscia ale po kazdej aktualizacji jest coraz lepiej.Glownie polaczony optycznie z Magnatem ale czasem tez analogowo.W sumie oba polaczenia sa fajne.Za 200 zl ktore za niego dalem to wrecz kiler.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Lucas TECH napisał:

No wiadomo, że im głośniej tym bardziej jest to odczuwalne. Ale nawet po cichu jest go zauważalnie więcej. 

Taki loudness w wykonaniu starej szkoły, to było działanie do mniej więcej środka głośności potencjometru, gdzie był wyprowadzony odczep. Dalej już nie działało podkręcanie barwy niskich i wysokich. To było takie pasywne, podbarwienie cichego słuchania, gdzie prosty filtr RC był montowany na potencjometrze.  Działało to fajnie, bo przy głośnym słuchaniu po prostu nie działał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Od wczoraj jestem posiadaczem zestawu MR780 + Tesi 561. Trwa intensywne wygrzewanie, ale mam już pewne wątpliwości. Lubię ciepły, nienatarczywy dźwięk i odpowiada mi brzmienie wokali, muzyki elektronicznej/ambientu, generalnie tego materiału, gdzie liczy się barwa. W muzyce orkiestrowej przydałoby się jednak odrobinę więcej konturowości, detalu. Chciałbym ją po prostu lepiej słyszeć. Wzmacniacz i kolumny mam spięte kablem 'Van den Hul The Wind Mk II Hybrid', który miałem w szufladzie. Dobrej klasy, nie najtańszy przewód, ale nie ma opinii przejrzystego czy jasnego, ciągnie raczej w tę samą stronę co elektronika i głośniki.

Wobec tego pytania:

1. Czy zmiana kabla pozwoli zauważalnie poprawić sytuację? Chętnie wymieniłbym na coś, co skontrowałoby trochę resztę zestawu. Najlepiej tańszego.

2. Zmiana lamp? Psvane, Mullard, inne? Nie brakuje mi basu, jw, chciałbym trochę otworzyć dźwięk.

3. A może rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady tj. rozstać się z Magnatem i kupić coś mniej dociążonego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...