Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

11 godzin temu, Czupakazul napisał:

1. Czy zmiana kabla pozwoli zauważalnie poprawić sytuację? Chętnie wymieniłbym na coś, co skontrowałoby trochę resztę zestawu. Najlepiej tańszego.

Jest to nie głupi pomysł. wymień na jasne posrebrznae QED. Będzie odczuwalna różnica. Albo na Nordosta White lightening.

11 godzin temu, Czupakazul napisał:

2. Zmiana lamp? Psvane, Mullard, inne? Nie brakuje mi basu, jw, chciałbym trochę otworzyć dźwięk.

Moim zdaniem tak ale dopiero jak poznasz swój system

11 godzin temu, Czupakazul napisał:

3. A może rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady tj. rozstać się z Magnatem i kupić coś mniej dociążonego?

Tylko że nie Magnat tu jest problemem a raczej Indiana.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, S4Home napisał:

Jest to nie głupi pomysł. wymień na jasne posrebrznae QED. Będzie odczuwalna różnica. Albo na Nordosta White lightening.

Np. QED Silver Anniversary XT? Nordosta White, o ile dobrze patrzę, nie są po tej stronie taniości, po której mam nadzieję się znaleźć :)

Jeśli zmiana kabli nie będzie wystarczająca, jakie kolumny mogłyby zastąpić Tesi, tak żeby całość była nieco bardziej detaliczna, nie aż tak bliska, ale wciąż bez jakichś ekscesów i raczej po ciepłej stronie? Pomieszczenie nieregularne i zagracone, ale takie powiedzmy 15-20m2. Preferowane konstrukcje łatwe w rozstawie, bez tylnego bass reflexu. Myślałem o Saxo 40, ale są malutkie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Czupakazul napisał:

Np. QED Silver Anniversary XT?

Miałem je podłączone do Magnata. U mnie się nie sprawdziły zupełnie. Balans tonalny poszedł ku górze, odchudził się dół , brzmienie stało się takie... szczuplejsze. Nie podobało mi się to i zwróciłem do salonu.

5 godzin temu, Czupakazul napisał:

Myślałem o Saxo 40, ale są malutkie!

Fakt, takie niepozorne, wąskie, taka trochę karykatura kolumn podłogowych. Ale wezmę je w obronę, naprawdę grają sporym dźwiękiem, detalicznym, przyjemnie się ich słuchało. Odpadły jedynie przez wygląd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Czupakazul napisał:

Np. QED Silver Anniversary XT? Nordosta White, o ile dobrze patrzę, nie są po tej stronie taniości, po której mam nadzieję się znaleźć :)

No to jesli nie ten Nordost to tak Anibersary XT Cie zadowolą.

12 godzin temu, Czupakazul napisał:

Jeśli zmiana kabli nie będzie wystarczająca, jakie kolumny mogłyby zastąpić Tesi, tak żeby całość była nieco bardziej detaliczna, nie aż tak bliska, ale wciąż bez jakichś ekscesów i raczej po ciepłej stronie? Pomieszczenie nieregularne i zagracone, ale takie powiedzmy 15-20m2. Preferowane konstrukcje łatwe w rozstawie, bez tylnego bass reflexu. Myślałem o Saxo 40, ale są malutkie!

Saxo nie. Ale wymiana na Bronze od Monitor audio albo Acustic Energy to może byc to.

7 godzin temu, Wito76 napisał:

Miałem je podłączone do Magnata. U mnie się nie sprawdziły zupełnie. Balans tonalny poszedł ku górze, odchudził się dół , brzmienie stało się takie... szczuplejsze. Nie podobało mi się to i zwróciłem do salonu.

No właśnie czyli trochę w ta stronę co kolega szuka.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, T Z6 napisał:

Podlaczylem dac Nostromo Wolf 2 do Magnata.Zupelnie inna liga.Jakbym zmienil lampy na duzo lepsze.Po zmianie fabrycznych na Psvane wielkiej roznicy nie slyszalem.A tu...slysze i to jak😁.Jednak dac w Magnacie to mega slabizna 

Ten DAC co u Ciebie obsługuje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Ace2 napisał:

Ten DAC co u Ciebie obsługuje?

Wiima do Magnata.Jest nowy wiec dzis pierwszy odsluch w takiej konfiguracji.

Narazie burdel 😂.Trzeba to jakos uporzadkowac bo towarzystwo dekodera tv troche smieszne.Obok stoja wieksze sprzety i juz miejsca zaczyna brakowac🤭.

IMG_20220513_200632883.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, S4Home napisał:

 

Saxo nie. Ale wymiana na Bronze od Monitor audio albo Acustic Energy to może byc to.

Acoustic Energy np. AE 109 czy AE120?

Dnia 13.05.2022 o 00:08, Wito76 napisał:

Miałem je podłączone do Magnata. U mnie się nie sprawdziły zupełnie. Balans tonalny poszedł ku górze, odchudził się dół , brzmienie stało się takie... szczuplejsze. Nie podobało mi się to i zwróciłem do salonu.

18 godzin temu, S4Home napisał:

No właśnie czyli trochę w ta stronę co kolega szuka.

Hmm, dylematy, dylematy. Na szczęście testowanie kabli jest prostsze logistycznie i chyba czeka mnie pobawienie się kilkoma różnymi, żeby sobie wyrobić jakąś przestrzeń do porównań. Słyszę, że jaśniejsze, bardziej agreswnie zrealizowane wydania tej samej muzyki brzmią lepiej, bez utraty efektu przyjazności dźwięku jaki daje system, więc to może być dobry kierunek.

Swoją drogą nie sposób nie docenić tesi 561 za ogólną kulturę grania i muzykalność. Trochę przykro byłoby się z nimi rozstawać, zważywszy też na to, że to zwyczajnie piękne meble.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, T Z6 napisał:

Podlaczylem dac Nostromo Wolf 2 do Magnata.Zupelnie inna liga.Jakbym zmienil lampy na duzo lepsze.Po zmianie fabrycznych na Psvane wielkiej roznicy nie slyszalem.A tu...slysze i to jak😁.Jednak dac w Magnacie to mega slabizna 

Ciekawe w tym wszystkim, ze oba używają praktycznie tej samej kości Wolfson 8740 vs 8741. A jednak sam sposób aplikacji musi robić ta różnice. Nostromo jednak używa lepszych komponentów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u Kolegi jakiś czas temu .

CXN vs malina +nostromo Wolf 2 limited ed.  CA na wolfsonie.

Niestety jest różnica spora , i słyszalna ja tam byłem pierwszy raz nie znam  pomieszczenia , bo mój set u mnie gra lepiej więc myślę że w moim pomieszczeniu  przewaga CXNa  byłaby bardziej zaznaczona . Pzdr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz z CXNa wcześniej Nuprime dac9 ,Atoll st200 , Stream magic 6, no i epizod z Topping d10 i 30 oraz jak wchodził na rynek Nostromo miałem trójkę . Wiem że większość to streamery z dac ale lubiłem pobawić się w nich też  przedwzmacniaczami 

Ale polecę dac100 od Atolla z wtórnego jeśli nie przeszkadzają komuś ograniczenia na USB do 96khz . No ale system każdy ma inny i upodobania . 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Dedal75 napisał:

CXNa wcześniej Nuprime dac9 ,Atoll st200 , Stream magic 6, no i epizod z Topping d10 i 30 oraz jak wchodził na rynek Nostromo miałem trójkę

 

21 godzin temu, Dedal75 napisał:

Ale polecę dac100 od Atolla

Dzięki kolego. To są sprzęty z wyższej półki (przynajmniej tej cenowej). Pojawiały się opinie że dac w mr780 nie jest najwyższych lotów i zastępowano go innymi ale jednak droższymi (niektóre cenowo porównywalnie ze wzmacniaczem).

Zastanawiam się czy jakiś dac tak do 500 PLN jest w stanie znacznie poprawić dźwięk Magnata. Ja na chwilę obecną jak bym miał doinwestować jakieś większe pieniadze to w pierwszej kolejności byłaby to wymiana kolumn, bo te budżetowe co mam no starają się jak mogą ale jednak im brakuję. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...