Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

Zmienilem glosnikowe kabelki Magnatowi na Van Damme UP LCOFC HiFi 4mm.I roznica od razu slyszalna szczegolnie w gorze pasma.Na fabrycznych lampach bylo troszke slabo z wysokimi tonami a teraz gora piekna.Dol tez jakby troszke mocniejszy i lepiej kontrolowany niz na Tara Labs.Kolumny oczywiscie Aurory 700.Fajne kabelki i dosc tanie.Do Magnata idealne(dla mnie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przyszła do mnie listwa Tomanka 8S. Z dwoma DC blokerami. Mam wrażenie że DC bloker coś zmienia i dźwięk jest trochę inny niż z pozostałych gniazd filtracyjnych. Sam już się gubię przy tych testach i przełączaniu. Pozdr. all

PS. kolejne kable RCA zmienione, wyleciała ostatnie Melodika i zastąpiłem tak samy C-Line.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, T Z6 napisał:

Zmienilem glosnikowe kabelki Magnatowi na Van Damme UP LCOFC HiFi 4mm.I roznica od razu slyszalna

Bo... to bardzo dobre kable. Też kupiłem je sobie ze 2 lata temu i trochę obawa była czy... nie za tanie. Ale tak jak piszesz są bardzo fajne i wygryzły wtedy u mnie Chord Clearway, dwa modele QED i jakiegoś Kimbera.

1 godzinę temu, Ace2 napisał:

PS. kolejne kable RCA zmienione, wyleciała ostatnie Melodika i zastąpiłem tak samy C-Line.

No i fajnie. Jak się ogarnę to w tym Twoim wątku o interkonektach napiszę parę zdań na temat moich ostatnich testów RCA. Kilka kabelków w ostatni miesiąc mi wpadło na odsłuchy i są faworyci, ulubieńcy i takie co grają jak zepsute. Porównywałem: Atlas Equator Integra na miedzi OCC, KaCsa KCO-IS2 na miedzi OCC, Neotech 5220 (miedź OFC), Neotech 3002 na miedzi OCC plus nitki srebra, w niektórych kręgach legendarny Belden 8402, AudioQuest Big Sur, chiński Audiocrast z Aliexpress na miedzi OCC plus srebro, tani Vitalco za 25zł, a w piątek będę miał autorski kabelek od Fezz Audio FAC 01. 

Jak widać było tego trochę, półka cenowa taka jak widać, od 25zł do 700 mniej więcej. A najfajniejsze jest to, że żadnego z nich nie wypożyczyłem ze sklepu audio tylko użyczyli mi je uprzejmi forumowicze i osoby z którymi np przy sprzedaży lamp nawiązałem bliskie relacje i bardzo często gawędzimy. Światek audio to naprawdę fantastyczni ludzie (no w większości :) )

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkladalem kilka razy.Zmienialem pozycje i wtedy po godzinie gora dwoch pisk byl w przeciwnym kanale.Lampa jak nic.

Lepiej zainwestowac w dobrego daca niz w lampy.Daje to duza poprawe.Lampa u mnie niewiele zmienila zeby juz nie powiedziec ze nic.A RME zmienil bardzo dzwiek.Gluchy by nawet to uslyszal.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, Magnat może zaciemniać takie rzeczy już audiofiliskie, jak prezentacja planów, szerokość sceny. Jednak jeśli podłączy się DAC inaczej grający, np. taki bardziej analogowy, "mokry" to ta zmiana będzie od razu wyczuwalna. Mam u siebie zlampizowany DAC i on robi baaardzo dużą zmianę, nawet na Magnacie. Tak, że aż się rozleniwiłem w poszukiwaniu innego wzmacniacza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie sprezentowałem:)  ręczna robota. Wcześniej na forum pisałem, że robię coś na kształt AudioNote DAC 2. Tylko, że tam są zastosowane transformatory jako konwersja I/V. A ja uzyłem squaristorów 700ohm. Rezystory sprowadzane z UK, oclone i ogólnie przepłacone :) Ale chciałem to zrobić zgodnie z zaleceniami tych co uważają ze to najlepsze rezystory do tego zastosowania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...