Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

19 godzin temu, klavikort napisał:

Dziadowski, to może się okazać  Magnat. Kilka osób tutaj na forum narzeka na piski. Mi się wydaje, że mój pisk chyba jest "wędrujący", raz słyszę z lewa, raz z prawa. Zresztą zawsze go miałem, nawet po zmianach lamp.

Kto narzeka na piski bo ja czytam ten wątek i to chyba pierwszy przypadek?

Reklamacja u dystrybutora zawsze przynosi dobre rezultaty.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.05.2022 o 21:05, Wito76 napisał:

Bo... to bardzo dobre kable. Też kupiłem je sobie ze 2 lata temu i trochę obawa była czy... nie za tanie. Ale tak jak piszesz są bardzo fajne i wygryzły wtedy u mnie Chord Clearway, dwa modele QED i jakiegoś Kimbera.

No i fajnie. Jak się ogarnę to w tym Twoim wątku o interkonektach napiszę parę zdań na temat moich ostatnich testów RCA. Kilka kabelków w ostatni miesiąc mi wpadło na odsłuchy i są faworyci, ulubieńcy i takie co grają jak zepsute. Porównywałem: Atlas Equator Integra na miedzi OCC, KaCsa KCO-IS2 na miedzi OCC, Neotech 5220 (miedź OFC), Neotech 3002 na miedzi OCC plus nitki srebra, w niektórych kręgach legendarny Belden 8402, AudioQuest Big Sur, chiński Audiocrast z Aliexpress na miedzi OCC plus srebro, tani Vitalco za 25zł, a w piątek będę miał autorski kabelek od Fezz Audio FAC 01. 

Jak widać było tego trochę, półka cenowa taka jak widać, od 25zł do 700 mniej więcej. A najfajniejsze jest to, że żadnego z nich nie wypożyczyłem ze sklepu audio tylko użyczyli mi je uprzejmi forumowicze i osoby z którymi np przy sprzedaży lamp nawiązałem bliskie relacje i bardzo często gawędzimy. Światek audio to naprawdę fantastyczni ludzie (no w większości :) )

A ja polecam Belden 9497, kabel miodzio , gra równo , góra super smooth :) , cena odpowiednia (czyt. tani bo po co droższy), wymaga podwójnego skręcenia! Polecam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Palmos napisał:

A czego nie rozumiesz bo do końca nie wiem o co ci chodzi...

Mam Magnata a do tego Node, CD Marantz i BR Panasonic. Node i CD podłączone przez RCA a BR przez coaxialny i dźwięk z TV przez optyczne. I w którym miejscu oraz co wpina się do tego zewnętrznego DAC?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, S4Home napisał:

Kto narzeka na piski bo ja czytam ten wątek i to chyba pierwszy przypadek?

Trochę było tu przypadków z przydźwiękiem w głośniku.  W sumie, jak sobie przypomnę swój przypadek, to możliwe, że one się pojawiły dopiero po zmianie lamp z fabrycznych. Nie wiem, może Magnat nie jest przystosowany do zmian na lampy z innymi parametrami pracy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Ace2 napisał:

Mam Magnata a do tego Node, CD Marantz i BR Panasonic. Node i CD podłączone przez RCA a BR przez coaxialny i dźwięk z TV przez optyczne.

Jeśli coś podpiąłeś przez optyk/coaxial lub bt to działa dac w Magnacie, jak coś podpiąłeś przez RCA to działa dac w tym czymś. Z tego co widzę to cd masz po RCA - dopednij przez optyk/coaxial i zadziała dac w Magnacie i będziesz mógł porównać czy jest lepszy niż w CD. 

 

9 minut temu, Ace2 napisał:

Teraz czy taki spory dodatkowy wydatek jest opłacalny? Bo jeśli każde urządzenie a średnia cena DAC to 1000zl to X4 i mamy 4 tys

Pojawiają się opinie, że po zastosowaniu zewnętrznego DACa dźwięk jest dużo lepszy i że DAC w 780 to lipa, ale potem się okazuje, że ten zewnętrzny DAC jest warty dwa razy MR780 ! 😳- więc nie ma siły DAC w 780 przy czymś takim musi wypaść gorzej. Więc wydaje się nie do końca jest lipny - w swojej cenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pio05 napisał:

A ja polecam Belden 9497, kabel miodzio , gra równo , góra super smooth :) , cena odpowiednia (czyt. tani bo po co droższy), wymaga podwójnego skręcenia! Polecam 

Mam aktualnie Belden 8402 czyli interkonekt RCA. Miał być kilerem, w swej niepozornej cenie miał miażdżyć, zjadać na śniadanie, zachwycać i nie powiem, że zły ale biorąc pod uwagę to wszystko co o nim napisano trochę mnie rozczarował. No własnie gra tak jak napisałeś "super smooth" , tak analogowo, relaksująco i trochę brakuje mu pazura, takiej większej konturowości, lokalizacji planów i wybrzmień. Nie jest zły ale trochę wycofuje średnicę jednak.

Obawiam się więc trochę tego 9497 czy to nie będzie podobny temat.

Co to znaczy że wymaga podwójnego skręcenia? On z natury jest przecież już skręcony. Wrzuć zdjęcie bo nie wiem czy o tym samym patencie myślimy.

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sekcja cyfrowo analogowa w MR780 nie jest szczytem możliwości ale nie jest też to tani bubel. Oczywiście da radę uzyskać lepsze brzmienie ale pytanie co chcielibyśmy poprawić. W mojej ocenie aby przyrost jakościowy był słyszalny od razu musimy iść w kategorię około 1000-1500zł i tutaj bardzo dobrze sprawdzają się Topping E50, D50s, Musical Fidelity V90 DAC czy iFi Audio Zen One Signature. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ace2 napisał:

Mam Magnata a do tego Node, CD Marantz i BR Panasonic. Node i CD podłączone przez RCA a BR przez coaxialny i dźwięk z TV przez optyczne. I w którym miejscu oraz co wpina się do tego zewnętrznego DAC?

A sprawdzałeś przez analogowe z przodu?

Ja tak mam podłączony CD i Wiim bo dla mnie wtedy najlepiej gra.

Edytowano przez tchocky
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

W mojej ocenie aby przyrost jakościowy był słyszalny od razu musimy iść w kategorię około 1000-1500zł i tutaj bardzo dobrze sprawdzają się Topping E50, D50s, Musical Fidelity V90 DAC czy iFi Audio Zen One Signature. 

Jest konkretną odpowiedź kogoś z branży. Z innej beczki to właśnie od Was (Q21) w grudniu kupiłem Mr780. Całkiem fajne chwile były na odsłuchach. Całkiem fajny sklep. 👌PS: nic nie piszczy, lampy oryginalne JJ.

28 minut temu, tchocky napisał:

A sprawdzałeś przez analogowe z przodu?

No właśnie... Ktoś jeszcze sprawdzał? Bo u mnie bez różnicy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Palmos napisał:

Jest konkretną odpowiedź kogoś z branży. Z innej beczki to właśnie od Was (Q21) w grudniu kupiłem Mr780. Całkiem fajne chwile były na odsłuchach. Całkiem fajny sklep. 👌PS: nic nie piszczy, lampy oryginalne JJ.

No właśnie... Ktoś jeszcze sprawdzał? Bo u mnie bez różnicy.

Rca cd jest nieco mniej dynamiczne od Line in.To samo wejscia Aux.Tak wiec przednie Line in daje troszke lepszy dzwiek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Wito76 napisał:

Mam aktualnie Belden 8402 czyli interkonekt RCA. Miał być kilerem, w swej niepozornej cenie miał miażdżyć, zjadać na śniadanie, zachwycać i nie powiem, że zły ale biorąc pod uwagę to wszystko co o nim napisano trochę mnie rozczarował. No własnie gra tak jak napisałeś "super smooth" , tak analogowo, relaksująco i trochę brakuje mu pazura, takiej większej konturowości, lokalizacji planów i wybrzmień. Nie jest zły ale trochę wycofuje średnicę jednak.

Obawiam się więc trochę tego 9497 czy to nie będzie podobny temat.

Co to znaczy że wymaga podwójnego skręcenia? On z natury jest przecież już skręcony. Wrzuć zdjęcie bo nie wiem czy o tym samym patencie myślimy.

Może trochę przesadziłem z tym "super smooth" :) jest też dosyć przejrzysty, na pewno nie zamula.

Kabel jest skręcony ale jest dosyć cienki , dla dociążenia dźwięku lepiej dołożyć x 2 dla + i - :)

 

 

PXL_20220521_090828028.PORTRAIT.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam forumowiczów, po obejrzeniu filmu Lucas Tech napaliłem się na Magnata MR780, trafiłem ten wątek i po przeczytaniu 30 stron złożyłem zamówienie, odbiór na jutro. Niestety z ciekawości czytałem dalej :) Mam teraz konkretny ból głowy, im dalej w temacie tym więcej rozważań ulepszenia tego wzmacniacza, a chciałbym kupić coś co nie wymaga większej ingerencji bo z pieniążkami jest różnie, ale częściej ich brakuje jak jest w nadmiarze. Mój "wymarzony" wzmacniacz to Onkyo TX-8270, dostałem ofertę w jednym z salonów 3900zł, niestety brakuje mi okrągłe 800zł. Tu moje pytanie, potrzebuję jakiegoś głosu rozsądku, czy lepiej dozbierać, co może zająć mi dużo czasu, a jestem niestety w gorącej wodzie kąpany i posiadam w tej chwili takiego sobie NAD`a C300, czy Onkyo będzie wart tej różnicy? wcześniej posiadałem Onkyo TX-8050 i byłem z niego bardzo zadowolony. Kolumny jakie posiadam to Klipsch rp-280f. Czy ktoś mógłby mi doradzić jaka byłaby najlepsza decyzja w tej sytuacji? Z góry dziękuję za sugestie, pozdrawiam audio maniaków ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Ace2 napisał:

Posłuchasz , nie spodoba się to odeslesz. Magnat jest dużo tańszy od tego Onkyo. Kup oba i porównaj.

1 minutę temu, Dedal75 napisał:

Brakuje mu 800 do Onkyo a skąd na Magnata

Dokładnie, gdyby tylko to było możliwe. Wziąć dwa na warsztat i odesłać jeden. Głównie w moim zapytaniu chodzi o to czy zrezygnować z Magnata i odkładać jednak na Onkyo TX-8270, czy gra jest warta świeczki, każda opinia jest mile widziana, zaczynam mieć wrażenie że nie potrafię już samodzielnie myśleć :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dedal75 napisał:

Myślę że.lepiej poczekać na coś wymarzonego że tak powiem ale w tych czasach ciężko bo ceny do góry idą ..Więc masz trochę zagwozdkę. 

Dokładnie, ale jest to głos rozsądku o który mi chodziło, trudno przewidzieć rynek. Oglądałem materiał na YT o polecanych wzmacniaczach do 3000zł i Onkyo TX-8270 się w nim znalazł, niestety po sprawdzeniu aktualnych cen szczęka runęła. Chciałbym mieć komfort bezpośredniego porównania obu sprzętów, ale nie mam możliwości, może ktoś miał styczność z w/w sprzętami i rozwieje moje wątpliwości. Wiadomo że chodzi głównie o dźwięk i jeśli warto poświecić czas i pieniążki na Onkyo to decyzja czy jutro odbierać Magnata czy jednak zrezygnować była by prostsza.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napiszę że porównałem i lepiej mi pasuje Onkyo to poczekasz ? 😋

Uwierz że może mi się coś innego podobać , i słuchałem w innych warunkach oraz nie z klipschami . 

Tylko odsłuch w domu da Ci prawie pewność że to to .

Prawie bo czasem pierwsze wrażenie po jakimś czasie przeobraża się w niestrawność systemu 😜 

Ps Nie słuchałem tych klocków , ale klipsch to też nie moje granie więc nie mam pojęcia co Cię w brzmieniu moze kręcić .

 

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...