Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

32 minuty temu, Wito76 napisał:

@Matt Daemon Zmieniłeś właśnie Magnata na Vincenta w podobnych pieniądzach. Pisałeś o  mega zadowoleniu i znacznej poprawie względem Magnata. Przypomnij, który to model Vincenta?

P.S.

Szczerze mówiąc nie wiem co takiego fajnego jest w tym Onkyo. niektórzy twierdzą że trochę analityczny, czytaj: suchotnik. Też kiedyś myślałem, że te wszystkie opcje i jeszcze Hdmi na pokładzie to jest to czego mi trzeba. W audio tak jak w życiu, jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Najbardziej zawsze do mnie przemawiał przykład z fotografii i lustrzanek, którymi to też się interesuję. Jak obiektyw jest uniwersalny, tak zwany spacer-zoom czyli ma  i krótkie ogniskowe do szerokiego kąta i długie do zbliżeń czyli mega uniwersalny sprzęt (nie trzeba plecaka obiektywów ze sobą nosić) to jakość niestety leci na łeb. Lepiej mieć dwa ale dedykowane do danych potrzeb.

Vincent sv-226- i to inna liga vs Magnat. Poza tym Klipsche sprzedałem bo też miałem - vs canton ergo 900dc 92 dc etc - przepaść na korzyść Cantonów. Co do Kapp 8.2i wypowiem się jak wrocą z serwisu.

Jak nie zrobisz moda zwrotnicom w Klipsch to połowy dżwięku nie poznasz 😉

Wspomniane Onkyo 8050 mam w sypialni połączone z Heco Vitas700.  Tak to raczej suche granie i detaliczne. Co kto lubi.

Edytowano przez Matt Daemon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Matt Daemon napisał:

Wspomniane Onkyo 8050 mam w sypialni połączone z Heco Vitas700.  Tak to raczej suche granie i detaliczne. Co kto lubi.

Zdecydowanie lubię detaliczne granie, ale fakt że nie mam tak dużego doświadczenia w testowaniu różnych zestawów jak inni forumowicze, jeszcze dużo przede mną. 

1 minutę temu, Dedal75 napisał:

Amplituner też ma tryb stereo ,😋

Tak, ale mając 5 kolumn, w tym głośnik centralny, cały efekt stereo jest zagłuszany, przynajmniej ja nie słyszałem tych efektów, które słyszę teraz przy dwóch kolumnach, ale schodzimy trochę z tematu :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Luk Pl napisał:

Najpierw Klipsch RP-6000f, teraz Klipsch RP-280f, Onkyo TX-8050

Dokładnie jak @Matt Daemon powiedział. Klipsch to dynamiczne ale takie trochę brutalne, nieaudiofilskie granie. Jak ktoś wejdzie to potrafią słuchacza wbić w podłogę, ale to tylko efekt pierwszych 5 minut, gdy zaczniesz doszukiwać się czegoś więcej, szukać dźwięku w dźwięku to okaże się, że średnica i wszystkie jej smaczki są trochę cofnięte. Wiem, bo tez miałem klipsche. Wspomniany Onkyo miał kolega, bronił się mocą i wygarem, ale dopiero po modyfikacji (wymiana kondensatorów w torze zasilacza) wzmacniacz dostał więcej barwy, kontroli basu i przyjemności ze słuchania

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wszystkie spostrzeżenia i uwagi. Podjąłem decyzje o odbiorze w dniu jutrzejszym Magnata. Zawsze mogę skorzystać z prawa do zwrotu, a przynajmniej dowiem się jak to u mnie zagra i powieksze swoje doświadczenie, może zostanie. Oczywiście podzielę się wrażeniami, wygrzeje te 100h w 4 dni :) Mam tylko pytanie, jak odróżnić jakie lampy znajdują się w moim wzmacniaczu, bo czytając temat dowiedziałem się że są montowane chińskie i czeskie? Jaka jest różnica, które są uważane za lepsze? Przeczytałem praktycznie cały wątek od wczoraj i dużo informacji mi się miesza :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Luk Pl napisał:

Dziękuje za wszystkie spostrzeżenia i uwagi. Podjąłem decyzje o odbiorze w dniu jutrzejszym Magnata. Zawsze mogę skorzystać z prawa do zwrotu, a przynajmniej dowiem się jak to u mnie zagra i powieksze swoje doświadczenie, może zostanie. Oczywiście podzielę się wrażeniami, wygrzeje te 100h w 4 dni :) Mam tylko pytanie, jak odróżnić jakie lampy znajdują się w moim wzmacniaczu, bo czytając temat dowiedziałem się że są montowane chińskie i czeskie? Jaka jest różnica, które są uważane za lepsze? Przeczytałem praktycznie cały wątek od wczoraj i dużo informacji mi się miesza :) 

Zobaczysz przez szybkę bo widać. Takie czerwone napisy to JJ electronics

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Matt Daemon napisał:

Zobaczysz przez szybkę bo widać. Takie czerwone napisy to JJ electronics

Ok, dzięki. Jeśli okażą się to lampy od JJ to mam szczęście, czy pecha, czy nie ma to aż takiego dużego znaczenia? Ukształtowała się ogólna opinia na temat różnicy w jakości?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Rega napisał:

Tak dla ścisłości - i jedne i drugie to lampy budżetowe. Prezentują podobny poziom. Czyli raczej dość niski. Na początek mogą być. Ale wygrzewanie niewiele tu zmieni. 

Rozumiem, dzięki, właśnie trochę meczy mnie kwestia tych lamp, dlaczego producent postawił na takie lampy, ale z drugiej strony jeśli fajnie zagra na starcie (na moje ucho) to na plus będzie świadomość że po okresie gwarancyjnym można coś we wzmacniaczu ulepszyć stosunkowo niewielkim kosztem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent stawia na te lampy ze względu na koszty. No przecież nie wstawi lamp Telefunken czy też Siemens lub Brimar po 500 zł (lub drożej) za sztuke. Jestem jednak zdania, ze robi bardzo dobrze. Zmiany jakie dają coraz lepsze lampy mozna sobie stopniować w zależności od tego czy się te zmiany słyszy czy też nie. Dochodzi też kwestia ceny. Mozna sobie wstawiać coś na co kogo stać. A czasem można dobrać sobie dobre lampy za niewygórowaną cenę. Owszem, dobre lampy kosztują. No, ale ,,nie od razu Kraków zbudowano,,

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, chodzi o kasę, ale kolejna rzecz która mnie zastanawia... Po premierze Magnat kosztował ponad 4.000zł, teraz można go zamówić za 2.749zł. Dlaczego wiec wspominany przeze mnie Onkyo TX-8270 kosztował 3.000zł, a teraz wycenia się go na 4.000zł? to już dużo trudniej mi zrozumieć 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, T Z6 napisał:

Ja mojego MR780 sprzedaje.Pobyl ze mna troche i jednak mi nie pasuje.Nie daje frajdy takiej jak chocby Yamaha RN803.Poszukam czegos innego ale jeszcze nie wiem czego dokladnie.Magnat do sprzedazy zdecydowanie.

No właśnie tego chciałbym uniknąć. Będę musiał podjąć decyzję w ciągu 14 dni czy Magnat u mnie zostanie. Bez wątpienia będzie to dla mnie najlepsza klasa wzmacniacza do tej pory, ale mam nadzieję że nie będę żałował po jakimś czasie że nie zdecydowałem się na oszczędzanie na TX-8270. Ta Yamaha też teraz bardzo droga, zawsze tak było, czy cena podobnie jak Onkyo poszła do góry?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Luk Pl napisał:

No właśnie tego chciałbym uniknąć. Będę musiał podjąć decyzję w ciągu 14 dni czy Magnat u mnie zostanie. Bez wątpienia będzie to dla mnie najlepsza klasa wzmacniacza do tej pory, ale mam nadzieję że nie będę żałował po jakimś czasie że nie zdecydowałem się na oszczędzanie na TX-8270. Ta Yamaha też teraz bardzo droga, zawsze tak było, czy cena podobnie jak Onkyo poszła do góry?

Nikt za ciebie nie podejmie decyzji.To kwestia twojego gustu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Dedal75 napisał:

Tak zawsze było .

Jednak od 2 lat żyjemy w dziwnych czasach a ostatnie pół roku to kosmos .

Zdecydowanie dziwne czasy, chociaż zawsze uważałem że elektronika tanieje, to ostatnie dwa lata pokazały że to nie reguła, ale dlaczego w takim razie Magnat tak mocno staniał? Wyjątek od reguły?

3 minuty temu, T Z6 napisał:

Nikt za ciebie nie podejmie decyzji.To kwestia twojego gustu.

Już postanowiłem że przekonam się na własne uszy :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystko na tym świecie da się racjonalnie wytłumaczyć. Czemu coś tanieje, czemu coś drożeje? Nie wiem. Ale sprzęt audio jest czymś takim co powinniśmy mierzyć przede wszystkim swoim uchem. Zatem jeśli dźwięk nam się podoba to nie warto sobie zawracać głowy dlaczego to kosztuje 3 tys a nie 5 tys 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja, dla odmiany proponuję jakiś prosty model PP. Moc 25-30 W w  zupełności wystarczy. W cenie Magnata  na pewno można coś znaleźć. Tu już jest własciwie pełne brzmienie lampowe. SE to następny etap w poszukiwaniach😉. No, chyba  ze ktoś woli brzmienie tranzystorowe.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Dedal75 napisał:

Może był przeszacowany 😂 

Miałem z ciekawości 803D i to nic specjalnego a jeżeli daje więcej frajdy niż Magnat to jestem ciekaw jak gra . 

No ale zależy z czym jeszcze ktoś porównywał i na czym mu zależy . 

Magnat jest dla mnie bez jaj...Bez mocy, bez dynamiki, nie potrafi mnie cieszyc.Yamaha moze dla ciebie jest bezwartosciowa a dla mnie jest tym urzadzeniem ktore mi daje radosc z sluchania muzyki.Dac RME jeszcze poprawil srednice a w Magnacie niewiele zmienil.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...