Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

1 godzinę temu, klavikort napisał:

Faktycznie różnica jest tylko Radio+Bluetooth na rzecz MR780. Ale ja bym porównał te urządzenia i zobaczył czy oprócz mocy jest jakiś przeskok jakościowy, taki ze warto w ogóle zmieniać dotychczasowe urządzenie.

Wydaje mi się, że kiedyś Piotr pisał o tej różnicy na korzyść 780ki. Niemniej 900ka znowu brzmienie dociążone vs 780

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Lucas TECH napisał:

Jakby ktoś jeszcze nie widział to wrzucam link do moich wrażeń z użytkowania MA900 😉

 

Bardzo fajna opinia. Niemniej ciekawi mnie stwierdzenie, że podobnie jak w mr780 średnica jest wysunięta. Moje odczucie jest wprost przeciwne, że średnich jest zdecydowanie za mało i są nieco cofnięte właśnie.  Czy basu było za mało w mr780? Ja byłem zdania, że bas jest dosyć mocny. Jednak zapewne porównując do ma900 rzeczywiście może się okazać że jest go więcej. Czy to aby jednak nie sama moc wpływająca na odczucia w każdym paśmie?

Pzdr i gratuluję materiału.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując milion postów, opisywanie brzmienia wzmacniacza teoretycznie nie ma żadnego sensu ponieważ z każdymi kolumnami zagra to zupełnie inaczej. Tylko i wyłącznie odsłuch ze swoimi kolumnami odpowie Ci jak gra dany wzmacniacz. A jeszcze lepiej u siebie w domu ponieważ akustyka pomieszczenia potrafi zmienić wiele. Ja osobiście polecam mr 780 jako uniwersalne urządzenie odtwarzające wiele źródeł dla każdego kto nigdy wcześniej nie miał podobnego sprzętu lub miał  z trochę niższej półki ponieważ będzie zadowolony. Sprzęt prezentuje się wyśmienicie w salonie i gra bardzo przyjemnie (nie jest męczący dźwięk, uszy nie krwawią chociaż nie wiem jak będzie to na innych kolumnach niż ja posiadałem do niego). Dla mnie gra ciemno czyli lekko cofnięty środek i góra. Z tych kolumn których słuchałem z nim jedynie w focal chora 816 i 826 świetnie cykała góra ale środek dalej był cofnięty. Najwięcej brzmienia dają kolumny a nie wzmacniacz (różnice we wzmacniaczach z podobnej półki są marginalne i trzeba się mocno skupić żeby te różnice usłyszeć). Także jeżeli już zdecydujesz się na ten wzmacniacz to wtedy bierzesz go ze sobą do salonu audio i dobierasz do niego kolumny (dla mnie osobiście żadne z odsłuchanych kolumn nie miały podejścia do focal chora 816). Dodać należy jeszcze to że obecnie ceny wzmacniaczy poszły dość mocno w górę a magnat nawet lekko potaniał więc jest jeszcze bardziej opłacalny. Pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos odnosnie lamp kolejny raz.Dac Nostromo Wolf 2 wydawal czasem dziwne dzwieki.Odeslalem do naprawy.Wrocil i dalej to samo.Juz chcialem zawracac glowe ponownie panu Markowi i cos mnie tknelo.Kupilem kolejne lampy Psvane.Dokladnie takie same jak wczesniej ale tym razem zauwazylem po rozpakowaniu ze te bez watpienia sa oryginalne.Prawidlowe opakowanie i wlasciwe karty.Zamontowalem.Wlaczylem.I WOW.Nowe lampy a taki piekny dzwiek daja.Nie bede opisywal dokladnie.Poprostu dzwiek miodzio.I Wolf przestal wydawac dziwne dzwieki, pierdniecia czy jak to nazwac.Cala wina lezala po stronie lamp ktore niby kupione w dobrym sklepie...a byly chyba lewe.Karty od innego typu, brak oryginalnego opakowania i dziwne oznaczenia na lampach jakby je robil pijany czlowiek.Oczywiscie zadnego pisku na nowych lampach tez nie ma.Teraz Magnat brzmi super i jednak go nie sprzedam.Szkoda ze tak dlugo nie wiedzialem ze mam lampy Psvane ale chyba podrobki bo wczesniej bym kupil nowe.Wydatek nieduzy bo kupilem od goscia z ogloszenia ktory sprzedawal Psvane chcac zmienic na inne ponoc jeszcze lepsze.I zakup okazal sie strzalem w 10.Magnacie przepraszam cie za wczesniejsze moje marudzenia😁.Zostajesz ze mna na dlugo jeszcze😁.A ten sklep z Gliwic...zenada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolf bardzo dobry.Co prawda nie slysze roznicy miedzy filtrami, a przelaczam je przed wlaczeniem jak kaze instrukcja, ale pan Marek mi napisal w mailu ze 50% uzytkownikow nie slyszy roznicy.To nie problem bo ten dac brzmi rewelacyjnie.Uzywam 2 filtra.Co prawda moj drugi dac RME jest lepszy ale tez i jego cena odpowiednio wyzsza.Jak komus nie sa potrzebne bajery to Wolf 2 bedzie w sam raz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On nie chce innych lamp.Podoba mu sie to co slyszy.Facet poprostu nie lubi jak my tutaj gonic króliczkow😁.I tyle w temacie.

Nawet sobie kupil cd Rotel CD11.Dla mnie troche slabe polaczenie ale jemu sie podoba.I nie slucha opinii innych.I tak chyba powinno byc.Kazdy ma swoj gust i gowno komu do tego...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, pomóżcie z jednym tematem. Kupiłem magnata Mr 780 + whatefadale Evo 4.2. swoją drąga super sprzęt, moim zdaniem zestaw stworzony do słuchania dire straits:D. Ale do rzeczy, streamuje z tidala i o ile jeśli robię to przez TV i optyk do Ampli to jest ok. Natomiast bezpośrednio przez bluetooth z telefonu do Ampli nie idzie. MR 780 łączy się z telefonem i wszystko wygląda ok, jak puszczam utwór to wyświetla nawet tytuł ale... Kolumny milczą. Co może być nie tak ?

 

 

 

 

Screenshot_2022-06-10-19-18-28-519_com.android.settings.jpg

Edytowano przez szyszka_szyszka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...