Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

2 godziny temu, szyszka_szyszka napisał:

Natomiast bezpośrednio przez bluetooth z telefonu do Ampli nie idzie.

A spróbuj odpalić np Spotify albo lepiej radio internetowe - np replaio radio, YouTube...

Ja mój stary smartfon wykorzystuje jako strimer radia internetowego przez bt, które u mnie jest dużo lepsze i głośniejsze niż FM Mr780. Tifal też śmiga lux.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Palmos napisał:

A spróbuj odpalić np Spotify albo lepiej radio internetowe - np replaio radio, YouTube...

Ja mój stary smartfon wykorzystuje jako strimer radia internetowego przez bt, które u mnie jest dużo lepsze i głośniejsze niż FM Mr780. Tifal też śmiga lux.

Też tak myślałem do momentu kiedy kupiłem streamery sieciowy i z BT przeszedłem na wifi. Różnica w dźwięku przepaść. Wtedy Tidal dopiero śmiga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lysyrafal napisał:

W sensie brzmieniowo czy stylistycznie ( wyglądem nie pasuje jedno do drugiego)?

A jakimi kolumnami gra to u Twojego brata?

Sluchalem krotko wiec moze opinia lekko niesprawiediwa.Wydawalo sie brzmieniowo sucho jakos.Kolumny Monitor Audio Monitor 300.Czyli dolna pólka od Monitor Audio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.06.2022 o 14:01, T Z6 napisał:

Wypozycz.Posluchaj.Sam ocenisz

Wypożyczyłem Magnat MR 780 co by go porównać do MA 600. Wzmacniacz jest nowy, więc wrażenia akustyczne opiszę za kilka dni. Póki co zauważyłem, że wzmacniacz gra dość cicho. Przy -80dB coś tam ledwo słychać z uchem przy głośniku. Przy -60dB jest wciąż cicho a dopiero w miarę dobrze jest tak  przy -30/ -25 dB a do maxa zostało już niewiele :) Mam wrażenie, że MA 600 przy 33W na kanał jest głośniejszy od MR 780

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słucham -45, a głośno -35

3 godziny temu, T Z6 napisał:

Sluchalem krotko wiec moze opinia lekko niesprawiediwa.Wydawalo sie brzmieniowo sucho jakos.Kolumny Monitor Audio Monitor 300.Czyli dolna pólka od Monitor Audio.

Czyli Bronze? Odsluchiwalem Silver i było dość dobrze ale Focale zagrały lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak mówi klavikort. Nigdy nawet Magnata nie zdarzyło mi się rozkręcić na maxa. Więc problem z głośnością to na moje trochę czepianie się na siłę. Poza tym po wyłączeniu i ponownym włączeniu Magnat zapamiętuje ostatni poziom głośności. Zatem nie musimy kręcić od zera (czyli od -95).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, T Z6 napisał:

A po cholere w domu sprzet burzacy sciany?

Nie o to chodzi. Pierwszy raz spotkałem się z tym, że żeby grało na normalnym poziomie, tak komfortowo, to wzmacniacz musi być rozkręcony powyżej połowy swojej skali. Przy Nad c326 słuchałem tak około 9 godzinie a obecny Ma 600 ok 20 dB a max ma na 40dB czyli połowa skali. Tutaj MR 780 musi grać na 3/4 swojej mocy żeby było podobnie. 

Miesiąc temu miałem psychotesty z komorą akustyczną włącznie. Słuch mam bdb. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Rafał 73 napisał:

Nie o to chodzi. Pierwszy raz spotkałem się z tym, że żeby grało na normalnym poziomie, tak komfortowo, to wzmacniacz musi być rozkręcony powyżej połowy swojej skali. Przy Nad c326 słuchałem tak około 9 godzinie a obecny Ma 600 ok 20 dB a max ma na 40dB czyli połowa skali. Tutaj MR 780 musi grać na 3/4 swojej mocy żeby było podobnie. 

Miesiąc temu miałem psychotesty z komorą akustyczną włącznie. Słuch mam bdb. 

 

Jest ci to niezbedne do szczescia zeby bylo tak samo jak w Nad?

Roznica w tym aspekcie miedzy RN803 Yamahy a Magnatem MR780 tez wystepuje.Sluchajac Yamahy widze srednio -45db do -50db.Sluchajac Magnata ten sam mniej wiecej poziom dzwieku to -30 do -25 db.Ale jaki to problem?Moim zdaniem zaden.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja dalej się bujam z tym bluetooth na MR780. Słuchajcie tematu, to bardzo dziwne, wczoraj się bawiłem przez pół godziny i doszedłem to zupełnie dziwnych wniosków. 

Ampli śmiga super przez digital opt1 a w momencie gdy przełączę na bluetooth to przestaje grać, i tu uwaga, jak wrócę z powrotem na digital opt1 to też przestaje grać. Pomaga restart i gra znowu na optyku normalnie. Jak tak przełączalem źródła i włączałem/wyłączałem Ampli to.... Zaczął grać na tym nieszczęsnym bluetooth. Grał elegancko cały wieczór z bluetooth do momentu jak nie wyłączyłem. 

Na następny dzień ta sama akcja, na optyku super, na bluetooth nie działa i dodatkowo przełączenie na bluetooth powoduje utratę działania również na optyku. 

Kupowałem przez allegro i nie minęły jeszcze dwa tyg. Więc się grubo zastanawiam czy nie odeślac. 

Chyba że ktoś wie o co może chodzić ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...