Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

8 minut temu, Luk Pl napisał:

Niesamowita jest ilość zastrzeżeń użytkowników do MR780 w tym wątku, ja dorzuce jeszcze jedno, bardzo malo istotne, na tyle że wyleciało mi to z głowy, ale może to świadczyć o przykładaniu się fabryki i końcowej kontroli jakości. Mianowicie po podłączeniu nowego MR 780, na okienu za którym umiejscowione są lampy, od środka mialem dwa tłuste odciski palców. Niby mała rzecz, ale nie cieszyła. Jak mozna coś takiego wypuścić z fabryki, chyba że tak tam działa kontrola jakości. 

Ja się tam nie skarze, za tą kasę ten sprzęt gra tak dobrze że nawet jak będę musiał reklamować to ok 

3 minuty temu, terracan1929 napisał:

Jeśli on faktycznie był nowy............wygląda ,że jako taki został sprzedany, ale wcześniej ktoś musiał w nim grzebać.....

No właśnie ja mam do was pytanie odnośnie tego o czym tu też mowa. Ja w moim MR 780 zauważyłem oprócz kwestii z bluetooth to że śrubki z boku obudowy są naruszone tzn. że ktoś je kiedyś odkręcał. To charakterystyczne delikatne ubytki lakieru które na czarnej śrubce widać z miejsca. I teraz pytanie czy to możliwe że taki wyszedł z fabryki ? Do sprzedawcy dzwoniłem przed zakupem i mnie zapewniał że sprzęt nie jest po zwrocie itp. ale te śrubki mówią co innego. Zazwyczaj jak kupowałam nowe sprzęty to śrubki były nienaruszone.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Luk Pl napisał:

Jak mozna coś takiego wypuścić z fabryki, chyba że tak tam działa kontrola jakości. 

Niemiecka jakość :) W moim przypadku, wszystkie gałki potencjometrów nie są ustawione w położeniu 0 idealnie w górę, a lekko w prawo. Niby szczegół... Poza tym zdarza się, że jak kręcę gałką głośności to wzmacniacz nie reaguje a za chwilę zaskakuje i odlicza odwrotnie. Po włączeniu i wyłącznej wraca do normy.  No i ta głośność. Mierzone decylomierzem. 65dB to w Magnacie ok -25 dB na skali, czyli prawie max, a Cyrus One na godzinie 10 przy tym samym natężeniu 65dB :)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, terracan1929 napisał:

Jeśli on faktycznie był nowy............wygląda ,że jako taki został sprzedany, ale wcześniej ktoś musiał w nim grzebać.....

Kupiłem w życiu trochę sprzętu, pracowałem też w różnych fabrykach i wiem jak sprawdzić czy sprzęt jest fabrycznie zapakowany, z resztą to nie jest jakaś tajemna wiedza. Ten bez wątpienia był fabrycznie nowy, inaczej nie odebrał bym go ze sklepu.

 

43 minuty temu, szyszka_szyszka napisał:

Ja się tam nie skarze, za tą kasę ten sprzęt gra tak dobrze że nawet jak będę musiał reklamować to ok 

Optymizm godny pozazdroszczenia. "Za tą kasę"? Dla mnie to była duża kwota, ale jak posłuchałem Magnata wiedziałem że kupie lepszy sprzęt za mniejsze pieniądze i tak się stało.

33 minuty temu, Rafał 73 napisał:

Niemiecka jakość :) W moim przypadku, wszystkie gałki potencjometrów nie są ustawione w położeniu 0 idealnie w górę, a lekko w prawo. Niby szczegół... Poza tym zdarza się, że jak kręcę gałką głośności to wzmacniacz nie reaguje a za chwilę zaskakuje i odlicza odwrotnie. Po włączeniu i wyłącznej wraca do normy.  No i ta głośność. Mierzone decylomierzem. 65dB to w Magnacie ok -25 dB na skali, czyli prawie max, a Cyrus One na godzinie 10 przy tym samym natężeniu 65dB :)

Dla mnie to wszystko co wymieniłeś to dyskwalifikacja, ale wiem że są ludzie bardziej wyrozumiali i potrafią wiele wybaczyć, to powinna być charakterystyka posiadaczy MR 780 i chętnych na jego zakup :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Luk Pl napisał:

Używany Cambridge CXA60, trafił mi się zadbany egzemplarz. Nastawiałem się na nowy sprzęt, ale w dzisiejszych czasach warto sprawdzić rynek wtórny.

Gdybyś napisał cxa80 to bym się zgodził. Akurat te oba porównywalem przed zakupem mr780 .  Za tą kasę znaczy się za kwotę nowego mr780 zakupiłeś używany cxa60. Więcej... kiedy odsłuchiwałem oba różnica była ponad tysiąc na korzyść Magnata. Dokładając 500 za ifi zen dac 2 mamy lepszy sprzęt za niższą cenę. Zastanawiają mnie te wskazywane wady Magnata ale jak ktoś wspomniał zadowoleni nie szukają grup żeby napisać o problemach..... bo ich nie mają. Może jestem szczęśliwcem ale u mnie magnat był bez wad. Bt bez zarzutu. Lampy nie piszczały. Pokrętła działaly jak należy. Po zmianie lamp na Mullardy zaszła spora zmiana na plus. Zmieniłem bo potrzebowałem więcej prądu. Ot tyle. Ale rozumiem rozczarowanie jak przychodzi sprzęt niesprawny  lub nie w pełni sprawny. Niemniej w tej cenie nie ma lepszego sprzętu. A używane mr780 można kupić nawet za 1.800 PLN - więc i tu nie jest lekko o konkurencję. 

 

1 godzinę temu, szyszka_szyszka napisał:

Ja się tam nie skarze, za tą kasę ten sprzęt gra tak dobrze że nawet jak będę musiał reklamować to ok

Wcale się nie dziwię... podzielam Twoje zdanie. Reklamacja i jak dotrze sprzęt jak powinien to będzie sporo satysfakcji. Warto pomyślec o zewnętrznym dacu i wymianie lamp do pełni szczęscia 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Matt Daemon napisał:

Gdybyś napisał cxa80 to bym się zgodził. Akurat te oba porównywalem przed zakupem mr780 .  Za tą kasę znaczy się za kwotę nowego mr780 zakupiłeś używany cxa60. Więcej... kiedy odsłuchiwałem oba różnica była ponad tysiąc na korzyść Magnata.

Nie musisz się ze mną zgadzać. Skoro porównywałeś Cambridge z Magnatem i w niezrozumiałej dla mnie skali, Magnat jest o ponad tysiąc lepszy, to mamy zdecydowanie bardzo różne gusty, a na ten temat nie ma sensu dyskutować (o ponad tysiąc od ceny nowego czy używanego?). Cambridge kupiłem znacznie taniej, ale jak byś czytał to co pisze, to byś nie pytał bo wspominałem, nawet to zacytowałeś w odpowiedzi :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Luk Pl napisał:

Nie musisz się ze mną zgadzać. Skoro porównywałeś Cambridge z Magnatem i w niezrozumiałej dla mnie skali, Magnat jest o ponad tysiąc lepszy, to mamy zdecydowanie bardzo różne gusty, a na ten temat nie ma sensu dyskutować (o ponad tysiąc od ceny nowego czy używanego?). Cambridge kupiłem znacznie taniej, ale jak byś czytał to co pisze, to byś nie pytał bo wspominałem, nawet to zacytowałeś w odpowiedzi :) 

Gdybyś czytał to byś nie pisał że magnat jest o tysiąc lepszy a zwyczajnie o tysiąc był tańszy. Porównywanie hybrydy z tranzystorem raczej nie ma sensu - bo to różne granie. W.moim przypadku właśnie m.in. z tego względu padło na magnata. Ale jeżeli powodem zmiany był felerny egzemplarz a nie to co słyszysz to błedne rozumowanie. Skoro wybrałeś hybrydę o ciepłym  brzmieniu to wybór ca jednak sugeruje że nie tego szykałeś. Tu nie o zgody chodzi a o fakty. Każdy wybiera wg uznania 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Luk Pl napisał:

ja dorzuce jeszcze jedno, bardzo malo istotne, na tyle że wyleciało mi to z głowy, ale może to świadczyć o przykładaniu się fabryki i końcowej kontroli jakości. Mianowicie po podłączeniu nowego MR 780, na okienu za którym umiejscowione są lampy, od środka mialem dwa tłuste odciski palców.

No twój był uszkodzony i ten wpis jeszcze bardziej tego dowodzi, a porównywanie go z czym kolwiek jest zupełnie bez sensu, bo pewnie nie pokusiłeś się posłuchać sprawnego.

Ja po takich przejsciach jak @Luk Pl z Magnatem to bym pewnie sobie odpuścił kupowanie używek żeby znów sie nie wkurzać tylko szukalbym nówki ze sprawdzonego źródła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, szyszka_szyszka napisał:

Kupowałem przez allegro i nie minęły jeszcze dwa tyg. Więc się grubo zastanawiam czy nie odeślac

 

10 godzin temu, szyszka_szyszka napisał:

Ja w moim MR 780 zauważyłem oprócz kwestii z bluetooth to że śrubki z boku obudowy są naruszone tzn. że ktoś je kiedyś odkręcał. To charakterystyczne delikatne ubytki lakieru które na czarnej śrubce widać z miejsca. I teraz pytanie czy to możliwe że taki wyszedł z fabryki ? Do sprzedawcy dzwoniłem przed zakupem i mnie zapewniał że sprzęt nie jest po zwrocie itp. ale te śrubki mówią co innego. Zazwyczaj jak kupowałam nowe sprzęty to śrubki były nienaruszone.

Jak na dłoni widać że coś było kombinowane.

Nie zastanawiaj się tylko zwróć jak masz możliwość i zamów sobie ze sprawdzonego sklepu np @Q21, @S4Home. Jak dobrze zagadasz możesz trochę utargować i cena może nie wiele będzie się różniła od tej z allegro a będziesz miał pewny prawdzony sprzęt.

10 godzin temu, Luk Pl napisał:

Mianowicie po podłączeniu nowego MR 780, na okienu za którym umiejscowione są lampy, od środka mialem dwa tłuste odciski palców.

Dnia 2.06.2022 o 20:10, Luk Pl napisał:

Sprzęt ze zwrotów trafia do outlet`ów, kupujący sprzęt taniej musi brać pod uwagę to że ktoś ten sprzęt zwrócił i coś może być z nim nie tak. Ja nie musiałem podawać przyczyny zwrotu, z reszta wątpię żeby się tym zainteresowali i sami wysłali urządzenie do serwisu

Śmiem wątpić czy tak jest w 100%. Chyba miałeś pecha

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Rafał S napisał:

W porównaniu do Twojego Brighta (nie wiem, czy jestem na bieżąco), CXA to faktycznie nic specjalnego. :)Ale w swojej kategorii - budżetowych wzmacniaczy z DAC-ami na pokładzie - są ok. Oba miałem i dość lubiłem.

A co ja wczoraj się urodziłem ,,😁

Miałem kilkanaście wzmacniaczy i takie jest (moje zdanie ) Bright nie ma tu nic do rzeczy . CXa to średniak  , no ale jak napisałem według mnie bo nawet tańszy AA xi75 zagrał ( dla mnie fajniej ) a różnica była spora w cenieb,może to wina kolumn ale była to marka do której polecano kiedys dość mocno CA czyli MA 😏 .

Jednak każdy szuka czegoś innego a aspektów brzmienia jest sporo .Pzdr 

Ps dodam że gościł u mnie też 651a ale po roku na gwar się sypnął i zwrócono mi kasę 😋 na szczęście  . Dobrze natomiast się  wypowiem o CA SM6  ,miałem 4 lata a po jakimś czasie przygarnalem. CXNa i  jest ok 👍

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Matt Daemon napisał:

Gdybyś czytał to byś nie pisał że magnat jest o tysiąc lepszy a zwyczajnie o tysiąc był tańszy. Porównywanie hybrydy z tranzystorem raczej nie ma sensu - bo to różne granie. W.moim przypadku właśnie m.in. z tego względu padło na magnata. Ale jeżeli powodem zmiany był felerny egzemplarz a nie to co słyszysz to błedne rozumowanie. Skoro wybrałeś hybrydę o ciepłym  brzmieniu to wybór ca jednak sugeruje że nie tego szykałeś. Tu nie o zgody chodzi a o fakty. Każdy wybiera wg uznania 😉

 

3 godziny temu, Palmos napisał:

No twój był uszkodzony i ten wpis jeszcze bardziej tego dowodzi, a porównywanie go z czym kolwiek jest zupełnie bez sensu, bo pewnie nie pokusiłeś się posłuchać sprawnego.

To Wy uznaliście że mój egzemplarz był uszkodzony bo moje uwagi nie zgadzały się z Waszym wyidealizowanym obrazem tego produktu. Jak to nie można porównywać Magnata do CXA?? To wzmacniacz i to wzmacniacz. Najbardziej dziwi mnie, że taki to świetny wzmacniacz, a są tacy którzy chcą go ulepszać wymieniając lampy kosztem utraty gwarancji. Ten sprzęt ma wiele wad, a Wy powinniście uszanować prawo każdego do własnej opinii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Luk Pl napisał:

 

To Wy uznaliście że mój egzemplarz był uszkodzony bo moje uwagi nie zgadzały się z Waszym wyidealizowanym obrazem tego produktu. Jak to nie można porównywać Magnata do CXA?? To wzmacniacz i to wzmacniacz. Najbardziej dziwi mnie, że taki to świetny wzmacniacz, a są tacy którzy chcą go ulepszać wymieniając lampy kosztem utraty gwarancji. Ten sprzęt ma wiele wad, a Wy powinniście uszanować prawo każdego do własnej opinii.

Kazde urzadzenie pracujace na lampach czy to hybryda czy pelny lampowiec daje mozliwosc zmiany dzwieku poprzez wymiane lamp.Skoro tego nie rozumiesz to sie nie spinaj.Nie pasuje?Oddaj, sprzedaj i kup cos innego.Juz drugi raz zmienilem lampy.I co?Jestem z tego powodu idiota?Bo zapragnalem zmienic barwe dzwieku na jeszcze lepsza?Naprawde oddaj swojego Magnata i nie marudz juz.

To bardzo dobre urzadzenie.Dla wiekszosci bedzie idealne.Mi troche slabo pasowalo brzmienie fabrycznych lamp wiec szedlem w kierunku wymiany na inne.Najpierw trafilem na jakies felerne lampy ktore sprawialy sporo klopotow.Ale za drugim razem wszystko uleglo zmianie na lepsze.Z lampami jak ze wszystkim, albo trafisz dobrze albo zle.Obecnie na lampach Psvane jest to urzadzenie za ktore dalbym nawet 5 tys zl.Bo jego obecne brzmienie jest tego warte.Moze nawet wiecej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Luk Pl napisał:

 

To Wy uznaliście że mój egzemplarz był uszkodzony bo moje uwagi nie zgadzały się z Waszym wyidealizowanym obrazem tego produktu. Jak to nie można porównywać Magnata do CXA?? To wzmacniacz i to wzmacniacz. Najbardziej dziwi mnie, że taki to świetny wzmacniacz, a są tacy którzy chcą go ulepszać wymieniając lampy kosztem utraty gwarancji. Ten sprzęt ma wiele wad, a Wy powinniście uszanować prawo każdego do własnej opinii.

Tłusta plama dla jednych powód do wymiany dla drugich do wyczyszczenia. Lampy są po to aby je zmieniać wraz z chęcią zmiany brzmienia. Nikt Cię nie atakuje. Nie odbieraj tak tego. Ja magnata w końcu zmieniłem na inną hybrydę. Tu chodzi o stosunek ceny do tego co otrzymujemy w zamian a pokaż proszę nowy sprzęt, w którym otrzymamy tyle za 2.700 PLN. Natomiast masz prawo do swojego zdania i sznuję je. Uważasz że lepiej sprawdza się ca i super. Ważne żebyś Ty się cieszył a nie pół forum w końcu. Pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem chyba dobrym przykladem jak mozna niesprawiedliwie ocenic Magnata.Ale przyznalem sie do bledu.Z fabrycznymi lampami on i tak bardzo fajnie gra.Ale gdy mu dopasowac odpowiednie inne lampy pod swoje gusta to Magnat brzmi wtedy autentycznie rewelacyjnie.Jest to zajefajny amplituner do pomieszczen niezbyt duzych.A niedoróbki zdarzaja sie wszedzie.Tylko jak dotad malo kto o tym pisal.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, T Z6 napisał:

Jest to zajefajny amplituner do pomieszczen niezbyt duzych

Dlaczego niezbyt dużych? 75W na kanał to już chyba wystarczająco żeby nagłośnić ok 30m2

No chyba, że MR 780 ma ograniczenie dotyczące maksymalnej głośności. Ten obecny MR 780  który mam na testy, faktycznie jest duuuuuużo cichszy niż jakiekolwiek inne które miałem. Taki Cambridge audio A1 to przy Magnacie dynamit a ma tylko 25W na kanał przy 8 Ohm. Z czystej ciekawości napisałem do producenta, dlaczego wzmacniacz tak późno się wzbudza. Do -60 dB nic nie słychać a najniższa wartość to -95dB. Żeby natężenie dźwięku w pokoju uzyskało ok 65 dB Magant musi być rozkręcony na około -25 dB. Czyli praktyczne pod górną granicą. Nic z tego nie kumam.

Edytowano przez Rafał 73
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Luk Pl napisał:

To Wy uznaliście że mój egzemplarz był uszkodzony bo moje uwagi nie zgadzały się z Waszym wyidealizowanym obrazem tego produktu. Jak to nie można porównywać Magnata do CXA?? To wzmacniacz i to wzmacniacz

Prawie każdy Twój kolejny wpis uświadamia mnie że tego Magnata miałeś felernego. Jak pisałeś rzucało Ci piachem z sopranów a z CXA60 nie. Tak się właśnie składa że mój kumpel ma właśnie tego CA i jak zaniosłem mojego MR780 i podpięliśmy pod jego kolumny to ani ja ani on nie usłyszeliśmy przepaści w tym zakresie na korzyść CA a na pewno nie to że mój ma z...any sopran.

Dodatkowo zauważ tu w ponad 130 stronach nie ma tak negatywnej opinii o nim.

Pogniewałaś się na Magnata i mieszasz go z błotem i ok masz do tego prawo ale przed tym zadaj sobie trochę trudu posłuchać sprawdzonego egzemplarza i wtedy się wypowiedzieć.

Nie ma się co tak irytować. Wypowiadzasz sie i pytasz na forum to dostajesz odpowiedzi. Wybrałeś sobie wzmaka dobrego dla Ciebie i ok. O to tu chodzi. 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja glownie podpiete mam Heco Aurora 700.Czasem inne ale rzadko.I nie brakuje niczego w gorze pasma a przeciez te kolumny sa uwazane za slabe w tym pasmie.Z lampami Psvane jest nawet mega rozdzielczo.Jedynie te fabryczne lampy jakby lekko gore zapiaszczaly ale do tragedii i tak bylo daleko.Jesli cos w tej materii jest nie tak to albo ampli felerny albo kolumny niedobrane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, T Z6 napisał:

Kazde urzadzenie pracujace na lampach czy to hybryda czy pelny lampowiec daje mozliwosc zmiany dzwieku poprzez wymiane lamp.Skoro tego nie rozumiesz to sie nie spinaj.Nie pasuje?Oddaj, sprzedaj i kup cos innego.Juz drugi raz zmienilem lampy.I co?Jestem z tego powodu idiota?Bo zapragnalem zmienic barwe dzwieku na jeszcze lepsza?Naprawde oddaj swojego Magnata i nie marudz juz.

Co za koleś,  Magnata oddałem na drugi dzień. Kto tu się spina? Idiotą? Ty to powiedziałeś, nie ja, a marudzić sobie będę gdzie chce, kiedy chce i na jaki temat chce, za kogo ty się uważasz żeby mi mówić co ja mam robić? Jeśli tak tu wygląda dyskusja to ja podziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rafał 73 napisał:

Dlaczego niezbyt dużych? 75W na kanał to już chyba wystarczająco żeby nagłośnić ok 30m2

No chyba, że MR 780 ma ograniczenie dotyczące maksymalnej głośności. Ten obecny MR 780  który mam na testy, faktycznie jest duuuuuużo cichszy niż jakiekolwiek inne które miałem. Taki Cambridge audio A1 to przy Magnacie dynamit a ma tylko 25W na kanał przy 8 Ohm. Z czystej ciekawości napisałem do producenta, dlaczego wzmacniacz tak późno się wzbudza. Do -60 dB nic nie słychać a najniższa wartość to -95dB. Żeby natężenie dźwięku w pokoju uzyskało ok 65 dB Magant musi być rozkręcony na około -25 dB. Czyli praktyczne pod górną granicą. Nic z tego nie kumam.

Pewnego dnia zanioslem Magnata do kolegi.Pokoj jakies 30 m wlasnie.Kolega mial te same kolumny Heco 700 tylko ze starym wzmacniaczem Sony.Odnosilismy wrazenie jakby mocy tam bylo troche malo.Sam dzwiek fajny ale trzeba bylo podkrecic do - 10 db.U mnie juz bym pewnie ogluchł a u kolegi bylo tak jak u mnie przy -30db.Wszystko tez zalezy od akustyki.U kolegi bylo to akustycznie slabe pomieszczenie z niemal golymi scianami i podloga z gresu czy cos takiego.Tam by sie pewnie lepiej sprawdzil MA900.Moim zdaniem MR780 jest dobry do pomieszczen gora 25 metrow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...